English

Video AutoMoto at Novinky.cz

Wednesday, Nov 13

22

BEZ KOMENTÁŘE: Ajlani Drakuma na autosalonu v Dubaji

video.novinky.cz

Na dubajském autosalonu se světu představila žhavá novinka, exotické hyper auto od firmy Ajlani Motors s mystickým názvem Drakuma. Vůz má mít 1200 koňských sil, ale zatím se jedná o pouhý prototyp.

15

BEZ KOMENTÁŘE: Aspark Owl se představil na autosalonu v Dubaji

video.novinky.cz

O japonském voze Aspark Owl jsme už několikrát psali. Ovšem vždy o kouscích, které ještě nebyly sériové, a neměly tedy ani oficiální hodnoty dynamiky. Firma ale konečně odhalila produkční model a s ním i úžasné, až neskutečné parametry –…

Thursday, Nov 7

BEZ KOMENTÁŘE: Na motosalonu EICMA v Miláně jsou k vidění nejnovější motorky

video.novinky.cz

Celkem zhruba 1800 výrobců motorek, dílů i příslušenství přijelo na motosalon EICMA v italském Miláně. Představili nové superrychlé stroje, ale i náhrady za automobil nebo robota, který testuje životnost.

Monday, Nov 4

16

Nová Škoda Octavia ukazuje detaily

video.novinky.cz

Škoda ukázala z nové Octavie zatím nejvíc, video odhaluje přední i zadní světla. Jedna připomínají větší modely, druhá jsou o poznání méně kontroverzní, než tomu bylo dosud.

Friday, Nov 1

08

Závodní kolo Lotus

video.novinky.cz

Že konstruktéři a designéři, kteří normálně navrhují automobily, si občas odskočí do jiných odvětví, není žádné tajemství. U Lotus Engineering uplatnili svoje zkušenosti s ultralehkými materiály a aerodynamikou a připravili speciální kolo.

Testovací centrum Mercedesu v Immendingenu

video.novinky.cz

Testovací centrum Mercedesu u německého města Immendingen nabízí po dostavbě snad úplně všechno, od rychlostních i terénních tratí přes město po speciální prostory, kde se zkouší auta pro carsharing.

Friday, Oct 25

15

Poodhalení elektrického crossoveru dle vzoru Fordu Mustang

video.novinky.cz

Ford Mustang je ikona silnic i populární kultury nejen ve Spojených státech, a tak se automobilka rozhodla, že se jím inspiruje u... elektrického crossoveru. Nyní už víme, kdy a kde se odhalí.

14

Jaguar Vision Gran Turismo Coupé

video.novinky.cz

Nový Jaguar je dlouhý, placatý, ohromně výkonný a nekonečně elegantní. Jinými slovy, důstojný nástupce ikonického XJ220. Jenže se jmenuje Vision Gran Turismo a už z toho jména je jasné, v čem tkví zádrhel - bude existovat jen ve virutálním…

13

Kalašnikov Ovum UV-4

video.novinky.cz

Ovum UV-4 je novou generací elektromobilu ruské značky Kalašnikov. Má sloužit taxislužbám a carsharingu, ale ujede jen 150 km na jedno nabití a nemá vůbec žádný zavazadelník. Výhodou však má být jen minimální nutnost údržby.

11

Mitsubishi Mi-Tech Concept

video.novinky.cz

Mitsubishi sice slibovalo něco velmi zajímavého na autosalon do Tokia, ale že to bude koncept terénní buginy s turbínou na ledasjaké palivo, elektrickým pohonem všech kol a schopností otočit se na místě jako pásové vozidlo, to čekal jen…

Monday, Oct 21

16

BEZ KOMENTÁŘE: Malý fiátek má všechny náležitosti skutečného autobusu

video.novinky.cz

Když se hovoří o autobusech, většinou člověka napadne veliká lomozící krabice, která přepravuje desítky lidí najednou. Autobus Jasona Ferna je pravým opakem, neboť přepraví jen dva pasažéry. Přesto výhody má - všude se vejde.

Friday, Oct 18

12

Hyundai iMax N Drift Bus

video.novinky.cz

Racionálních aut je na světě spousta, jak v nabídce automobilek, tak i na silnicích kolem nás. Hyundai prodává taky taková auta a model H-1 patří z hlediska přepravy více lidí najednou k těm nejracionálnějším. Když si ho ale vezme do…

Thursday, Oct 17

16

BEZ KOMENTÁŘE: Tým Agoria z Belgie vyhrál australskou World Solar Challenge

video.novinky.cz

Tři tisíce kilometrů australskou pouští s jedinou jistotou - kde se večer zastavíte, tam kempujete do rána. Tak by se dal shrnout závod World Solar Challenge, který letos oslavil 32 let konání a po patnácté se jel přes celý kontinent z…

Tuesday, Oct 15

11

Ajlani Dragon

video.novinky.cz

Spojené arabské emiráty budou mít dalšího výrobce supersportů. Po W Motors to bude Ajlani Motors s drakem ve znaku. Ostatně i jejich první auto se bude jmenovat Dragon a podle všeho to bude další velmi zajímavý výtvor.

Monday, Oct 14

14

Atletka a výfukové plyny Hyundai Nexo

video.novinky.cz

Zavřít se do bubliny, do které hadicí proudí výfukové plyny, není na první pohled zrovna bezpečné. Jenže v případě videa, které pochází od španělské divize značky Hyundai, je na druhém konci té hadice Hyundai Nexo a z výfuku mu jde jen…

09

Tematický park mobility Toyota

video.novinky.cz

Až příští rok začnou letní olympijské hry v japonském Tokiu, vrcholový sport bude jen jednou z věcí, které ukáže. Automobilka Toyota také představí svou vizi budoucnosti. Nejenže bude všechny sportovce a funkcionáře vozit ve svých vozech,…

Thursday, Oct 10

15

Suzuki Jimny v krajině Mostecka

video.novinky.cz

Tímhle autem se chci svézt už rok. Téměř přesně – poté, co jsem v něm seděl na pařížském autosalonu zkraje října 2018, bombarduji české zastoupení Suzuki o zápůjčku a hltám zahraniční recenze. Štěstí se na mě usmálo až nyní, ale stálo to…

Friday, Oct 4

12

Funkce Smart Summon automobilů Tesla

video.novinky.cz

Vypadá to jako funkce šitá na míru líným Američanům, ale své praktické využití to má - tzv. Smart Summon, funkce, díky které k vám vaše Tesla přijede po parkovišti zcela sama. Jenže ani zdaleka není bez chyby, jak ukazují některá videa.

Thursday, Oct 3

16

BEZ KOMENTÁŘE: Nissan naučil roboty vyrábět plechové díly bez formy

video.novinky.cz

Nová metoda „vyklepávání” plechů do požadovaného tvaru dvěma roboty, kteří pracují proti sobě, je levnější a ekologičtější, než dosavadní způsoby, říká Nissan. Nejnáročnější bylo práci robotů přesně sladit.

Friday, Sep 27

15

Rekord Koenigseggu Regera na 0-400-0 km/h

video.novinky.cz

Koenigsegg Regera se v disciplíně 0-400-0 km/h překonal rekord starší Agery RS o téměř dvě sekundy. Řidič přitom nemusel ani jednou zařadit, a to díky unikátnímu způsobu přenosu síly motorů na kola.

Monday, Sep 23

16

Elektrický naháč stanovil nový rychlostní rekord, téměř 300 km/h

video.novinky.cz

Ta otázka tu je od samého počátku motorizované přepravy - které auto je nejrychlejší? A která motorka? Pokud jsou vaším šálkem kávy „naháče”, tedy motorky bez kompletní kapotáže, jejich elektrická odnož má nový rychlostní rekord.

Monday, Sep 16

13

BEZ KOMENTÁŘE: Toyota experimentuje se solárním pohonem

video.novinky.cz

Jak by se vám líbilo mít elektrické auto, které nemusíte nabíjet? Není řeč o hybridech, Toyota vyvíjí Prius, který se nabíjí, kdykoliv parkuje na slunci, a to díky fotovoltaickým článkům. Jenže to má háček - musí svítit slunce.

Wednesday, Sep 11

00

Ford Focus Active kombi 2,0 EcoBlue

video.novinky.cz

Ford Focus je pro letošní rok českým Autem roku; porazil např. BMW X5 nebo Kiu Ceed. Jak moc dobré musí auto být, aby získalo takovouhle cenu, zkouším za volantem „zvednutého kombíku“, verze Active. A i přes absenci čtyřkolky a řadu…

13

BMW X6 Vantablack na frankfurtském autosalonu

video.novinky.cz

Černých aut jezdí po světě spousty, ale nejčernější je jen jedno - BMW X6 Vantablack. Automobilka ho představila na frankfurtském autosalonu pod světelnou show, aby ukázala, jak moc není vidět.

Friday, Aug 30

12

Mercedes-Benz GLB v nejvýkonnější verzi

video.novinky.cz

Nová nejsilnější verze modelu GLB je bez konkurence ve třídě. Tak to alespoň prezentuje Mercedes, který chvíli před autosalonem ve Frankfurtu tohle auto představil. Pod kapotou mu totiž běží 306 koní.

Thursday, Aug 29

15

Ve Velké Británii se konala soutěž ve skákání autem

video.novinky.cz

S čím vším se dá závodit? Pokud to jede vlastní silou, tak to může být i naprosto neuvěřitelným způsobem omlácená kraksna, kterou zahodíte na hromadu dalších vraků. Tak vypadá britská soutěž v letech autem, jejíž letošní kolo proběhlo v…

Tuesday, Aug 27

16

BEZ KOMENTÁŘE: Zloději ukradli Teslu za 30 vteřin

video.novinky.cz

Není to poprvé a není to naposledy - zloději ukradli auto s bezklíčovým přístupem a trvalo jim to jen desítky vteřin. Tentokrát padla za oběť Tesla Model S ve Velké Británii; stalo se to nad ránem ve středu minulého týdne.

Monday, Aug 26

15

Rekordní jízda Porsche Taycan na Nürburgringu

video.novinky.cz

Ještě se ani pořádně neukázalo a už sbírá rekordy. Pravda, tenhle je „jen” ve své třídě, ale i tak je čas 7:42,34 na Severní smyčce Nürburgringu úctyhodný. Stejný čas zajížděly jen pár let staré špičkové sporťáky Porsche.

Morris Mini-Minor z roku 1959

video.novinky.cz

Na konci srpna 1959 se zrodila britská ikona, kterou svět miluje dodnes, i když vypadala dekády pořád stejně. Řeč je o Mini, autě, které svou konstrukcí ovlivnilo mnoho následujících generací aut.

Friday, Aug 23

16

BEZ KOMENTÁŘE: Jízda po čtvercových kolech? Technicky to jde

video.novinky.cz

Každé malé dítě ví, že kola jsou kulatá. Jmenují se podle toho a je to taky jediný tvar, který je vhodný na to, aby se po něm jezdilo. Cokoliv jiného bude dost nepohodlné. Třeba čtverce. Jenže je možné s něčím takovým fyzicky jezdit?