English

mujchlupac.cz

Today News

19

Ne všichni psi umějí plavat. Jak otestovat toho vašeho a neublížit mu?

www.mujchlupac.cz

Proč učit psa plavat a kteří psi jsou nejlepšími plavci? Představíme jednoduchý test i rady, jak plavání psa snadno naučit. Platí staré zažité klišé, že kočky se vody bojí, ale psi se běžně koupou. Jenže to nemusí být pravda.

14

Pražský krysařík sice není žádný velikán, svou rodinu si ale chrání

www.mujchlupac.cz

Tohoto malého rošťáka musí znát zkrátka každý! Miniaturní psík s velkým srdcem a elánem do života. To je pražský krysařík, chlupáč, který s nadsázkou připomíná křížence dobrmana s čivavou. A možná se těmto plemenům i v lecčem podobá. Má…

08

Koňský fotbal nebo sloní pólo: Jakým neobvyklým zvířecím sportům se fandí ve světě?

www.mujchlupac.cz

Pojďme nahlédnout, v čem můžeme fandit zvířecím sportovcům v cizině. Hlemýždí, sloní nebo velbloudí závody jsou neobvyklé zvířecí sporty, kterým můžete fandit.

Thursday, Jul 22

19

Jak poznat, že váš pes trpí alergií

www.mujchlupac.cz

Alergii většinou řešíme my lidé. A možná by vás nenapadlo, že také váš štěkající čtyřnohý miláček může být alergikem. Nejspíš nebude kýchat, kdykoli se přiblíží k zaprášené polici nebo péřovému polštáři, ale alergie na určité složky…

14

Co musíte vědět, než vyrazíte do útulku adoptovat pejska

www.mujchlupac.cz

Každý pejsek touží po láskyplném domově a teplém pelíšku. Vyrazte se i vy podívat do útulku. Třeba si s některým z chlupáčů padnete do oka a získáte tak věrného parťáka do života.

08

Mami, já chci poníka! Co je dobré vědět o miniaturních koních

www.mujchlupac.cz

Mít koně je sen snad každé slečny či malého kovboje. Kůň je však zvíře, které vyžaduje mnoho prostoru a prostředků k zajištění péče a výcviku. Existuje ale řešení!

Wednesday, Jul 21

19

Upečte své kočce zdravé pamlsky, po kterých se bude olizovat až za ušima

www.mujchlupac.cz

Zatímco pejsky nejrůznějšími pamlsky a dobrůtkami často odměňujeme a motivujeme je při výcviku, dobrůtky pro kočky tento „výchovný“ prvek tak nějak postrádají.

14

Knírač je malý hlídač s rošťáckým kukučem

www.mujchlupac.cz

Veselý rošťák s neodolatelným kukučem a milou, někdy i tvrdohlavou povahou, to je malý knírač. Ačkoliv je řeč o malém chlupáči, je to pes s velkým P. Svým temperamentem a pracovitostí strčí do kapsy kdejakého velikána. Pojďme se na tohoto…

08

Leguán vypadá jako malý drak, může se dožít i 20 let

www.mujchlupac.cz

Láká vás chovat doma exotické zvíře? Leguán může být tím pravým mazlíčkem, jelikož má mírnou a krotkou povahu, i když vzhledem některé lidi spíše děsí. Přeci jen vypadá jako bájný ještěr či drak.

Tuesday, Jul 20

19

Jste posedlí svým pejskem? Otestujte se

www.mujchlupac.cz

Pořídit si štěkajícího domácího mazlíčka většině lidí prospěje. Ovšem někteří to s láskou k němu už opravdu přehánějí. Nepatříte už náhodou také mezi ně? Otestujte se!

14

Aljašský malamut je věrný a milující hafan

www.mujchlupac.cz

Velký huňatý chlupáč, zástupce severského plemene, zaujme nejen svým vzhledem, ale i povahou. Je to „pan pes“, který je vždy svůj. Jaký je život s aljašským malamutem a čím se tato silná psí osobnost vyznačuje?

08

Mami, já chci zvířátko aneb Jak správně vybrat mazlíčka pro dítě

www.mujchlupac.cz

Slýcháte často „mami, tati, já chci zvířátko“? Pořízení zvířecího člena rodiny je velké rozhodnutí, které je potřeba náležitě promyslet. Děti přirozeně touží po malém kamarádovi, o kterého budou moci pečovat a se kterým si užijí legraci.

Monday, Jul 19

19

Proč psovi nedávat zmrzlinu a jak ho v horku ochladit bezpečněji

www.mujchlupac.cz

Tropické teploty jsou tady a nejen lidé, ale i zvířata hledají způsob, jak se efektivně ochladit. Svému čtyřnohému mazlíčkovi můžete k ochlazení dopomoci i vy.

14

Anglický kokršpaněl se hodí k domku i do malého bytu

www.mujchlupac.cz

Oblíbené psí plemeno vyznačující se dobráckou povahou, všestranností a okouzlující kadeřavou srstí, to je anglický kokršpaněl. Pojďme se na tohoto krasavce podívat zblízka!

08

Rozela pestrá je kamarádský papoušek i pro začátečníky

www.mujchlupac.cz

Středně velký papoušek s krásně různobarevnými peříčky, který se hodí i pro začínající chovatele, to je rozela pestrá. Je tím pravým ptáčkem i do vaší domácnosti?

Sunday, Jul 18

19

Důvody, proč se nebát spát v posteli s kočkou

www.mujchlupac.cz

Většina zkušených chovatelů psů či koček vám doporučí, abyste mazlíčka nenechávali nikdy spát ve své vlastní posteli. A mají k tomu také spoustu legitimních důvodů. My vám ovšem dnes představíme důvody, proč jejich rady neuposlechnout.

14

Bernardýn je psí dobrák, kterého jen tak něco nerozhází

www.mujchlupac.cz

Velkého hafana s malým soudkem rumu na krku zná snad každý. Ano, řeč je o bernardýnovi. Čím se tento známý hrdina – někdejší záchranář z hor – vyznačuje? A je vhodný i do města?

08

Historie psů v Česku: Dřív byli na práci, dnes si užívají luxus

www.mujchlupac.cz

I přes všechny radosti i strasti naší historie byli Češi vždy vášnivými pejskaři, kteří si život nedokázali představit bez svých čtyřnohých miláčků po svém boku. Ať už byli ochránci našich obydlí nebo společníkem nejvyšších vrstev…

Saturday, Jul 17

19

Pokojové rostliny, které jsou nebezpečné pro psy i kočky

www.mujchlupac.cz

Většina lidí odstraňuje rizikové předměty v domácnosti s příchodem dětí. Ovšem obdobná opatření se vyplatí udělat i v případě, že si pořizujete pejska či kočičku.

14

Nebelung je uhrančivá a přizpůsobivá kočičí kráska

www.mujchlupac.cz

Kráska s nevídaným vzhledem a ještě nevídanějším jménem, to je nebelung. Jedná se o plemeno kočky, které vás okouzlí nejen svým vzezřením, ale také povahou. Jaké tyto kočičky jsou?

08

S čím vším je třeba počítat, když si chcete pořídit mazlíčka

www.mujchlupac.cz

Ještě než vyrazíte do zverimexu, k chovateli či do útulku, není od věci připomenout si, co je vlastně k domácímu mazlíčkovi dobré vědět. Nezáleží na tom, zda si chcete pořídit křečka nebo dogu – jsou věci, které mají všichni mazlíčci…

Friday, Jul 16

19

Nemůžete na cvičák? Pejska naučíte základní povely i v pohodlí domova

www.mujchlupac.cz

Přestože v poslední době vzniká stále více a více hřišť, kde můžete cvičit vaše chlupáče, obzvláště na menších městech a vesnicích taková místa stále nejsou samozřejmostí, kromě toho jejich navštěvování může být velmi časově náročné. Navíc…

14

Tosa inu je sebevědomý psí obr, který váží až 90 kilo

www.mujchlupac.cz

Urostlý, trpělivý a odvážný pes, který se pyšní svou neohrožeností. To je tosa inu, mohutný chlupáč, který leckoho odstraší svou velikostí. Může z něj být však ideální rodinný mazel. Jaký tedy je a hodí se i pro vás?

08

Naučte se skladovat granule, nebudou se tak rychle kazit

www.mujchlupac.cz

Jednou z důležitých, ale často velmi přehlíženou věcí při výživě psa je skladování granulí. Stejně jako lidské jídlo, tak i psí krmivo má svojí expiraci a pravidla pro uchování. Při špatném skladování může dojít k jejich znehodnocení a…

Thursday, Jul 15

19

Jak zabavit pejska, když jdete do práce, aby se necítil osaměle

www.mujchlupac.cz

Jen málokdo má možnost se svým mazlíčkem trávit čtyřiadvacet hodin denně. Jak ale zvíře zabavit, pokud páníček musí do práce nebo z jiného důvodu opouští společný domov? Zvířata mnohdy z nudy nadělají v bytech velké škody. Nemůžeme jim to…

14

Australský teriér je chytrý pejsek, se kterým zažijete spoustu zábavy

www.mujchlupac.cz

Na první pohled se podobá jorkšírskému teriérovi, ve skutečnosti se jedná o psa s odlišným vzhledem i povahou. V čem je australský teriér jedinečný?

08

Psí hrdinové, kteří za nás nasazují životy: Najdete je u policie i hasičů

www.mujchlupac.cz

Heslo „pes je nejlepší přítel člověka“ potvrzují nejen naši milovaní mazlíčci svou láskou a oddaností, ale také čtyřnozí profesionálové, kteří neváhají nasadit vlastní život pro záchranu člověka.

Wednesday, Jul 14

19

Žihadla i rozpálené chodníky aneb Největší letní nástrahy pro psy

www.mujchlupac.cz

Horké dny prožíváme nejen my, ale i naši čtyřnozí miláčci. Proto bychom na ně měli myslet i v měsících, kdy máme hlavu plnou dovolených, koupališť a ledové kávy. Přeci jen jsou našimi věrnými parťáky a zaslouží si náležitou pozornost,…

14

Lhasa apso je věrný chlupáč, kterému nechybí sebevědomí

www.mujchlupac.cz

Malý psík s dlouhým hustým kožíškem vás okouzlí nejen svým roztomilým vzhledem, ale i jedinečnou povahou. Pojďme se na tohoto chlupáčka podívat zblízka!

08

Axolotl připomíná příšerku z pravěku. Jak chovat tohoto unikátního mazlíčka?

www.mujchlupac.cz

Axolotl mexický je neobvyklým domácím mazlíčkem, který může člověku dělat společníka téměř čtvrt století. Dožívá se totiž až 25 let. Co obnáší chov tohoto obojživelníka?