English

e-chomutovsko.cz

Monday, Oct 18

15

Celníci si došlápli na stavby, hotely i továrny. Zjistili desítky problémů se zaměstnáváním cizinců

www.e-chomutovsko.cz

ČR - V uplynulém týdnu zaměřila Celní správa ČR zvýšenou kontrolní činnost na dodržování zákona o zaměstnanosti. Při akci celníci provedli 75 kontrol ve všech oblastech napříč ekonomickými odvětvími. Zajímala je především oblast ubytování,…

12

Z deníku strážníků: Socha Maxipsa Fíka opět terčem vandalů, bagr se vyhýbal psovi a poškodil lampu

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - Kolem dvacáté hodiny prováděla hlídka městské policie kontrolu nábřeží u Splitu.

Kamencové jezero znovu otevře brány otužilcům. A hned třikrát týdně

www.e-chomutovsko.cz

Chomutov - Po roce a půl se na Kamencové jezero vrací atraktivní otužovací soboty. A co víc - letos bude areál pro milovníky zimního koupání otevřen i další dva dny v týdnu. Tak do plavek!

11

Stovky nehod, desítky raněných! Kde se v kraji nejčastěji bouralo?

www.e-chomutovsko.cz

Ústecký kraj - Během víkendu, od pátku do neděle, vyjížděli dopravní policisté v Ústeckém kraji k řešení 87 dopravních nehod a havárií. V pátek došlo k 39 nehodám, v sobotu k 31 a v neděli k 17 nehodám. Nikdo nebyl usmrcen ani těžce zraněn…

10

Hasiči se strážníky zachraňovali kočku, která uvízla v otevřené ventilačce. Zvíře doma nejspíš trpělo

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - V půl třetí odpoledne přijala městská policie oznámení o kočce, která uvízla v otevřené ventilačce okna v domě v Chomutovské ulici.

09

Městská policie v Jirkově slaví třicet let! Její členové převzali na Červeném Hrádku ocenění

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - Městské policii Jirkov je letos třicet let. Své narozeniny v pátek oslavila nanejvýš důstojně - v reprezentačních prostorách Rytířského sálu na Červeném Hrádku. Kromě všech uniformovaných i neuniformovaných zaměstnanců městské…

Sunday, Oct 17

15

Nemáte ho náhodou doma? Inspekce stáhla z trhu nebezpečný bateriový zvonek!

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o elektrické zvukové čidlo.

12

Covid s příchodem podzimu pomalu nabírá na síle. Počty nakažených oproti minulému týdnu opět vzrostly

www.e-chomutovsko.cz

Ústecký kraj - S příchodem studeného podzimního počasí nabírá onemocnění covid-19 znovu na síle. Oproti minulému týdnu, kdy činil počet nově nakažených v Ústeckém kraji 266 osob se v tomto týdnu (od pondělí 11.10. do soboty 16.10.)…

Na krajském úřadě byly slavnostně předány Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana Ústeckého kraje

www.e-chomutovsko.cz

Ústí nad Labem - Ve čtvrtek 14. října v podvečer byly na krajském úřadě slavnostně předány Záslužné medaile Ústeckého kraje a Medaile hejtmana Ústeckého kraje.

10

OPRAVDU SE STALO: Muž vlezl na rozestavěný most, uklouzl a zlomil si nohu. Chtěl si tam dojít na velkou

www.e-chomutovsko.cz

Litvínov - Na muže, který je zraněný a nachází se poblíž rozestavěného mostu v ulici Podkrušnohorská, upozornil strážníky litvínovské městské policie svědek. Viděl jej totiž, jak jde za zábrany na stavbu.

Saturday, Oct 16

15

Nárůst dopravy i špatná viditelnost: Nastává rizikové období pro chodce

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce. Podepisuje se na tom snížená viditelnost během ranní a odpolední dopravní špičky, vysoká intenzita dopravy a nepozornost řidičů i samotných chodů.

Friday, Oct 15

Z deníku strážníků: Noční hádka dvou kamarádů v bytě skončila řezným poraněním

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň - V půl jedné v noci se na městskou policii v Kadani obrátili obyvatelé domu, ve kterém rušila noční klid hádka z jednoho bytu, údajně zde mělo dojít k pranici.

14

Policisté na Chomutovsku kontrolovali nákladní dopravu. Téměř polovina řidičů měla problém!

www.e-chomutovsko.cz

Chomutovsko - V průběhu středy a čtvrtka se chomutovští dopravní policisté zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která byla tentokrát zaměřena na nákladní a autobusovou dopravu.

Jak se zbavit dluhů nebo zastavit exekuci? Lidé mohou využít akci „Milostivé léto“

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - Existuje možnost zastavení exekuce. Dostala název Milostivé léto a bude probíhat od 28. října 2021 do 28. ledna 2022. Během ní mohou někteří dlužníci své exekuce ukončit.

13

Zdražování potravin pokračuje! Hlouběji do peněženky sáhneme i při nákupu pečiva

www.e-chomutovsko.cz

ČR - Zemědělci letos mají lehce nadprůměrný rok. Podle odhadu výsledku letošní úrody, který Český statistický úřad dnes zveřejnil, sklidí v roce 2021 o 2,6% více obilovin a kukuřice, než jaký je průměr uplynulých deseti let.

12

STALO SE: Německý ovčák pokousal ženu na ulici tak, že musela do nemocnice! Majitele podezírají z trestného činu

www.e-chomutovsko.cz

Ústecko - Chlumečtí policisté šetří případ podezření z trestného činu Ublížení na zdraví z nedbalosti. Devětašedesátiletý muž dostatečně nezajistil svého psa rasy německý ovčák.

09

Konec týdne bude slunečný, v noci však přituhne

www.e-chomutovsko.cz

Chomutovsko - Philine. Tento výraz je pro Českou republiku klíčový. Rozhodně ne proto, že, jak napovídá strýček z kalifornského města Mountain View, se jedná o rod mořských slimáků nebo mořských hlemýžďů (i v moři platí, že hlemýždi jsou…

08

OBRAZEM: Tohle nám mohlo skončit na talíři! Přetížená dodávka převážela maso bez chlazení

www.e-chomutovsko.cz

Řehlovice - Ve středu 13. 10. 2021 probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na nízkorychlostní kontrolní vážení povolených hmotností vozidel. Policisté dálničního oddělení Řehlovice a celníci z mobilního dohledu Ústeckého kraje vážili…

Thursday, Oct 14

14

STALO SE: Pes zakousl v lese srnče, majitel ho měl puštěného na volno

www.e-chomutovsko.cz

Děčín - Děčínští strážníci řešili v ulici Jílovská usmrcené srnče, které zakousl volně pobíhající pes. Na místě jednání byli přítomni správce lesa i majitel psa.

13

Pozor! Na silnici z Chomutova na Šebestián pracují silničáři, projíždějte s opatrností

www.e-chomutovsko.cz

Chomotuvsko - Aktuálně na silnici I/7 probíhá čištění propustků od Hory Sv. Šebestiána až do Chomutova, a to v obou směrech. Silničáři z Ředitelství silnici a dálnic na to upozorňují na svém twitteru.

11

VIDEO: S podzimem přichází sychravé počasí, nepodceňujte ho! Jak a kdy správně používat „mlhovky“?

www.e-chomutovsko.cz

ČR - S příchodem podzimu souvisí výrazné změny venkovních teplot, a také změny počasí. V ranních hodinách nebo v podvečer se často tvoří mlha, která může řidičům výrazně znepříjemnit cestovaní.

10

Na základce v Klášterci otevřeli novou učebnu, žáci se díky ní naučí pracovat s digitálními technologiemi

www.e-chomutovsko.cz

Klášterec nad Ohří - Ředitel Základní školy Krátká v Klášterci nad Ohří Petr Opava za účasti vedení města a dalších hostů slavnostně otevřel novou odbornou učebnu.

Strážníci v Jirkově pomáhají začleňovat mládež ze sociálně vyloučené lokality. Pořádají pro ně futsalové tréninky

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - V rámci projektu „Zapoj se a sportuj“, který je finančně podpořen ministerstvem vnitra s podílem města Jirkova, se opět začalo od září chodit na pravidelné nedělní futsalové tréninky do tělocvičny ZŠ v ul. Budovatelů.

09

V Klášterci budou mít moderní kulturní centrum! Návštěvníky přivítá zkraje nového roku

www.e-chomutovsko.cz

Klášterec nad Ohří - Přestavba moderního kulturního centra v Klášterci nad Ohří se blíží ke svému konci a už se nyní můžete těšit na řadu kulturních a společenských akcí napříč žánry v novém, čistém, moderním a příjemném prostředí.

Wednesday, Oct 13

18

REPORTÁŽ: Jak účinně odmítnout nevyžádaný telefon a nekoupit náramek za 39 tisíc? Lidi v ohrožení to učí herci s policií

www.e-chomutovsko.cz

Teplice – „Nechcete skvělý léčivý náramek za pouhých 39 tisíc korun?“ naklání se ke starší ženě podezřelá obchodnice. Seniorka si náramek i jeho prodávající prohlédne a odmítá. Dobře dělá. I když to v tomto případě byla sehraná scénka,…

14

STALO SE: Muž si chtěl užít sexuálních radovánek s novou známostí, místo nich ale skončil na policii

www.e-chomutovsko.cz

Ústí nad Labem - Ústečtí policisté vyšetřují případ krádeže z minulého týdne. Osmatřicetiletý muž si v místní hospůdce dosti připil a v dobrém rozmaru se ještě ve večerních hodinách vydal do centra města. V centru se v jednom z barů dal do…

12

Jirkov pokračuje v opravách silnic a chodníků. Tady všude už je hotovo

www.e-chomutovsko.cz

Jirkov - Město Jirkov nezapomíná na opravy silnic a chodníků. Na údržbu a opravy komunikací bylo v rozpočtu pro letošek schváleno 7 miliónů korun a na opravy chodníků a schodišť 3,5 milionu korun.

Veletrh Technodays v Chomutově motivoval žáky i rodiče ke studiu technických a řemeslných oborů

www.e-chomutovsko.cz

Chomutov - Okresní hospodářská komora v Chomutově uspořádala ve dnech 7. – 8. října v prostorách Městského divadla v Chomutově 9. ročník veletrhu TECHNODAYS.

11

Základka v Kadani pořídila pro žáky robotické stavebnice. Díky ČEZ Teplárenské

www.e-chomutovsko.cz

Kadaň – Symbolický šek na 20 000 korun převzal od zástupce ČEZ Teplárenské ze Skupiny ČEZ ředitel ZŠ Na Podlesí v Kadani. Společnost tak podpořila vzdělávání žáků v rámci výuky ICT, neboť škola za tuto finanční částku již zakoupila…

10

Sedmnáctiletá dívka se nevrátila se svojí dcerou z vycházky, policisté vyhlásili celostátní pátrání

www.e-chomutovsko.cz

Ústecký kraj - Sedmnáctiletá dívka se nevrátila se svojí dcerou z povolené vycházky v neděli 1. srpna v odpoledních hodinách do střediska výchovné péče v Černovicích, kde má být s dcerou umístěna. Do současné doby se do zařízení pro mládež…