English

Ruik

Saturday, Jun 18

09

Biatlonistkou roku je opět Markéta Davidová. Kdo získal ocenění v dílčích kategoriích?

www.ruik.cz

Nejlepší českou biatlonistkou sezony 2021/2022 se stala Markéta Davidová, která tradiční ocenění získala počtvrté v řadě. V rámci ankety Biatlonista roku byli v pátek večer oznámeni také vítězové doprovodných anket.

Sunday, May 15

18

Gabriela Soukalová: Žena, která v Česku zpopularizovala biatlon

www.ruik.cz

Jestli má někdo zásluhu na tom, jak populární je momentálně v České republice biatlon, je jím rozhodně Gabriela Koukalová. Žena, která měla skvělé sportovní výsledky, dokázala vyhrát Velký křišťálový glóbus, ale i ta, která svým koncem…

Monday, Mar 21

19

Žebříček 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky, ale nechybí fotbalistka ani hokejistka

www.ruik.cz

Na světě nalezneme spoustu pěkných a zároveň talentovaných sportovkyň. Z tohoto důvodu se tak naskýtá otázka, zda muži ženský sport sledují kvůli sportu samotnému, nebo kvůli ženské kráse a atraktivitě. Pojďme se společně podívat na deset…

Thursday, Mar 17

21

Ester Ledecká hodnotí uplynulou sezónu jako nejúspěšnější v kariéře

www.ruik.cz

Česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká hodnotí uplynulou sezónu jako nejúspěšnější ve své kariéře. Ledecká získala na olympijských hrách na snowboardu zlato z paralelního obřího slalomu, dále pak brala pět medailí ze závodů Světového…

16

Sáblíková se rozhodla pokračovat v kariéře

www.ruik.cz

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se rozhodla pokračovat v kariéře. Oznámila to dnes na tiskové konferenci. Ohledně dalších olympijských her však už mluvit nechtěla.

Saturday, Mar 12

13

Čeští parahokejisté sahali v Pekingu po semifinále, nakonec ale skončili šestí

www.ruik.cz

Čeští parahokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pekingu konečné šesté místo. Rozhodla o tom jejich závěrečná porážka s Itálií v prodloužení. V Pekingu dál bojují čeští lyžaři, které čeká v neděli 13. března slalom.

Saturday, Mar 5

10

Zimní paralympijské hry začaly. O medaile se v Pekingu poperou i zástupci České republiky

www.ruik.cz

V pátek ve 13 hodin byly v Pekingu slavnostně zahájeny zimní paralympijské hry. Česká republika vyslala do Číny celkem 21 sportovců. Hry handicapovaných sportovců potrvají do 13. března.

Friday, Mar 4

09

České biatlonistky dojely v Kontiolahti osmé ve štafetě. Ve Finsku odstartovaly závody Světového poháru

www.ruik.cz

Ve finském Kontiolahti začal Světový pohár v biatlonu. Česká ženská štafeta obsadila ve čtvrtek osmé místo. Neuvěřitelný výkon předvedla Jessica Jislová, to ale bylo málo. V pátek je na programu mužská štafeta.

Wednesday, Mar 2

Válka v Ukrajině hlásí první sportovní oběti. V bojích zahynuli nejlepší střelec druhé ligy a mladý biatlonista

www.ruik.cz

Válka na Ukrajině, kterou vyvolal prezident Ruské federace Vladimir Putin, už má na svědomí několik lidských životů. Teď život naprosto zbytečně vyhasl u třech mladých ukrajinských sportovců.

Tuesday, Mar 1

10

Šílený rozhovor ruského lyžaře. Na Ukrajině není válka, je to záchranná operace

www.ruik.cz

Na světě snad není člověk, který by nevěděl, co se právě odehrává na Ukrajině. Až na Rusy, kteří jsou vládní propagandou absolutně odtrženi od reality. Příkladem toho je i šílený rozhovor ruského lyžaře Vjačeslava Barkova.

Monday, Feb 28

11

Skvěle! Voborníková se stala dvojnásobnou mistryní světa v biatlonu

www.ruik.cz

Česká biatlonistka Tereza Voborníková se na juniorském mistrovství světa v Soldier Hollow nachází v parádní formě. Ovládla nedělní stíhačku a stala se tak již dvojnásobnou mistryní světa!

Saturday, Feb 26

12

Skvělá Ledecká opět slaví! Ve sjezdu vyhrála po třech letech

www.ruik.cz

Světový pohár v alpském lyžování se po olympijských hrách opět rozjel. V italské Crans Montaně se potkaly nejlepší sjezdařky včetně české naděje Ester Ledecké. A tentokrát česká obojživelnice předvedla další ze svých snových jízd.…

Friday, Feb 25

16

FIS ruší veškeré závody v Rusku. Změny se dotknou i českých skokanek či lyžařů

www.ruik.cz

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) velmi rychle zareagovala na válečný stav, který panuje mezi Ruskem a Ukrajinou, a rozhodla se k razantnímu kroku. Kvůli bezpečnosti všech sportovců a zachování integrity Světového poháru i všech nižších…

Thursday, Feb 24

14

Ledecká je po zranění v pořádku a pojede sjezd Světového poháru

www.ruik.cz

Ester Ledecká by měla být po zranění z olympijských her v pořádku a zúčastní se sjezdu v rámci Světového poháru v Crans Montaně.

13

Sáblíková zvažovala konec sezóny, kvůli fanouškům se ale rozhodla pokračovat

www.ruik.cz

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková uvažovala po skončení olympijských her o konci sezóny. Nakonec však své rozhodnutí přehodnotila a kvůli fanouškům se rozhodla pokračovat.

Monday, Feb 21

10

Česká republika zažila nejhorší ZOH od roku 1994, dvě získané medaile podle ČOV nejsou propadákem

www.ruik.cz

A je po všem. Zimní olympijské hry v Pekingu skončily a nastal čas hodnotit. Česká republika si z Číny přiváží dvě medaile, což je nejhorší bilance od roku 1994. Jak Hry hodnotí vedení české výpravy?

Sunday, Feb 20

15

Trápení finského biatlonisty Lindholma. V závodě utrpěl omrzliny penisu!

www.ruik.cz

Jedna věc je neúspěšně bojovat o olympijské medaile, druhá věc je utrpět při tom omrzliny penisu. Fin Remi Lindholm by mohl vyprávět…

Slafkovský MVP turnaje! Kdo další se dostal do All-star týmu?

www.ruik.cz

Juraj Slafkovský se stal MVP olympijského turnaje. Novináři také dali ihned po skončení turnaje dohromady All-star tým olympiády. Podívejte se kdo se dostal do výběru hvězd.

08

Šéf českého biatlonu Hamza: Máme nad čím přemýšlet

www.ruik.cz

Čeští biatlonisté mají za sebou všechny závody v rámci olympijských her v Pekingu. Tentokrát žádný z biatlonistů nezískal cenný kov, i když tomu byla Markéta Davidová ve dvou případech blízko. K celkové situaci se vyjádřil šéf českého…

Saturday, Feb 19

16

Příběh Španělska na ZOH: Snowboardistka získala teprve pátou medaili v jeho historii! Kdo je získal před ní?

www.ruik.cz

Queralt Castelletová získala na letošních Zimních olympijských hrách v Pekingu stříbrnou medaili na U-rampě! Zapsala se tak výrazně do historie své země, Španělsko totiž na ZOH získalo teprve svou pátou medaili. Kdo je získal před ní?

11

Sáblíková bude českou vlajkonoškou při zakončení olympijských her v Pekingu

www.ruik.cz

Martina Sáblíková byla vybrána vlajkonoškou české výpravy pro slavnostní zakončení zimních olympijských her v Pekingu. České rychlobruslařce se olympiáda výsledkově podařila, když pro českou výpravu vybojovala bronzovou medaili.

10

Co brzdí Mikaelu Shiffrinovou na letošních Hrách v Pekingu?

www.ruik.cz

Měla být jednou z hvězd olympiády v Pekingu. Od Mikaely Shiffrinové se čekaly medaile. Na svazích v Pekingu absolvovala už čtyři závody a stále nic.

Friday, Feb 18

Davidová jela o medaili, nakonec z masáku bere čtvrté místo

www.ruik.cz

Poslední závod biatlonistek na olympijských hrách byl pro Markétu Davidovou velmi povedený. Až do poslední střelby bojovala o medaili, nakonec však její výkon stačil na krásné čtvrté místo.

Thursday, Feb 17

15

Úspěch! Brankářka Peslarová v All-Star týmu olympiády

www.ruik.cz

I přes velké zklamání v řadách českých fanoušků z výkonů mužské hokejové reprezentace na OH v Pekingu přišla jedna pozitivní zpráva. Brankářka Klára Peslarová byla totiž zařazena do výběru nejlepších hokejistek na turnaji.

14

Olympijský závod biatlonistek byl kvůli špatné předpovědi přesunut na pátek

www.ruik.cz

Nepříznivá předpověď zasáhla do olympijského programu. Závod biatlonistek s hromadným startem musel být kvůli předpovídanému velkému chladu a silnému větru přesunut už na pátek.

13

Sáblíková už na olympiádě nepojede. Nabídku divoké karty od organizátorů odmítla

www.ruik.cz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková dostala poslední šanci zaútočit na medaili. Od organizátorů obdržela nabídku divoké karty pro závod s hromadným startem. Tu však odmítla.

Wednesday, Feb 16

14

Jizerská 50 zaznamenala rekordní počet účastníků. 55. ročník ovládli Nygaard a Dahlová

www.ruik.cz

55. ročník Jizerské 50 se vydařil po všech stránkách. Všech závodů, které se v rámci populárního laufu od pátku do neděle jely, se zúčastnilo za dohromady rekordních 8194 lyžařů. Hlavní závod ovládli Nor Andreas Nygaard a Švédka Ida…

12

České biatlonistky si ve štafetě dojely pro osmé místo

www.ruik.cz

Česká štafeta biatlonistek si v olympijském závodě nevedla špatně. Markéta Davidová sice předávala po druhém úseku na průběžném pátém místě, český tým se však po chybě Charvátové musí spokojit s celkovou osmou pozicí.

Tuesday, Feb 15

09

Velká škoda! Ledecká sahala po medaili, ve sjezdu ale chybovala

www.ruik.cz

Ester Ledecká byla velmi blízko zisku dalšího cenného kovu na ZOH v Pekingu. Nedokázala tak navázat na ojedinělý úspěch z Pchjongčchangu 2018, kde získala zlato ve dvou disciplínách.

Monday, Feb 14

19

Ledecká se chystá na další závod o medaile. Kolikátá vyrazí do sjezdu?

www.ruik.cz

Ester Ledecká na olympiádě ještě neskončila. Po zlatém závodě na snowboardu a obhajobě v super-G bude na rozdíl od her v Pchjongčchnagu startovat také ve sjezdu.