English

boskovice.cz

Today News

15

Nový stroj pro likvidaci plevele v chodnících

www.boskovice.cz

Společnost Recovera, Využití zdrojů a.s. provádí pro město Boskovice mimo jiné likvidaci nežádoucí zeleně na okrajích komunikací a chodníků.

14

Knihoblešák popáté

www.boskovice.cz

Po roční pauze se koná již pátý velký Knihoblešák, který můžete navštívit ve středu 29. 5. od 9 do 17 hodin.

Nemocnice Boskovice: výběrové řízení na pozici vedoucí PR

www.boskovice.cz

Nemocnice Boskovice hledá vedoucího referenta/ku PR .

10

Žádný zápas nesmíš vzdát

www.boskovice.cz

V neděli 19. května se konala již 36. Akademie TJ Rytmu Boskovice, tentokrát s podtitulem Žádný zápas nesmíš vzdát. Akce byla věnovaná památce Věry Opatřilové.

V. Boskovické zpěvobraní

www.boskovice.cz

V sobotu 18. 5. se konala v sále Sokolovny 5. nesoutěžní přehlídka pěveckých sborů nazvaná Zpěvobraní. První Zpěvobraní se sice konalo již v roce 2017 a potřikrát se konalo na nádvoří zámku Boskovice. Po nechtěné pauze se další setkání v…

Správa místních poplatků: kontakty

www.boskovice.cz

Správa všech místních poplatků nově spadá pod odbor finanční. Došlo ke sloučení agend, které doposud vykonávaly různé odbory napříč celým úřadem.

Friday, May 17

Den s Policií ČR

www.boskovice.cz

Územní odbor PČR Blansko a město Boskovice pořádají v pátek 21. 6. 2024 od 8.30 do 13.00 Den s Policií ČR. Akce se koná u zámeckého skleníku.

Zahradní slavnost v Betany Boskovice

www.boskovice.cz

Oblastní charita Blansko zve na tradiční Zahradní slavnost, která se koná v neděli 26. 5. 2024 v areálu Betany Boskovice.

Divadlo kjógen

www.boskovice.cz

V úterý 28. května uvidíte 2 frašky, a to Horský asketa zlodějem tomelů a pak Připoutaný k tyči. Pokud to počasí dovolí, tak představení odehrajeme v parku u Zámeckého skleníku. V případě nepříznivého počasí uvedeme představení uvnitř.

09

V. Boskovické zpěvobraní

www.boskovice.cz

Zveme na nesoutěžní přehlídku pěveckých sborů s neformální atmosférou stolového uspořádání sálu. Přijďte v sobotu 18. května od 15.00 do Sokolovny Boskovice.

Thursday, May 16

14

Prodej pstruhů v rybochovném zařízení Šmelcovna

www.boskovice.cz

Rybáři Boskovice nabízejí v sobotu 25. května čerstvé pstruhy v zařízení Šmelcovna.

Boskovická muzejní noc

www.boskovice.cz

Muzeum regionu Boskovicka zve na Boskovickou muzejní noc s pestrým programem, která se koná v sobotu 25. května 2024 od 16 do 22 hodin ve všech budovách muzea.

09

Den družinové rodiny v ZŠ Boskovice, pracoviště Sušilova

www.boskovice.cz

Školní družina v ZŠ Boskovice, pracoviště Sušilova je jedna velká rodina, a proto se ve středu 15. 5. 2024, kdy je oficiální Den rodiny, rozhodla uspořádat zábavný rodinný den.

Wednesday, May 15

14

V Muzeu regionu Boskovicka rozkvetla krása

www.boskovice.cz

V úterý 14. května 2024 byla zahájena v hlavním sále Muzea regionu Boskovicka výstava Když rozkvete krása.

Výstava děl z Keramicko-výtvarného kurzu v Kině Panorama

www.boskovice.cz

V úterý 14. května byla zahájena vernisáží v prostorách Kina Panorama výstava výtvarně-keramického kurzu dětí „Na faře“, který pořádá již poněkolikáté Jana Kolmačková.

Tuesday, May 14

15

Jednání rady města: dotace z Jihomoravského kraje, volba členů školské rady

www.boskovice.cz

Přinášíme vám přehled informací, o kterých jednala Rada města Boskovice v pondělí 13. 5. 2024. Na svém 41. zasedání radní projednávali celkem 27 bodů, přečtěte si výběr některých z nich.

Monday, May 13

Zvuky a barvy židovské čtvrti IV.

www.boskovice.cz

V sobotu 11. května 2024 uspořádal v proluce U Koupadel v odpoledních hodinách spolek Zelená peřina zábavné a poučné setkání pro mladé i staré nazvané Zvuky a barvy židovské čtvrti.

09

20 let v EU: Co členství dalo a vzalo Boskovicím

www.boskovice.cz

Přijďte v úterý 21. května od 17.00 debatovat na téma 20 let v EU: Co členství dalo a vzalo Boskovicím. Debata se starostkou Janou Syrovátkovou, sociologem a rodákem z Boskovic Tomášem Kosteleckým a EU analytičkou Vendulou Kazlouskas se…

Symfonický orchestr města Boskovice: Rapsodie přes oceán

www.boskovice.cz

Symfonický orchestr města Boskovice zahraje pod vedením Tomáše Pléhy a Dominika Pernici ve čtvrtek 23. května od 19.00 Rapsodii přes oceán. Jako host se k orchestru připojí renomovaný klavírista Jiří Hrubý.

Saturday, May 11

08

Farmářské a městské trhy v Boskovicích

www.boskovice.cz

Ve čtvrtek 30. 5. 2024 od 9.00 do 16.00 hod. se budou na Masarykově náměstí konat farmářské trhy a na ulici Bezručova městské trhy.

Friday, May 10

10

Den národní hrdosti v ZŠ Boskovice, pracoviště Slovákova

www.boskovice.cz

MS v hokeji letos pořádá Česká republika. Náš národ se na více jak 2 týdny promění ve sportovní fanoušky. A abychom naši národní hrdost a sounáležitost patřičně podpořili a přivedli k myšlence vlastenectví a patriotismu i naše žáky,…

09

Divadlo D21: Franz Kafka - Amerika

www.boskovice.cz

V roce stého výročí úmrtí pražského židovského spisovatele Franze Kafky uvidíte v rámci Odpoledne v židovském ghettu dramatizaci Kafkova románu Amerika v režii Ondřeje Štefaňáka s Hasanem Zahirovićem v hlavní roli. V pátek 24. 5. 2024 od…

Odpoledne v židovském ghettu IV.

www.boskovice.cz

Sobotní program dvoudenní akce pokračuje v židovském obecním domě a v synagoze, kde uvidíte loutkové divadlo. Následuje přednáška o rodině Löw-Beer, autorské čtení Ireny Douskové, klezmerový koncert a projekce filmu Démanty noci.

08

Prodej pstruhů v rybochovném zařízení Šmelcovna

www.boskovice.cz

Pstruhy si můžete přijít koupit v sobotu 11. a 25. 5. 2024 v době od 8.30 do 11.30.

Thursday, May 9

15

ZUŠ OPEN

www.boskovice.cz

VIII. ročník celostátního festivalu ZUŠ OPEN se koná v pátek 24. 5. 2024 na Masarykově náměstí od 13.30 do 16 hodin.

14

Park Show vol. 3

www.boskovice.cz

Sportovně-kulturní odpoledne v parku u Zámeckého skleníku a v areálu Letního kina Boskovice. Hlavní hvězda, speciální host, youtuber a parkourista TARY. Exhibice, workshopy, soutěže, volné ježdění - to vše v neděli 16. 6. 2024 od 13.00

Tematický cyklovýlet „Na kole za vodou“

www.boskovice.cz

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., divize Boskovice pořádá každoročně v měsíci květnu pro veřejnost cyklistickou projížďku po provozovaných vodárenských objektech, tentokrát se můžete zúčastnit cyklistické vyjížďky v sobotu 18. května.

Den otevřených dveří na ČOV Boskovice

www.boskovice.cz

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s. v rámci „Dne otevřených dveří“ umožní zájemcům dne 21. 6. 2024 prohlédnout vodohospodářské objekty, které jsou běžně pro veřejnost uzavřeny.

Rodičovská kavárna - Novodobé závislosti a s nimi spojená rizika pro naše děti

www.boskovice.cz

Další přednáška z cyklu Rodičovská kavárna, kterou povede Lenka Bínová, se uskuteční v pondělí 3. 6. 2024 od 16.00 do 18.00 v Kině Panorama.

12

Krajské finále štafetového poháru se ZŠ Boskovice, pracoviště Sušilova

www.boskovice.cz

Velký úspěch přineslo okresní kolo štafetového poháru v Blansku. Žáci pracoviště Sušilova navázali na loňské 4. místo, které se jim letos podařilo o jeden stupínek vylepšit. Tím se dokázali kvalifikovat do krajského finále konané v…