English

PRVNIZPRAVY.CZ - Politika

Today News

15

Hašek: Čest památce hrdiny, pana generála Aloise Eliáše

www.prvnizpravy.cz

Advokát a bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek připomněl 82. výročí popravy předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše.

08

Argumenty docházejí. Jedinou metodou jsou urážky, říká Hamplová

www.prvnizpravy.cz

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se ohradila proti manipulacím a lživým tvrzením, které se objevily v médiích ohledně semináře o opatřeních v době covidu, který se pořádal přímo na půdě Senátu.

Češi jsou pro konec války na Ukrajině i za cenu ztráty území

www.prvnizpravy.cz

Válka nebo mír? Češi mají jasno! Přibližně dvě třetiny Čechů by totiž podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině i za cenu územních ztrát ve prospěch Ruska.

03

Zbořil: I dnešní politici mohou dopadnout jako Gottwald

www.prvnizpravy.cz

> V našem historickém okénku bychom si mohli připomenout i červen 1948, kdy byl Klement Gottwald zvolen prezidentem.

Tuesday, Jun 18

14

Mužná čest velí jediné: omluvit se a rezignovat, říká Hašek

www.prvnizpravy.cz

Karlova univerzita požaduje další vyšetřování střelby na Filosofické fakultě. Zpráva policie se jí totiž nezdá dostatečná a univerzita se domnívá, že nebyly dostatečně vyšetřeny všechny okolnosti incidentu.

13

Hnilička vychytal nulu. Potvrdí svůj charakter a odstoupí?

www.prvnizpravy.cz

Valná hromada hokejového svazu, která se konala minulý týden, přinesla několik překvapení. Největší senzací se však stal neúspěch Milana Hniličky, bývalého špičkového brankáře a současného manažera reprezentačního týmu, který nezískal ani…

11

Putinův trojitý úder z pohledu Číny

www.prvnizpravy.cz

V posledních dnech ruská armáda dosahuje výrazné úspěchy na východoukrajinském bojišti, což umožňuje prezidentovi Vladimíru Putinovi soustředit se na další geopolitické kroky. Putin se nyní aktivně angažuje na třech frontách, čímž vyzývá…

05

Kobza: Pro ty, kteří věří, že 2.sv.válka začala 6.6.1944 v Normandii

www.prvnizpravy.cz

V minulých dnech jsme byli svědky toho, jak tzv. kolektivní Západ (tedy ono „euroatlantické společenství“) masově a okázale oslavoval výročí vylodění amerických, britských a kanadských vojsk v Německem okupované Francii, ke kterému došlo 6…

Monday, Jun 17

08

Poslední příležitost nejen pro sociální demokraty

www.prvnizpravy.cz

Politický a mediální analytik Štěpán Kotrba se ve svém komentáři rozepsal o možném osudu levice nejen u nás, ale i v celé Evropě.

07

Hamplová otevřeně o skutečných zájmech USA na Ukrajině

www.prvnizpravy.cz

Budiž konečně světlo. Amerika chce suroviny. V úvahách jsou ztraceni lidé na bojištích i Evropa. Jde o obchodní profit USA. Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová popsala obchodní zájmy USA ve válečném konfliktu na Ukrajině.

Petr Žantovský: Vítej, teplá budoucnosti!

www.prvnizpravy.cz

> Slovenský deník Postoj přinesl zprávu, že až 16 kandidátů „podepsalo slib mezinárodní nevládní lobbingové organizace ILGA-Europe, která sdružuje více než 700 LGBT+ organizací z 54 zemí Evropy a střední Asie čerpající dotace z evropských…

P*del Pavlíka Novotného zůstává tváří Ptákostrany. Vidlák se raduje

www.prvnizpravy.cz

Přinášíme vám další díl pravidelného pondělního cyklu s názvem VIDLÁKŮV OTVÍRÁK. Známý český bloger Daniel Sterzik, který píše pod jménem Vidlák, přináší zamyšlení nad aktuálními problémy naší doby exkluzivně pro server Prvnizpravy.cz.

03

Štefec: Možná je ještě čas to zastavit, ale moc ho nezbývá

www.prvnizpravy.cz

Chciválka Černochová, Kašpárkova Kalupinka na pozici ministra obrany ČR, bude mít nejspíš problém. Možná i dva. Nebo tři, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Sunday, Jun 16

08

Na kolik milionů vyšel jeden poslanecký mandát? Čísla se liší

www.prvnizpravy.cz

Prachy jsou krásná věc, ale volby si za ně nekoupíš. A nebo jo? Těmito slovy otvírá svůj komentář Jana Marková, která udělala analýzu transparentních volebních účtů jednotlivých politických stran a vypočítala "náklady" na jeden mandát.

07

Malé vítězství pro ženské sporty a ženy jako takové

www.prvnizpravy.cz

Tento týden zaznamenaly ženské sporty malé vítězství, když Sportovní arbitrážní soud (CAS) rozhodl, že transgender plavkyně Lia Thomas nebude způsobilá soutěžit na soutěžích World Aquatics, včetně letních olympijských her v Paříži.

03

Jiří Kobza: Televizní daň z hlavy

www.prvnizpravy.cz

Daň z hlavy je daň, kterou musí platit všichni občané státu stejně a její výše tedy nezávisí na příjmu. Tato daň byla v minulosti používána v mnoha zemích, píše JIří KObza v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Saturday, Jun 15

08

Prezident Pavel by se měl nad sebou zamyslet, říká Turek

www.prvnizpravy.cz

Filip Turek slaví po eurovolbách velký úspěch. V rozhovoru na XTV popsal, kde podle něj selhala ODS a v čem selhal Alexandr Vondra. A také poslal vzkaz prezidentovi Pavlovi... prý by se měl sám nad sebou zamyslet.

07

Vymlčeno, zapomeňte! Jiříková o věcech, které se tutlají

www.prvnizpravy.cz

Martina Jiříková (PRO) se podívala na některá důležitá témata a zprávy, které z nějakého důvodu unikají pozornosti mainstreamových médií. Že by se jich báli, ptá se Jiříková?

Tu mediali by bylo na místě vrátit, paní Pekarová. Mašek se rozjel

www.prvnizpravy.cz

Lékař a poslanec za hnutí ANO JIří Mašek se pozastavil nad tím, že z Tchaj-wanu míří do Rusko stroje k výrobě zbraní přes třetí země a navzdory sankcím. Padla ostrá slova a výzva směrem k našim vrcholným vádním politikům.

03

Zdeněk Zbořil: Čeká nás nejen horké léto

www.prvnizpravy.cz

> Meteorologové nám předpovídají, že bude horké léto…

Friday, Jun 14

08

Padne vláda? Ministr školství Bek varuje koaliční partnery

www.prvnizpravy.cz

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) prohlásil včera ve Sněmovně při interpelacích, že by strana STAN nemusela podpořit rozpočet, což by se faktický rovnalo vyslovení nedůvěřy vládě a jejímu následnému pádu.

07

Ivan Hoffman: Temné signály z volebních map

www.prvnizpravy.cz

Pohled na volební mapu Německa, kde východ volil AFD a západ CDU-CSU, nápadně připomíná jinou starší volební mapu – mapu Ukrajiny, kde v prezidentských volbách 2010 volil východ Viktora Janukovyče a západ Julii Tymošenkovou.

Čunek má jasno: Jurečka měl skončit ve funkci už dávno

www.prvnizpravy.cz

Tvrdá rána od vlivné tváře lidovců. Senátor, bývalý hejtman a někdejší šéf KDU-ČSL Jiří Čunek je přesvědčen o tom, že současný šéf strany Marian Jurečka měl skončit ve funkci předsedy už před několika měsíci.

05

Mojmír Grygar: Jak se pravda stává lží

www.prvnizpravy.cz

Při četbě novin a poslechu zpráv každou chvíli narazíme na tvrzení, které v nás vzbuzuje větší nebo menší nesouhlas a odpor, přestože vypadá na pohled jako pravda, jako něco, co nelze popřít. Jakmile však dané sdělení zasadíme do širších…

03

Petr Hampl: O skutečném Velkém resetu – II.

www.prvnizpravy.cz

> Vítejte u druhého dílu seriálu, ve kterém podrobně popíšu, o čem je kniha Klause Schwaba a Thierryho Mallereta Velký reset. Pěkně kapitolu po kapitole, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Petr Hampl.

Thursday, Jun 13

09

Připoutejte se! Turbulence od Bobošíkové s vámi zatřesou

www.prvnizpravy.cz

Stovky milionů z peněz daňových poplatníků v tahu za podivné akce, ale ve Sněmovně to nikoho přísliš nezajímá. Jana Bobošíková odhalila ty nejbizárnější položky, za které stát z peněz nás všech utrácí.

08

Le Penová a Trump jsou nadějí na záchranu západního způsobu života

www.prvnizpravy.cz

Úspěšný podnikatel v médiích a zároveň člen hnutí SPD Jan Čížek, který vydává od roku 1999 po celé republice řadu regionálních tiskovin v nákladu dvou milionu výtisků, okomentoval situaci v Německu a naději vidí v politice Le Penové a…

Zanikne ODS? Motoristé jsou na cestě se zmizíkem v ruce

www.prvnizpravy.cz

Dosluhující europoslanec a výrazná tvář tradiční ODS Jan Zahradil je velmi nespokojený se současným směřováním ODS v rámci koalice SPOLU a opakovaně vyzývá ke spolupráci s hnutím ANO a nově i s Filipem Turkem a Motoristy.

07

Kdo jsou voliči Turka a má se konkurence bát? Analýza napoví

www.prvnizpravy.cz

Politický analytik Michal Kormaňák rozebral úspěch Přísahy a Motoristů a také se podrobněji zaměřil na zdroje voličů. Kormaňák také tvrdí, že se žádná konkrétní strana v tuto chvíli nemusí dlouhodobě obávat.

Wednesday, Jun 12

09

Jan Schneider: Lekce hybridní války

www.prvnizpravy.cz

David Jakš, ředitel Českého rozhlasu Plzeň, byl v letech 2017-2022 zpravodajem ČRo v Asii. V Právu (10.6.2024) zveřejnil komentář „Proč Čína torpéduje mírový summit o Ukrajině“.