English

SvětFormule.cz

Wednesday, Jun 19

22

Do Španělska přiveze vylepšení hned několik týmů

svetformule.cz

Velká cena Španělska přináší okruh jedinečných vlastností, které týmům mohou dodat důležité poznatky. Není divu, že vylepšení týmy představí právě tady. Novinky přinese Red Bull, Ferrari, McLaren i Mercedes.

20

McLaren zvažuje vstup do vytrvalostních závodů

svetformule.cz

Vstup McLarenu do nejvyšší třídy Hypercar závodu Le Mans se stává momentálně více pravděpodobnou a je otázkou času, kdy k tomu dojde poté, co byly prodloužené pravidla pro současné vytrvalostní závody.

Gasly prozradil, že Alpine nemá v plánu žádné vylepšení

svetformule.cz

Pierre Gasly prozradil, že se obává, že nadcházející velké ceny mohou být pro francouzský tým Alpine obtížné, protože v nejbližší době se neplánuje žádná modernizace ani vylepšení, které by týmu pomohla zlepšit výkon a samotné výsledky.

18

Domenicali: S udržitelnými palivy se můžeme zbavit hybridních motorů

svetformule.cz

Stefano Domenicali, generální ředitel formule 1, se v rozhovoru pro Auto Motor und Sport rozhovořil o příštích technických pravidlech, která budou následovat po těch od roku 2026. Podle něho by se formule 1 mohla zbavit hybridních motorů.

10

McLaren nekončí s vývojem svého současného monopostu

svetformule.cz

Šéf McLarenu Andrea Stella prohlásil, že tým zdaleka nekončí s vývojem svého současného monopostu MCL38. Tým plánuje na svém voze v několika následujících závodech představit nové komponenty.

Tuesday, Jun 18

18

Magnussen: „Chci být ve formuli, ale možná zůstanu bez sedačky.“

svetformule.cz

Kevin Magnussen prohlásil, že je šance, že příští rok již nebude ve formuli 1, jelikož mu Haas nemusí prodloužit smlouvu. Jak ale také přiznává, ve formuli 1 by ještě rád zůstal.

17

Češi na Le Mans – Jak se dařilo týmu Mičánek Motorsport?

svetformule.cz

Závodní víkend v Le Mans byl nabitý nejen hlavním programem WEC, ale také doprovodnými kategoriemi, kam patří Lamborghini SuperTrofeo. Se dvěma auty se těchto prestižních závodů účastní český tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra a…

Monday, Jun 17

21

David Coulthard hlásí návrat do své milované Prahy

svetformule.cz

Red Bull Racing s událostí Red Bull Showrun rozparádí Prahu. Už 17. srpna obsadí Karlín esa motorsportu v čele se skotským pilotem Davidem Coulthardem. Vítěz třinácti velkých cen F1 usedne do symbolického vozu RB7, ve kterém Sebastian…

18

Brno GP Revival: Na Masarykův okruh zavítají (nejen) staré vozy formule

svetformule.cz

Již druhý červencový víkend se na Masarykův okruh v Brně vrátí Brno Grand Prix Revival. A těšit se můžete opravdu na hodně.

17

Hill: Skutečný výkon Mercedesu se ukáže až v Barceloně

svetformule.cz

Navzdory pódiovému umístění George Russella ve Velké ceně Kanady se Damon Hill zdržuje hodnocení pokroku Mercedesu, dokud zmodernizovaný vůz W15 neprojde konečným testem během víkendu v Barceloně.

13

Newey kritizuje FIA. Neměla by v regulacích dělat kompromisy

svetformule.cz

FIA již zveřejnila nové regulace pro rok 2026. Podle inženýra Adriana Neweyho byly tyto předpisy silně ovlivněny hlasy z týmů formule 1. Není si jistý, zda nové regulace stojí za kompromis toho, čeho by se dalo dosáhnout.

08

Osobnosti F1: Spasitel Ferrari Jean Todt

svetformule.cz

Jean Todt dohlížel na nejúspěšnější období v historii Ferrari. V roce 1993 přijal nabídku stát ve vedení italské stáje, která zažívala období stagnace. Pod jeho vedením, ve spojení s legendárním Michaelem Schumacherem, Ferrari dominovalo…

Sunday, Jun 16

21

Fernando Alonso promluvil o odchodu z formule 1

svetformule.cz

Pilot Aston Martinu Fernando Alonso připustil, že brzy přijde čas, kdy bude muset nadobro odejít z formule 1. Zároveň Španěl otevřeně řekl, že neví, co bude dělat po svém odchodu u královny motorsportu.

17

Ferrari vyhrává 24 hodin Le Mans, BMW odjíždí zklamané

svetformule.cz

Prestižní vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans zná svého vítěze. U týmu Ferrari se opět po roce slaví, BMW po ztrátě většiny vozů odjíždí skoro bez bodů a zklamaní. Déšť zamíchal kartami a poukázal na jednotlivé strategie týmu. Závod se…

16

Norris se obává změny pravidel. Na co upozornil?

svetformule.cz

Lando Norris upozornil, že je nepravděpodobné, že by kvalifikace formule 1 byly se zcela novými pravidly pro rok 2026 tak těsné, jako například při Velké ceně Kanady.

14

Russell může být pro Kimiho Antonelliho cenným mentorem

svetformule.cz

George Russell si myslí, že Andrea Kimi Antonelli si bude muset razit vlastní cestu i v případě, že se stane jeho týmovým v Mercedese pro rok 2025. Jeho mentoring by měl být pro Antonelliho pouze pomoc do startu jeho cesty v F1.

12

Marko: O Cunodu měly zájem konkurenční týmy

svetformule.cz

Poradce Red Bullu Hemut Marko prozradil, že konkurenční týmy měly zájem o Júkiho Cunodu. Japonec podepsal novou smlouvu s RB, které se rozhodlo si jej nechat i na další rok.

Sergia Péreze by se Red Bull měl zbavit, zní od Verschuura

svetformule.cz

Frans Verschuur, týmový manažer týmu Van Merksteijn série Le Mans, je překvapen rozhodnutím Red Bullu znovu podepsat smlouvu se Sergiem Pérezem. Myslí si, že sedačku měl dostat Júki Cunoda.

Friday, Jun 14

17

Rozhovor s Laurou Bubenovou, nadějí slovenského motorsportu

svetformule.cz

Laura Bubenová je slovenská závodnice, která momentálně závodí na motokárách a nově je součástí vývojového programu More than Equal. Jak se Laura dostala k závodění a jaký je její cíl? Dozvíte se v tomto rozhovoru!

15

FIA snižuje věk k držení superlicence. Antonelli má zelenou

svetformule.cz

FIA snížila minimální věk, který je potřebný dosáhnout k držení superlicence z osmnácti na sedmnáct let, pokud je dosaženo určitých podmínek. Junior Mercedesu Andrea Kimi Antonelli má tak možnost debutovat ve formuli 1 již letos v létě.

14

Kdo z pilotů F1 startuje do elitního závodu 24h Le Mans?

svetformule.cz

Prestižní vytrvalostní závod v Le Mans je zpět. Na zveřejněné startovací listině se závodu zúčastní 62 týmů, ve kterých se prostřídá 186 jezdců, mezi nimiž jsou také známá jména bývalých pilotů formule 1. Kdo závodí ve WEC dlouhodobě a kdo…

Thursday, Jun 13

00

Porsche bere pole position do startu 24 h Le Mans

svetformule.cz

Kvalifikační Hyperpole určil pořadí na startu do 24hodinového závodu v Le Mans, který vystartuje v sobotu v odpoledních hodinách. Porsche získalo pole position, Cadillac se ukázal jako silný soupeř a BMW dnes odchází zklamané.

22

WEC: Ferrari vyzvalo k přísnějším kontrolám zahřívání

svetformule.cz

Ferrari vyzvalo ředitelství závodů k přísnější kontrole teplot pneumatik před jejich nasazením na vozy třídy Hypercar při víkendovém závodu 24 h Le Mans. Upozornění poukazuje na fakt, že italská stáj si myslí, že některé týmy mají výhodu.

17

Koho do Haasu? Komacu zvažuje Ocona a Bearmana

svetformule.cz

Šéf týmu Haas, Ajao Komacu, zvažuje do sedačky Haasu několik pilotů. Mezi nimi je i Esteban Ocon. Stále údajně zvažuje také Olivera Bearmana, ačkoliv se o němž už objevují spekulace, že ho tým již podepsal.

01

Toyota dvojitě doplatila na chybu, BMW je první

svetformule.cz

Závodění na ikonické trati La Sarthe je oficiálně zahájeno a již v tento moment se na trati prohání vozy kategorie WEC, které se společně připravují na start 24hodinového závodu. V tréninkových jízdách došlo k chybám, v kvalifikaci do…

Wednesday, Jun 12

18

Brown: Toxické prostředí v Red Bullu může odradit sponzory

svetformule.cz

Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown prohlásil, že toxické prostředí v Red Bullu by mohlo odradit i případné sponzory, kteří by chtěli s týmem formule 1 spolupracovat. Proč si to Brown myslí a jak svůj názor odůvodnil?

17

Dva jezdci jsou lepší než jeden, vzkazuje Lando Norris

svetformule.cz

Lando Norris věří, že jezdecké složení McLarenu může být klíčem v boji o Pohár konstruktérů. Tohle pořadí však stále vede Red Bull, a to s pohodlným náskokem na Ferrari i McLaren. Britský jezdec má jasno, že s týmem z Maranella svedou boj…

13

Marko: Max by vyhrál v Kanadě i s McLarenem a Mercedesem

svetformule.cz

Helmut Marko si je jistý, že ve Velké ceně Kanady by Max Verstappen vyhrál, i kdyby řídil McLaren či Mercedes. Co se týče Sergia Péreze, v týmu doufali, že v závodě bude moci pokračovat, a proto mu nařídili návrat do boxů. To však Mexičana…

Tuesday, Jun 11

18

Horner: Potřebujeme, aby se Pérez vrátil ve formě

svetformule.cz

Sergio Pérez má za sebou další katastrofickou velkou cenu. Christian Horner však připustil, že problémy Ferrari, které mělo ve Velké ceně Kanady, zmínily dopad neúspěchu Red Bullu.

17

Russell je přesvědčen, že Mercedes našel ztracený výkon

svetformule.cz

George Russell je přesvědčen, že tempo, které Mercedes předvedl při Velké ceně Kanady formule 1, je nejblíž tomu, o jaké se celou dobu snažili, a že právě to ho vyneslo zpět do čela soutěže.