English

Nebezpečné výrobky - Oblečení, textil a módní doplňky at dtest.cz

Sunday, Aug 18

16

Crossland X

www.dtest.cz

Není nainstalován systém Rear Crash Management pro případ nárazu zezadu. V důsledku toho se zvyšuje riziko zranění cestujících v případě nehody.

Beetle, Golf, Polo

www.dtest.cz

Šrouby krytu regulátoru vačkového hřídele se mohou uvolnit a poškodit řemenici. V důsledku toho může motorový olej vytékat na silnici, což představuje riziko pro okolní provoz.

Dokker, Lodgy, Logan, Sandero

www.dtest.cz

Funkce airbagu řidiče může být narušena. V důsledku toho nemusí airbag poskytnout ochranu v případě nehody.

15

sada na opravu brzdového ložiska

www.dtest.cz

Samoregulační mechanismus uvnitř brzdové skříně se může stát nefunkčním kvůli prasklině na vnitřním hnacím čepu. To může narušit účinnost brzd a zvýšit tak riziko nehody.

Citaro, Conecto

www.dtest.cz

Praskliny vytvářející se na zařízení pro regulaci tlaku plynu způsobují únik plynu. To by mohlo zvýšit riziko nehody.

3, 6, CX-5

www.dtest.cz

Kvůli softwarové chybě nemusí řídící jednotka motoru (PCM) pracovat správně při přechodu z režimu deaktivace válců do normálního režimu. Vahadlo sacího ventilu by se mohlo dostat do kontaktu s dalšími součástmi motoru. To může způsobit…

Mondeo, Galaxy, SMAX

www.dtest.cz

Potenciální únik elektrolytu baterie kolem jejího záporného pólu může způsobit selhání monitorovacího senzoru. V průběhu času se v okolí pólu může hromadit síran měďnatý, který by mohl vytvořit vodivou vrstvu pod senzorem pro monitorování…

Spyder, Cayman, 911

www.dtest.cz

Matice spojující hnací hřídel s nábojem kola nemusely být utaženy požadovaným točivým momentem. V důsledku toho se může hnací hřídel a náboj kola uvolnit a kola mohou být zablokována, čímž se zvyšuje riziko nehody.

různé modely

www.dtest.cz

Přední brzdové čerpadlo může být vadné. To může mít za následek samočinnou aktivaci přední brzdy, což zvyšuje riziko nehody.

Sunday, Aug 11

16

různé modely

www.dtest.cz

Inflátory airbagů mohou být vadné a v případě aktivace mohou vytvořit nadměrný vnitřní tlak. Obal inflátoru může prasknout a kovové fragmenty mohou vniknout do prostoru vozidla. To může mít za následek vážné zranění nebo dokonce smrt…

911 Carrera

www.dtest.cz

Odklápěcí část airbagu na přístrojové desce může být defektní. To může vést k nedostatečnému nafouknutí airbagu v případě nehody, což zvyšuje riziko zranění.

T, C a K range

www.dtest.cz

Automatické seřízení brzd v krytu brzdového třmenu nefunguje. V důsledku toho je brzdný účinek snížen, když je zatažena parkovací brzda nebo když je použita provozní brzda.

Range Rover Evoque

www.dtest.cz

Pojistka systému ostřikování předního nebo zadního okna může selhat v důsledku nízkých teplot nebo při zablokování systému. Stěrače v takovém případě přestanou fungovat, což povede ke zhuršení výhledu řidiče a ke zvýšení rizika havárie.

15

Ibiza, Arona, Ateca,Toledo, Leon

www.dtest.cz

Airbagy řidiče se nemusí v případě aktivace nafouknout dostatečně rychle. V důsledku toho není zaručena dostatečná ochrana v případě nehody, což zvyšuje riziko zranění.

01

LADA 4x4, LADA 4x4 Urban

www.dtest.cz

Montáž kabelu generátoru může být nesprávná. Vadný kabel generátoru může zvýšit riziko požáru vozidla.

Jet4, Orbit II, X'Pro

www.dtest.cz

Chybí reflektory u předních kol. To může vést ke špatné viditelnosti vozidla a ke zvýšení rizika nehody.

Tuesday, Jul 30

10

nabíječka autobaterií HENRY

www.dtest.cz

Izolace vodičů uvnitř nabíječky je hořlavá. To zvyšuje riziko požáru během běžného používání výrobku.

Sunday, Jul 28

22

Kisbee 50cc 2T euro4 / Streetzone 50cc 2T euro4

www.dtest.cz

Svary motorové tyče na pravé straně jsou vadné a mohly by prasknout. To by mohlo narušit jízdní stabilitu skútru a zvýšit riziko nehody.

3, 6, CX-5

www.dtest.cz

Sací ventil se může zaseknout v uzavřené poloze kvůli nahromaděným sazím. To může způsobit zastavení motoru, což zvyšuje riziko nehody.

C-class, E-class, CLS

www.dtest.cz

Upevňovací šrouby zpětného olejového vedení turbodmychadla a odvzdušnění klikové skříně motoru mohou být zaměněny. Kvůli příliš dlouhému šroubu může být předpínací síla šroubového spojení nedostatečná a ze zpětného olejového vedení…

Sunday, Jul 21

01

Arteon, Passat

www.dtest.cz

Z důvodu nejednoznačného označení v katalogu náhradních dílů může být v případě opravy lepicí spoj mezi krytem střešního okna a posuvnou střechou namontován nesprávně. Střešní okno by mohlo za jízdy vypadnout a ohrozit okolní provoz.

BMW Alpina D3 Biturbo

www.dtest.cz

Mohlo by dojít k poškození konektoru plusového kabelu akumulátoru na přední rozvodné skříni. To může mít za následek selhání elektrického systému vozidla a motoru během jízdy, což může vést k nehodě.

M5, M6, 5, 6

www.dtest.cz

Konektor plusového kabelu akumulátoru (B+) v zavazadlovém prostoru může korodovat. To může mít za následek zvýšený odpor kontaktu, což může vést k poruše napájení a ke zvýšenému riziku požáru.

uzávěr palivové nádrže

www.dtest.cz

Uzávěr umožňuje únik paliva. Unikající palivo může vytéct na zadní pneumatiku a způsobit snížení trakce, což zvyšuje riziko nehody.

Baja, Legacy, Outback

www.dtest.cz

Generátor plynu bočních airbagů spolujezdce může být vadný. Při aktivaci airbagu mohou být uvolněny kovové úlomky, které mohou způsobit zranění cestujících.

Note, Tiida

www.dtest.cz

Generátor plynu bočních airbagů spolujezdce může být vadný. Při aktivaci airbagu mohou být uvolněny kovové úlomky, které mohou způsobit zranění cestujících.

L200 / Triton

www.dtest.cz

Nýty upevňující plochy bočních nášlapných prahů mohou zkorodovat a v důsledku galvanické koroze prasknout. Pokud prasknou všechny nýty, mohou plochy bočních nášlapných prahů z jedoucího vozidla upadnout. To zvyšuje riziko nehody.

různé modely

www.dtest.cz

Za určitých jízdních podmínek nemusí být chladicí okruh EGR dostatečně robustní. V důsledku toho může být generováno neočekávané množství sazí, což vede ke zvýšenému riziku požáru v motorovém prostoru.

Sunday, Jul 14

15

Tivoli, XLV

www.dtest.cz

Vzájemné rušení mezi kabeláží a přívodem paliva může vést k poškození přívodní hadice paliva a následnému úniku paliva. Únik paliva v blízkosti zdroje vznícení může zvýšit riziko požáru vozidla.

14

Superlight 125

www.dtest.cz

Když jsou přední brzdové destičky nad jistou úrovní, mohou vypadnout z brzdového třmenu. To může mít za následek snížení účinnosti brzdění a zvýšení rizika nehody.