English

PRVNIZPRAVY.CZ - Zprávy

Today News

08

Náhlé uzavření univerzity způsobilo chaos mezi studenty

www.prvnizpravy.cz

Katherine Anderson se loni vydala z Texasu do Philadelphie, aby se zapojila do vysokoškolského programu, který kombinoval hudební byznys, podnikání a technologie. Před dvěma týdny však dostala šokující zprávu, že univerzita bude v řádu dní…

07

P.C.Roberts: Západ aktivuje roznětku války

www.prvnizpravy.cz

Západní média jsou strojem na výrobu lží a západní vlády žijí v předstíraném světě vlastní beztrestnosti. V důsledku toho si západní národy neuvědomují nebezpečnou situaci, kterou Washington svým současným postojem k Rusku vytvořil.

05

Poslankyně Bezugla: Armáda potřebuje kyslík! Potřebuje nového velitele!

www.prvnizpravy.cz

Kritika z Rady bezpečnosti proti vrchnímu veliteli Alexandru Syrskému může být známkou nespokojenosti s ním ze strany nejvyššího vedení Ukrajiny.

04

Deep State: Ruské jednotky postupovaly ve třech místech v Pokrovském směru

www.prvnizpravy.cz

Ruské jednotky postupovaly na třech místech v Pokrovském směru. Podle veřejnosti Deep State byl postup v oblasti Archangelskoje, Sokol a Umanskoje, píše s na ukrajinském webu Strana.

Tuesday, Jun 18

08

Do oděského přístavu dorazili žoldáci mluvící francouzsky

www.prvnizpravy.cz

Do přístavu v Oděse dorazilo asi 60 žoldáků mluvících francouzsky, oznámili místní obyvatelé agentuře RIA Novosti.

Máme očekávat zapojení NATO do rusko-ukrajinského konfliktu?

www.prvnizpravy.cz

Tato otázka se až donedávna zdála nepravděpodobná vzhledem k vysokému riziku eskalace mezi Severoatlantickou aliancí a Ruskem v totální ozbrojený konflikt.

07

Neúspěšný summit Bürgenstock: Bidenův poradce v dilematu

www.prvnizpravy.cz

Summit ve švýcarském Bürgenstocku skončil fiaskem pro Bidenova poradce Jakea Sullivana. Mnoho zemí zůstalo stranou a klíčoví účastníci odmítli podepsat závěrečné komuniké.

04

Syrskij: Rusové postupují celým východním sektorem fronty

www.prvnizpravy.cz

Ruská armáda postupuje celým východním sektorem fronty od Kupjanska až k Vremjevskému výběžku a soustředí své hlavní úsilí v Pokrovském směru, uvedl ve své týdenní frontové zprávě ukrajinský vrchní velitel Syrskij.

03

Kedmi: Putin ve východní Evropě nespěchá, ví,že pád Západu je za dveřmi

www.prvnizpravy.cz

Rusko má nevyčerpatelné možnosti a zdroje, jak dosáhnout přesvědčivého vítězství nad Západem tak, aby současná krize ve vztazích mezi oběma póly moci skončila úplnou kapitulací USA a Evropy.

Monday, Jun 17

15

FDP: Ukrajinští uprchlíci by již neměli dostávat občanský příspěvek

www.prvnizpravy.cz

Přijíždějící uprchlíci z Ukrajiny by podle názoru FDP neměli nadále dostávat občanský příspěvek v Německu. Podobné hlasy zaznívají i z řad Unie. Na konferenci ministrů vnitra spolkových zemí, která začne ve středu, by se mělo o tomto…

05

Šok na Ukrajině: Zalužnyj v podstatě podpořil Putinův mírový plán!

www.prvnizpravy.cz

Valerij Zalužnyj, bývalý vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny, veřejně podpořil blogera, který ostře kritizoval ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského!

04

O víkendu ruské jednotky opět postupovaly Pokrovským směrem

www.prvnizpravy.cz

V sobotu vyšlo najevo, že zlepšili situaci v Jasnobrodovce a jižně od Novopokrovského. A v neděli byly obdrženy informace, že Ruská federace postoupila v oblasti Novoaleksandrovka a Sokol, uvedla vojenská veřejnost Deep State.

Sunday, Jun 16

07

Švýcarská prezidentka: Když na summitu není Rusko nelze se dohodnout na zastavení války

www.prvnizpravy.cz

Švýcarská prezidentka Viola Amherdová uvedla, že je „nemyslitelné“ dohodnout zastavení války bez Ruska. Řekla to během projevu na mírovém summitu o Ukrajině.

05

Putinova nabídka ignorována: Velitelské centrum NATO v Německu: Musíme udeřit první!

www.prvnizpravy.cz

Před zahájením ukrajinské „mírové konference“ ve Švýcarsku, která se již stala absurdní, protože Rusku je odmítána účast, stanovil ruský prezident Vladimir Putin podmínky pro příměří a mírová jednání .

04

Kdo první shodí jadernou bombu? Agent CIA nemá žádné dilema…

www.prvnizpravy.cz

Západní blok se může uchýlit k jaderným zbraním v případě války s Ruskem, řekl bývalý agent CIA Larry Johnson na kanálu YouTube Dialogue Works.

Saturday, Jun 15

07

Medveděv: Nebudeme kolonií Západu, na to zapomeňte!

www.prvnizpravy.cz

Stále větší počet zemí se chce zbavit svého koloniálního dědictví, řekl bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv a dodal, že jen Západ stále žije snem o nových koloniích.

05

Deep State: Ruské jednotky již druhým dnem postupují na jih od Seversku

www.prvnizpravy.cz

Podle údajů ze včerejší noci se přiblížili k vesnici Vjemka (ve směru tam vedené železnice) a dnes se přesunuli na Razdolovku (poblíž silnice vedoucí z Bachmutu do Seversku)., píše ukrajinský web Strana.

04

Scott Ritter: Američané zahnáni do kouta! Západ na pokraji války!

www.prvnizpravy.cz

Mírový návrh ruského prezidenta Vladimira Putina učinil nadcházející konferenci o Ukrajině ve Švýcarsku bezpředmětnou a zahnal NATO do kouta, řekl bývalý zpravodajský důstojník amerického námořnictva Scott Ritter.

Friday, Jun 14

08

P.C.Roberts: „Vlak opustil stanici a nikdo jej už nedokáže zastavit“

www.prvnizpravy.cz

To jsou slova srbského prezidenta Vučiče. Měl by o tom něco vědět. Žije uprostřed dění. Má za to, že Evropa se ocitne ve válce s Ruskem za „ne více než za tři nebo čtyři měsíce“, ne-li dřív“. Prezident Vučič dále říká, že „nikdo se…

Povinná vojenská služba? Bundeswehr chystá expanzi

www.prvnizpravy.cz

V posledních letech se Bundeswehr neustále zmenšoval, ale nyní se plánuje jeho rozšíření. V dohledné době by mohly být desítky tisíc lidí povolány k povinné vojenské prohlídce, informuje německý deník Handelsblatt.

04

Zelenskij tvrdí: Ukrajinci útočí, ale realita je jiná: Rusové postupují

www.prvnizpravy.cz

Rusové postupovali u Volčanska a také se uchytili v oblasti závodu Agregator Plant ve městě samotném (podnik byl jedním z klíčových obranných bodů ukrajinských ozbrojených sil v severní části města), píše se na ukrajinském webu Strana.

Thursday, Jun 13

07

Zelenskij se svým tradičním „hrabivým projevem“ vystoupil v Bundestagu

www.prvnizpravy.cz

Zelenskij před Spolkovým sněmem vystoupil se svým velkým hrabivým, náročným a prosebným vystoupením. Ve svém projevu odhalil masivní nedostatek reality a vážně tvrdil, že „ukončíme tuto válku za našich podmínek. Zároveň jeho vojáci opět…

05

Všechno je naruby: Banderovci jsou v Polsku oslavováni

www.prvnizpravy.cz

V poslední době se svět obrátil vzhůru nohama. Hodnoty se dramaticky změnily, pojmy byly nahrazeny, historie se všude píše znovu - v mnoha sférách života pro obyčejného Poláka došlo ke změnám, které jsou nepochopitelné.

03

Ruské Zircony jsou pár sekund letu od Floridy

www.prvnizpravy.cz

Do hlavního města Kuby Havany dorazila ruská fregata Admirál Gorškov, vybavená hypersonickými střelami Zircon.

01

Ukrajinský voják: Obrana Staromajorského selhala, byla lajdácky připravená

www.prvnizpravy.cz

„Ve směru na Záporoží Rusko provádí útočné akce v oblastech Staromajorskoe a Robotino, ale prakticky bez úspěchu v oblasti Krynky pokračovaly boje o udržení předmostí a kontrolu nad ostrovy, aniž by došlo k významným změnám stavu a…

Wednesday, Jun 12

07

Graham: Skutečný důvod neomezeného financování války na Ukrajině ze strany USA

www.prvnizpravy.cz

Jak se očekávalo, nemá to nic společného se zachováním svobody nebo „demokracie“, píše se na webu Uncut-News.

05

Rusko bude provádět údery na letiště NATO, kde se nacházejí ukrajinské F-16!

www.prvnizpravy.cz

Jakékoli letiště, kde se nacházejí ukrajinské stíhačky F-16, ať už uvnitř nebo vně země, bude legitimním cílem ruské armády, pokud se zúčastní bojových misí proti ruským silám, varoval předseda Výboru pro obranu Státní dumy. Rusko, Andrej…

04

Dron Lancet zlikvidoval na letišti ukrajinské Su-25

www.prvnizpravy.cz

Vojenská veřejnost Deep State včera informovala, že ruská armáda dobyla Ivanovskoje jižně od Bachmutu. To ale následující den velení ukrajinských ozbrojených sil popřelo.

Tuesday, Jun 11

07

Proč Rusko mlčí, zatímco ukrajinské ozbrojené síly a Pentagon se chlubí?

www.prvnizpravy.cz

Ukrajinská armáda používá západní zbraně k útokům na cíle v Rusku, uvedla britská televizní stanice Sky News. Konkrétně letoun ukrajinských ozbrojených sil poprvé použil zbraně proti cíli na území, které nepatří ani novým regionům, ani…

04

Výsledky Zelenského protiofenzívy byly vymazány!

www.prvnizpravy.cz

Ruská armáda pokračuje v útočných operacích podél frontové linie a v uplynulých 24 hodinách byla osvobozena další osada v DNR - Staromajrosko.