Helena Válková jednala ve čtvrtek s Okamurou o některých ústavních změnách.
Hana Sahulová Součková vyměnila práci v pražských kancelářích za pole v Semicích. Dnes pěstuje zeleninu a je pro ni důležité farmařit v souladu s přírodou. „Když zemědělec řekne, že je proti Green Dealu, tak mi přijde, že je to člověk,…
Do roku 2040 se mají snížit emise skleníkových plynů o 90 procent oproti roku 1990.
Flotila více než 50 lodí s Gretou Thunbergovou v čele míří s humanitární pomocí k Pásmu Gazy navzdory izraelskému zákazu i varování evropských vlád.
Franc upozorňuje, že EU už dokázala snížit emise skleníkových plynů o 37 z dohodnutých 55 procent.
Cena litru mléka poprvé v historii překročila 25 korun. Obchodníci opakovaně obviňují zemědělce, že za pokračující zdražování mohou právě oni.
Největší investicí do obrany jsou peníze, které půjdou na snižovaní závislosti na fosilních palivech, tvrdí ministr Petr Hladík (KDU-ČSL)
Alena Schillerová v kampani potvrdila, že to s lidmi umí. Působí na ně obyčejně a přátelsky, oni jí na oplátku nosí dárečky a ničím ji nekonfrontují.
Automobilový průmysl v Evropské unii je v krizi. Na řešení toho, jak obnovit konkurenceschopnost, mají čeští europoslanci odlišné názory.
Aktuálně.cz se ptalo premiéra, zda vláda chystá zdražení benzinu či uhlí, jak tvrdí některá média a opozice.
Noví europoslanci dají vlastní otisk evropské zelené politice, zatím se ale neví, jaký bude.
"Když chcete přitáhnout voliče, tak mu to musíte prodat v řeči, které rozumí," obhajuje hesla z kampaně ANO Klára Dostálová.
Ústřední strategií pro řešení klimatické krize na úrovni EU je tzv. Green Deal.
Češi už věří na změnu klimatu zapříčiněnou člověkem, jen si ji často nespojí s výkyvy počasí.
Jak se europoslanci v tomto volebním období dopravovali do Bruselu a budou podle nich do roku 2035 elektroauta dostupná pro všechny?
Bývalý ministr Jan Dusík se stane "dvojkou" pro otázky klimatické politiky v centrále Evropské komise. Potvrdil to Aktuálně.cz.
Prioritou posledních let byla planeta, teď to musí být evropské podniky, říkají politici, kteří sami prosadili Green Deal.
Europoslanec hnutí ANO Ondřej Kovařík v podcastu vysvětluje, co se mu na současné zelené politice nelíbí a jak by chtěl klima chránit bez ideologie.
Evropský parlament po dlouhém jednání ve čtvrtek potvrdil nominaci nového nizozemského eurokomisaře Wopkeho Hoekstry.
Aktuálně.cz přináší analýzu, do jaké míry se lídři ve svých výrocích v předvolební superdebatě České televize drželi faktů.
Průběh jednání ustavující schůze Poslanecké sněmovny sledujeme v on-line reportáži.