English

hzscr.cz

Wednesday, May 22

00

Krajská soutěž HZS JHM ve vyprošťování u dopravních nehod

www.hzscr.cz

Středa, 22. května 2024 – Celou soutěž vyhrálo družstvo stvořené CHS Lidická z ÚO Brno-město a budou reprezentovat jihomoravské hasiče na republikové soutěži ve vyprošťování ve Vyškově.

18

Společné cvičení složek IZS simulovalo zásah u dvou pacientů s vysoce nakažlivou nemocí

www.hzscr.cz

Úterý, 21. května 2024 – Ve spolupráci se ŠVZ HZS ČR, kde vznikl i nový areál pro účely nácviku různých druhů zásahů se rozjelo cvičení složek IZS, které proběhlo v úterý odpoledne zaměřené na zásah u pacienta s vysoce nakažlivým…

Tuesday, May 21

23

Ocenění pro současné i minulé příslušníky města Brna

www.hzscr.cz

Úterý, 21. května 2024 – Město Brno ocenilo současné i minulé příslušníky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, kteří se dlouhodobě zasazují o vysokou úroveň brněnských hasičů a zajištění bezpečnosti občanů.

Saturday, May 18

00

Zasahovali jsme u vážných nehod

www.hzscr.cz

Sobota, 18. května 2024 – Během dnešního dne vyjížděly jednotky jihomoravských hasičů k desíti dopravním nehodám. Zranilo se jedenáct osob.

Friday, May 17

01

Cvičení prověřilo brněnské hasiče

www.hzscr.cz

Čtvrtek, 16. května 2024 – po 17. hodině byly jednotky ze stanic Lidická, Lískovec, BVV a Přehrada vyslány k nehodě trolejbusu do brněnského Žebětína. Již po cestě k zásahu předával operační důstojník vyslaným jednotkám informace o velkém…

Wednesday, May 15

21

Požár střechy si vyžádal vyhlášení druhého stupně

www.hzscr.cz

Středa, 15. května 2024 – Patnáct jednotek zasahovalo téměř šest hodin u požáru střechy v Rakvicích. Při zásahu se zranil jeden dobrovolný hasič. Příčina zůstává v šetření.

Tuesday, May 14

02

Na Brněnsku jsme hasili les

www.hzscr.cz

Pondělí, 13. května 2024 - Požár lesního porostu zaměstnal dnes večer patnáct jednotek hasičů. S hašením pomáhal vrtulník. Příčina požáru je v šetření.

Saturday, May 11

19

Ranní požár v podchodu hlavního nádraží

www.hzscr.cz

Sobota, 11. května 2024 – Krátce před druhou hodinou ranní vyjížděli hasiči k požáru stánků v podchodu pod hlavním nádražím v Brně. Na místo se postupně sjelo pět jednotek. Oheň zcela zachvátil tři stánky mezi hlavním nádražím a OC Letmo.

Wednesday, May 8

22

Prasklé vodovodní potrubí poškodilo základy domu

www.hzscr.cz

Středa, 8. května 2024 - Krátce před polednem vyjížděly čtyři jednotky k havárii vodovodu do obce Hovorany.

14

Prezident České republiky jmenoval do generálské hodnosti ředitele HZS Jihomoravského kraje

www.hzscr.cz

Středa, 8. května 2024 - Prezident České republiky Petr Pavel na Pražském hradě opět jmenoval nové generály z řad vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů ČR. Učinil tak tradičně u příležitosti státního svátku Dne vítězství, 8.…

Tuesday, May 7

08

Večerní déšť zaměstnal hasiče

www.hzscr.cz

Úterý, 7. května 2024 - Včera ve večerních a nočních hodinách jihomoravští hasiči v souvislosti s deštěm vyjížděli k 21 událostem.

Thursday, May 2

14

Vážná nehoda se stala u Pohořelic

www.hzscr.cz

Čtvrtek, 2. května 2024 – Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na silnici I/52 u Pohořelic.

Wednesday, May 1

09

Filipojakubská noc

www.hzscr.cz

Středa, 1. května 2024 - I letos jsme měli klidný filipojakubský večer. Zasáhnout jsme museli pouze ve dvou případech, kdy se plameny rozšířily mimo ohniště.

Monday, Apr 29

18

Nebezpečí vzniků požárů

www.hzscr.cz

Pondělí, 29. dubna 2024 - V souvislosti s vydanou meteorologickou výstrahou na webu ČHMÚ informujeme, že není vydán zákaz rozdělávání ohňů. V tuto chvíli není důvod, aby bylo vyhlášeno období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů pro…

15

Doporučení pro pálení čarodějnic

www.hzscr.cz

Pondělí, 29. dubna 2024 – Blíží se poslední dubnový den a s ním spojené lidové veselice známé jako "pálení čarodějnic". V uplynulých letech jsme se nesetkali při pálení čarodějnic se závažnými požáry, a aby tomu tak bylo i letos, přinášíme…

Friday, Apr 26

22

Hasiče k nehodě přivolal systém eCall

www.hzscr.cz

Pátek, 26. dubna 2024 – Minutu po dvanácté hodině jsme přijali automatické tísňové volání, které informovalo o vážné nehodě osobního automobilu poblíž brněnských Jehnic. K místu události vyrazily dvě družstva hasičů z CHS Brno – Lidická.…

21

Hasiči poskytovali první pomoc

www.hzscr.cz

Pátek, 26. dubna 2024 – V našem Výcvikovém zařízení v Tišnově se uskutečnil Přebor HZS Jihomoravského kraje v poskytování první pomoci.

13

Zasahovali jsme ve znojemském podzemí

www.hzscr.cz

Pátek, 26. dubna 2024 – Ve čtvrtek se ve Znojmě uskutečnilo taktické cvičení složek IZS, které simulovalo záchranu jedné osoby z adrenalinové trasy znojemského podzemí.

Wednesday, Apr 24

23

Zasahovali jsme u vážných nehod

www.hzscr.cz

Středa, 24. dubna 2024 – během dnešního dne vyjížděly jihomoravští hasiči k několika vážným nehodám.

Saturday, Apr 20

22

Hasiči řešili dvě vážné nehody

www.hzscr.cz

Sobota, 20. dubna 2024 – Došlo k dvěma vážným nehodám, které si vyžádaly rychlou a koordinovanou reakci záchranných složek.

Tuesday, Apr 16

23

Nehoda na D2 způsobila závažné dopravní komplikace

www.hzscr.cz

Úterý, 16. dubna 2024 – Dopravní nehoda zkomplikovala provoz na Brno, poskytovali jsme první pomoc řidiči dodávky.

Friday, Apr 12

13

Uspěli jsme v anketě Hasič roku 2023

www.hzscr.cz

Pátek, 12. dubna 2024 – Ministr vnitra Vít Rakušan spolu s generálním ředitelem HZS ČR generálporučíkem Vladimírem Vlčkem a dalšími významnými hosty slavnostního večera ve Španělském sále Pražského hradu včera předali ocenění vítězům…

Wednesday, Apr 10

08

U Pasohlávek jsme simulovali povodeň

www.hzscr.cz

Čtvrtek, 11. dubna 2024 – Krajské taktické cvičení složek IZS prověřilo připravenost na povodňovou situaci v oblasti Novomlýnských nádrží.

Tuesday, Apr 9

21

Tragická dopravní nehoda na Kyjovsku

www.hzscr.cz

Úterý, 9. dubna 2024 – Hasiči ze stanice Kyjov a dobrovolní hasiči Žarošice vyjížděli v 13.39 hodin k dopravní nehodě dvou osobních aut mezi obcemi Strážovice a Archlebov.

Monday, Apr 8

15

Vzdělávání má smysl

www.hzscr.cz

Pondělí, 8. dubna 2024 – Že další vzdělávání má smysl, dokládá i případ z dnešního rána. V Brně na ul. Šumavská ráno havarovalo osobní auto v podzemních garážích. Náš kolega prap. Bc. Martin Řičař, sloužící na operačním středisku, v pátek…

12

Nacvičovali jsme zásah v případě radiační havárie

www.hzscr.cz

Pondělí, 8. dubna 2024 – V uplynulém týdnu jsme prověřili prostor pro radiometrickou kontrolu, dekontaminaci i soustředění sil a prostředků složek integrovaného záchranného systému v případě radiační havárie Jaderné elektrárny Dukovany.

Sunday, Apr 7

21

Stabilizovali jsme poškozený dům

www.hzscr.cz

Neděle, 7. dubna 2024 – Odpoledne zasahovaly jednotky u poškozeného rodinného domu ve Viničných Šumicích na Brněnsku. Událost se obešla bez zranění.

Saturday, Apr 6

Požár zničil rodinný dům

www.hzscr.cz

Sobota, 6. dubna 2024 – Šest jednotek hasičů dnes odpoledne likvidovalo požár rodinného domu v Uhřicích. Jeden muž skončil v péči záchranné služby.

10

Hořelo v centru Brna

www.hzscr.cz

Sobota, 6. dubna 2024 – Jednotky v pátek odpoledne zasahovaly u požáru v bistru v centru Brna. Provoz na přilehlé ulici musel být zastaven.

Monday, Apr 1

18

Velikonoční pondělí bylo ve druhém stupni

www.hzscr.cz

Pondělí, 1. dubna 2024 – Sváteční pondělí zaměstnalo jednotky napříč krajem. Ve třech případech vyhlásilo operační středisko 2. stupeň požárního poplachu.