English

mujchlupac.cz

Saturday, Sep 23

19

Když štěká, nekouše: Největší mýty o psech, kterým stále věříme

www.mujchlupac.cz

Některé mýty o čtyřnohých mazlíčcích slýcháváme tak často, že je považujeme za pravdu. Jak je to doopravdy s psí barvoslepostí, blechami nebo slinami, které prý léčí?

Friday, Sep 22

Pocit bezpečí i výraz podřízení aneb Proč vám pes olizuje uši

www.mujchlupac.cz

Každý majitel psa vám řekne, že psi se mohou někdy chovat vážně podivně. Milují smradlavé ponožky, schovávají se za závěsy, okusují pokojové rostliny, jsou schopni štěkat i na vlastní stín. A ano, dokonce i lízat vaše uši. Ačkoli olizování…

Thursday, Sep 21

Hračky, ale i budík. Nezbytnosti, které pořídit, než si přinesete štěňátko

www.mujchlupac.cz

Než si malou chlupatou kuličku přineseme domů, chceme vše náležitě připravit, aby štěňátku nic nechybělo. Přeci jen se jedná o nového člena rodiny, který má stejně jako jeho dvounozí páníčci svoje potřeby a nároky. Co vše přichystat před…

Wednesday, Sep 20

Jak poznáte, že pes neslyší, a jak mu pomoci

www.mujchlupac.cz

Stejně jako lidé, i psi mohou mít nejrůznější handicap. Poměrně častým je právě hluchota nebo sluchová porucha. Jak se přizpůsobit faktu, že pejsek neslyší?

Tuesday, Sep 19

Holandský tulipánový pes je okouzlující rošťák s neobvyklou chůzí

www.mujchlupac.cz

Ne příliš rozšířený psík s úžasným jménem. Souvislost s tulipány napovídá, že se jedná o chlupáče z Holandska. Proč se mu ale říká tulipánový a jaký vlastně je? Pojďme si toto ojedinělé plemeno přiblížit!

Monday, Sep 18

Kočičí plemena, která vás budou nejvíce zahrnovat láskou

www.mujchlupac.cz

Všichni majitelé mňoukajících mazlíčků vědí, že kočky jsou láskyplné, přátelské, milující… Jen svou náklonnost člověku dávají najevo jinak než jejich štěkající kolegové. Přesto jsou některá kočičí plemena společenštější a mazlivější než…

Saturday, Sep 16

Psí plemena, která budou šťastná v rodině s dětmi

www.mujchlupac.cz

Psi jako společníci dětí? Pokud máte možnost štěkajícího kamaráda dětem (a samozřejmě i sobě) pořídit, neváhejte. Vyrůstat po boku psa je pro děti velmi prospěšné. Jenže po kterém psím pelmenu sáhnout? Poradíme v článku!

Thursday, Sep 14

Singapurská kočka připomíná pumu, je to ale hravý mazel

www.mujchlupac.cz

Vzácná kočičí kráska nesoucí pojmenování po asijském městském státě vás okouzlí nejen svým vzhledem, ale i povahou. Jaká singapurská kočka je a je vhodná pro vás?

Tuesday, Sep 12

Veterinářka vysvětluje, kolik chutí má kočka a jak souvisí psí jazyk se štěkotem

www.mujchlupac.cz

Jejich olíznutí je tím největším oceněním, ale jejich jazyky jsou malým tajemstvím. Jak vlastně pijí psi a proč mají kočky drsný jazyk? Odhalte s námi jejich tajemství.

Monday, Sep 11

Americký bezsrstý teriér je veselý rarášek, který nemá rád nudu

www.mujchlupac.cz

Může připomínat naháče, ale teriéra v sobě nezapře. Tento mazlík má kvůli absenci srsti své příznivce i odpůrce. Ke komu patříte vy? Pojďme se na tohoto raráška podívat zblízka a třeba změníte názor!

Sunday, Sep 10

Kočičí plemena, která budou spokojená i v malém městském bytě

www.mujchlupac.cz

Pokud máte malý byt a toužíte po kočičím společníkovi, nic vám nestojí v cestě. Jen si musíte vybrat to správné plemeno, aby se kočička v malém prostoru nenudila. Jaká plemena jsou vhodná?

Saturday, Sep 9

Kavalír, bišonek a další psí plemena, která se hodí pro seniory

www.mujchlupac.cz

Psi dělají lidem radost v každém věku – jsou skvělými společníky pro děti, aktivní lidi, ale i seniory. Přemýšlíte, že byste hafana pořídili i svým (pra)rodičům? Pak věnujte pozornost výběru vhodného psího plemene.

Friday, Sep 8

Snowshoe je kočičí mazel s bílými ponožkami a pomněnkovým pohledem

www.mujchlupac.cz

Nádherná kočička s jedinečným zbarvením, díky kterému vzniklo i její pojmenování. Snowshoe totiž ve volném překladu znamená sněžnice. A právě tato malá šelma má na nožkách roztomilé bílé ponožtičky, díky kterým si ji zkrátka zamilujete. Co…

Thursday, Sep 7

Středoasijský pastevecký pes je mohutný hafan, který se jen tak něčeho nezalekne

www.mujchlupac.cz

Svalnatý velký pes se silnými čelistmi a neobyčejnou povahou. Umí být klidný a vyrovnaný, ale v mžiku vás překvapí svou odhodlaností a bleskurychlými reakcemi. Je samostatný a rád jedná podle svého. Nehodí se do rukou nezkušených pejskařů,…

Wednesday, Sep 6

Belgický ovčák laekenois vypadá jako voříšek, je to skvělý pracant i hlídač

www.mujchlupac.cz

Vypadá jako vesnická směska, ale ve skutečnosti se jedná o varietu důstojného belgického ovčáka, který si pro svou jedinečnost zaslouží náležitou pozornost. Pojďme se na tohoto zajímavého chlupáče podívat zblízka!

Monday, Sep 4

Osamělost, nuda a další důvody, proč vás kočka nenechá v noci spát

www.mujchlupac.cz

Kočka je bezesporu skvělý společník. Ovšem někdy si osvojí nepříjemný zvyk – noční buzení svých majitelů. Řešení a důvodů takového zlozvyku se nabízí hned několik.

Thursday, Aug 31

Perská kočka je chundelatá kráska, která miluje mazlení a lenošení

www.mujchlupac.cz

Pokud toužíte po domácí kočičce, která na vás ráda počká v klidu a pohodlí domova, je perská kočka tou správnou volbou. Jedná se o velice oblíbené plemeno, a to nejen díky vzhledu, ale hlavně kvůli povaze.

Wednesday, Aug 30

Irish soft coated wheaten teriér je nadšený sportovec i parťák s velkým srdcem

www.mujchlupac.cz

Irish soft coated wheaten teriér neboli irský jemnosrstý pšeničný teriér se pyšní opravdu dlouhým jménem. Co dalšího je na něm zajímavého?

Tuesday, Aug 29

Klapouchá kočka miluje svou lidskou rodinu a málokdy vytáhne drápky

www.mujchlupac.cz

Kočička, která vás okamžitě okouzlí svým neodolatelným pohledem. To je skotská klapouchá kočka. Tohle méně známé a poněkud vzácné plemeno vyniká nejen vzhledem, ale i povahou. Jaké tyto kočičky jsou?

17

Výběr psího salonu: Dejte na reference a nepodceňte první dojem

www.mujchlupac.cz

Chcete, aby byl váš chlupáč jako ze škatulky nebo potřebujete pomoct s přípravou na výstavu? V takovém případě se návštěvě salonu nevyhnete. Pojďme se podívat, co vás tam čeká a na co si dát při jeho výběru pozor.

Monday, Aug 28

19

Peruánský naháč je aktivní pes, který jen výjimečně štěká

www.mujchlupac.cz

Peruánského naháče potkáte na českých ulicích poměrně zřídka. Přitom se jedná o chytrého a aktivního psa, který miluje mazlení a bude s vámi šťastný i v malém městském bytě. A díky chybějící srsti jej jistě ocení i lidé s lehčí alergií!

17

Pes a kočka mohou žít spokojeně v jedné domácnosti. Stačí dodržovat pár pravidel

www.mujchlupac.cz

Navzdory příběhům o pejskovi a kočičce už odmala slýcháme, že pes a kočka se nemohou mít rádi, a tak pořídit si obě zvířátka rovná se pořádná pohroma. Jenže ve skutečnosti je harmonické soužití psa a kočky v jedné domácnosti možné.

Sunday, Aug 27

19

Mops je chrochtající gaučák, který bude nejšťastnější ve vaší společnosti

www.mujchlupac.cz

Mopsové patří v současnosti k nejoblíbenějším psím plemenům. A není divu – jedná se o velmi přátelského psa, který miluje svou rodinu, vychází s dětmi, hodí se k seniorům a zvládne ho i úplný "pejskařský začátečník".

Saturday, Aug 26

Obří psí plemena, která budí hrůzu, ale jsou to ve skutečnosti dobráci

www.mujchlupac.cz

Velkých psů se někteří lidé bojí, ale popravdě - většina z nich jsou naprostí miláčkové a jediné, co vám od nich hrozí, je oslintané tričko. Psí obři jsou totiž ve skutečnosti velcí pohodáři, nemusejí si nic dokazovat a vše mají zkrátka na…

Friday, Aug 25

Šiperka je ďáblík s duší lovce a tváří lišky

www.mujchlupac.cz

Černí psi, kteří svým vzezřením a výrazem často připomínají lišku, to jsou šiperky. Původně plemeno, které hlídalo stáda a lovilo hlodavce, dnes ideální společník do aktivní rodiny s dětmi.

Wednesday, Aug 23

Corgi je mrštný neposeda na krátkých nožkách, jehož proslavila britská královna

www.mujchlupac.cz

Psí plemeno Welsh corgi Pembroke neznalo před lety kromě pár nadšenců mnoho lidí. Ovšem díky britské královně Alžbětě II. získali corgiové rychle na popularitě nejen ve své ostrovní domovině, ale i po celém světě. Ostatně tomu nahrála i…

18

Obojek či postroj vybírejte podle psa i příležitosti

www.mujchlupac.cz

Koupit pejskovi obojek, nebo postroj? Takové rozhodnutí nemusí být vůbec jednoduché. Ve zvířecích potřebách je na výběr opravdu velké množství různých typů postrojů i obojků, které mají různá využití.

Tuesday, Aug 22

19

Německý boxer je slintající parťák k dětem i skvělý hlídač

www.mujchlupac.cz

Rodinný i pracovní pes, milující společník i ostrý hlídač. Všechny tyto podoby němečtí boxeři zvládnou. Jedná se o nenáročné psy, které s trochou trpělivosti hravě zvládnou i pejskaři začátečníci.

17

Barvení srsti, lakování drápků a další módní výstřelky, které chlupáče nepotěší

www.mujchlupac.cz

Lidé se zkrášlují různými způsoby. Ať už se jedná o neobvyklý střih nebo barvu vlasů, líčení nebo tetování, stále jde o výsadu lidské rasy. Potřebují takto měnit vzhled i zvířata?

16

Hledáte psího parťáka? Najdete ho v útulku v Lanškrouně

www.mujchlupac.cz

Přemýšlíte, že byste v rodině přivítali nového čtyřnohého člena? Psi z útulku budou rádi za lásku a teplo domova, navíc jejich adopcí pomůžete uvolnit místo dalším psům v nouzi.