English

Zábava at i60.cz

Saturday, Nov 16

17

Ladislav Špaček: Po 30 letech jsme k sobě ohleduplnější

www.i60.cz

Ladislav Špaček se ani ve svých sedmdesáti letech nenudí. Právě mu vyšly dvě nové knížky, objíždí republiku se svými přednáškami, chystá se napsat další knihu.

14

13

Pohádka o liščím ohonu

www.i60.cz

Jako malá jsem zbožňovala tehdejší módní záležitost, kterou vlastnila i má maminka – rezatou lišku se špičatým čumáčkem, skleněnýma očkama, krásným huňatým ohonem a sametovým klipsem na přichycení kolem krku. Byla jako živá.

12

30 let naší svobody

www.i60.cz

V poslední době se občas setkávám s názorem, že se lépe žilo před rokem 1989. Tak jsem se rozhodla, že k tématu napíši pár slov.

11

10

09

Cestovky rozjely prodej zájezdů na příští sezonu. Často při jejich výběru rozhoduje stravování. Je výhodné all inclusive?

www.i60.cz

Způsob stravování. To je věc, která dělí cestovatele do několika skupin. Někdo si pod pojmem dovolená představuje zásadně hotel s hromadami jídla, někdo naopak preferuje malé studio s kuchyňským koutem, na kterém si sám zpracovává to, co…

Fotoreportáž: Jarmark

www.i60.cz

Ve dnech 18. - 19. října se uskutečnil na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm tradiční Všesvatský jarmark s kulturním programem.

08

Hledáte neobvyklý recept? Pastinák zadělávaný či smažený

www.i60.cz

Pastinák znali už naši předci. Byla to slavná zelenina jak ve starověku, tak středověku. Staří Římané jej jedli vařený a omaštěný. Býval také důležitým postním jídlem. M. D. Rettigová se o něm zmiňuje jako o "paštrnáku". Lidově se mu…

06

Sladké koláče s neobvyklým ovocem kaki

www.i60.cz

Oranžové kaki je neobjeveným pokladem podzimu. Víte, že se z něho dají připravit i chutné koláče či bábovky?

Friday, Nov 15

13

12

11

10

09

Dříve bylo lépe. Hodnocení minulosti bývá často zkreslené

www.i60.cz

Mladí měli ke starým kdysi úctu. Lidé se k sobě chovali lépe. Přátelství byla pevnější. Vše bylo levnější. Kriminalita byla nižší. Tyto věty často zní, když se lidé začnou bavit o minulosti. Často však jde o tvrzení, která nejsou ničím…

07

Thursday, Nov 14

13

Moje houbová sezóna

www.i60.cz

Víte, kdy začíná ta pravá houbová sezóna? No přeci v důchodu! Jenže napřed ty houby musí vyrůst, že...

12

Senzababča

www.i60.cz

10

09

Vyčerpaní a smutní. Takoví jsou senioři, kteří pečují doma o své rodiče

www.i60.cz

Když zazvoní mobil, roztřesu se strachem, co se opět stalo. Přála bych si, abych aspoň jeden den nemusela nic dělat. Už jsme se pořádně nevyspali více než rok. To jsou slova lidí ve věku kolem šedesátky, kteří se dostali do časté situace:…

08

07

Bestseller, erotický román nebo komiks - jakou knihu letos koupit v Vánocům

www.i60.cz

Dárky na Vánoce jsou opět aktuální. Potěšte své blízké příběhy, ke kterým se mohou vracet - kupte jim knížku. Bude to pokračování úspěšného bestselleru, erotický román nebo jedna z nejnovějších filmových publikací?

Wednesday, Nov 13

13

Zveme vás do Divadla Archa na představení Obyčejní lidé

www.i60.cz

Redakce portálu i60 navázala spolupráci s Divadlem Archa, které nabídne našim čtenářům v průběhu roku řadu představení za zvýhodněnou cenu, anebo úplně zdarma. První představení, které můžete navštívit, je už tento pátek!

11

10

Když někdo zemře. Co říkat a co dělat?

www.i60.cz

Upřímnou soustrast. To je věta, kterou téměř každý vysloví, když se dostane do kontaktu s člověkem, kterému zemřel někdo blízký. Ale co dál? Mlčet? Mluvit? Co říkat? Utěšovat?