English

medium.seznam.cz

Today News

12

Jak jsem Pražákům naplánovala výlet aneb Čertovy hlavy s dětmi

medium.seznam.cz

Jednou či dvakrát do roka se ze severní Moravy přesuneme do Prahy navštívit mého bratra a švagrovou.

Pět lidských smyslů. A několik dalších, o kterých možná ani nevíte

medium.seznam.cz

Lidé mají více než pět smyslů. Možná jste byli přesvědčeni, že víc jich není. Je. Pojďme se na ně podívat.

Na cestě k Patronovi

medium.seznam.cz

Zúčastnil jsem se úvodních školení projektu Patron, aktivity, která si dala za cíl pomoci dětem z dětských domovů k lepšímu startu do dospělého života. Rád bych se o některé ze svých dojmů podělil.

Školy budou muset oficiálně nahlašovat šikanu. Ministerstvo ji hodlá monitorovat

medium.seznam.cz

Zatím celkem bez většího ohlasu české ministerstvo školství v těchto dnech uveřejnilo plán boje se šikanou. A chystá k tomu právní úpravu. Školy budou muset oficiálně nahlašovat šikanu, kterou zjistí mezi svými žáky. Jaká to ale může mít…

Čágo bélo šílenci! Tereza Pergnerová aktuálně moderuje hudební festival a chystá novou reality show

medium.seznam.cz

Vstoupila do našich životů v 90. letech jako uragán a přinášela nám svým osobitým stylem nejnovější hity tehdejší doby v hitparádě ESO. Poté padla na dno, aby následně vstala a zvala nás do vily Vyvolených. Čemu se Tereza Pergnerová věnuje…

Boa constrictor art

medium.seznam.cz

„V minulosti jsem navštěvoval hroznýše ve zverimexu. Někdo jej už koupil a chová ve své domácnosti.“

Bankovka se slonem jako dar pro nevěstu: na masajské svatbě

medium.seznam.cz

Ještě než nasednu na motorku a odjedu z masajské vesnice zpátky do města, kamarád Legišon mě už zve k další návštěvě: „Zítra u nás bude slavnost. Snad nebudeš chybět.“

Zasloužilá matka Žilková o výchově dětí: Byla jim naprosto odevzdaná, vztahy to nevydržely

medium.seznam.cz

Herečka Veronika Žilková se stala dalším VIP hostem podcastu Agáta a Ornella, který se pravidelně vysílá na platformě HeroHero.

Markéta Pekarová Adamová je první dámou české politiky

medium.seznam.cz

Političky, jakou bez pochyby je Markéta Pekarová Adamová, drží pomyslnou laťku naší politické scény po čertech vysoko. Ženský náhled je přesně to, co pány tvorstva napěchovaná Poslanecká sněmovna zoufale potřebuje. Škoda jen, že jich je…

Lítý boj mezi producenty podcastů. Kdo chce víc, nemá nic

medium.seznam.cz

Kdo první vymyslel zátku do láhve vína, mohl pohádkově zbohatnout. První bitcoin také vydělal jeho držiteli majlant. Být na začátku jakéhokoliv objevu obchodovatelného produktu, je terno!

Proč za komunismu nebyl toaletní papír

medium.seznam.cz

Vysvětlujeme, proč v socialistickém Československu došel toaletní papír a jak to lidé řešili.

Drzá a sebevědomá. I takové příběhy se stávají

medium.seznam.cz

Budu dnes pokračovat ve svém deníku řidiče autobusu, tentokrát na téma „každý chce nějak vydělat peníze, nebo alespoň ušetřit“. Všechny níže uvedené příběhy se mi staly za jediný den, 12.6.2022.

11

Soud mezi Jiřím Strachem a divadlem Karlín: V muzikálu jsou okopírované části z jeho pohádky

medium.seznam.cz

Už málokdo si dovede představit Vánoce bez už dvou pohádek Anděl Páně, které má pod taktovkou režisér Jiří Strach. Scénář k té první tehdy napsala Lucie Konášová.

Teambuilding je mrtvý!

medium.seznam.cz

Pizza, týmová večeře, fotbálek v kanclu ani pití za firemní peníze z vás tým neudělají.

České poklady UNESCO pro děti by měly být v každé dětské knihovničce

medium.seznam.cz

Česká republika má v seznamu světového dědictví UNESCO 17 míst. Dalších devět zápisů tvoří nehmotné dědictví (zvyky či řemesla), všechny představuje kniha Jany Jůzlové České poklady UNESCO pro děti, kterou právě vydalo nakladatelství…

Největší a nejoblíbenější kemp na Istrii: Proč si ho zamilujete?

medium.seznam.cz

Kemp Lanterna Premium Camping Resort, největší a nejoblíbenější kemp na Istrii, nabízí nezapomenutelné zážitky. Objevte krásné pláže, skvělé restaurace a historická města Poreč a Novigrad.

Náboženská výchova do českých škol? Kolik žáků je katolíků?

medium.seznam.cz

A kolik protestantů? Pravoslavných? Muslimů? To nikdo neví, protože to nikoho nezajímá. To je nejlepší pohled na náboženství. Bezvýznamná záležitost na okraji ateistické či jinak věřící společnosti.

Pravěké ryby měly čelist jako cirkulárku. Jejich podoba zůstávala tajemstvím více než 100 let

medium.seznam.cz

Pravěké ryby rodu Helicoprion, žijící přibližně před 290 až 250 miliony let, prosluly neobvyklými zubními přesleny, jež připomínají cirkulárku. Anatomie těchto tvorů dlouho zůstávala záhadou a jejich skutečnou podobu odhalily až moderní CT…

Stříbrný věk v Nizozemí: Stáří těžce souzní s mladými

medium.seznam.cz

Stárnutí není jednoduché. Pro jedince ani jeho rodinu. Senioři mají často sníženou schopnost pohybu, zhoršuje se jim paměť a postupem času často přestávají být samostatní. Specifický, avšak vysoce kontroverzní přístup mají v Nizozemí.

Britský premiér zradil Československo a pomohl zatáhnout svět do 2. světové války

medium.seznam.cz

Britský premiér Chamberlain dospěl k rozhodnutí, že mír zachrání ústupkem nacistickému Německu. Na konferenci v Mnichově byla podepsána dohoda, že československé pohraničí připadne Německu. Mír to však nezachránilo a válku naopak urychlilo.

10

Jaké si to kdo v životě udělá, takové to bude mít

medium.seznam.cz

Ještě štěstí, že autorka či autor (někdy o sobě píše v mužském rodě, takže fakt nevím, co je zač), uznává, že by lidé neměli uzavírat manželství a pořizovat si děti jenom proto, aby se měli v případě problémů komu „pověsit na krk“.

Mořští cikáni z kmene Bajau pod vodou vydrží až 13 minut. Svůj věk neznají, nepřijde jim to důležité

medium.seznam.cz

Moře je domovem kmene Bajau, který zde žije již celá staletí. Díky svému unikátnímu způsobu života získali výjimečné potápěčské schopnosti. Jejich kultura se od té naší značně liší, kupříkladu vůbec neřeší svůj věk.

12letou Mary unesli indiáni. Domorodcům porodila 8 dětí. Do civilizace se už vrátit nechtěla

medium.seznam.cz

Mary Jemison indiáni vyvraždili celou rodinu. Viděla i matčin skalp, který si její únosci schovali jako trofej. S původními obyvateli Severní Ameriky prožila zbytek života.

Proč naši silničáři nepracují v noci?

medium.seznam.cz

Za chvíli tu máme léto, dovolené, prázdniny a s nimi tradičně spjaté rozkopané silnice, uzavírky a objížďky. Toť kolorit země české.

Namáhává práce u počítače nebo třeba hra na klavír? Otevřené dveře pro syndrom karpálního tunelu

medium.seznam.cz

Přetěžování zápěstí, ať už prací na počítači nebo hrou na hudební nástroj, kdy je zapěstí utlačováno špatnou ergonomií, obvykle končí zdravotním problémem v podobě syndromu karpálního tunelu. Jak se s ním dá bojovat?

Tip na víkend: Benefice na Velkém Rybníku

medium.seznam.cz

V obci Velký Rybník na Karlovarsku se tuto sobotu 15. 6. koná již desátý ročník Benefičního dne na pomoc rodinám se zdravotně handicapovanými dětmi. Součástí bude tradičně bohatý kulturní program.

09

Neškodí nám mléko od kravičky?

medium.seznam.cz

Pokud zrovna snídáte, Anička s Helčou vám teď poví, jestli ten jogurt nebo sklenice mléka byla správná volba.

Kvíz: fotbalové Mistrovství Evropy

medium.seznam.cz

Fotbalové mistrovství Evropy je tu a pokud si chcete prověřit své znalosti o šampionátu, pusťte si náš druhý díl sportovně kvízového podcastu.

Progresivní zdanění jako lék na nemocný rozpočet? Možná

medium.seznam.cz

Tak, jako vážnou nemoc léčíme vícero způsoby naráz, tak je třeba přistupovat k ozdravení veřejných financí. Jednou z cest se opravdu jeví progresivní zdanění. To ale není jediná cesta.

Plzeň opět na lovu, výměnným obchodem získala Vašulína

medium.seznam.cz

Očekávaný transfer Daniela Vašulína do Viktorie Plzeň se stal skutečností. V Plzni se upsal na tři roky. Z Hradce Králové si ale podle statistik moc nepřivezl.