Termín a místo summitu USA a KLDR ještě nejsou známé, podle prezidenta Donalda Trumpa se setkání odehraje koncem května či počátkem června.
Jaderné odstrašování je podle severokorejského vůdce nezbytné vůči hrozbám z Washingtonu, který pokračuje ve vojenských cvičeních s Jižní Koreou.
KLDR ostře kritizovala společné americko-jihokorejské vojenské cvičení jako porušení závazků z jednání mezi Washingtonem a Pchjongjangem.
Navzdory rozhovorům mezi Washingtonem a Pchjongjangem v loňském a letošním roce zůstávají vztahy mezi USA a KLDR napjaté.
Podle agentury AFP se jedná o první návštěvu čínského prezidenta v KLDR od roku 2005, kdy do Severní Koreje zavítal Siův předchůdce v úřadu Chu Ťin-tchao. Severokorejský vůdce Kim byl v Číně od začátku loňského roku čtyřikrát.
Poprvé od roku 2000 pozval severokorejský vůdce papeže do KLDR. Tehdy tak v případě papeže Jana Pavla II. učinil Kim Čong-il.
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vyrazil na třídenní východoasijské turné.
Mun Če-in a severokorejský vůdce Kim Čong-un se sešli po úterní debatě ke druhému kolu jednání, které by mělo být závěrečné.
Přímý přenos: Vůdce KLDR Kim Čong-un poprvé v Jižní Koreji. Jedná s jihokorejským prezidentem
Severní Korea uzavře jadernou testovací střelnici na severu země, aby "dokázala, že dodržuje svůj závazek přerušit jaderné testy".
O utajované návštěvě někoho z vysokých představitelů KLDR, jehož do sousední země podle všeho dovezl vlak, informovala média již od pondělka.
Severní Korea podle Soulu slíbila, že během těchto rozhovorů zmrazí raketové a jaderné testy.
Než by k setkání s Kim Čong-unem došlo, muselo by být podle jihokorejského prezidenta zaručeno, že schůzka povede ke konkrétním výsledkům.
Americký ministr obrany James Mattis to prohlásil, když zavítal do demilitarizovaného pásma mezi oběma korejskými státy.
Poslední jadernou zkoušku provedla KLDR 3. září a zřejmě úspěšně. OSN na to reagovala novými, přísnějšími sankcemi.
Prezident Mun také prohlásil, že by chtěl obnovit setkávání rodin z obou stran hranice či zastavit nepřátelské aktivity podél ostře střežené hranice.
Kromě Spojených států a Jižní Koreje severokorejský test rakety odsoudili také představitelé Ruska, Číny, Japonska, EU a OSN.
Trump považuje za vhodné se s vůdcem KLDR sejít za příhodných okolností, uvedl v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.
Severní Korea tak reaguje na to, že USA vyslaly ke Korejskému poloostrovu jednu ze svých letadlových lodí doprovázenou dalšími vojenskými plavidly.
Dva americké strategické bombardéry schopné nést atomové zbraně přeletěly nad územím Koreje v reakci na páteční jadernou zkoušku KLDR.
Od zkoušky provedené minulý týden se opět prohloubilo napětí mezi oběma korejskými státy.