Ukrajinská módní návrhářka Anna P. těsně před nezákonným referendem o připojení okupovaných oblastí k Rusku utekla z Chersonu do Kyjeva.
Tato ukrajinská města se stala symboly ruské agrese, která trvá už dva roky. Dříve v nich žily desítky tisíc lidí, dnes už některá ani neexistují.
Východní břeh Dněpru, který okupují Rusové, je hůře zasažen vodou než ten západní, protože leží níže.
Vyčerpaní a vystresovaní Ukrajinci z Chersonu připluli na člunech do zaplavených ulic Chersonu.
Ukrajinští vojáci je před více než půl rokem osvobodili, přesto stále nemají vyhráno. Obyvatelé frontových vesnic na Ukrajině stále čelí ostřelování.
Už nežijí pod ruskou okupací, ale stále bojují o život. Obyvatelé Chersonu musí stále čelit ruskému ostřelování.
Masivní údery často přeruší i dodávky vody. Rusové útočí v pravidelných intervalech sedmi až deseti dní.
Ukrajinská armáda se připravuje na příval útoků na Cherson a další oblasti, které kdysi okupovalo Rusko.
Ukrajinci dobyli Cherson a plánují směřovat další ofenzivu. Logickým příštím cílem je strategický Melitopol, Rusové ale jeho obranu nepodceňují.
Invazi na Ukrajinu nadále sledujeme v online reportáži.
Udávání pozic ruských vojsk nebo převoz přes řeku. Obyvatelé ukrajinské Chersonské oblasti popisují, jak pomáhali podporovat ukrajinské síly.
Pavel Zatulin žije 25 let v České republice, v okupovaném Chersonu má ale sestru. "Ještě to bude těžké," řekl Aktuálně.cz k dobývání města.
Chersonská oblast na jihu Ukrajiny, kterou Rusové od března okupují, se připravuje na možné vyhlášení referenda o připojení k Rusku.
Dobýt město zpět je pro Kyjev důležité nejen pro pozvednutí morálky vojáků, ale také kvůli bezpečnosti Oděsy.
Jedná se o nejtěžší boje od roku 2019, kdy se úřadu ukrajinského prezidenta ujal po vítězných volbách Volodymyr Zelenskyj.
Dramatické vyhrocení situace mezi Ruskem a Ukrajinou v Černém moři sledujeme v online přenosu.
Ruská pohraniční stráž tvrdí, že ukrajinské lodě "překročily ruské hranice a vpluly do dočasně uzavřené oblasti výsostných vod Ruské federace".
Jeden z ruských advokátů Nadiji Savčenkové tvrdí, že obě země prý jednají o výměně ženy za dva zajaté příslušníky ruských speciálních sil.
Nadiju Savčenkovou viní z podílu na smrti dvou ruských novinářů. Ve vazbě je od loňského července. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov naznačil, že by mohla být omilostněna, ale až po procesu.
Nadija Savčenková drží už třetí měsíc hladovku. Může se dostat do kómatu.