English

MotoGPSport.cz

Wednesday, Jul 21

13

Na seznam zrušených závodů se přidává GP Thajska

Seznam zrušených závodů se opět rozrostl. Z důvodu přetrvávající pandemie koronaviru se letos nepojede Velká cena Thajska.

Tuesday, Jul 20

18

Pedrosa pojede GP Štýrska na divokou kartu

Dani Pedrosa obdržel divokou kartu pro Velkou cenu Štýrska. Dnes tuto informaci potvrdila KTM.

Saturday, Jul 17

13

Zraněný Morbidelli se pravděpodobně vrátí až v Misanu

Franco Morbidelli minulý měsíc podstoupil operaci zraněného kolene. Tým očekává, že zpět do sedla motocyklu by se jezdec mohl vrátit v Misanu.

Tuesday, Jul 13

11

Během první poloviny sezóny nejvíce padali jezdci Hondy

Největší počet pádů během první poloviny letošního roku ve třídě MotoGP zaznamenali jezdci Hondy. Úplně nejvíce ze všech padal Pol Espargaro.

Saturday, Jul 10

15

MotoGP: Aktualizovaná podoba startovního pole pro rok 2022

Jezdci MotoGP si aktuálně užívají letní přestávku a většina z nich už ví, kde bude jezdit příští rok, nicméně u některých týmů ještě stále zůstávají volná místa.

Tuesday, Jul 6

12

Další změny v kalendáři MotoGP: VC Austrálie se ruší, přidá se VC Algarve

AutoRevue.cz

Velká cena Austrálie se v letošním roce nepojede. Místo ní se do kalendáře přidala GP Algarve. Závod v Malajsii se bude konat o týden dříve, než bylo původně plánováno.

Friday, Jul 2

MotoGP zůstane na Nova Sport minimálně do roku 2026

Závody MS silničních motocyklů se v Česku a na Slovensku budou vysílat na stanici Nova Sport a na videoportálu Voyo minimálně do roku 2026.

Tuesday, Jun 29

20

MotoGP v Assenu 2021: Ohlasy prvních pěti v cíli

V posledním závodě před letní přestávkou si pro výhru dojel Fabio Quartararo a navýšil tak své vedení v šampionátu. Na podium jej doprovodili Maverick Viňales a Joan Mir.

Monday, Jun 28

10

Viňales odejde od Yamahy už na konci roku 2021

Během GP Nizozemska se objevily zprávy o tom, že Maverick Viňales odejde od Yamahy už na konci tohoto roku a zamíří k Aprilii. Dnes Yamaha vydala oficiální prohlášení, v němž potvrzuje Viňalesův odchod.

Sunday, Jun 27

19

VC Nizozemska MotoGP: V posledním závodě před letní pauzou se z výhry raduje Quartararo

AutoRevue.cz

Fabio Quartararo si v Assenu dojel pro výhru a navyšuje tak vedení v šampionátu. Na podium jej doprovodili Maverick Viňales a Joan Mir.

14

Moto2: Raul Fernandez v Assenu proměnil pole position ve vítězství

Nováček Raul Fernandez se navzdory chybě v úvodu raduje z vítězství v Assenu. Na podium spolu s ním vystoupili i Remy Gardner a Augusto Fernandez.

12

Moto3: V Nizozemsku si pro výhru dojel Foggia

Z výhry se dnes v Assenu raduje Dennis Foggia. Na podium jej doprovodili Sergio Garcia a Romano Fenati.

11

MotoGP: Nejrychlejším mužem nizozemského warm upu je Viňales

Na prvních třech místech nizozemského warm upu třídy MotoGP se seřadili Maverick Viňales, Fabio Quartararo a Alex Rins.

10

Moto2: Nedělnímu warm upu kraloval Raul Fernandez

Raul Fernandez, který se do dnešního závodu vydá z pole position, zajel nejlepší čas i ve warm upu. Dále se v nizozemském warm upu umístili Augusto Fernandez a Marcel Schrötter.

Moto3: Nizozemský warm up ovládl Migno

Na prvních třech místech dnešního nizozemského warm upu se seřadili Andrea Migno, Niccolo Antonelli a Xavier Artigas. Do warm upu nakonec nastoupil i vedoucí muž šampionátu - Pedro Acosta - který včera musel po pádu do nemocnice a hrozilo…

Saturday, Jun 26

16

Moto2: Nizozemskou bitvu o pole position vyhrál Raul Fernandez

Do první řady se dnes ve třídě Moto2 kvalifikovali Raul Fernandez, Remy Gardner a Sam Lowes.

Moto2: Do druhé kvalifikace se z prvního místa posouvá domácí Bendsneyder

Postup do druhé části kvalifikace si dnes v Assenu zajistili Bo Bendsneyder, Albert Arenas, Aron Canet a Hector Garzo.

15

MotoGP: Do závodu v Assenu se z první pozice pustí Viňales

Maverick Viňales si zajistil start z pole position pro zítřejší závod v Assenu. Do první řady jej doprovodí Fabio Quartararo a Francesco Bagnaia.

MotoGP: Z postupu do druhé kvalifikace se radují Zarco a Bagnaia

Postup do druhé části nizozemské kvalifikace třídy MotoGP si zajistili Johann Zarco a Francesco Bagnaia. Zarco zajel své nejlepší kolo až v úplném závěru a odsunul tak mimo postup Lecuonu. Marc Márquez v kvalifikaci upadl. Naštěstí odešel…

MotoGP: V posledním tréninku se do čela propracoval Quartararo

Fabio Quartararo zajel nejlepší čas posledního tréninku. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Maverick Viňales. První trojici doplnil Miguel Oliveira.

14

Moto3: Pole position si v Assenu zajistil Alcoba

Jeremy Alcoba se do zítřejšího nizozemského závodu třídy Moto3 vydá z první pozice. Do první řady se spolu s ním postaví Romano Fenati a Dennis Foggia.

13

Moto3: První kvalifikaci ovládl Masiá

Jaume Masiá obsadil nejvyšší příčku v první kvalifikaci. Spolu s ním postupují do druhé části i Xavi Artigas, Lorenzo Fellon a Izan Guevara.

12

Moto2: V sobotu dopoledne se do čela posunul Raul Fernandez

V sobotu dopoledne navzdory pádu zajel v Assenu nejlepší čas Raul Fernandez. Na druhé místo se zařadil Marco Bezzecchi. Třetí skončil Jorge Navarro.

11

MotoGP: Viňales zůstal nepřekonán i ve třetím tréninku

Maverick Viňales zajel nejlépe i v sobotu dopoledne. Druhé místo obsadil jeho týmový kolega Fabio Quartararo. Za dvojici jezdců tovární Yamahy se zařadili bratři Espargarovi.

10

Moto3: Nejlepší čas sobotního tréninku zajel Foggia

Na prvních třech místech třetího tréninku v Assenu se seřadili Dennis Foggia, Romano Fenati a Sergio Garcia. V kombinaci tří tréninků zůstal na první pozici Suzuki. V úplném závěru tréninku upadli v poslední zatáčce čtyři jezdci: Acosta,…

Friday, Jun 25

17

Moto2: Na osychající dráze zajel nejlépe Garzo

V závěru druhého tréninku třídy Moto2 začala dráha osychat. Jezdci, kteří zajeli svůj čas až v úplném závěru tréninku, tedy dopadli nejlépe. První trojici tedy nakonec tvoří Hector Garzo, Augusto Fernandez a Nicolo Bulega.

16

MotoGP: Deštěm ovlivněný druhý trénink v Assenu ovládl Viňales

Druhý trénink v Assenu ovlivnil déšť. Nejlepší čas zaznamenal Maverick Viňales. Dále se umístili Miguel Oliveira a Fabio Quartararo.

15

Moto3: V pátek odpoledne se do čela dostal Suzuki

V druhém pátečním tréninku se na okruhu objevil slabší déšť. Nejlepší čas zajel Tatsuki Suzuki. Dále se umístili Darryn Binder a Dennis Foggia.

12

Moto2: První nizozemský trénink ovládl Augusto Fernandez

Nejrychlejším jezdcem prvního tréninku v Assenu je Augusto Fernandez. Druhý skončil Raul Fernandez a první trojku uzavřel Remy Gardner.

11

MotoGP: Na úvod byl v Assenu nejrychlejší Viňales

Nejlepší čas prvního tréninku třídy MotoGP v Assenu zaznamenal Maverick Viňales. Druhý skončil Pol Espargaro. Třetí místo obsadil Alex Rins.