„Putin nemohl udělat větší chybu. Lidé nejsou připraveni bojovat ani za něj, ani za Rusko. Chtěli dál sedět na gauči a koukat se na televizi."
„Baví mě v Rusku pracovat. Být tam pozorovatelem je velice zajímavé,” říká novinář Jiří Just, který už 15 let žije v Moskvě.
Hosty jsou Martin Dvořák z MZV, aktivistka Dagmar Kavková, kandidáti na senátora Jiří Dušek a Petr Vokřál, advokát Jiří Kučera a zpěvačka Lenny.
Hosty vysílání jsou novinářka rozhlasové stanice Echo Moskvy Ekaterina Kanakova, vojenský analytik Jan Ludvík a europoslanec Hynek Blaško.
Ruským představitelům se nedá věřit. Slova, která vyřknou, pro ně nejsou závazná. Putin už několikrát změnil pozici o 180 stupňů, říká Michael Romacov
Hosty vysílání DVTV jsou politický geograf Michael Romancov, právnička Šárka Homfray, ekonom Josef Tětek a nositelka genetické mutace BRCA.
Je veliká věc, že se Finsko se Švédskem vzdají neutrality, kterou budují od konce války a která je také velmi drahá, říká velvyslanec při NATO.
Hosty jsou bezpečnostní analytik Milan Mikulecký, uchazeč o post prezidenta Tomáš Březina, novinářka Michaela Janečková a režisér Robert Sedláček.
Dalšími hosty vysílání jsou poslanec KDU-ČSL Šimon Heller, maďarský bohemista György Varga a autoři knihy 111 míst v Ostravě, která musíte vidět.
„Země, která je pod tak brutálním útokem, jako Ukrajina, potřebuje veškerou pomoc, kterou může dostat. Potřebovala by i uzavření vzdušného prostoru."
Rusko se za poslední tři týdny vrátilo do přelomu 70. a 80. let. Společnost se probouzí do sovětské reality a velké části lidí to vyhovuje.
„Psychicky navrch mají momentálně Ukrajinci, protože psychologicky mají co ztratit. Když útočíte, potřebujete alespoň trojnásobnou převahu."
Hosty vysílání jsou novinář Tomáš Vlach, bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář, velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský a analytik Petr Bartoň.
Musíme být připraveni na jakýkoliv scénář, včetně frontálního útoku na Kyjev, říká velvyslanec Ukrajiny v České republice Jevhen Perebyjnis.
Rusko bylo mojí vysněnou štací, jsem východní typ. Na Západě mi to vše přišlo nalajnované, říká bývalý zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas.
Hosty DVTV jsou exministr zahraničí Tomáš Petříček, odvolaný ředitel Waldorfské školy Semily Ivan Semecký, šéfkuchař Roman Paulus a Martin Mikyska
Hosty vysílání jsou velvyslanec při NATO Jakub Landovský, bývalý diplomat Petr Kolář a novinář Josef Pazderka.
Hostem DVTV je bezpečnostní analytik Jan Paďourek. Roušky při sportu okomentuje Jana Havrdová. A na závěr Johanna Nejedlová z Konsent.
Rusko posiluje svoje vojenské i námořní síly v oblasti, Putin Ukrajincům nikdy nepromine, že chtějí jít vlastní cestou, vyhovuje mu udržovat konflikt
Protiruské sankce fungují, není možné zabavovat území, Rusko musí cítit větší tlak z mezinárodních společenství, říká redaktorka Svobodné Evropy
Pokud se Jeb Bush stane prezidentem, bude chtít obnovit sílu Spojených států ve světě, říká publicista Tomáš Klvaňa. Právě na Bushe by si prý vsadil i v souboji s Hillary Clintonovou.