English

Regiony at prvnizpravy.cz

Today News

13

GASK v Kutné Hoře zve na zahájení sezóny

www.prvnizpravy.cz

Výstava Jiří Trnka - V zahradách imaginace, která přivítala téměř 40 tisíc návštěvníků, se pomalu chýlí ke konci a Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře nabízí další zážitky.

Pražští energetici našli společnou řeč a budou spolupracovat

www.prvnizpravy.cz

Společnosti s majetkovou účastí hlavního města Prahy, Pražská plynárenská a Pražská energetika, patřící mezi nejvýznamnější tuzemské dodavatele energií, uzavřely prostřednictvím svých dceřiných společností Prometheus, energetické služby a…

12

Nejvíce chutnala paštika z Mořkova

www.prvnizpravy.cz

Soutěž O nejchutnější paštiku, která byla součástí masopustního jarmarku v Novém Jičíně, vyhrálo řeznictví a uzenářství Machač z Mořkova.

Jezdecká škola v Kladrubech má novou kuchyň a učebnu

www.prvnizpravy.cz

Jsou to téměř na den dva roky, kdy hejtman Martin Netolický navštívil Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem. Na základě této návštěvy se ve škole spustili velké a potřebné investiční akce.

11

Slovanské hradiště v Mikulčicích uvádí Nokturno pod věží

www.prvnizpravy.cz

S cílem držet povědomí o památníku Slovanské hradiště v Mikulčicích mezi širokou návštěvnickou a turistickou veřejností i během zimního období připravili pracovníci památníku podvečerní literárně – hudební pořad s názvem Nokturno pod věží.

Registr dárců kostní dřeně na Jihlavsku je seznamem hrdinů

www.prvnizpravy.cz

Akce nazvaná Nábor hrdinů Jihlavska do registru dárců kostní dřeně se uskutečnila před týdnem ve čtvrtek v jedné z jihlavských kaváren.

08

Městský mobiliář nemá jednotnou podobu, to se však má změnit

www.prvnizpravy.cz

Jičínská rada města schválila vytvoření tzv. Generelu městského mobiliáře. Jedná se o lavičky, odpadkové koše, stojany na kola, pítka a další „doprovodný“ inventář na veřejných prostranstvích.

Hejtman přijal medailisty: „Příští rok bude olympiáda u nás!"

www.prvnizpravy.cz

S čerstvými medailisty z Olympiády dětí a mládeže se v pátek 21.února setkal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na krajský úřad dorazili Jihočeští sportovci

www.prvnizpravy.cz

Na kraji to cinkalo medailemi. Hejtmanka Stráská a její náměstek Hroch gratulovali mladým sportovcům k zisku 34 cenných kovů ze zimní olympiády.

Zlínský kraj zřídil v Morkovicích chráněné bydlení

www.prvnizpravy.cz

Nová služba typu chráněné bydlení slouží v Morkovicích sedmi klientům se zdravotním postižením.

07

Pro nás jsou důležité i malé pomníky, říká starosta David Procházka

www.prvnizpravy.cz

Na území Městského obvodu Plzeň 3 se nachází velké množství pomníků, které připomínají osvobození města americkou armádou, padlé či zavražděné hrdiny protinacistického a protikomunistického odboje a také významné události a osobnosti…

Seminář v Mostecké nemocnici: Bez laboratoře se neobejdete

www.prvnizpravy.cz

Oddělení laboratorního komplementu Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most,o.z., uspořádalo pod záštitou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a.s., již 5.ročník odborné konference s názvem „Bez laboratoře se…

Blíží se jaro, čas výletů. Třeba na Mužské kameny

www.prvnizpravy.cz

Dny se prodlužují, teploty stoupají — jaro je doslova za dveřmi. Znovu začíná sezona výletů do přírody. Liberecký kraj nabízí řadu vyhlášených, ale i ne tolik proslavených turistických cílů. Jedním z nich jsou Mužské kameny.

Sunday, Feb 23

00

Frenštát pod Radhoštěm se na týden stane městem vědy

www.prvnizpravy.cz

V týdnu od 9. do 13. 3. 2020 bude možné ve Frenštátě pod Radhoštěm zažít vědu na vlastní kůži.

13

Regionální muzeum Mělník: Výstava o Kapucínech

www.prvnizpravy.cz

Za přítomnosti zástupců Provincie Kapucínů v ČR Miroslava Pacifika Matějky z Brna a bratra Serafína Beníčka z pražského kláštera byla 20.2. v bývalém refektáři (malém muzejním sále) otevřena výstava Kapucíni na Mělníku.

Na půdě obytného domu v Praze 8 hořel odpad, jeden člověk se zranil

www.prvnizpravy.cz

V ulici Sokolovská pražští hasiči rychle zlikvidovali požár odpadu na půdě obytného domu. Případ se stal v pátek 21.února 2020 večer. Jedna zraněná osoba byla předána do péče ZZS.

12

Nehoda polských vozidel na dálnici u Velkých Albrechtic

www.prvnizpravy.cz

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo od pátečního brzkého rána až do pátečního dopoledne (21.2.2020) – bezmála šest hodin - na dálnici D1 u Velkých Albrechtic (okres Nový Jičín), kde polský kamion Scania, naložený smrkovými kládami,…

Hnutí Volba pro kraj představilo své kandidáty

www.prvnizpravy.cz

Voleb do Zastupitelstva Karlovarského kraje se na podzim 2020 zúčastní politické hnutí Volba pro kraj (VOK).

Prostory Krajského úřadu zkrášlují obrázky mladé malířky

www.prvnizpravy.cz

Překonávání handicapu stojí mnoho úsilí, ale o to více přináší radosti. Důkazem toho je mladá malířka Eliška Svobodová z Chrudimi.

11

FN Brno: Projekt Centrum komplexní psychiatrické péče Brno

www.prvnizpravy.cz

Na jaře 2019 byla zahájena realizace projektu Centrum komplexní psychiatrické péče Brno. Důvodem byl nevyhovující technický stav pavilonu G, který klinika využívá již od roku 1962.

Dopravní peklo v Třešti možná začne o něco dřív

www.prvnizpravy.cz

Radnice v Třešti hodlá využít příznivých klimatických podmínek. Podle starosty Vladislava Hynka město reálně zvažuje, že zahájí jarní úklid města dříve, než v předchozích letech.

08

Loupež v hradecké lékárně za bílého dne

www.prvnizpravy.cz

Ve středu 19.února byl policisty obviněn z trestného činu loupež 31letý muž.

Kraj, ministerstvo i Přerov se dohodly na kompenzacích pro Dluhonice

www.prvnizpravy.cz

Náhradou za zvýšenou zátěž z budoucího provozu dálnice D1 u Přerova dostanou Dluhoniceaž 132 miliónů korun. Peníze použijí na projekty, které v nich zkvalitní život.

Muž se pokusil o krádež pokladny, sám se pak přiznal strážníkům

www.prvnizpravy.cz

Krádež pokladny z rychlého občerstvení na Lannově třídě se ve čtvrtek večer nezdařila devětatřicetiletému pachateli. V pátek ráno se sám přihlásil na služebně městské policie a k pokusu o krádež se přiznal.

Budova záchranky ve Vsetíně byla zateplena a rozšířena

www.prvnizpravy.cz

Po pěti měsících byla úspěšně dokončena přístavba výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje ve Vsetíně.

07

Plzeňští strážníci zadrželi hledané osoby

www.prvnizpravy.cz

Strážníci ze stanice Územně strážní služby byli ve čtvrtek úspěšní při nalézání osob na policejním seznamu.

Vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2019 se stal Vlastimil Sedláček

www.prvnizpravy.cz

Společnost Ernst and Young za podpory hejtmana Ústeckého kraje vyhlásila dne 20.února 2020 na krajském úřadě vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2019 Ústeckého kraje.

Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

www.prvnizpravy.cz

Hodnocení cestovního ruchu v jednotlivých krajích zveřejnil na svých webových stránkách Český statistický úřad. Libereckému kraji se v tomto srovnání dařilo: meziročně se zvýšil počet hostů, více turistů v regionu i přenocovalo.

Saturday, Feb 22

13

Příbramská teplárna zlevňuje teplo pro domácnosti o 13 procent

www.prvnizpravy.cz

Společnost Energo Příbram, s.r.o., oznámila oficiální snížení ceny tepla o 55 Kč/GJ (z 635 Kč/GJ). Nově se tak pro odběratele ze sekundárního rozvodu sníží cena na 580,00 Kč/GJ (bez DPH), a to od 1.1.2020, tedy zpětně. Meziročně se tak pro…

Pražskou tržnici čeká první rok v novém

www.prvnizpravy.cz

Pražská tržnice letos ožije novým životem. Poté, co Praha v minulém roce převzala správu nad celým areálem, hodlá jej proměnit v živé místo s pestrou nabídkou obchodů, služeb a kulturního vyžití pro všechny generace.