English

Nebezpečné výrobky - Hračky a zábav. předměty at dtest.cz

Monday, Sep 14

01

dětská cyklosedačka

www.dtest.cz

Bezpečnostní popruhy se mohou od sedačky snadno oddělit. Dítě by pak mohlo vypadnout se sedačky, kdyby cyklista prudce zabrzdil.

plastová jednorožci "Beauty Horse"

www.dtest.cz

Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 0,53 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

panenka "Girls Fashion"

www.dtest.cz

Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a diisononylftalátu (DINP) (naměřené hodnoty: 2,5 % a 9,3 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich…

sliz na hraní "Unicorn Crystal Mud"

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: 2250 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, protože bor může poškodit jejich reprodukční systém.

panenka "Sweet Love"

www.dtest.cz

Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a diisononylftalátu (DINP) (naměřené hodnoty: 0,3 % a 35,1 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich…

dětská cyklosedačka "Guppy Maxi+ RS a Groovy RS+"

www.dtest.cz

Vnitřní páka na sklápěcím mechanismu by se mohla uvolnit z krytu, pokud je sedadlo v nejvíce nakloněné poloze. Ve výsledku se může dětská sedačka oddělit od kola, čímž se zvyšuje riziko zranění.

Monday, Sep 7

plyšová zvířátka

www.dtest.cz

Plastový materiál přísavky výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 37 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

panenka "my first Fashion Perfect"

www.dtest.cz

Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) a diisononylftalátu (DINP) (naměřené hodnoty: 9 % a 7,8 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich reprodukční…

panenka "Sweet Princess the First"

www.dtest.cz

Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 20,1 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

sada plastových kačenek

www.dtest.cz

Plastový materiál hračky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 14,6 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

pistole na hraní

www.dtest.cz

Přísavky se z projektilů mohou snadno oddělit. Pokud by dítě vložilo projektil do úst, přísavka se může oddělit a zablokovat dýchací cesty.

sliz na hraní s jednorožcem

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: 1592 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, protože bor může poškodit jejich reprodukční systém.

vodní pistole na hraní

www.dtest.cz

Inkoust na štítku některých vodních zásobníků výrobku obsahuje nadměrné množství olova (naměřená hodnota až 13889 mg/kg). Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může způsobit vývojovou neurotoxicitu.

hrací deka "Big Owl"

www.dtest.cz

Vláknitý materiál výplně polokulové závěsné hračky je snadno přístupný kvůli nepevnosti některých švů. Malé dítě by mohlo vláknitý materiál vložit do úst a udusit se.

Monday, Aug 31

10

mechanický had

www.dtest.cz

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (tělo, ocas a jazyk) a hračka se může rozbít, čímž malé části vzniknou. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

magnetická modelína

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje magnet, který je malý a má vysoký magnetický tok. Malé dítě by magnet mohlo vložit do úst a udusit se. Pokud by dítě spolklo malý magnet a jiné kovové předměty, mohly by se přitáhnout a způsobit blokádu nebo perforaci…

silikonové kousátko velryba

www.dtest.cz

Z kousátka se mohou snadno oddělit nebo být ukousnuty malé části. Dítě by se mohlo udusit.

jednorožec

www.dtest.cz

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (části hřívy) a hračka se může rozbít, čímž malé části vzniknou. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

sliz na hraní

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: 404,65 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, protože bor může poškodit jejich reprodukční systém.

velký plyšový medvěd

www.dtest.cz

Plastový materiál obalu je příliš tenký. Pokud si dítě bude s obalem hrát, mohl by překrýt nos a ústa a dítě by se mohlo udusit.

dětská jídelní židle

www.dtest.cz

Židle není dostatečně stabilní a snadno se může převrhnout dozadu. Sedící dítě by mohlo spadnout a utrpět zranění.

Monday, Aug 24

dětská cestovní postýlka

www.dtest.cz

Při aktivaci funkci kolébky není postýlka dostatečně stabilní a mohla by se lehce převrhnout. Dítě by mohlo z postýlky vypadnout a utrpět zranění.

balónky Lufi

www.dtest.cz

Malé části (nafukovací ventilek i kuličky) jsou snadno přístupné a děti je mohou snadno spolknout nebo vdechnout. Tak může dojít k udušení.

Monday, Aug 17

11

kočárek Thule Sleek

www.dtest.cz

Na madle chybí dva šrouby. Madlo se tak může snadno oddělit a kočárek se může převrátit. Dítě může následně utrpět zranění.

Monday, Aug 10

10

knížka do vany "Das U-Boot"

www.dtest.cz

Pěnový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství tris(2-chlorethyl)fosfátu (TCEP), tris(2-chlor-1-methylethyl)fosfátu (TCPP) a tris[2-chlor-1-(chlormethyl)ethyl]fosfátu (TDCP) (naměřené hodnoty: 12, 200 a 630 mg/kg). TCEP, TCPP a TDCP…

01

bublifuk LE BOLLE DI MOOD

www.dtest.cz

Mýdlový roztok v hračce obsahuje mezofilní aerobní bakterie (naměřené množství 7300000 cfu/ml). Existuje riziko vyvolání infekce, protože roztok může přijít do kontaktu s ústy, rukama a očima.

panenka "Beautiful Flower Fairy"

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEHP) (naměřená hodnota: 26,3 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

Monday, Aug 3

mačkací hračka

www.dtest.cz

Tekutina uvnitř výrobku obsahuje nadměrné množství aerobních mikroorganismů (naměřená hodnota až: 51 000 cfu/ml), včetně oportunního patogenu Pseudomonas aeruginosa. Pokud tekutina vyteče a dostane se do kontaktu s poškozenou kůží, očima…

mačkací hračka "Squeeze Monster"

www.dtest.cz

Tekutina uvnitř výrobku obsahuje nadměrné množství aerobních mikroorganismů (naměřená hodnota až: 2 500 000 cfu/ml). Pokud tekutina vyteče a dostane se do kontaktu s poškozenou kůží, očima nebo sliznicí nebo s uživateli s narušenou…

flétna na hraní "Fashion Flute Beautiful Music"

www.dtest.cz

Náustek flétny se může snadno oddělit a vytvořit malou část, kterou by dítě mohlo spolknout nebo vdechnout. Dále je příliš vysoká hladina akustického tlaku. Dítě by při hře s flétnou mohlo utrpět dočasnou ztrátu sluchu.