English

neviditelnypes.lidovky.cz

Today News

01

Na špičku nosu

Politik by měl dohlédnout dál než na špičku nosu. Musel by to ale být politik a ne makak.

EKONOMIKA: Jak na to

Jedním z důvodů, proč nejsou lidi, je fakt, že se neuvěřitelné množství lidí zabývá neuvěřitelně nesmyslnými činnostmi. Plus dva základní způsoby, jak rozhýbat ekonomiku, a návrh jednoduchého řešení.

ŠAMANOVO DOUPĚ: Zahrada ticha

Dnes je toto místo bráno jako pravá Golgota hlavně u anglikánských, potažmo i některých jiných evangelíků.

BEST OF HYENA: Fantom v temnotách

Rituál má vždy stejný průběh. Gari s Norou jdou večer naposledy čůrat, Gari se hned vrátí domů, kdežto Nora ještě chvilku šmejdí po křovinách.

DĚLENÍ: Je „extrémní pravice“ opravdu extrémní pravicí?

Tak, jak se blíží evropské volby, sílí obavy některých politiků z toho, že by v nich mohla „extrémní“ a „populistická“ pravice výrazně posílit.

Do práce od 14 aneb Goodbye dear snowflakes!

V Bibli čtu, že když někdo nepracuje a pracovat by mohl, je to tak velký morální problém, že by takový člověk neměl ani jíst. ANI JÍST!

REAKCE: Článek L. Jakla „Íránské střely a Praha“

Izrael je podle Jakla „hodně zlobivý rošťák“, kterému je třeba dát za vyučenou a dosáhnout „zkrácení neúnosně dlouhého vodítka, na jehož jednom konci je obojek na izraelském krku a na druhém americká paže“.

PŘEDPISY: Co nesmí být na SPZ

Doposud platný seznam zakázaných slov z dílny ministerstva dopravy byl každopádně sestaven hodně velkými šprýmaři.

BIG BEN: Chraňme chobotnice!

Takovou chobotničku si musí zamilovat každý, kdo jí někdy hleděl zblízka do oka a zahlídl v něm šibalský záblesk.

CHTIPY: Zase jen jeden dobrej

Jak jsi se mohl opovážit mi tohle udělat – věrné ženě a matce tvých dětí? Okamžitě se s tebou rozvedu.

Friday, Apr 19

TAJNÉ SPOLKY: Baskervillské příhody

Ústav nestál nikde v Bradavicích, i když si na místo z Harry Pottera nelze nevzpomenout, a jmenoval se Baskerville Hall.

BIG Expert – zahraniční trhy

Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 15. 4. 2024.

Piráti to vytrhnou, hurá

Školky netřeba řešit, protože prudce klesá porodnost, což není divné v zemi, kde je Aliance pro rodinu vnímána jako klerofašistický spolek.

ENERGIE: Kolik bude stát elektřina v roce 2027

Elektřina z větrných a fotovoltaických elektráren má být tou nejlevnější. To stále tvrdí zelená lobby.

EU : Migrační pakt – něco se zvrtlo

Naprostá většina ilegálních migrantů touží po tom žít v Německu. Bodejť by ne, když se jim tam dostává ekonomické podpory.

MUDRLANTI: Íránské střely a Praha

Mudrlanti, kterým se dnes v médiích říká experti, vytrubovali do světa, jak prý Írán svůj víkendový útok zpackal. No, možná si měli zjistit, co bylo jeho cílem, a jak byl proveden.

MIGRAČNÍ PAKT: Jak je to s výjimkou

Migrační pakt obsahuje jen obecnou možnost pro státy vystavené migračnímu tlaku požádat Radu EU o výjimku.

OTÁZKY: Nesmiřitelné tábory

Jedna skupina lidí je v problémech a tak by tyto instituty potřebovala k jejich vyřešení a proto pro ně pléduje. A pak je druhá skupina lidí, která takové problémy nemá, ale má pocit, že ví, jak má svět být uspořádán a v jeho jménu je…

RUSKO - UKRAJINA: Vzpomínky na dohodu

Foreign Affairs píšou, že tyto jednání ve zkratce nazvané jako Istanbul budou zařazeny do učebnic diplomacie. Když poskládali všechny střípky, to co našli bylo překvapivé a bude mít signifikantní dopady na budoucí diplomatické jednání o…

POVÍDKA: Sedící básník

Ke konci 19. století byl český národ už natolik vyspělý, že mnozí literáti pokládali burcující vlastenectví za zbytečné. Nikoliv však Svatopluk Čech.

Thursday, Apr 18

Ministr Vít Rakušan mátl veřejnost

Přišlo se nejen na to, co v paktu je – o tom se naše média šířila celkem obšírně a pravdě to odpovídá. Ukázalo se ale, co v něm není a co ministr vnitra Rakušan a v tom duchu i mnozí další soustavně tvrdili.

OZÓN: Demagogická díra ministra Hladíka

Jestli je vážně klima „největší aktuální problém,“ jak říká ministr Hladík, pak jej nevyřeší svým sebeomezením ani Česko, ani další státy sdružené v EU.

CYKLISTIKA: Na kole vstříc lepším zítřkům

Úřednictvo a poslanectvo v Evropské unii trpí nepotlačitelnou touhou strkat nos do věcí, které si lidé normálně zařizují sami. I do takových věcí, v nichž nebyli nikým o zásah žádáni ani voláni. Nejnověji je to ježdění na kole.

SKANDÁL: Svoboda slova v Bruselu

Krátce po začátku konference se před hotelem objevila policie, zablokovala vchod a řekla několika stům účastníků, že mají čtvrt hodiny na to opustit prostor.

ŽIVOT: Kauza ukradené kolo

Zjara 2024 jsem zareagoval na zvonění mobilu a neznámé číslo: „Ano?“ Představil se starý známý, už několik let i soused: „Jel jsi v pátek ráno na kole okolo Žluťáku?“

ČEDOK: Jak se cestovalo za komunistů

Tak čtrnáctidenní autobusový zájezd do Francie s návštěvou francouzské riviéry přišel na 15 480 korun. Podotýkám, že tehdejší průměrný měsíční plat činil podle Českého statistického úřadu 2964 Kčs.

HISTORIE: Češi jako vládci moří

Rakousko-uherské námořnictvo bylo sice nejslabší z osmi tehdejších námořních velmocí, přesto však se nejednalo o žádné „kapesní námořnictvo“.

ŘÍM: Gesta 2024

Bezplatný vstup do některých památek – nově zavedený o prvních nedělích v měsíci – stimuluje příliv návštěvníků do jarního Říma.