English

Nebezpečné výrobky - Hračky a zábav. předměty at dtest.cz

Monday, Sep 9

17

hrací podložka "baby FAIRYLAND"

www.dtest.cz

Plastové prvky, kterými se hračky připínají na hrazdičky, se mohou zlomit a vytvořit malé části. Malé dítě by malé části mohlo vložit do úst a udusit se.

hrací podložka "Happy Farm Travel Playgym"

www.dtest.cz

Švy hračky zajíčka se mohou lehce potrhat, čímž se zpřístupní malé pískátko uvnitř hračky. Malé dítě by tuto malou část mohlo vložit do úst a udusit se.

modelovací hmota Super Glowing Thinking Putty

www.dtest.cz

LED zařízení dodávané s "chytrou" modelínou vyzařuje optické záření vyšší než 0.0079 mW. V důsledku toho by mohlo dojít k poškození sítnice a tedy zraku dítěte.

16

panenka Princezna Isabella

www.dtest.cz

Panenka obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 22,84 % hmotnostních) a dibutylftalát (DBP) (naměřená hodnota: 0,85 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit…

dětská postýlka

www.dtest.cz

Z výrobku se snadno mohou uvolnit kousky pěny - molitanu, takže vzniknou malé části. Na vnější části postýlky je kapsa. Malé dítě by mohlo malé kousky pěny vložit do úst a udusit se, nebo strčit hlavu do kapsy a uvíznout, což by mohlo vést…

plastová pistole

www.dtest.cz

Sada obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 3,3 % hmotnostních) a dibutylftalátu (DBP) (naměřená hodnota: 5,5 % hmotnostních). Tyto ftaláty mohou ohrozit zdraví dětí, protože mohou poškodit jejich…

Monday, Sep 2

23

svítící balónky

www.dtest.cz

Hračka se může snadno rozbít, čímž se zpřístupní knoflíkové baterie a LED žárovky. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by dojít k poškození gastrointestinálního traktu.

panenka mořská panna

www.dtest.cz

Panenka obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 4,6 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

chrastítko

www.dtest.cz

Z chrastítka se mohou utvořit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

plyšový medvídek

www.dtest.cz

Z hračky se mohou snadno oddělit malé části (plastový čumák, oči a přísavka). Dále je díky nepevnosti některých švů snadno přístupný vláknitý materiál výplně hračky. Přísavka obsahuje bis(2-ethylhexyl)-ftalát (DEPH) (naměřená hodnota: 40 %…

16

plastová kachna na tyči

www.dtest.cz

Hračka se může snadno rozbít a vytvořit malé části (vejce). Malé dítě může tyto malé části vložit do úst a udusit se.

světelné pásky Finger Flickers

www.dtest.cz

Prostor pro baterie lze snadno otevřít bez použití nějakého nástroje, takže baterie zůstanou přístupné. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a mohlo by tak dojít k poškození jeho gastrointestinálního traktu.

pistole COMBAT GUN 3

www.dtest.cz

Úroveň hladiny zvuku hračky je příliš vysoká. Pokud by se hračka používala v blízkosti uší, může poškodit sluch.

Monday, Aug 26

22

sliz ve tvaru ovoce

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 1917 mg/kg). Díky svému charakteristickému tvaru a velikosti může být výrobek považován za potravinu. Malé dítě by tak mohlo výrobek vložit do úst a sliz spolknout. Při…

Sunday, Aug 25

23

dětský mikrofon

www.dtest.cz

Úroveň hladiny zvuku hračky je příliš vysoká. Mohlo by dojít k poškození sluchu.

prstové barvy

www.dtest.cz

Hračka obsahuje mezofilní aerobní bakterie (naměřené množství 120000 cfu/g) a byla zjištěna přítomnost Pseudomonas aeruginosa. Pokud by si s hračkou hrálo dítě s oslabenou nebo sníženou imunitou, výrobek by mohl vyvolat podráždění nebo…

Monday, Aug 19

22

dětská tříkolka

www.dtest.cz

Mezi pohyblivými prvky tříkolky jsou přístupné mezery. Během používání tříkolky by mohly prsty dítěte uvíznout v mezerách a v pohybu by mohlo dojít ke zranění.

sliz na hraní Barrel-O-Slime

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 1396 mg/kg).

Sunday, Aug 18

23

plyšový plameňák

www.dtest.cz

Plastový materiál přísavky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 0,2 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém. .

pěnová podložka EVA

www.dtest.cz

Z podložky se mohou snadno oddělit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

sliz na hraní Noise Putty

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 3817 mg/kg).

koloběžka / skútr

www.dtest.cz

Mechanismus blokování řídítek se může uvolnit při zatížení a sloupek řízení může vyklouznout. Dále je přední kolo příliš malé a mohlo by uvíznout ve škvírách v zemi. Dítě by tak mohlo ztratit rovnováhu a spadnout, což vede ke zranění.

pěnová podložka Eva Puzzle Mats Series

www.dtest.cz

Z podložky se mohou snadno oddělit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

sliz na hraní Barrel-o-Slime

www.dtest.cz

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 6072 mg/kg).

plyšový dinosaurus

www.dtest.cz

Zip se mlže snadno uvolnit a vytvořit malé části a vláknitý materiál výplně je kvůli zipu na břiše hračky snadno přístupný. Malé dítě by malé části nebo materiál výplně mohlo vložit do úst a udusit se.

22

panenka mořská panna

www.dtest.cz

Plastový materiál hlavy panenky obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 29 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

dětská autosedačka

www.dtest.cz

Autosedačka v případě nehody nechrání dostatečně hlavu dítěte a může se poničit. Dítě může utrpět úraz.

sada hraček L.O.L. SUPRISE!

www.dtest.cz

Hračka obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 13,8 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.

Monday, Aug 12

plyšový jednorožec cca. 25 cm

www.dtest.cz

Kvůli nepevnosti některých švů je snadno přístupný vláknitý materiál výplně hračky. Malé dítě by jej mohlo vložit do úst a udusit se.

mobilní telefon

www.dtest.cz

Hladina zvuku hračky je příliš vysoká. Mohlo by dojít k poškození sluchu.