English

MagazinSecurity.cz

Today News

06

Země spravedlnosti, Rusko soudí ukrajinského operátora za sestřel AWACS A-50 Berijev

www.securitymagazin.cz

Rusko překvapivě oficiálně přiznalo zničení svého systému AWACS. A nebyla by to tato charakterní země, aby se nesnažila sjednat spravedlnost. Jistě zcela objektivní soud posuzuje, co se vlastně stalo. Běda Ukrajině.

Tuesday, Jun 18

22

Budoucnost helikoptér na Eurosatory 2024: AW249 od Leonarda

www.securitymagazin.cz

Na veletrhu Eurosatory 2024 byl slavnostně představen nový vrtulník AW249 od italské společnosti Leonardo, která by měl splňovat kritéria nové generace letounů. Naše redakce byla přímo na místě.

21

Předolympijsky únos: druhý den Eurosatory 2024 a živé demonstrace

www.securitymagazin.cz

Eurosatory, největší zbrojní veletrh v Evropě, pokračuje druhým dnem plným událostí a prezentací. Navzdory deštivému počasí, které způsobilo komplikace zejména pro venkovní exponáty a prezentace, přilákal veletrh opět tisíce návštěvníků.

20

Eurosatory 2024: Česká zbrojovka představila nový model CZ BREN 3

www.securitymagazin.cz

Na trh právě vstupuje třetí generace mimořádně oblíbených pušek CZ BREN, které jsou v současné době ve výzbroji Armády České republiky i dalších ozbrojených složek po celém světě. Mezi ně patří francouzská protiteroristická jednotka GIGN,…

10

Vlhké sny ruské propagandy. Sankce účinkují a ne že ne

www.securitymagazin.cz

Při masivních ztrátách techniky musí Rusové sahat stále hlouběji do svých skladů, kanibalizovat nebo modernizovat starší stroje a to při možno co nejrychlejším tempu.

Monday, Jun 17

23

Looking back at the first day of Eurosatory 2024

www.securitymagazin.cz

We are at the end of the first day of Eurosatory 2024, Europe's largest biennial arms fair in Paris. The fair attracted thousands of experts from more than 62 countries and opened its doors at 9:00 am, offering a wide range of…

22

Ohlédnutí za prvním dnem Eurosatory 2024

www.securitymagazin.cz

Jsme na konci prvního dne Eurosatory 2024, největšího zbrojního veletrhu v Evropě, který se koná každé dva roky v Paříži. Veletrh přilákal tisíce odborníků z více než 62 zemí a otevřel své brány v 9:00, přičemž nabídl širokou škálu…

Leopard 2A-RC 3.0 od KNDS odhalen na veletrhu Eurosatory 2024

www.securitymagazin.cz

Společnost KNDS se díky využívání nejmodernějších technologií a osvědčených modulárních systémů z boje vždy dokáže přizpůsobit operačním potřebám svých zákazníků. Dnes KNDS odhaluje tři kroky strategie budoucího MBT.

14

Veto přebito, Gruzii se hroutí sen. V zemi se za 55 dní objeví tisíce cizích agentů

www.securitymagazin.cz

Pokud se dá o nějaké zemi tvrdit, že si vlastní legislativou zavřela cestu do Evropské Unie, je to jednoznačně Gruzie. Na konci července se totiž v zemi objeví tisíce ztotožněných „zahraničních agentů“. Situaci nepomohlo veto prezidentky,…

10

Začíná největší evropský bezpečnostní veletrh Eurosatory

www.securitymagazin.cz

Právě začal prestižní veletrh bezpečností technologie Eurosatory a naše redakce je přímo na místě. Můžete se těšit na množství reportáží a exkluzivních fotografií.

05

Ješitní Američané, nedotknutelnost Abramsu, slat. Ukrajinci se snaží zprovoznit M1

www.securitymagazin.cz

Nasazení vzývaných Abramsů provází na Ukrajině prozatím velké zklamání. Ukrajinci adresují velké množství stížností směrem k americkému MBT a s největší pravděpodobností oprávněných.

Sunday, Jun 16

00

Eurosatory 2024 Starts Tomorrow: Our Team Is Here

www.securitymagazin.cz

Tomorrow marks the beginning of Eurosatory 2024, the prestigious international defense and security exhibition in Paris. Over 1,700 exhibitors from more than 60 countries will showcase their latest innovations to 62,000 visitors. Follow us…

Zítra začíná Eurosatory 2024: Naše redakce bude na místě

www.securitymagazin.cz

Zítra začíná Eurosatory 2024, prestižní mezinárodní veletrh obrany a bezpečnosti v Paříži. Přes 1 700 vystavovatelů z více než 60 zemí představí své nejnovější inovace před 62 000 návštěvníky. Sledujte nás pro exkluzivní zprávy přímo z…

Saturday, Jun 15

06

Lovec dronů s brokovnicí na MBT, Rusové konečně levně vyřešili UAV

www.securitymagazin.cz

Rusko je zemí neomezených možností. Invence jejich lidského potenciálu je nekonečná, a když se spojí se snahou čelit aktuálním problémům, vždy se dostaví úspěch. Ukrajinské drony mají odteď smůlu.

05

Střela za 138 milionů a povstalecký Mi-24 v pánu. AGM-88E poprvé v akci

www.securitymagazin.cz

Americký letoun EA-18G Growler podílející se na ochraně plavidel v rámci operace Prosperity guardian si nejspíš poprvé historicky vyzkoušel použití protiradarové AGM-88E v boji. Jeho cílem se měla stát sovětská helikoptéra Mi-24 za…

Friday, Jun 14

22

Mocná žena utajila projekt i před ministrem obrany. Smějící se Buddha ozářil Indii před 50 lety

www.securitymagazin.cz

Psal se 18. květen 1974, když na testovací střelnici Pokhran v Rádžasthánu vyvrcholil několikaletý projekt s kódovým označením Smějící se Buddha. Indie tehdy provedla první úspěšný pokus o odpálení jaderné bomby. Rozhodnutí se ale nerodilo…

Leopard 2A8 hlavním tankem Evropy, Norové si budou vyrábět MBT poprvé sami

www.securitymagazin.cz

Různé verze Leopardů se nacházejí v armádách napříč celou Evropou a je vysoce pravděpodobné, že v kontextu války na Ukrajině se v rámci modernizací stane Leopard 2A8 nejrozšířenějším tankem na kontinentu.

11

Ztracený mladík, který dobyl Itálii: Nevyzpytatelné osudy Benita Mussoliniho

www.securitymagazin.cz

Benito Mussolini se dostal k moci v roce 1922 po Velkém pochodu na Řím. Měl smělé vize, které se však nikdy nezhmotnily. Nakonec jej čekaly dva mocenské pády, ten druhý ho však stál život.

09

Eurosatory 2024: KNDS introduces the revolutionary Leopard 2A-RC 3.0 with 140mm cannon

www.securitymagazin.cz

The Leopard 2A-RC 3.0 can be considered a real revolution in Western tank design. Reduced crew, MBT weight, gun calibre, modularity. It is obvious that the Germans have thought through the design of the machine in detail.

08

Eliminační ocelový mrak proti UAV. BAE reaguje nadějným Tridon Mk2 na Ukrajinu

www.securitymagazin.cz

Válka na Ukrajině otevřela zcela jiné obzory pro vojensko průmyslový komplex. Ani jedna strana nemá dostatečně účinnou obranu proti UAV. Situace vyžaduje úzce specializované systémy, které dokáží chránit spřátelené jednotky proti dronům.

05

Vystřel a zapomeň. Eurospike distribuuje na kontinent špičkové ATGM od Rafaelu

www.securitymagazin.cz

Moderní přenosné protipancéřové střely se staly jednou z rozdílových zbraní na Ukrajině. Evropa si je vědoma, že kvůli nebezpečí z Ruska musí modernizovat ozbrojené síly. Jedním z kroků je pořizování kvalitních PTŘS.

Thursday, Jun 13

08

KNDS představuje téměř revoluční Leopard 2A-RC 3.0 se 140mm kanónem

www.securitymagazin.cz

Za skutečný převrat v konstrukci západních tanků se dá považovat představený Leopard 2A-RC 3.0. Snížení počtu osádky, váha MBT, ráže děla, modulárnost. Je zjevné, že Němci promysleli konstrukci stroje do detailů.

05

Francouzské kladivo na ruské zloděje. HAMMER s inerciálním naváděním na ukrajinských Su-25

www.securitymagazin.cz

Snaha udržet v provozu ukrajinské bitevníky Su-25 je enormní. Nedostatek původní munice vede k vytrvalému přizpůsobování letadel k použití západních technologií.

Wednesday, Jun 12

20

Vláda schválila přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků Leopard 2A8

www.securitymagazin.cz

Vláda dnes na návrh ministryně obrany Jany Černochové schválila Seznam strategických projektů Armády ČR a zároveň přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků Leopard 2A8, tzv. CPA (Cooperative Procurement Agreement).

14

O muniční divizi Vista Outdoor má zájem nový hráč. Schůze akcionářů opět odložena

www.securitymagazin.cz

Investiční společnost MNC Capital zvýšila 6. června svou nabídku na převzetí divize The Kinetic Group společnosti Vista Outdoor, o kterou má zájem Czechoslovak Group. Představenstvo nabídku odmítlo, ale zásadní schůze akcionářů byla ze 14.…

10

Vítězství Jany Černochové: Firma stáhla návrh proti zakázce na CV90. ÚOHS správní řízení zastavil

www.securitymagazin.cz

Pražská společnost Defence Export, založená v roce 2016 jako součást Czechoslovak Group, stáhla návrh na zákaz plnění smlouvy o pořízení pásových bojových vozidel pěchoty CV90. ÚOHS správní řízení zastavil.

05

Jedna Karibská krize nestačila? Ruská jaderná ponorka třídy Jaseň-M míří na Kubu

www.securitymagazin.cz

Ačkoli je díky válce na Ukrajině zjevné, že Armáda Ruské federace má vážné nedostatky a postrádá komplexní kvalitu, Kreml musí nadále ukazovat globálně svou hard power. Aktuálně s malou flotilou na Kubě.

Tuesday, Jun 11

23

Matička Rus, rozsah odvety za náhle přiznávané neúspěchy může brutálně překvapit

www.securitymagazin.cz

Vladimir Putin v posledních dnech schytává jednu ránu za ranou. Situace na Ukrajině, po pro něj relativně příznivém období, nabírá dost nestabilní ráz a v kombinaci s útoky na ruském území může vyvolat těžko předvídatelnou reakci.

09

Programovatelná munice a rekordní dostřel, britský Challenger 3 trumfuje Abrams i Leopard

www.securitymagazin.cz

Intenzita zbrojení a modernizací západních armád se postupně zvyšuje. Velká Británie podle všech informací chce zpět na scénu i v segmentu MBT (hlavní bojový tank) a dle specifikací se jí to podaří.

08

Chcete ovládat UAV Babu Jagu na bojišti a zavřít Rusům nebe? Klidně ze Sydney

www.securitymagazin.cz

Na sociálních sítích se šíří videa z ukrajinské fronty pravděpodobně naznačující začátek úplně nové kapitoly způsobu válčení. Tato budoucí etapa válek dronů počítající s využitím sítě Starlink se tak nejspíš plně vyhne přímému zapojení…