English

Počasí

Thursday, May 23

13

Počasí: Meteorologové varovali před pátečními bouřkami. Budou silné

globe24.cz

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že…

Tuesday, May 21

14

Indii spaluje žhavé počasí. Teploty rostou nad 47 stupňů

globe24.cz

Úřady v indickém hlavním městě Nové Dillí nařídily předčasné uzavření škol na letní prázdniny poté, co teploty dosáhly 47,4 stupně Celsia a oblast zasáhla vlna veder, informovala agentura AFP.

12

Počasí: Meteorologové varují před silnými bouřkami v části Česka

globe24.cz

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr.

Sunday, May 19

14

Počasí: Meteorologové aktualizovali výstrahu před nedělními bouřkami

globe24.cz

V Česku od dnešní 14. hodiny hrozí silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu, která se nově týká severních, severovýchodních a východních Čech a části Moravy až do půlnoci. Nejmenší pravděpodobnost výskytu…

09

Meteorologové potvrdili, že na Ústecku šlo o tornádo

globe24.cz

Podezření na sobotní výskyt tornáda na Ústecku se potvrdilo, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Tornádo se pohybovalo i přes říční tok. Experti se chystají na terénní průzkum místa.

Saturday, May 18

19

Meteorologové se zabývají podezřením na tornádo na Ústecku

globe24.cz

Na Ústecku se v sobotu odpoledne možná vyskytlo tornádo, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Podle meteorologů šlo případně o velmi slabé tornádo. Škody hlášeny nejsou.

12

Počasí: Meteorologové varují před bouřkami, hrozí v sobotu i v neděli

globe24.cz

V Česku hrozí během probíhajícího víkendu výskyt bouřek. Meteorologové upozornili, že ačkoliv se to stává málokdy, tak předpověď na neděli je jasnější, než na sobotu. Bouřky každopádně hrozí dnes i zítra.

Wednesday, May 15

13

Meteorologové nově varují před požáry i silným větrem

globe24.cz

K hrozbě požárů se uprostřed týdne přidává ještě silný vítr. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu upravil časovou platnost výstrahy před požáry a přidal varování před silným větrem. V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70…

Sunday, May 12

18

Počasí bude přát pozorovatelům. V Česku dnes bude další silná polární záře

globe24.cz

I v noci na dnešek bylo možné podle meteorologů spatřit v Česku na obloze polární záři, avšak byla pouze krátkodobá a značně slabší než v předchozí noc z pátku na sobotu, kdy dosáhla své maximální síly od roku 2003.

Friday, May 10

12

Počasí v Asii je stále extrémní. Umírají desítky lidí

globe24.cz

Nejméně 61 lidí přišlo v Thajsku od začátku roku o život v důsledku veder. Oznámilo to v pátek tamní ministerstvo zdravotnictví, uvedla agentura AFP.

Monday, May 6

13

Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před bouřkami na většině území ČR

globe24.cz

První letošní výstrahu před bouřkami vydal v pondělí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Platí od 14. hodiny do půlnoci na úterý a týká se jižní a východní poloviny republiky.

Sunday, May 5

12

Počasí: Meteorologové varují před bouřkami. Výstrahu ale nevydali

globe24.cz

V Česku by dnes mohly udeřit bouřky, jejich výskyt je však pro tuto chvíli zatížen velkou nejistotou, konstatoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli dopoledne. Nebude tak ještě vydána první letošní výstraha před bouřkami.

Wednesday, May 1

16

Počasí narušilo lodní dopravu v Panamském průplavu, zjistili vědci

globe24.cz

Klimatický fenomén známý jako El Niňo byl klíčovou příčinou nízkých srážek a rekordního sucha, které loni narušily lodní dopravu v Panamském průplavu. Ve středu to uvedli vědci, informuje agentura AP.

13

Počasí: V Česku dnes zuří silný vítr, meteorologové vydali výstrahu

globe24.cz

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem. Ten bude podle ČHMÚ.cz řádit na části území až do zítřejšího večera.

Sunday, Apr 28

09

Počasí v Česku dnes ovlivní saharský písek. Může být chladněji

globe24.cz

Dnešní počasí v Česku znovu ovlivní saharský prach, který způsobí vznik oblačnosti, která nebyla předpovězena meteorologickými modely. Tento jev může snížit očekávané maximální teploty, které měly vyrůst k 25 stupňům.

Saturday, Apr 27

21

Změny počasí mají rozsáhlé dopady. Souvisí s migrací i chudobou

globe24.cz

Organizace spojených národů tento týden oznámila, že spouští nový fond, jehož cílem je posílit ochranu uprchlíků a vysídlených komunit ohrožených změnou klimatu. Podle zprávy agentury AFP Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR)…

09

Počasí se bude nadále oteplovat. Vystoupá na letní teploty

globe24.cz

Nebývale chladná dubnová epizoda je u konce, o víkendu už teploty překročí dvacítku. Podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pak v příštím týdnu ještě o pár stupňů vzrostou.

Friday, Apr 26

17

Asii zasáhlo extrémní počasí. Teploty zabíjí desítky lidí

globe24.cz

Thajské úřady varovaly ve čtvrtek před novou vlnou veder, v důsledku kterých v této zemi přišlo od začátku roku o život už nejméně 30 lidí. Podle agentury AP se extrémní vedra očekávají v metropoli Bangkok, ale také na severu a…

Wednesday, Apr 24

12

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

globe24.cz

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu.

Tuesday, Apr 23

16

Mrazivé počasí odezní, přetrvá v jednom kraji. Platí výstraha

globe24.cz

Mrazivé počasí během nadcházející noci na většině území odezní, ale pro jeden kraj zůstává v platnosti výstraha před mrazem ve vegetačním období. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sunday, Apr 21

21

Mrazivé noční počasí až do odvolání. Výstraha platí téměř pro celou zemi

globe24.cz

Mrazivým počasím začne i nadcházející týden, do jehož začátku zbývá pár hodin. Teploty budou v noci klesat pod nulu téměř na celém území republiky, platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

10

Zimní počasí na západě Čech. Meteorologové varují před sněžením v Karlovarském kraji

globe24.cz

Zimní počasí se v tomto týdnu vrátilo do ČR a jeho projevy pokračují i v neděli. Meteorologové ráno upozornili na intenzivní sněžení v Karlovarském kraji. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou zůstává v platnosti i pro část…

Saturday, Apr 20

14

Zimní počasí udeřilo. Přes noc bude mrznout a sněžit, vyplývá z výstrah

globe24.cz

V Česku už od pátku vydatně sněží a místy budou vločky padat ještě i v neděli. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu vydal výstrahu platnou pro oblast Beskyd, kde může zejména v noci na neděli napadnout až 15 centimetrů sněhu.

09

Počasí dnes: Na Šumavě napadlo přes 20 centimetrů a sněží dál

globe24.cz

Zima se vrátila v plné síle, podotkli pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ke snímkům ze Šumavy. Místy tam napadlo již přes 20 centimetrů sněhu. Sněžení má pokračovat i během dnešního dne.

Friday, Apr 19

14

Zimní počasí v Česku: Od dopoledne sněží, ústav aktualizoval výstrahy

globe24.cz

Do českých hor i nížin se vrátila zima, ve vyšších polohách už od dopoledne sněží. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek upřesnil výstrahu před novou sněhovou pokrývkou a mrazem ve vegetačním období.

Thursday, Apr 18

Mrazivé počasí se v Česku zdrží: Zimní kabáty neodkládejte, přituhne

globe24.cz

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek vydal dvě výstrahy před projevy zimního počasí, které jsou očekávány v následujících hodinách a dnech. Na většině území má v noci opět mrznout, na horách pak bude vydatně sněžit.

Wednesday, Apr 17

16

Meteorologové kvůli vegetaci varují před nočním mrazem

globe24.cz

Meteorologové dnes vydali výstrahu před mrazem ve vegetačním období, který místy udeří v noci ze středy na čtvrtek. Teploty klesnou až tři stupně pod nulu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

11

Zimní počasí je zpět. Na horách spadnou desítky centimetrů sněhu

globe24.cz

Do Česka se v dalších dnech v plné síle vrátí zimní počasí. Na horách bude sněžit tak vydatně, že mohou napadnout desítky centimetrů sněhu, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

09

Nevídané počasí evidují i v zámoří. Mexiko spaluje extrémní vedro

globe24.cz

V hlavním městě Mexika naměřili v pondělí rekordně vysoké teploty, které dosahovaly až 34,2 stupňů Celsia, uvedl šéf tamní státní komise pro vodu Germán Martínez Santoyo na sociální síti X.

Monday, Apr 15

12

Počasí: Vítr v Čechách zesílí. Výstraha platí až do úterý

globe24.cz

Úvod týdne nepřinese jen výrazné ochlazení způsobené přechodem studené fronty. Zesílí také vítr, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V nárazech má dosahovat rychlosti přes 65 kilometrů za hodinu.