English

Magazín

Sunday, Jun 16

16

Oblíbený seriál Bridgertonovi: Kde všude se natáčelo?

stars24.cz

Populární seriál Bridgertonovi začal Netflix vysílat v roce 2020 a nyní se dočkáme třetí série! Zde je seznam míst, na kterých se natáčela první až třetí série seriálu.

Saturday, Jun 15

00

Vykopávky mimozemšťanů v Peru: Odborník na UFO slibuje, že záhadu vyřeší!

stars24.cz

Mumie, které byly nalezeny v Peru a jsou považovány za mimozemské, budou testovány k ověření jejich pravosti. Jaime Maussan, samozvaný odborník na UFO, tvrdí, že tyto malé bytosti z Peru jsou důkazem mimozemského života a slibuje, že…

Friday, May 31

19

Vybíráte letní dovolenou? Poradíme, jak na to!

stars24.cz

Plánování letní dovolené může být vzrušující, ale také trochu stresující. S tolika destinacemi a možnostmi na výběr je těžké vědět, kde začít. Přinášíme vám deset užitečných tipů, jak vybrat tu nejlepší letní dovolenou, která bude přesně…

Friday, May 17

14

Jak na samosběr jahod? Sezóna začíná, cenných rad je hned několik!

stars24.cz

Přemýšlíte, jak ušetřit na jahodách? Můžete si je vypěstovat na své zahrádce, takovou možnost ale nemá každý, ačkoliv jsme národem chatařů a chalupářů. Levnější než nákup v běžném obchodě je rozhodně i samosběr. A sezóna pomalu začíná...

Tuesday, May 14

10

Polární záře v ČR: Kdy se můžeme dočkat další podívané?

Stars24.cz

Výjimečně dobré podmínky pro pozorování polární záře nastaly v pátek večer a v noci na sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upozornil, že lidé mají počítat s tím, že úkaz bude na obloze k vidění i v nadcházejících letech.

Monday, May 13

Polární záře ještě neskončila, upozornili odborníci!

stars24.cz

Šanci na pozorování polární záře jste možná ještě neprošvihli, podle odborníků může být vidět až do úterního večera. Upozornili na to astronomové na sociální síti. Úkazu se pravidelně věnují také meteorologové.

Sunday, May 12

15

Česko slaví Den matek. Jak se v průběhu staletí měnil?

stars24.cz

Každý rok, obvykle druhou neděli v květnu, se slaví jeden z nejvýznamnějších a nejemotivnějších dnů v kalendáři - Den Matek. Tento svátek slouží jako příležitost vyjádřit vděk a lásku všem matkám a mateřství jako takovému.

Saturday, May 11

12

Den matek: Jak se slaví ve světě?

stars24.cz

Den matek u nás tradičně připadá na druhou květnovou neděli. V tento den se projevuje úcta maminkám a všeobecně mateřství. Kdy se tato tradice poprvé objevila? Odkud tento svátek vlastně pochází? Jak a kdy se slaví ve světě?

Tuesday, May 7

10

Den matek 2024 se blíží: Jak oslavujeme maminky?

stars24.cz

Češi nejspíš zatím vyhlížejí hlavně zítřejší Den vítězství, protože jim přinese den volna navíc. Součástí tohoto týdne je ale i Den matek. Jak oslavujeme maminky napříč stoletími?

Friday, May 3

09

Den matek se blíží: Jaká je historie tohoto svátku v Česku?

stars24.cz

Květen kromě dvou státních svátků skrývá i Den matek, který letos připadá na neděli 12. května. Tedy v Česku, protože například ve Velké Británii už ho mají za sebou. Proč jsou u nás maminky oslavovány během druhé květnové neděle?

Tuesday, Apr 30

22

Hon na čarodějnice v Česku: Na hranicích skončily desítky nevinných lidí

stars24.cz

O Velikonocích roku 1678, tedy před 345 lety, začaly na Šumpersku čarodějnické procesy. Hon na čarodějnice trval bezmála dvacet let a vyžádal si více než stovku nevinných obětí.

18

Pálení čarodějnic: Je pouze českou výsadou? Kde se vlastně vzalo?

stars24.cz

Pálení čarodějnic je tradiční rituál, který se koná v některých evropských zemích, zejména v českých zemích, Německu, Švédsku, Finsku a dalších. Tento rituál je spojen s oslavou Walpurgisnacht nebo Valpuržiny noci, která se slaví 30. dubna…

16

Otevírací doba o svátcích: Kdy bude v roce 2024 ještě zavřeno?

stars24.cz

Na dvě následující středy připadají státní svátky. Zatímco během jednoho z nich budou obchody otevřené, v druhém případě zůstanou mimo provoz.

Sunday, Apr 14

12

Svět není v bezpečí? Vědce znepokojilo nové zjištění o sopkách

stars24.cz

Výbuch sopky na řeckém ostrově Santorini v osmém století našeho letopočtu byl mnohem rozsáhlejší, než se předpokládalo. To potvrzuje, že výbuchy mohou nastat i v obdobích relativního klidu.

Wednesday, Apr 10

23

Peru: Nejstarší člověk na světě žije v Andách, oslavil 124. narozeniny

stars24.cz

Peruánská vláda prohlašuje, že nejstarší člověk na světě žije vysoko v Andách a minulý pátek oslavil 124. narozeniny. Aby byl jeho věk oficiálně uznán jako mezinárodní rekord, musí jej prověřit pracovníci Guinnessovy knihy rekordů.

20

Zachrání nám srdce bakterie? Vědci jsou na stopě novému objevu

Stars24.cz

Podle nové studie mají některé bakterie v trávicím traktu schopnost odbourávat cholesterol, což může chránit před srdečními chorobami. Informuje o tom článek zveřejněný na portálu Live Science.

Tuesday, Apr 2

Horoskop na tento týden: Co vám přichystaly hvězdy?

stars24.cz

Tento týden bude pro řadu horoskopů náročný. Co vám větší hvězdy?

Sunday, Mar 31

19

Velikonoce jsou tady! Proč je vlastně slavíme?

stars24.cz

Velikonoce patří k nejvýznamnějším a nejradostnějším událostem v křesťanském kalendáři. Tato svátek oslavuje vzkříšení Ježíše Krista, jak uvádí Nový zákon, tedy jeho triumf nad smrtí. Proč a jak slavíme Velikonoce, má kořeny v biblických…

Saturday, Mar 30

12

Je bílá sobota! Proč se jí tak říká a jaké tradice se s ní pojí?

stars24.cz

Dnes máme druhý den ze čtyřdenního velikonočního volna, jako každý rok je to sobota. Sobota, která má přízvisko bílá. Proč se jí tak říká a jaké tradice jsou s ní spojené?

Friday, Mar 29

22

Velikonoce: Na Velký pátek si připomínáme ukřižování Ježíše Krista. Nebyl ale jediný, kdo takto zemřel!

stars24.cz

Na Velký pátek je připomínáno ukřižování Ježíše Krista, jedná se tedy o významný křesťanský svátek. Ježíš však nebyl zdaleka jediným, kdo zemřel na kříži. V minulosti se jednalo o poměrně častý trest smrti.

20

Máme UFO na dosah ruky? Podle vědců se mimozemský život může nacházet blízko!

stars24.cz

Nový objev amerických vědců naznačuje přítomnost oxidu uhličitého na jednom z měsíců planety Jupiter. Tento objev pravděpodobně ukazuje, že pod ledovým povrchem měsíce Europa se nachází oceán. A podle serveru earth.com je pravděpodobné, že…

15

Už žádné padající komínky. 8 geniálních vychytávek do skříně

stars24.cz

Skládáte si oblečení, ale po týdnu objevíte ve skříni hromadu? Nepátrejte po příčině a vyřešte chaos hned! Pomocí těchto 8 šikovných šatních organizérů.

Wednesday, Mar 27

12

Otevírací dobu obchodů neovlivňuje jen Velikonoce. Jak si zapamatovat, kdy je na svátky zavřeno?

Stars24.cz

V Česku už několik let platí, že o vybraných svátcích si v obchodech nenakoupíme. Jak si zapamatovat, které to jsou?

Tuesday, Mar 26

10

Žluté či Šedivé úterý. Proč jsou pro dnešek zažité dva názvy?

stars24.cz

Velikonoce se blíží - máme za sebou Modré pondělí a dnes následuje Žluté či Šedivé úterý. Proč se používají oba názvy a co každý z nich znamená?

Monday, Mar 25

17

Velký velikonoční horoskop: Co vám věští hvězdy?

stars24.cz

Velikonoce se kvapem blíží a pokud už nyní vyhlížíte prodloužený víkend, víme, co vás během něj potká!

14

Velikonoce se blíží! Jaké tradice se pojí s modrým pondělím?

stars24.cz

Velikonoce jsou už opravdu za rohem, tento pracovní týden bude o den kratší. A začíná modrým pondělím. Víme, proč je modré? A jaké zvyky jsou s dnešním dnem spojeny?

Wednesday, Mar 20

10

Jarní rovnodennost 2024 je dnes. Kdy zase bude 19., anebo 21. března?

stars24.cz

Meteorologické jaro začalo už prvního březnového dne, to astronomické začíná právě dnes. Na středu 20. března totiž připadá jarní rovnodennost.

Sunday, Mar 17

17

Velikonoce jsou za pár dní tady. Více, co k nim potřebujete a proč?

stars24.cz

K velikonočním svátkům bezpochyby patří pomlázka, malovaná vajíčka, sladký beránek nebo mazanec. Jaký je původ těchto velikonočních symbolů a jaký mají význam?

Monday, Mar 11

21

Velikonoce 2024 se blíží. Víte, co se který den oslavuje?

stars24.cz

Když se řeknou Velikonoce, Češi už nyní asi častěji vidí dny volna, nikoliv křesťanské svátky. Ty přitom mají svou symboliku. Jaké tradice či pověry se pojí s Velikonocemi?

Saturday, Mar 2

14

Počasí, jaké už nikdy zažít nechceme. Kdy Česko zasáhla nejhorší a nejchladnější zima?

stars24.cz

Začátek roku 1929 byl velmi mrazivý. To nejhorší přišlo v únoru toho roku, tedy přesně před 95 lety. Teploty tehdy klesly až pod 40 stupňů pod nulou, hluboko pod bodem mrazu se držely až do konce března. Krutá zima způsobila kalamitu,…