English

Zprávy Židlochovicko

Today News

07

Wednesday, Oct 21

U Mohyly míru zřídí zastávku. Skončí výšlapy do kopce

Krajští radní schválili zřízení nové autobusové zastávky poblíž památníku Mohyla Míru nedaleko obce Prace. Ta by měla návštěvníkům usnadnit cestu, doteď totiž byli odkázaní na vlastní auto.

Monday, Oct 19

S aplikací KAMsNIM zjistíte, kde na Židlochovicku odevzdat staré pneumatiky nebo bioodpad

www.KAMsNIM.cz je nová aplikace, ve které si vyhledáte nejbližší kontejner na tříděný odpad, sběrný dvůr, re-use centrum nebo sběrné místo pro charitu.

Saturday, Oct 17

Thursday, Oct 15

08

Balkonový nábytek zaujal zloděje v Židlochovicích. Lup odvezl v přívěsném vozíku

Policisté pátrají po neznámem zloději, který se nacházel na balkoně jednoho z domů v Židlochovicích na Brněnsku. Majitel jej sice zabezpečil řetězem, který však pachatel přestřihl.

Wednesday, Oct 14

07

Místo fotbalistů řádí psineček a krtek. Rozryté hřiště v Měníně proto opravují

Fotbalisté Měnína na Brněnsku se budou v následující sezoně prohánět po novém pažitu. Původní plocha byla často podmočená a rozrůstal se na ní plevel, který vytlačoval trávní vhodný pro fotbal.

Monday, Oct 12

18

Sunday, Oct 11

08

Saturday, Oct 10

07

Zloděj vykradl rodinný dům v Blučině. Sebral peníze, šperky i parfémy

Policisté pátrají po zloději, který se vloupal do rodinného domu v Blučině. Dovnitř se dostal poté, co poničil skleněnou výplň dveří na terasu.

Friday, Oct 9

Ojedinělý Světový duel vín v Hustopečích organizátoři zrušili. Kvůli koronaviru

Světový duel vín v Hustopečích letos nebude. Pořadatelé letošní ročník, který se měl uskutečnit v listopadu, zrušili v souvislosti s uzavřenými hranicemi a současnými hygienickými nařízeními.

Thursday, Oct 8

11

07

Zloděj řádil v Moravanech. Ve dvou rodinných domech kradl především šperky

Policisté pátrají po zloději, který se v Moravanech na Brněnsku vloupal do dvou rodinných domů. V obou případech se zaměřil převážně na zlaté šperky.

Wednesday, Oct 7

Na dveře klepe druhé kolo senátních voleb. Vybírat můžete mezi Klaškou a Zitterbartem

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 9. října a v sobotu 10. října. Ve vyškovském volebním obvodě se mezi sebou utkají Jaroslav Klaška (KDU-ČSL+ODS+TOP 09) a Karel Zitterbart (BEZPP za STAN).

V Žabčicích ničil plot za plotem a prohledával zahrady. Nakonec odešel s prázdnou

Zatím neznámý pachatel si v Žabčicích počínal opravdu zvláštně.

Sunday, Oct 4

08

Friday, Oct 2

07

Policisté pátrají po zloději, který vykradl dodávku v Nosislavi

Policisté pátrají po zloději, který se vloupal do odstavené dodávky v Nosislavi. Ukradl z ní nářadí desítky tisíc korun.

Wednesday, Sep 30

08

Krajské a senátní volby se blíží. I váš hlas může rozhodnout

V pátek 2. října a v sobotu 3. října probíhají krajské volby a ve volebním obvodu Vyškov i první kolo senátních voleb.

Tuesday, Sep 29

07

Sunday, Sep 27

Saturday, Sep 26

Friday, Sep 25

Thursday, Sep 24

Senior z Židlochovicka přišel o 6000 korun. Naletěl na falešný inzerát na internetu

Sedmašedesátiletý muž z Židlochovicka naletěl na podvodný internetový inzerát, jehož prostřednictvím zatím neznámý pachatel nabízel mrazák. Nechal si za něj zaplatit předem a poté přestal komunikovat.

Wednesday, Sep 23

Tuesday, Sep 22

08

Do bývalého družstva v Měníně vyrazil krást kovy

Policisté pátrají po zatím neznámém zloději, který se vypravil na zlodějskou výpravu do Měnína, konkrétně do areálu bývalého zemědělského družstva, odkud ukradl 400 kilogramů barevných kovů.