English

Nebezpečné výrobky - Oblečení, textil a módní doplňky at dtest.cz

Sunday, May 31

01

aditivum do nafty "DIESEL - Fuel Depresator Concentrate 1:1000"

www.dtest.cz

Podle obalu výrobek obsahuje škodlivé a nebezpečné chemikálie, ale nemá uzávěr odolný dětem, chybí výstražné a bezpečnostní pokyny a název daných látek. Uživatelé proto nemají žádné informace o bezpečném používání a nebezpečích výrobku a…

McLaren 570GT, McLaren 720s, McLaren Senna, McLaren GT

www.dtest.cz

Pěnová antivibrační podložka pohlcující hluk a tvrdost (pěnová podložka NVH) umístěná pod palivovou nádrží může potenciálně zadržovat korozivní vlhkost z prostředí, která může v palivové nádrži způsobit mikroporaci. V důsledku toho může…

Kipper DK4

www.dtest.cz

Rozbití předního naklápěcího příčného nosníku může vést ke ztrátě nástavby sklápěče.

Tourismo, Travego, Intouro, Integro, Setra

www.dtest.cz

Kvůli zakrytí západek, které neodpovídá specifikacím, se při silném nárazu větru mohou dveře náhle otevřít a odpadnout.

S410, S450, S500, S520, S580, S730

www.dtest.cz

Porucha může způsobit praskliny v palivových hadicích a těsnění, když je palivo horké. Unikající plyn by se mohl vznítit.

Monday, May 25

Fortwo, Forfour

www.dtest.cz

Vnitřní svary v přepínačích hlavních článků (spojení mezi jednotlivými články a moduly článků) vysokonapěťové baterie nemusí splňovat specifikace a mohly by se zlomit, což přerušilo elektrický kontakt v baterii. To by mělo za následek…

Grandland X hybrid 4

www.dtest.cz

Tyčový prvek spojovacího zařízení přívěsu (tažná tyč) nemusí být dostatečně připevněn. V důsledku toho se může během odtahové operace uvolnit, čímž se zvyšuje riziko nehody.

Sprinter City 75

www.dtest.cz

Díky chybnému pohonu dveří by funkce zavírání dveří mohla selhat. Existuje riziko, že by cestující, který se opře o dveře, mohl neúmyslně otevřít a vypadnout.

T32-7 - T60-9

www.dtest.cz

Chybné nastavení výšky sloupku řízení může vést k selhání funkce řízení. Při takovém selhání se zvyšuje riziko nehody.

Monday, May 18

Passat, Arteon

www.dtest.cz

Tlačná tyčka brzdového pedálu může být vadná. V případě selhání elektromechanického posilovače brzd se výrazně zvyšuje síla nutná k aktivaci brzdy, čímž se zvyšuje riziko nehody.

1, 2 Gran Coupé

www.dtest.cz

Během aktivace může dojít k poškození airbagu řidiče a nemusí se dostatečně nafouknout. To sníží jeho omezující účinek a zvýší se riziko zranění. Kromě toho by mohl být řidič zraněn horkými plyny unikajícími z generátoru plynu airbagu.

Citaro, Conecto

www.dtest.cz

Je možný únik z regulátoru tlaku plynu pomocného ohřívače. Unikající plyn by se mohl vznítit.

Jumpy, Spacetourer

www.dtest.cz

Palivové potrubí se může poškodit kontaktem s karoserií vozidla. V důsledku toho může palivo vytéct na silnici, což představuje riziko pro následný provoz.

Sunday, May 10

TMAX XP530

www.dtest.cz

Středový stojan může být nedostatečně svařen a mohl by se zlomit. V důsledku toho může motocykl spadnout, což zvyšuje riziko zranění.

YZF-R25, YZF-R3

www.dtest.cz

Vedení přední brzdy může být poškozeno volným připojením k vidlici předního kola a kontaktem s kabelem. To může vést k náhlému poklesu brzdného tlaku, prodloužení brzdné dráhy a nebezpečí nehody.

RANGER XP 1000, RANGER Diesel (Intl)

www.dtest.cz

Stacionární kladka hnací spojky může být vadná. V důsledku toho zůstane po zpomalení motorový pás zapnutý a vozidlo se může neočekávaně pohybovat, čímž se zvyšuje riziko nehody. /

R NINE T, R1250GS, R1250RT, R1250R, R1250RS, K1600GT, K1600B

www.dtest.cz

Kvůli nevhodným vlastnostem materiálů se mohou součásti dostat do kontaktu s paprsky zadního kola. To může vést ke ztrátě kontroly nad vozidlem a ke zvýšení rizika nehody.

Citaro, Conecto

www.dtest.cz

Praskliny vytvářející se na zařízení pro regulaci tlaku plynu způsobují únik plynu.

Phoenix 200

www.dtest.cz

Během přepravy mohlo dojít k poškození dorazu plynového pedálu. V důsledku toho nemusí omezovač plynu správně fungovat, což vede k neočekávanému chování vozidla a zvyšuje riziko nehody.

Sunday, May 3

21

filtr pevných částic (DPF) - padělek

www.dtest.cz

Náhradní zařízení k regulaci znečištění nesplňuje emisní požadavky na emisní sloučeniny.

filtr pevných částic Dinex

www.dtest.cz

Výrobky byly na trh uvedeny a prodávány bez typového schválení. Nebyly testovány a emise částic u nich mohou překročit regulační limity.

01

MY 2014 Chief, Chief Classic, Chieftain

www.dtest.cz

Je možná závada v elektrickém systému. To může mít za následek neočekávanou ztrátu světlometu, což zvyšuje riziko nehody.

Expert, Traveller

www.dtest.cz

Palivové potrubí může být vadné. V důsledku toho by palivo mohlo unikat a v přítomnosti zdroje zapálení by mohl vzniknout požár nebo by se mohlo zvýšit riziko nehody pro následující provoz.

M8, X3M, X4M, X3, X4, 8, 3

www.dtest.cz

Kabel propojující Hallův snímač s přezkou sedadla by mohl být příliš krátký. V důsledku toho by se snímač mohl odpojit od přezky, což by způsobilo nesprávné rozpoznání zámku bezpečnostního pásu, narušilo by fungování zádržného systému a…

Conecto, Intouro, Setra

www.dtest.cz

Kvůli nedostatečnému zabezpečení se může tabule výklopného okna uvolnit a spadnout do prostoru pro cestující.

Sunday, Apr 26

14

Ranger, Everest

www.dtest.cz

Ozubená kola čerpadla převodové kapaliny by mohla selhat za jízdy a řídicí modul převodovky (TCM) a řídicí modul hnacího ústrojí (PCM) nemusí chyby správně oznamovat. V důsledku toho by se tlak v převodové kapalině mohl snížit, což by…

X3, X4, X3M

www.dtest.cz

Šroubové spojení airbagu spolujezdce s přístrojovou deskou nemusí být vyrobeno podle specifikací. Pokud by došlo k aktivaci airbagu, může se kryt panelu rozbít na kusy, které budou vymrštěny proti cestujícímu, čímž se zvyšuje riziko…

Impreza, XV a Crosstrek

www.dtest.cz

Ventily pro pozitivní ventilaci klikové skříně (PCV) byly pravděpodobně nesprávně vyrobeny. V důsledku toho by se mohly rozbít, což by umožnilo vstup oleje do spalovací komory a vedlo ke ztrátě výkonu motoru a ke zvýšení rizika nehody.

CLS, E-Class

www.dtest.cz

Vlhkost může pronikat do přípojnice, což vede k vodivým kontaktům mezi jednotlivými vedeními uvnitř. Výsledný proud by mohl přehřát plastový materiál přípojnice a zvýšit tak riziko požáru.

Ranger XP 1000, General XP 1000, General 1000

www.dtest.cz

Kalibrace řídicí jednotky motoru (ECU) může být nevhodná. V důsledku toho se po zastavení motoru nemusí škrticí desky vrátit do klidové polohy a vozidlo se může při restartování motoru nečekaně pohnout, čímž se zvyšuje riziko nehody.