English

Časopis dTest at dtest.cz

Thursday, Sep 3

01

dTest 9/2020

www.dtest.cz

Zaměřili jsme se na kvalitu eidamu, sýru, který patří ke stálicím české kuchyně. Vybrali jsme 21 výrobků s 30 i 45% tuku v sušině a zjišťovali, na které značce si nejvíce pochutnáte.

Thursday, Jul 30

dTest 8/2020

www.dtest.cz

Kdy jindy si užít čerstvé ovoce a zeleninu, než v letních měsících. V srpnovém vydání jsme otestovali produkty zakoupené na farmářských trzích i v obchodech, v Čechách i v Německu. Výsledky se dozvíte v našem testu.

Thursday, Jul 2

dTest 7/2020

www.dtest.cz

S létem přichází i sezóna grilování a tomuto tématu se věnujeme i v červencovém vydání. Prvním testovaným produktem byly masové grilovací tyčinky. Co od nich můžeme čekat, obsahují to, co je deklaruje etiketa? Více v našem testu.

Thursday, Jun 4

dTest 6/2020

www.dtest.cz

Čerstvé nebo trvanlivé? Do testu polotučných mlék jsme zařadili oba tyto typy. Zkoumali jsme například jak jsou na tom s kvalitou nebo čím se od sebe liší.

Thursday, Apr 30

dTest 5/2020

www.dtest.cz

Většina z nás občas dostane chuť na čokoládu. Do laboratoře jsme tentokrát poslali 11 mléčných čokolád s lískovými ořechy. Měřili jsme mj. i obsah kakaa, mléka i ořechů.

Thursday, Apr 2

dTest 4/2020

www.dtest.cz

Hladká mouka má v kuchyni široké využití. Do laboratoře jsme odeslali 14 hladkých mouk z českých supermarketů. Jak si v testu vedly?

Thursday, Feb 27

dTest 3/2020

www.dtest.cz

Své místo si v obchodech našly potraviny pro vegetariány i vegany. Do laboratoře jsme vyslali jedenáct rostlinných alternativ masných výrobků. Zajímal nás obsah živin, nežádoucí látky i chuť.

Thursday, Jan 30

dTest 2/2020

www.dtest.cz

Mezi oblíbené dětské pokrmy patří i přesnídávky, v posledních letech jsou populární i ve formě tzv. kapsiček. Nechali jsme otestovat 11 balení přesnídávek – kolik mají vitamínu C, jak jsou na tom s obsahem cukru nebo zda nejsou připravené…

Monday, Dec 30

dTest 1/2020

www.dtest.cz

Který řepkový olej si vybrat? Náš test řepkových olejů vám může být pomocníkem v rozhodování. Laboratorními zkouškami prošlo 17 zástupců tohoto oleje. Více v aktuálním vydání.

Thursday, Nov 28

dTest 12/2019

www.dtest.cz

Potravinový test se v letošním posledním vydání věnuje rybím prstům. Zjišťovali jsme jejich kvalitu, nechyběly senzorické zkoušky, nebo zda výrobky dodržují deklarované složení.

Thursday, Oct 31

dTest 11/2019

www.dtest.cz

Do laboratoře jsme odeslali 18 meruňkových zavařenin a nechali jsme otestovat obsah ovoce, cukru a stejně tak i jejich chuť. Jak testování dopadlo, se dočtete v aktuálním vydání.

Thursday, Sep 26

dTest 10/2019

www.dtest.cz

Z potravin jsme tentokrát nechali otestovat uzené maso. Zkouškami kvality prošlo třináct vzorků moravského uženého a uzených plecí.

Tuesday, Sep 3

dTest 9/2019

www.dtest.cz

Po nějakém čase opět přinášíme test čajů – tentokrát černých, dostupných v našich supermarketech. Kromě chuti jsme nechali otestovat, zda jsou přítomny nežádoucí látky.

Thursday, Aug 1

dTest 8/2019

www.dtest.cz

Horké letní počasí láká mnohé z nás dát si vychlazené pivo. Nechali jsme otestovat zástupce světlých ležáků plzeňského typu. Jak jsou na tom s obsahem škodlivých látek nebo jaká je jeho chuť a vůně? Vše a ještě něco navíc naleznete v našem…

Thursday, Jun 27

dTest 7/2019

www.dtest.cz

Mezi oblíbené smetanové zmrzliny patří i ty s názvem ruská zmrzlina. Jsou opravdu smetanové? A jak chutnají? Dozvíte se v aktuálním vydání.

Thursday, May 30

dTest 6/2019

www.dtest.cz

Po půl roce se vrací test dětských autosedaček, tentokrát bylo otestováno dvacet osm modelů různých velikostních kategoriích. Jak tentokrát obstály v testech nejen bezpečnosti?

Thursday, May 2

dTest 5/2019

www.dtest.cz

Máte rádi trvanlivé salámy? V aktuálním vydání přinášíme test oblíbeného salámu vysočina. Zajímal nás především obsah masa, správné vysoušení i chuť.

Monday, Mar 25

15

dTest 4/2019

www.dtest.cz

Pomocníkem pro úklid koupelen jsou i pohodlně aplikovatelné prostředky s rozprašovačem. Patnáct zástupců čističů koupelen jsme nechali otestovat v laboratoři. Jak si poradily například s rezem či se zbytky mýdla, se dozvíte v našem testu.

Monday, Feb 25

dTest 3/2019

www.dtest.cz

Z potravin jsme tentokrát vybrali brynzu, kterou má většina z nás spojenou se Slovenskem. Do laboratoře putovalo deset vzorků koupených v České republice, převážně slovenského původu. Mimo jiné jsme se zaměřili i na to, kolik obsahují…

Monday, Jan 28

14

dTest 2/2019

www.dtest.cz

Zimní období a šálek čaje patří neodmyslitelně k sobě. Tentokrát jsme nechali otestovat čaje ovocné. Do laboratoře putovaly vzorky čajů s příchutí lesního ovoce. V testu se mimo jiné dozvíte, kolik obsahují ovoce nebo zda byly ve vzorcích…

Thursday, Dec 27

11

dTest 1/2019

www.dtest.cz

První potravinový test letošního roku věnujeme těstovinám. Dvacet tři vzorků těstovin různého typu (vaječné, bezvaječné a bezlepkové) prošly různými zkouškami kvality. V aktuálním vydání se dočtete, zda byly odhaleny jejich nedostatky a…

Monday, Dec 3

16

dTest 12/2018

www.dtest.cz

Kupujete někdy mraženého lososa? Může vám přijít vhod náš test mražených filetů z lososa. Dozvíte se mimo jiné, jak jsou na tom filety s přidanou vodou nebo zda je losos opravdu tučnou rybou.

Monday, Oct 29

14

dTest 11/2018

www.dtest.cz

Mezi oblíbené pochutiny patří i arašídy. Přinášíme vám test pražených solených arašídů. Šestnáct vzorků prošlo testy kvality, zjišťovali jsme zda jejich konzumací neohrožujeme své zdraví či zda bylo dorženo množství soli.

Monday, Sep 24

16

dTest 10/2018

www.dtest.cz

Liší de kvalita soli podle toho, odkud pochází? A solí různé druhy soli jinak? Nejen na tyto otázky můžete naleznout odpověď v našem testu jedlých solí, ve kterém jsme porovnávali vzorky soli mořské, kamenné a himálajské.

Monday, Aug 27

dTest 9/2018

www.dtest.cz

Čím dál větší oblibu semínka šalvěje hispánské neboli chia semínka. Výživově zajímavé je i jejich složení, především obsah omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Jak v laboratoři tato semínka dopadla, naleznete v tomto vydání.

Monday, Jul 30

15

dTest 8/2018

www.dtest.cz

Málokterý potravinářský výrobek se může chlubit tak dlouhou tradicí jako právě hořčice. Milovníci plnotučných hořčic jistě ocení jejich test, který naleznete v aktuálním vydání.

Monday, Jun 25

dTest 7/2018

www.dtest.cz

Grilovací sezóna je tu a s ní častěji leckdo sáhne po kuřecím mase. Otestovali jsme kuřecí prsní řízky, které v laboratoři prošly řadou chemických a mikrobiologických zkoušek. Jak si zakoupené vzorky vedly se dozvíte v našem testu.

Monday, May 28

16

dTest 6/2018

www.dtest.cz

Vybrat dobrou pánev nemusí být vůbec jednoduché. Existují pánve různých průměrů a hloubek, stejně tak narazíme na pánve rozličných materiálů a povrchových úprav. V testu pánví s nepřilnavým povrchem naleznete nejen téměř čtyřicet pánví,…

Monday, Apr 30

17

dTest 5/2018

www.dtest.cz

Kupujete si gothajský salám? V našem testu přinášíme výsledky 12 testovaných salámů různých výrobců, u kterých jsme prověřili jejich kvalitu a poctivost a největší důraz při hodnocení jsme kladli na obsah a kvalitu masa. Jak si salámy…

Monday, Mar 26

14

dTest 4/2018

www.dtest.cz

Ovesné vločky jsou dostupnou, oblíbenou a levnou surovinou a pravidelně se objevují v jídelníčku mnoha lidí. A i proto jsme otestovali ty, které jsou nejdostupnější a to bez ohledu na velikost. Jak si vločky vedly v testech, naleznete v…