Ukrajinská diverze nebo pokusy o útoky na Krymu nedávají smysl. To je proti zájmům Kyjeva, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz rusista Libor Dvořák.
NIP-16 je těžký cíl, i když je nejblíž frontové linie. Nejvýznamnější hardware sestavili ze starých mostů, vyřazených ponorek a bitevní lodi.
Ministr Ihor Klymenko v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz odmítá, že by Ukrajina měla dělat jakékoliv územní ústupky.
Zhruba dvacet tisíc dětí skončilo bez rodičů a proti své vůli v Rusku. Některé se nyní vrátily.
Podle gubernátora Oleksije Kuleby napadly infrastrukturu ve městě Bila Cerkva bezpilotní stroje Šáhid 136 dodané Íránem.
Po Kerčském mostě utíkají civilisté z Krymu po explozích, v opačném směru proudí ruští vojáci na frontové linie.
„Výbuchy na ruském vojenském letišti na Krymu nebyly nedopatřením, jak o tom referuje ruská strana. Šlo o cílený útok,” vysvětluje Zdeněk Petráš.
Na videu je patrné, jak ruské jednotky odpálily jen pár set metrů od obytných domů desítky raket.
Jedná se o nejtěžší boje od roku 2019, kdy se úřadu ukrajinského prezidenta ujal po vítězných volbách Volodymyr Zelenskyj.
Šéf ruské diplomacie nechápe, jak by cestující se zjištěným smrtícím jedem mohl být vpuštěn na území jiného státu.
Ruské plavidlo bylo podle Kyjeva zapojeno do loňské potyčky, po které Rusové zadrželi ukrajinské námořníky.
Podle estonské diplomacie je důvodem to, že nezákonnou anexi neuznává, Rusko to označilo za provokaci.
Rusko loni v listopadu ve strategické Kerčské úžině spojující Černé a Azovské moře zadrželo několik ukrajinských lodí i s 24 námořníky.
Ruské vojenské lodi minulý měsíc v Kerčském průlivu zadržely tři ukrajinská plavidla a internovaly 24 členů jejich posádek.
S Putinem krátce jednal i americký prezident Donald Trump a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
Ruská hlídková loď záměrně naráží v Kerčském průlivu do ukrajinského námořního remorkéru.
Ruská pohraniční stráž tvrdí, že ukrajinské lodě "překročily ruské hranice a vpluly do dočasně uzavřené oblasti výsostných vod Ruské federace".
Soud v Kyjevě poslal za vlastizradu a dezerci na 14 a 13 let za mříže dva poddůstojníky, kteří sloužili na Krymu v ukrajinské armádě, ale po anexi poloostrova přešli do ruských služeb. Obhajoba doufá, že se oba odsouzence zakrátko podaří…
Po ruské anexi Krymu ukrajinské úřady daly na černou listinu více než stovku ruských umělců a kulturních činitelů, kteří anexi podpořili.
Ukrajinské národní kolo mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize vyhrála dvaatřicetiletá zpěvačka Jamala. Připomene deportaci krymských Tatarů za Stalina.
Banky měly na Krymu významný majetek a po ruském zabrání utrpěly výrazné ztráty. Zvažují i mezinárodní arbitráž.