English

Peníze at i60.cz

Thursday, May 23

16

Ztráty a nálezy na íčkařském srazu

www.i60.cz

Tak jsme se po roce zase sešli. Tedy my, co fandíme seniorskému portálu i60. Jako místo srazu jsme letos vybrali Křivoklátsko, a to konkrétně Hotel Roztoky, ležící ve stejnojmenné obci pod Křivoklátem.

14

08

Péče o těžce nemocné i skauting v srdci. Krása pomoci ocenila aktivní stáří

www.i60.cz

Chápat život aktivně a pomáhat ostatním. Zpráva a doporučení, které předali laureáti ceny Beauty of Help Award do mysli i srdce všech přítomných. Nadace Krása pomoci už posedmé udělovala ocenění Beauty of Help Award.

07

Vonící jaro

www.i60.cz

Pro delší a kvalitnější život stačí málo, říká Vojtěch Hlavenka, šéf startapu, který vyvinul snímač měřící stres a regeneraci

www.i60.cz

Ačkoliv se doba dožití v posledních letech prodlužuje, ne vždy jde o život ve zdraví. S vážnými zdravotními problémy bojuje po šedesátce 40 % Čechů, četnost drobných potíží pak stoupá již po třicítce. Platí přitom, že čím dříve o sebe…

Wednesday, May 22

11

10

09

Růžová barva se pro starší dámy nehodí? Nesmysl, třeba v kombinaci s bílou působí velmi svěže

www.i60.cz

Můžeme ji nenávidět nebo milovat. Pro někoho je symbol nevkusu a dětinskosti. Někdo si ji naopak dopřává celý život. Ano, řeč je o růžové barvě. Teď se blíží její čas.

07

Malá šumavská toulka

www.i60.cz

V druhém květnovém týdnu nás čekala závěrečná exkurze U3V do Kašperských Hor. Rozhodla jsem se pobyt prodloužit a fyzicky i obrazně se na chvíli vrátit do míst, která jsme s mužem opakovaně navštěvovali.

Tuesday, May 21

14

Fotografie vypráví aneb jak moje prababička a pradědeček žili

www.i60.cz

Dívám se na fotografii prababičky a pradědečka z matčiny strany. Prababička Marie se narodila roku 1876 a pradědeček Jan roku 1873. Prababička byla Němka a vzala si Čecha Jana.

11

09

Neviditelní, průsvitní, zbyteční. Tak si připadají starší na trhu práce

www.i60.cz

Průhlední, průsvitní, neviditelní. Tato slova jsou v poslední době používána v textech o tom, jak se cítí padesátníci a starší, když hledají novou práci. Na druhé straně se objevuje čím dál více prognóz a propočtů, že za čas bude tato…

07

Toskánský Manhattan

www.i60.cz

Možná jste tam byli, městečko se jmenuje San Gimignano. Ale možná jste jako většina návštěvníků Toskánska zajeli hlavně do Florencie a do Pisy. My jezdili především menšími městy a vesnicemi. Na kolech.

06

Monday, May 20

11

09

Láska se nedělí...

www.i60.cz

Nebyl. Pořád tu je, máj, lásky čas… jak praví romantické klišé slavného básníka. Možná i proto byl 15. květen na základě rezoluce Valného shromáždění OSN označen jako Mezinárodní den rodiny.

07

Moje krajíce z odříkaného chleba

www.i60.cz

„Vždyť jsi pohrdala sportem, tak co se stalo?" zeptala jsem se kamarádky. Na procházce jsem jí sotva stačila. „Rozhodla jsem se, že svému tělu dopřeji hodně pohybu."

Sunday, May 19

12

11

Filmaře do bytu – hůl do ruky

www.i60.cz

„Neboj, budeme tady jen jeden, maximálně dva dny, ani to nepoznáš,“ ubezpečovala mě moje kamarádka Pavlína.

08

07

FEJETON: Sympózium baronů Prášilů

www.i60.cz

Tak jsme se zase po čase pohádali. Štěkali jsme na sebe jako čoklové, mávali rukama, hulákali, až nás dokonce číšník pan Vincenc přišel upozornit, že jsme sice ctění štamgasti, nicméně bychom měli respektovat, že přece jen tu nejsme sami.…

Saturday, May 18

15

13

Odborníci radí: Je možné se otestovat, zda mám v těle dostatek vitamínů?

www.i60.cz

Ani na jaře neubývá virová nálož, které jsme vystaveni mnohdy na každém kroku. Navíc se po zimě cítíme unaveni a připadá nám, že naše imunita nemá dost sil bojovat.

11

Život je pes

www.i60.cz

10

Fotografie vypráví: Silla del diablo, památka, kterou ochraňuji jako oko v hlavě

www.i60.cz

Znáte ten pocit, kdy máte velkou chuť vypnout, oprostit se od každodenních starostí a pohladit se po duši? Já v takovouto chvíli pootočím hlavu od počítače doprava a tam mě jedna malá fotka, už dost omšelá, zavede do doby dávné a neobvyklé…

Tip na neděli: Poslední jízda salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d'Este a prohlídka zámku Konopiště

www.i60.cz

V neděli 19. května 2024 se uskuteční poslední jízda salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d'Este ze sbírky Národního technického muzea.

09

Friday, May 17

12

Screeningové programy zachycují ročně tisíce případů nádorových onemocnění

www.i60.cz

V květnu se každoročně koná sbírka v rámci Českého dne proti rakovině, tentokrát s důrazem na prevenci rakoviny prsu a význam screeningových programů. Zvýšení povědomí o nutnosti prevence onkologických onemocnění je klíčové vzhledem k…

09

Zámek Stekník

www.i60.cz

Naše třída U3V si vyjela na výlet a jako cíl své cesty si vybrala návštěvu zámku Stekník ve stejnojmenné obci.