English

Zprávy Velkobítešsko

Saturday, Sep 25

05

Zloděj vyrazil na dřevo. V obci poblíž Velkého Meziříčí způsobil škodu třicet tisíc korun

www.velkobitessko.cz

Velkomeziříčští policisté prověřují případ krádeže dřeva, ke kterému došlo v době od 11. září do neděle 19. září v katastru obce Vídeň.

Wednesday, Sep 22

Alkohol za volantem ve Velkém Meziříčí: řidič měl v krvi 2,3 promile

www.velkobitessko.cz

Policisté ve Velkém Meziříčí odhalili opilého řidiče. Ten nadýchal 2,3 promile alkoholu.

Monday, Sep 20

Thursday, Sep 16

Wednesday, Sep 15

Opilý motorkář ve Veverských Knínicích málem přepadl přes řídítka. Pak nadýchal 3 promile

www.velkobitessko.cz

Dopravní nehoda ve Veverských Knínicích se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Havárii způsobil opilý motorkář, který těsně před křižovatkou prudce zabrzdil přední brzdou.

Tuesday, Sep 14

Opilému řidiči ve Velké Bíteši bylo sotva rozumět. Nadýchal téměř 2,5 promile

www.velkobitessko.cz

Že je něco v nepořádku, odhalili policisté ve Velké Bíteši na první pohled. Kontrolovaný řidič totiž nedokázal vůbec srozumitelně komunikovat, natož se orientovat v prostoru či mít ponětí o čase.

Monday, Sep 13

Tuesday, Sep 7

Monday, Sep 6

Saturday, Sep 4

Vady na unikátním mostu v Dolních Loučkách: stavbu prověřují odborníci

Atypický železní Most Míru v Dolních Loučkách prověřovali odborníci, kteří zjistili několik nově vzniklých závad.

Friday, Sep 3

Obyvatelé Bítýšky si oddechli: kamiony je objedou po novém obchvatu

V úterý odpoledne se projeli první řidiči po dlouho vyhlíženém obchvatu Osové Bítýšky. Jejím cílem je odklonit vozidla z přetížené obce.

Monday, Aug 30

06

Monday, Aug 23

05

Thursday, Aug 19

06

Tuesday, Aug 17

05

Saturday, Aug 14

Nová cyklostezka u Brna: otevřeli první část propojky Kuřimi a Veverské Bítýšky

www.velkobitessko.cz

Úvodní úsek cyklostezky spojující Kuřim a Veverskou Bítýšku si vyzkoušeli první cyklisté. Nová cyklotrasa je bezpečně dovede z Kuřimi až do Moravských Knínic.

Friday, Aug 13

06

Památka Děvičky je v kritickém stavu: Turisté chodí, kam nemají. Hrozí zřícení

www.velkobitessko.cz

Obnovit kazatelnu a oltář. To je cíl dobrovolníků, kteří v Předklášteří u Tišnova připravují na opravu rozsáhlý středověký klášter Porta coeli.

Tuesday, Aug 10

02

Monday, Aug 9

05

Monday, Aug 2

06

Saturday, Jul 31

05

Zaparkovanou škodovku v Meziříčí si vyhlédl vandal

www.velkobitessko.cz

Policisté pátrají po vandalovi, který na ulici Strmá ve Velkém Meziříčí poničil lak zaparkovaného auta značky Škoda.

Wednesday, Jul 28

Místo drogy se prodávala i kuchyňská sůl. Policisté dopadli výrobce pervitinu z Tišnovska

www.velkobitessko.cz

Policistům se podařilo dopadnout výrobce pervitinu, který drogu s pomocí dalších osob distribuoval po Tišnovsku. Droga byla často nekvalitní, a jeden z prodejců ji dokonce zaměňoval za kuchyňskou sůl.

Monday, Jul 26

06

Thursday, Jul 22

05

Hudební festival Folkové prázdniny startuje v Náměšti nad Oslavou už tuto sobotu

www.velkobitessko.cz

24. - 31. července se na zámku v Náměšti nad Oslavou koná hudební festival Folkové prázdniny. Čeká na vás 8 dní plných hudebních, tanečních a výtvarných zážitků.

Tuesday, Jul 20

15

Opilý řidič ve Velkém Meziříčí nadýchal 1,25 promile. Na místě přišel o řidičák

www.velkobitessko.cz

Policisté ve Velkém Meziříčí kontrolovali opilého řidiče. Podle výsledků dechové zkoušky měl v krvi více než 1,2 promile alkoholu.

Monday, Jul 19

05

Saturday, Jul 17