English

Speciály at Novinky.cz

Thursday, Dec 19

14

SPECIÁL 2019: Největší události roku

Novinky.cz

Redakce Novinek na sklonku roku 2019 připravila shrnutí nejdůležitější událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců.

Wednesday, Dec 4

09

SPECIÁL: 20 let Škody Fabia

Rok 1999 byl pro Škodu velmi důležitou dobou, a to kvůli modelu, který si řada zákazníků pochvaluje dodnes – první Fabii. K jejímu 20letému výročí zahájení prodeje redakce Novinek připravila speciál právě o tomto populárním voze.

Thursday, Nov 14

20

SPECIÁL: Chřipka

www.novinky.cz

Chřipka, akutní nemoc dýchacího ústrojí způsobená chřipkovými viry rodu Influenza, ročně zabije tisíce po celém světě. V minulosti vyvolala i pandemie, jejichž hrozba zůstává aktuální vzhledem k neustálé mutaci chřipkových virů. Naposledy…

SPECIÁL: Rozpad Jugoslávie

www.novinky.cz

Rozpad Jugoslávie byl neuvěřitelně krvavý a provázely jej brutální etnické čistky, při nichž byly jednotlivé národy nejen vyháněny, ale také vyvražďovány. Válka v Bosně byla nejbrutálnějším střetem od konce druhé světové války na území…

SPECIÁL: Ptačí chřipka

www.novinky.cz

Ptačí chřipka, jež se objevila před osmi lety v jihovýchodní Asii, si vyžádala utracení 140 miliónů kusů drůbeže. Onemocnělo jí asi sto lidí, z nichž na šedesát zemřelo. Globální pandemie ptačí chřipky by si mohla vyžádat až 150 miliónů…

15

SPECIÁL: Apollo 11 - 50 let od přistání na Měsíci

www.novinky.cz

Speciál přibližuje události nejen kolem přistání Apolla 11 na Měsíci a výstupu Neila Armstronga, ale také vesmírný závod mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.

Když muži nosí sukně a whisky teče proudem

www.novinky.cz

Věčně větrné místo, kde se slunce přes mraky probojuje jen zřídka a místní nosí krátké tričko, už když je 15 stupňů Celsia. Přesně takový je ostrov Islay. Ostrov proslulý palírnami whisky světových jmen.

SPECIÁL: Arabové X Izrael

www.novinky.cz

Speciál přibližuje historii střetů od příchodu prvních židovských přistěhovalců, kteří se navraceli do historické domoviny na britském mandátním území Palestina, přes vyhlášení Státu Izrael a všechny války až do roku 2017, kdy zamotané…

SPECIÁL: Tak trochu jiná dovolená. Týden v plovoucím městě

www.novinky.cz

Z Miami napříč Karibikem a zpět na třetí největší výletní lodi světa Allure of the Seas. Zážitek na celý život.

SPECIÁL 2018: Ohlédnutí za uplynulým rokem

www.novinky.cz

Redakce Novinek na sklonku roku 2018 připravila shrnutí nejdůležitějších událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců. Spolu s námi si můžete připomenout témata z politického, ekonomického i kulturního zpravodajství.

SPECIÁL: SARS

www.novinky.cz

Redakce Novinek připravila shrnutí nejdůležitějších informací o viru SARS. Připomeňte si s námi vše, co o viru víme.

SPECIÁL: Paměti účastníka 1. světové války

www.novinky.cz

Měla to být válka za ukončení všech válek. Nakonec však první světová válka jen předznamenala extrémní evropský neklid první poloviny 20. století.

SPECIÁL: Vietnam

www.novinky.cz

Redaktor Novinek přináší speciál o jeho cestě, kdy projel Vietnam za deset dní. A to ze Saigonu do Hanoje.

SPECIÁL: Historie v plamenech

www.novinky.cz

Požár Národního muzea v brazilském Rio de Janeiru je tragédií pro celé lidstvo. O požáru ze září 2018 a zničených exponátech se tak dozvíte více ve speciálu.

SPECIÁL: Omán autem

www.novinky.cz

Omán je turisticky stále ještě neobjevenou zemí, která nabízí původnost dřívějšího Orientu. Z hlavního města Maskatu jsme se vydali na 900 kilometrů dlouhou cestu do zdejších hor a pouště. Společníkem nám byl Volkswagen Amarok s novým…

SPECIÁL: Kasino Constanta

www.novinky.cz

Redaktor Novinek navštívil přístavní město Rumunska - Constantu a pořídil tam snímky budovy kasina, které obletěly celý svět.

SPECIÁL 2017: Ohlédnutí za uplynulým rokem

www.novinky.cz

Redakce Novinek na sklonku roku 2017 připravila shrnutí nejdůležitějších událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců. Spolu s námi si můžete připomenout témata z politického, ekonomického i kulturního zpravodajství.

SPECIÁL: Volba prezidenta 2018

www.novinky.cz

Češi si budou v roce 2018 už podruhé v přímé volbě vybírat prezidenta. Novinky přinášejí speciál, ve kterém se můžete dočíst o volbě i kandidátech, kteří budou o Hrad bojovat.

SPECIÁL: Islámský stát

www.novinky.cz

Novinky.cz svým čtenářům přinášejí nejobsáhlejší profil Islámského státu na českém internetu. Obsahuje historii radikální organizace, mapuje její ideologii, financování i teroristické útoky spáchané jménem IS.

SPECIÁL: Virus zika

www.novinky.cz

Redakce Novinek připravila shrnutí nejdůležitějších informací o viru zika. Připomeňte si s námi vše, co víme o viru, jenž zburcoval širokou veřejnost.

SPECIÁL: Americké primárky 2016

www.novinky.cz

Redakce Novinek připravila shrnutí informací o amerických primárkách konaných v roce 2016. Nahlédněte s námi pod pokličku voleb nového prezidenta USA, jenž nahradí stávajícího Baracka Obamu.

SPECIÁL 2015: Ohlédnutí za uplynulým rokem

www.novinky.cz

Redakce Novinek na sklonku roku 2015 připravila shrnutí nejdůležitějších událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců. Spolu s námi si můžete připomenout témata z politického, ekonomického i kulturního zpravodajství.

SPECIÁL 2014: Ohlédnutí za právě končícím rokem

www.novinky.cz

Redakce Novinek na sklonku roku 2014 připravila shrnutí nejdůležitějších událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců. Spolu s námi si můžete připomenout témata z politického, ekonomického i kulturního zpravodajství.

SPECIÁL 2013: Ohlédnutí za uplynulým rokem

www.novinky.cz

Redakce Novinek i na sklonku roku 2013 připravila shrnutí nejdůležitějších událostí z České republiky i světa za posledních 12 měsíců. Spolu s námi si můžete připomenout témata z politického, ekonomického i kulturního zpravodajství.

Popovodňový rádce

www.novinky.cz

Voda z řek se vrací do svých koryt a odkrývá spoušť, kterou způsobila. Majitelé domů a bytů v zaplavených oblastech se připravují na úklid. V první řadě je aktuální bezpečnost, a to kvůli zdravotním rizikům, která velká voda přinesla.…

SPECIÁL 2011: Ohlédnutí za právě končícím rokem

www.novinky.cz

Jako každý rok i letos připravila redakce Novinek.cz s blížící se výměnou kalendářů a diářů přehledné shrnutí všeho podstatného, co přineslo uplynulých 12 měsíců. Ohlédněte se s námi za důležitými i dramatickými událostmi, na které byl rok…

SPECIÁL: Připomeňte si největší události roku 2010

www.novinky.cz

Supervolební rok 2010 končí. Rok ve znamení odchodu dvou politických ikon minulých let - Mirka Topolánka a Jiřího Paroubka. Novinky.cz připravily přehled toho nejdůležitějšího, co se v končícím roce stalo na scéně nejen politické, ale i v…

Seznam poslanců zvolených do Sněmovny

www.novinky.cz

Dvě stovky křesel si po volách do Poslanecké sněmovny ČR v květnu 2010 strany rozdělily v tomto poměru: ČSSD 56, ODS 53, TOP 09 čtyřicet jedna, KSČM 26 a Věci veřejné 24.

SPECIÁL: ROK 2009

www.novinky.cz

Veletoče politiků, pád vlády uprostřed předsednictví EU, volby, nevolby, kampaň, nekampaň, vejce a kamení v politice. I tak by se dal charakterizovat rok 2009 v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. K smíchu? K pláči? Posuďte sami. Novinky pro…

SPECIÁL: Michael Jackson

www.novinky.cz

Smrtí Michaela Jacksona svět přišel o geniálního muzikanta a možná skončila i celá éra velkých popových hvězd, které uznávalo několik generací fanoušků a prakticky všichni kritici. Jackson byl skutečný král popu i přes bizarní závěr jeho…