English

medium.seznam.cz

Today News

09

Líná sviňka: rychlý dezert pro každého

medium.seznam.cz

Název buchty vychází z německého „faule Sau“, což v doslovném překladu znamená „líná svině“. Ale určitě pochopíte, že to jsem do titulku psát nechtěla.

01

Pád impéria aneb vznik nové velmoci

medium.seznam.cz

Nezměrný tlak, kterému byla vystavena Římská říše zejména na západě, vygradoval jejím zánikem. Zároveň ale došlo k celkovému uvolnění, které umožnilo nabrat dech východu. A naplno se také mohl o slovo přihlásit nový světový řád v podobě…

Neměňme žárovky, měňme energetický systém

medium.seznam.cz

Veganstvím klima nezachráníte, odpovědnost musí nést fosilní znečišťovatelé. Pod tímto názvem zveřejnil před pár lety v USA Today americký klimatolog Michael Mann spolu s Jonathanem Brockoppem článek.

Jste to, co pijete

medium.seznam.cz

Štěpán Mareš je kreslíř, karikaturista a autor komiksu Zelený Raoul.

Malované kamínky - činnost pro všechny generace

medium.seznam.cz

Relaxace, odpočinek a potěšení z tvorby i nálezu.

Friday, Mar 31

17

„Bojím se, že budu ve stresu a u přijímaček neuspěju“. Pohledy budoucích studentů

medium.seznam.cz

Jak „přijímačky“ vnímají ti, co je budou psát? Na to se podíváme v tomto, již třetím článku na téma střední školy.

Jaké jsou výhody dětské skupiny?

medium.seznam.cz

Máte malé dítě, ale školky vás kvůli nízkému věku či plné kapacitě odmítají? Pak je na místě zvážit možnost dětské skupiny. V čem tkví největší výhody těchto dětských skupin?

16

Synchrotronový urychlovač částic umožňuje velké objevy, i v paleontologii

medium.seznam.cz

Valéria Vaškaninová z Ústavu geologie a paleontologie PřF UK zkoumá vznik čelistí a s ním spojenou přestavbu hlavy v evoluci obratlovců. Její mezinárodní vědecký tým využívá unikátní metodu zkoumání paleontologického materiálu –…

IPO ARM: Co byste měli vědět o jednom z nejočekávanějších primárních úpisů tohoto roku?

medium.seznam.cz

ARM Holdings je britská společnost zabývající se návrhem polovodičových čipů a softwaru se sídlem v Cambridge. Její hlavní činností je navrhování procesorů, čipů, systémů a platforem.

Jsou děti v restauracích vítány nebo trpěny?

medium.seznam.cz

Debatu na toto téma opět otevřela diskuze na sociálních sítích pod příspěvkem bistro Marthyskitchen, když ve svém příspěvku zveřejnilo pravidla pro dětské návštěvníky a jejich doprovod.

Předchůdce hry pogy sloužil japonské válečné propagandě

medium.seznam.cz

Běžte na půdu. Otevřete truhlici. Tu, kde máte schované vaše poklady z devadesátek a vyndejte ten úzký zlatý tubus, cennější než roura s diplomem. Ano, ten hned vedle flowersticku a pytlíku s céčky.

3 věci, které byste neměli dělat, když se burza zhroutí

medium.seznam.cz

Nejlepší čas na nákup je kupodivu tehdy, když se vám nechce.

15

„Měl bys, měl bych…“ je známkou manipulace

medium.seznam.cz

Říkáte si často „měl bych“ nebo slýcháváte od svého okolí, že byste něco měli udělat? Pak nastražte uši, toto spojení nám většinou vnucuje požadavky někoho druhého, jedná se tedy o manipulaci!

Zwyrtek Hamplová v čele nového senátu?

medium.seznam.cz

Senátorka přišla s novou myšlenkou: zřídit speciální třídy pro romské děti. Důvod: neubližovat dětem, nezvyklým na určité etnikum. Proto navrhuji zřídit další senát pro ty, co nejsou zvyklí na hlupáky.

Jediný den v roce, kdy je lhaní dovoleno

medium.seznam.cz

Je to tak. Na apríla si můžete vynahradit celoroční touhu po lhaní, za kterou byste se v jiný den možná se zlou potázali, ale prvního dubna se lhaní meze nekladou. Je to den, kdy se ani nos Pinocchia nepohne.

Od demonstrací k modlitbám

medium.seznam.cz

Od začátku je vládnutí Fialovy pětikoalice provázeno obstrukcemi, protesty a demonstracemi různých, často obskurních skupin. Ač se to leckomu nemusí zdát, jsou však demonstrace jen určitými rituály.

Jakou roli hrají zvířata v našich životech?

medium.seznam.cz

Češi jsou údajně národem pejskařů, a nejspíš je to pravda. Poslední průzkumy ukazují, že v České republice žije přes 2 miliony psů a více než 1 milion koček.

Český Survivor jako zkažená odrůda amerického originálu

medium.seznam.cz

To je ale hnusná podívaná, říkají si prý mezi sebou diváci, této hybridní, retardované české verze. V porovnání s americkým originálem je to na „vracení jídla záchodovi“.

Polemika: O válce na Ukrajině nejen cynicky aneb Čína a „mír“ nejsou odpovědí na vše

medium.seznam.cz

Oblíbenou taktikou ruské propagandy, jak působit mimo okruh svých standardních fanoušků, je šířit narativ ve stylu: „Stejně je to všechno k ničemu a můžou za to obě strany, tak proč se na to nevykašlat.“ Jeden z možných výsledků ukazuje…

Tyto dvě farmaceutické akcie jsou spolehlivou volbou na jakémkoli trhu

medium.seznam.cz

Jaký medvědí trh? Tyto 2 vítězné akcie se stále vyplatí koupit

Sebeláska odemyká hojnost

medium.seznam.cz

Jak se samy k sobě chováme a jak samy se sebou nakládáme, stejně se k nám chová i naše okolí, a platí to i pro energii peněz. Máme-li pocit nedostatečnosti a nízké hodnoty, projeví se to navenek.

14

Co potřebujete vědět o diabetu

medium.seznam.cz

Nebudeme se hádat, jestli je diabetes typu II způsoben přemírou tuku nebo cukru/sacharidů ve stravě. Je prokázána asociace s obojím. Vysvětlíme si, jak je to možné - a popovídáme si o tom, co se s tím dá dělat.

Ostrou hádku Havlíčka se Síkelou v České televizi musela utnout moderátorka

medium.seznam.cz

Ve velmi vyhrocenou debatu se přenesla diskuze mezi Karlem Havlíčkem a aktuálním ministrem průmyslu a obchodu Josefem Síkelou. Tu nakonec musela ukončit moderátorka České televize.

Varování: Jakmile jednou zkusíte při pečení použít med, už se nikdy nevrátíte k obyčejnému cukru!

medium.seznam.cz

Med je nejznámější a nejdůležitější včelí produkt. Dáváme si ho do čaje, na pečivo, nebo jíme po lžičkách. Dalším možným způsobem využití je při pečení. Není pochyb, že je med zdravější než bílý cukr, ale má to smysl, když se peče na…

Přijďte pomoci přírodě, potřebuje poklidit!

medium.seznam.cz

Předjaří - počátky pěkného počasí. Při prvních procházkách přírodou pohříchu přichází pořádná pumelice…

„Řídit stát jako firmu“ 2.0?

medium.seznam.cz

Česko je v ekonomickém trendu za posledních několik let nejhorší v Evropě - a stát s tím nic nedělá. Kromě jiného proto, že nedovede ani sehnat potřebná data a rozhodovat podle nich.

Anketa: Za spisovatelem Otou Pavlem

medium.seznam.cz

Před padesáti lety zemřel prozaik, novinář a sportovní reportér Ota Pavel. V mnou připravené anketě odpovídají básník a dokumentarista Miloš Doležal, literární vědec Jiří Trávníček, spisovatel Michal Šanda a básník a publicista Petr Kukal.

Otevřený dopis vydavatelství MAFRA: Omluvte se za článek o paliativní péči

medium.seznam.cz

Na omluvu vydavatelství MAFRA za absurdní text o domácí paliativní péči jsem po své výzvě čekal celý týden. Nepřišla. Obracím se na ně tedy formou otevřeného dopisu. Toto opravdu nelze přejít mlčením.

Vím předem, kdo mi volá. Ukládání si čísel do kontaktů mně několikrát usnadnilo život

medium.seznam.cz

Jedno z mých životních know-how je ukládání si kontaktů do mobilu ještě před samotným telefonátem. Pravda, někdy ani neproběhne. Ale vědět, kdo volá, je benefit, ze kterého dodnes dost profituji. Po přečtení tří následujících příběhů…

Svět podle Riley. Díl třináctý

medium.seznam.cz

Co voní pejskovi, nemusí vonit dvounožcům.