English

Nebezpečné výrobky - Oblečení, textil a módní doplňky at dtest.cz

Friday, Apr 19

10

Osobní automobil Mercedes-Benz „AMG GT, C-Class, E-Class, S-Class, SL, CLE, GLC, EQE SUV, EQE, EQS SUV, EQS“

www.dtest.cz

Pojistka může být vadná, což může vést k poruše motoru nebo k poruše zádržných funkcí a sdružených přístrojů. Tím se zvyšuje riziko nehody, zranění a požáru.

Osobní vůz/dodávka VW „Eos, Golf, Golf Plus, Golf Cabrio, Sharan, Passat CC, Passat, Polo, Fox, Vivo Classic, Crafter“

www.dtest.cz

Generátor plynu airbagu řidiče může být vadný, což může vést k nekontrolovanému nafukování a uvolňování kovových úlomků. To zvyšuje riziko zranění cestujících.

Lehké užitkové vozidlo Nissan „INTERSTAR“

www.dtest.cz

V důsledku nesprávné specifikace výměníku vzduchu může dojít k zastavení klimatizace, což ovlivní výkon motoru. Emise se pak mohou odchylovat od zákonných požadavků, což představuje riziko pro životní prostředí.

Osobní automobil Honda „CR-V“

www.dtest.cz

Kabel baterie spojující baterii s pojistkovou skříňkou není vybaven pojistkou. V případě nárazu by mohlo dojít k poškození kabelu akumulátoru, pokud by byl zachycen o karoserii vozidla. To může vést ke zkratu a možnému přehřátí kabelu…

Osobní automobil Alpina „BMW ALPINA D3 Limousine, BMW ALPINA D3 Touring“

www.dtest.cz

Hnací plyn používaný v nafukovači airbagu řidiče může časem degradovat. V případě aktivace postiženého airbagu může nadměrný vnitřní tlak způsobit prasknutí nafukovacího tělesa a kovové úlomky mohou projít materiálem polštáře a způsobit…

Osobní automobil Kia „Borrego, Mohave“

www.dtest.cz

Desky stropního podhledu (stropního krytu) nejsou správně přilepeny, což má za následek, že se v případě aktivace bočních airbagů oddělí od stropního podhledu, čímž se zvyšuje riziko zranění cestujících ve vozidle.

Osobní automobil Mercedes-Benz „CLA, A-Class, EQA/EQB, B-Class/GLA/GLB right-hand drive “

www.dtest.cz

Řídicí software nemusí správně aktivovat záložní úroveň v případě selhání hardwaru. To by mohlo ovlivnit posilovač řízení a vést ke ztrátě schopnosti řízení, což by zvýšilo riziko nehody.

Friday, Apr 12

08

Osobní automobil Citroen & DS „C3, DS3“

www.dtest.cz

Konstrukce airbagů řidiče a spolujezdce se může zhoršit. Pokud se airbagy aktivují, může dojít ke zranění cestujících ve vozidle úlomky nafukovače.

Motocykl Triumph Motorcycles Ltd. „Speed Triple RS; Speed Triple RR“

www.dtest.cz

Motor by mohl vytvářet nadměrné množství tepla, což by vedlo ke snížení výkonu ventilátoru chladiče. Snížená účinnost chlazení může vést k úniku chladicí kapaliny z vozidla, což zvyšuje riziko zranění.

Osobní automobil OPEL. „ASTRA“

www.dtest.cz

Adaptivní tempomat se nemusí aktivovat. To může vést k náhlému a neúmyslnému automatickému brzdění v důsledku předčasné aktivace systému automatického nouzového brzdění. Tím vzniká riziko nehod a zranění.

Motocykl BMW Motorrad „R1300GS“

www.dtest.cz

V důsledku vad při vstřikování nebo mechanického poškození pláště může do startovacího relé pronikat vlhkost. To může vést ke korozi součástí/kontaktů uvnitř startovacího relé a způsobit funkční poruchy. Tato koroze může také způsobit únik…

Motocykl Bmw „K 1600 B, K 1600 GT, K 1600 GTL, R 1250 RT“

www.dtest.cz

Může dojít k uvolnění šroubového spoje mezi tělesem ventilu a tlumičem v přední a zadní části pružných ramen. Pokud dojde k poškození přední pružicí nohy, může dojít ke zhoršení jízdní stability. To může způsobit, že řidič ztratí kontrolu…

Kamion Renault Trucks „D Wide, C 2Steps“

www.dtest.cz

Potrubí močoviny se může roztavit z důvodu nesprávného záznamu do s-not. To způsobuje, že potrubí je vystaveno vysokému výkonu, což má za následek příliš vysoké teploty a roztavení potrubí s rizikem požáru.

Osobní automobil Suzuki „Jimny“

www.dtest.cz

Pryskyřičný materiál palivového čerpadla není dostatečně hustý, může se deformovat a dostat do kontaktu s tělesem čerpadla. To může způsobit poruchu čerpadla, která může vést k zastavení motoru a zvýšit riziko nehod a zranění.

Osobní automobil Jaguar „I-Pace“

www.dtest.cz

Vysokonapěťová baterie se může v důsledku zkratů v článcích baterie přehřát, pokud dosáhne 85 % nabití, což zvyšuje riziko požáru.

Friday, Apr 5

09

Motocykl HARLEY-DAVIDSON „CVO STREET GLIDE“

www.dtest.cz

V důsledku závady reaguje motocykl při rychlostech nad 160 km/h na vlivy vozovky a okolí (nerovnosti terénu) silněji, než se očekávalo. Existuje zvýšené riziko pádu a utrpění zranění.

Osobní automobil CITROEN, DANGEL, Opel, Peugeot, Toyota „Berlingo (Citroen) Partner (Peugeot) Proace city(Toyota) Combo(Opel)“

www.dtest.cz

Vadné těsnění může způsobit únik oleje z přední převodovky. To může vést k zablokování předního ložiska převodovky a zablokování zadních kol. To může mít za následek ztrátu ovladatelnosti a kontroly nad vozidlem, což zvyšuje riziko nehod a…

Osobní automobil Cupra, Seat „LEÓN, FORMENTOR“

www.dtest.cz

V důsledku nesprávné montáže tepelného štítu může dojít k roztavení trysky nádržky brzdové kapaliny vlivem tepla výfukového systému. To může mít za následek únik brzdové kapaliny a riziko požáru.

Osobní dodávka / Lehké užitkové vozidlo Renault „MASTER III e-TECH“

www.dtest.cz

Mohou chybět ventily regulátoru tlaku, což může vést ke zkratu v trakční baterii a nebezpečí požáru.

Užitkové vozidlo „GOUPIL / POLARIS G2, G4, G6“

www.dtest.cz

Některé lithium-iontové baterie jsou náchylné k odvzdušnění nebo zkratu. To může představovat riziko požáru, vážných zranění a/nebo materiálních škod.

Pickup truck Ford „Ranger“

www.dtest.cz

Elektrická dětská pojistka se může odpojit a cestující vzadu může otevřít dveře zevnitř, i když je dětská pojistka aktivována. Tím vzniká nebezpečí zranění cestujících.

Osobní automobil Bmw „5 series, i5 “

www.dtest.cz

Může dojít k poškození úchytů ISOFIX přivařených na zadních sedadlech. Dětská sedačka se může od klipů ISOFIX odpojit, což zvyšuje riziko zranění v případě nehody.

Osobní automobil Land Rover „Range Rover Sport“

www.dtest.cz

Do zadních světel může vniknout voda, což může vést k jejich nefunkčnosti a zvýšit riziko nehod a zranění při nárazu zezadu.

Friday, Mar 29

11

Osobní automobil Renault „AUSTRAL, ESPACE VI“

www.dtest.cz

Pokud je povolena funkce "Driver/Passenger Easy Access", může se při automatickém sklápění předního sedadla opěradlo předního sedadla dostat do kontaktu s cestujícími na zadních sedadlech, což může způsobit nebezpečí zranění cestujících na…

Osobní automobil Lexus and Toyota „Toyota: C-HR, RAV4 HEV, RAV4 PHV; Lexus: NX450h+, RX350h, RX450h+, RX500h“

www.dtest.cz

Konstrukce imobilizéru příslušenství není dostatečně robustní. Umožňuje, aby vozidlo bylo v režimu "Ready ON", i když není nalezena shoda mezi vozidlem a jeho klíčem, ale poté přepne vozidlo do režimu "Ready OFF". Může se tak stát za jízdy…

Osobní automobil Ford „Galaxy, Kuga, S-Max “

www.dtest.cz

Průtok chladicího vzduchu je nedostatečný, což způsobuje zablokování olejového kanálu. To vede k zadření ojničního ložiska a utržení ojnice. To může vést ke zhoršení stavu spalovacího motoru a následnému prasknutí olejové nádrže nebo bloku…

Osobní automobil VW „Golf, Golf Sportsvan, Golf Variant, Phaeton“

www.dtest.cz

Automobily původně používané pro interní účely společnosti Volkswagen AG nemusely být před prodejem široké veřejnosti správně upraveny. Je možné, že některé bezpečnostní systémy těchto vozů nebyly správně upraveny pro silniční použití.

Osobní automobil VW „Passat Variant, Passat NMS, Polo“

www.dtest.cz

Automobily původně používané pro interní účely společnosti Volkswagen AG nemusely být před prodejem široké veřejnosti správně upraveny. Je možné, že některé bezpečnostní systémy těchto vozů nebyly správně upraveny pro silniční použití.

Osobní automobil Ford „Explorer“

www.dtest.cz

Obložení A-sloupku nemusí být správně upevněno. může se uvolnit a spadnout na vozovku, což může ohrozit následující vozidla.

Osobní automobil Peugeot „208“

www.dtest.cz

Zadní náprava nemusí být správně svařena, což by mohlo časem vést ke vzniku trhlin. V důsledku toho by mohlo dojít k prasknutí zadní nápravy a ke zhoršení ovladatelnosti, což by zvýšilo riziko nehody.