English

Zábava at i60.cz

Sunday, May 31

11

Motoristické vteřiny – jedeme k našim sousedům

www.i60.cz

Takže se nám otevírají hranice. My se těšíme po tom dlouhém nuceném zimním a jarním pobytu doma na nějaký ten výlet, na cestu, na změnu.

10

Nepečený jahodový dort. Zvládne jej i méně zručná cukrářka

www.i60.cz

Začíná doba jahod a tedy i receptů z tohoto voňavého ovoce. Pokud se blíží nějaká vaše rodinná oslava, zkuste hostům přichystat chutný dort z čerstvých jahod. Jak na to?

09

08

Vladimír (83) přepsal byt a chatu na syna. Ten se zadlužil, obě nemovitosti pak exekutor prodal v dražbě

www.i60.cz

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Exekuce, ztráta bytu i chaty. A to jenom proto, že synovi nevyšlo podnikání a zadlužil se. Kvůli exekuci na synův majetek přišel pan Vladimír s chotí o střechu nad hlavou.

07

Saturday, May 30

14

12

59 a více. Aneb senior jako sprosté slovo

www.i60.cz

V rádiu hráli písničku s krásným textem "Ještě jsem nebyl in a už jsem retro" a já jsem vyplňovala na počítači jakýsi výzkum. Členkou portálu s výzkumy jsem už řadu let, za nepatrnou odměnu vyplňuji dotazníky typu: jakou banku preferuji,…

10

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

www.i60.cz

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

09

Pozdrav z výšky

www.i60.cz

Když si to tak vezmu, není výška jako výška. Vysoko je pro mou maličkost horní polička kuchyňské skříňky. To si musím přistavit stoličku, nastane-li potřeba do ní něco vložit nebo vyndat.

Friday, May 29

12

Staletími prověřené bylinky

www.i60.cz

Chřipka, kašel, horečka, nespavost nebo žaludeční problémy nejsou spojené pouze s dnešní moderní dobou. Znali je už lidé v dávné historii. Běžné nemoci, které znepříjemňují den, provázejí člověka zkrátka od nepaměti.

11

Sociální bydlení konečně na dobré cestě

www.i60.cz

Přes pochmurné vyhlídky našeho stavebnictví proběhlo novoroční setkání Svazu developerů v hotelu Hofmeister v radostném duchu. Byl k tomu ostatně dobrý důvod.

09

08

Jiří Pospíšil: Muzeum Kampa bojuje o přežití. Věříme, že si k nám najdou cestu čeští milovníci umění

www.i60.cz

Muzeum Kampa je v kritické situaci. Více než dva měsíce bylo zavřené a nyní mu chybí zahraniční návštěvníci. "Ti čeští začali chodit, ale jsou to spíše jednotky lidí. Naše existence je přitom závislá z příjmů ze vstupného," říká Jiří…

Thursday, May 28

14

12

11

Nejstarší děti: Když jí bylo padesát, odjela do Itálie dělat pečovatelku. Teď se paní Věra (68) stará o svou maminku

www.i60.cz

Někdy je to náročné. To je nejvýstižnější věta, kterou Věra Sehnalová (68) shrnuje vše, co se týká péče o staré a nemocné lidi. Ví, o čem mluví, sedmnáct let pracovala jako soukromá pečovatelka v Itálii.

10

09

Milan Hein: Diváci a herci zachránili své divadlo

www.i60.cz

Divadlo UNGELT přišlo za zrušená představení o tři miliony korun. Pokud bychom začali hrát za současných podmínek na domácí scéně pro 29 lidí, finanční ztráta by se ještě prohlubovala.

08

Tip na dovolenou: Podblanicko

www.i60.cz

Mým tipem na výlet nebo dovolenou v Čechách je Podblanicko, kam jezdím již desítky let. Vyrůstala zde moje babička, moji rodiče kraj milovali a i já zde mám oblíbená místa.

Wednesday, May 27

13

11

10

09

08

V jednoduchosti je krása. Platí to pro módu v každém věku

www.i60.cz

Jednoduché střihy. Žádné vzory, žádné ozdoby. Minimalismus je trend, který sluší mladým dívkám i ženám vyššího věku. Jeho největší výhodou je, že v něm zpravidla vypadají dobře nejen ženy štíhlé, ale i ty plnějších postav.

07

Tuesday, May 26

16

Sněžka je pro seniory nyní snadno dostupná

www.i60.cz

Češi se díky koronavirové situaci začali znovu více zajímat o možnosti tuzemského cestovního ruchu. Poměrně vysoký zájem je o pobyt v Krkonoších. Co letos nabídne seniorským turistům Pec pod Sněžkou? Zeptali jsme se ředitele Hotelu…

14

10

Krajina pokladů: Košťálov

www.i60.cz

Strmě se tyčící skalnatý vrchol Košťál nabízí nádherný výhled na České středohoří. Na vrcholu stojí zbytky hradu Košťálov ve výšce 481 m. n.m. Nachází se v západní polovině Českého středohoří. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

08

Neprodáte? Tuto otázku dostává stále více chatařů a chalupářů. Zájem o rekreační objekty prudce roste

www.i60.cz

Nevíte o nějaké chatě nebo chalupě? Chceme koupit něco na rekreaci. Uvědomili jsme si v době pandemie, jak je fajn mít chatu. Takové věty nyní zní velmi často. Zájem o chaty a chalupy rostl už v minulých letech, avšak nyní je enormní.