English

mujchlupac.cz

Thursday, May 23

16

Proč váš pes hrabe v záhonech a jak ho to odnaučit

www.mujchlupac.cz

Máte krásné záhonky, pěstujete křehké květiny, okrasné keříky a vše vám náhle zničí pes svým hrabáním. Tolik hodin práce na zahradě přišla vniveč. Proč to jen dělá?

Wednesday, May 22

17

Cichlida papouščí je kráska z akvária, která za svou jedinečnost platí zdravím

www.mujchlupac.cz

Ryba připomínající svým vzhledem papouščí zobák? Tak vypadá cichlida papouščí, jejíž název tomuto vzezření napovídá. Pro někoho může být cichlida papouščí velice atraktivní, pro jiné naopak.

Monday, May 20

Čau čau je nezávislý hafan, který umí být mazel i netykavka

www.mujchlupac.cz

Chlupatý psí medvídek vás zajisté okouzlí svou roztomilostí již na první pohled. Huňatá srst, kulatý čumáček a malá očka vyzívají k pomazlení. Jak je to ale doopravdy? Užívá si čau čau lidskou pozornost, nebo je spíš samotářem? Pojďme se…

Thursday, May 16

18

Venčení a proběhnutí na zahradě psovi nestačí, varuje odbornice

www.mujchlupac.cz

Svět za okny skýtá tolik dobrodružství! A takové dobrodružství může psík zažívat i každý den na zahradě. Ne vždy však oplocený pozemek stačí. Zvířata přeci jen potřebují mnoho životního prostoru a vyžití. Jak to tedy udělat, aby byl pes…

Tuesday, May 14

Nástrahy, které na vaše psy a kočky číhají na jaře

www.mujchlupac.cz

Jaro je v plném proudu, teploty dovolily odložit bundy… Ovšem toto roční období v sobě skrývá i nástrahy. A dokonce i pro domácí mazlíčky! Co jim hrozí? Na co si dát pozor, než své kočičí a psí miláčky vypustíte, aby si i oni mohli dosyta…

Monday, May 13

Jak adoptovat pejska z útulku

www.mujchlupac.cz

Každý pejsek touží po láskyplném domově a teplém pelíšku. Vyrazte se i vy podívat do útulku. Třeba si s některým z chlupáčů padnete do oka a získáte tak věrného parťáka do života.

Sunday, May 12

Devon rex je ušatá kočička, která si s vámi bude povídat

www.mujchlupac.cz

Pokud hledáte inteligentního a přítulného společníka, zbystřete! Kočička plemene devon rex je mazlík s unikátním charakterem. Tento ušatý chlupáč si rád hraje a s trochou trpělivosti se naučí i nějaký ten trik.

Saturday, May 11

19

Bišonek miluje společnost, radost umí dělat dětem i seniorům

www.mujchlupac.cz

Inteligentní, hravý a elegantní psík, který je díky své povaze i vzhledu populárním mazlíčkem po celém světě – to je bílý kudrnatý bišonek. Jelikož je původem bišonek pes společenský, potřebuje mít kolem sebe lidi.

Friday, May 10

18

Ježeček je nenáročný mazlík, jen si neberte domů toho ze zahrádky

www.mujchlupac.cz

Ježek je podivuhodné zvířátko, které všichni známe a milujeme již z dětských knížek. Kdo by nechtěl takového roztomilého kamaráda doma? Není ale ježek jako ježek. Ježek západní, který se běžně vyskytuje v České republice, není ideálním…

Thursday, May 9

19

Papoušci eklektus jsou spolu celý život, ale není to vždy harmonické soužití

www.mujchlupac.cz

Papoušek s jedinečným zbarvením i jménem, to je eklektus různobarvý. Čím je tento opeřenec zvláštní, jaký je jako domácí mazlíček a čím je třeba se doma vybavit, než ho přinesete?

Wednesday, May 8

17

Věci, které dělají všechny kočičí mámy, i když to nepřiznají

www.mujchlupac.cz

Pokud patříte mezi milovnice a šťastné majitelky mňoukajícího domácího mazlíčka, pak se jistě v následujících řádcích poznáte. Milovníci (a hlavně milovnice) koček jsou různorodou skupinou lidí, kteří mají jedno společné – svého domácího…

Tuesday, May 7

19

Pelíšek pro psa nebo škrabadlo pro kočku vyrobíte za pár korun i sami

www.mujchlupac.cz

Potřeboval by váš mazlík nový pelíšek nebo hračku, ale nechce se vám trávit čas hledáním produktů na internetu nebo utrácet peníze v obchodě? Nevěšte hlavu, plno věcí se dá vyrobit i z toho, co naleznete na půdě.

Monday, May 6

17

Cane corso je nepřehlédnutelný hafan, který umí být skvělým hlídačem i mazlem

www.mujchlupac.cz

Majestátní molossoidní plemeno vyznačující se výjimečnými vlastnostmi. O kom je řeč? O cane corso, psovi, ve kterém se snoubí síla s láskou, odvaha s citem a bojovnost s hravostí. Život s tímto hafanem však není pro každého – potřebuje…

Saturday, May 4

20

Psí trenérka vysvětluje, proč není vždy dobrý nápad pořídit si druhého hafana

www.mujchlupac.cz

Chodíte do práce a váš pejsek zůstává doma dlouho sám? Máte výčitky, že se doma nudí a přemýšlíte nad pořízením dalšího chlupatého kamaráda? Je to jistě dobré řešení, ale jen v některých případech, říká psí trenérka Lucie Šámalová.

Friday, May 3

18

Lidské dobroty, které jsou pro kočky nebezpečné

www.mujchlupac.cz

Dopřáváte svému kočičímu miláčkovi občas i nějakou tu ochutnávku ze svého vlastního talíře? Pak si dejte pozor, abyste nevědomky kočce neublížili. Které „lidské“ potraviny by se do žaludku vašeho mňoukajícího mazlíčka neměly dostat?

Thursday, May 2

Border teriér je kamarád se vším živým

www.mujchlupac.cz

Roztomilý kukuč, veselá povaha a správný temperament. Jakými dalšími vlastnostmi vás překvapí tento psí rarášek? Je border teriér vhodný zrovna pro vás?

Wednesday, May 1

19

Chování, kterým svou kočku rozhodně nepotěšíte

www.mujchlupac.cz

Kočky se začínají v našich domácnostech masově zabydlovat. Ačkoli jsme vždycky byli spíše milovníci psů, situace se pomalu začíná obracet ve prospěch koček. A i když se snažíme dělat, co jim vidíme na očích, stejně je někdy naštveme.

Tuesday, Apr 30

18

Trenérka radí, jak odnaučit psa skákat na cizí lidi

www.mujchlupac.cz

Malá štěňátka často skáčou po svých majitelích při příchodu domů, na návštěvy nebo na cizí lidi na procházkách a většinou to nikomu nevadí. Jsou to přece roztomilá mláďata a dokazují nám tím svou radost a náklonnost. Pejsek však vyroste a…

Monday, Apr 29

Informace, které se vám budou hodit, když si chcete pořídit morče

www.mujchlupac.cz

Přemýšlíte o pořízení domácího mazlíčka a morče vám připadá jako ideální řešení? Morčátko jistě udělá radost nejen vám, ale hlavně vašim dětem. Je ideálním mazlíčkem díky své velikosti a povaze.

Sunday, Apr 28

20

Jezevčík je chytrý a mrštný psík s vlastním názorem

www.mujchlupac.cz

Jezevčíka zná asi každý. Dlouhý jako špagetka, čilý, veselý a bystrý společník, který se hodí do každé rodiny. Někdo jej zná jako mysliveckého psa, jiný jako gaučového povaleče. Jaký jezevčík doopravdy je?

Saturday, Apr 27

19

Psí plemena, která budou skvělými společníky babičkám a dědečkům

www.mujchlupac.cz

Přemýšlíte nad pořízením psího kamaráda pro svou babičku či svého dědečka? Připravili jsme pro vás ve spolupráci se psí trenérkou Lucií Šámalovou seznam plemen, která jsou pro seniory jako stvořená. S těmito chlupáči se vaši prarodiče…

Friday, Apr 26

17

Otestujte se, jak moc jste posedlí svým pejskem

www.mujchlupac.cz

Pořídit si štěkajícího domácího mazlíčka většině lidí prospěje. Ovšem někteří to s láskou k němu už opravdu přehánějí. Nepatříte už náhodou také mezi ně? Otestujte se!

Thursday, Apr 25

Axolotl je zázračné zvíře, může mu dorůst část těla

www.mujchlupac.cz

Axolotl mexický je neobvyklým domácím mazlíčkem, který může člověku dělat společníka téměř čtvrt století. Dožívá se totiž až 25 let. Co obnáší chov tohoto obojživelníka?

Wednesday, Apr 24

Co všechno zvážit, když chcete dítěti pořídit mazlíčka

www.mujchlupac.cz

Slýcháte často „mami, tati, já chci zvířátko“? Pořízení zvířecího člena rodiny je velké rozhodnutí, které je potřeba náležitě promyslet. Děti přirozeně touží po malém kamarádovi, o kterého budou moci pečovat a se kterým si užijí legraci.

Tuesday, Apr 23

Sáňkování u psa není roztomilý zlozvyk, často značí nepříjemné potíže

www.mujchlupac.cz

Přeplněné nebo ucpané anální žlázky mohou potrápit lecjakého chlupáče. Problém může vyústit i v zánět a zhoršit celkový stav pejska. Jak se mu vyhnout? Někdy je velice obtížné rozpoznat, co našeho čtyřnohého kamaráda trápí, protože nám to…

Monday, Apr 22

Mainská mývalí kočka je kamarádský obřík, který v mnohém připomíná psa

www.mujchlupac.cz

Kočky bývají své, občas náladové, jindy milé a někdy trošku protivné. To však zcela neplatí pro mainské mývalí kočky. Ty se vyznačují svou přítulnou a přátelskou povahou, i když tomu jejich vzhled na první pohled nenapovídá.

Sunday, Apr 21

18

Malinois miluje práci, pohyb a svou lidskou rodinu

www.mujchlupac.cz

Atletická postava, přísný pohled a bláznivá povaha. Takovými vlastnostmi překypuje právě belgický ovčák malinois. Tento úžasný chlupáč s hrdým postojem má však i mnohem víc kvalit. Jaké to jsou?

Saturday, Apr 20

Co vám pes říká, když kňučí, vrčí nebo štěká

www.mujchlupac.cz

Každý již od raného dětství ví, že pes štěká. Známe však i důvody těchto hlasitých projevů? Proč pes občas vrčí nebo kňučí? Co se nám snaží říct prostřednictvím různých signálů?

Friday, Apr 19

17

Rostliny, které jsou jedovaté pro psy a kočky

www.mujchlupac.cz

Většina lidí odstraňuje rizikové předměty v domácnosti s příchodem dětí. Ovšem obdobná opatření se vyplatí udělat i v případě, že si pořizujete pejska či kočičku.

Thursday, Apr 18

18

Německá doga je laskavý obr, který se vám rád stulí do klína

www.mujchlupac.cz

Zná ji asi každý. Německá doga je velice oblíbené psí plemeno, které si získá srdce všech příznivců citlivých psů v „drsné“ schránce. Tento chlupáč zkrátka mate tělem. Jaký vlastně je?