English

zdravestravovani.eu

Sunday, Nov 27

11

Oči dokáží prozradit zdravotní problémy dříve, než se objeví výraznější příznaky jinde na těle

Říká se, že oči jsou zrcadlem duše. To je pravda, ale mohou být také zrcadlem těla. Vypovídají totiž hodně o našem zdraví a o tom, jakým nemocem čelíme.

Častá necitlivost končetin může být raným příznakem vážných onemocnění. Podceňovat se ji rozhodně nevyplácí

Časté případy necitlivosti horních a dolních končetin mohou být příznakem vážných zdravotních problémů. Příčin může být několik, neberte je na lehkou váhu.

Příznaky psoriázy na nehtech, které je důležité včas poznat. Podcenění znamená nesnesitelnou bolest prstů

Psoriáza na nehtech u rukou i nohou způsobuje nejen špatný vzhled nehtů, ale především bolestivé svědění. Abyste se takovému stavu vyhnuli, náležitě o své nehty pečujte.

Domácí test, který spolehlivě rozpozná kandidózu. Onemocnění, které může do krevního oběhu uvolňovat nebezpečné toxiny

Kandidóza může mít řadu nepříjemných dopadů na vaše zdraví. Tento test vám pomůže rozpoznat, zda tímto častým onemocněním trpíte i vy.

Saturday, Nov 26

15

Pomalý metabolismus bývá původcem problémů s hubnutím. Nastartovat ho hned po ránu není žádný problém

Tato jednoduchá pravidla už mnoha lidem pomohla zhubnout. Vyzkoušejte je také, abyste zdravě a bezpečně podpořili svůj metabolismus.

Neustálý boj s plísněmi na nohou ukončí jablečný ocet. Výsledky se dostaví během chvíle

Jablečný ocet znají všichni, avšak ne každý ho má ve své spíži. Pořiďte si ho, i když s ním nemáte ve zvyku vařit. Bude se vám hodit na léčbu mnoha zdravotních komplikací.

11

Překyselení organismu může postihnout každého. Poznat příznaky včas zvládne i naprostý laik

Překyselení těla je závažný problém, který může mít drastické dopady na vaše zdraví. Pokud pociťujete tyto příznaky, rozhodně co nejdříve vyhledejte lékaře.

Friday, Nov 25

13

Často přehlížené příčiny nočního pocení, kterým je třeba věnovat pozornost. Může se jednat o vážný stav

Noční pocení není běžné pocení, které můžete zažívat ve vysokých teplotách nebo během náročného tréninku. Není radno ho ignorovat, protože může být signálem, že se s vaším zdravím něco děje.

Vynikající cviky na židli, které zformují tělo. Tak jednoduchý způsob hubnutí tu ještě nebyl

Nedostatek fyzické aktivity je pro naše zdraví velmi škodlivý. Jednak způsobuje problémy s krevním oběhem, zvyšuje riziko srdečních chorob, ale také podporuje přibývání na váze, zejména na břiše.

Důležité tipy pro prevenci mrtvice. Dodržovat by je měly především starší ročníky

Mrtvice nastává u pacienta ve chvíli, kdy je přerušen přívod krve do mozku. V daný okamžik je potřeba ihned volat lékaře. Abyste se však takové situaci vyhnuli, dodržuje preventivní opatření.

12

Bezbolestné postupy na odstranění bradavic jsou k nezaplacení. Fungují spolehlivě, výrůstky zmizí beze stopy

Bradavice se obvykle vyskytují na rukou, v blízkosti nehtů, na chodidlech a na větších částech těla a nevypadají příliš esteticky. Lidé, kteří je mají, se jich snaží zbavit různými způsoby.

Thursday, Nov 24

13

Přírodní tlumiče bolesti za pár korun, které mnohdy fungují lépe než syntetické produkty

Nepříjemné bolesti, které člověku brání plnit každodenní úkoly, jsou častým problémem, jenž lidé řeší léky proti bolesti. Existují však šetrnější, ale stejně účinné přírodní alternativy.

12

Triviální cviky proti přebytečnému tuku v podpaží, podbřišku a na zádech. Bude mizet doslova před očima

Nahromaděný tuk v podpaží, podbřišku a na zádech může mít nepříjemné dopady nejen na váš vzhled, ale také zdraví. Zbavte se ho pomocí efektivního tréninku.

11

Na formě přípravy vajec rozhodně záleží. Všechny totiž nejsou zdraví prospěšné

Podle odborníků na výživu nejsou zdaleka všechny způsoby úpravy vajec zdravé. Některé jsou dokonce velmi zdraví škodlivé. Pojďme zjistit, které to jsou.

Surovina z kuchyně za 16 Kč uleví od nepříjemné artritidy. Stačí si připravit jednoduchý obklad a přiložit na klouby

Jablečný ocet je všemi dobře známý, ovšem málokdo ví, že své praktické využití najde i v léčbě artritidy. Směs jablečného octa s několika dalšími přírodními složkami uleví od bolesti kloubů.

Wednesday, Nov 23

15

Kurkumový čaj se skořicí ulevuje i od velmi nepříjemných zánětů v těle. Jedinečný postup přípravy se předává po generace

Pokud tento čaj neznáte, pravděpodobně se budete chtít dozvědět o jeho výhodách, zejména v kombinaci se skořicí a kurkumou, které zmírňují záněty.

Tuesday, Nov 22

16

Jahodové nohy po holení znamenají nevzhledný problém. Řešení má však každá žena na dosah ruky

Jahodová kůže je velmi nepříjemný problém, který dokáže snadno narušit vzhled vaší pokožky. Zbavte se ho pomocí těchto jednoduchých způsobů.

Potraviny škodlivé pro zdraví jater. Jejich konzumace vede k nebezpečnému ztučnění tohoto orgánu

Přestože je nevidíte, vykonávají pro vaše optimální zdraví spoustu náročné práce. Řeč je o játrech, jejichž funkce je často narušena konzumací nevhodných potravin.

13

Kurkumové pleťové masky pro zářivě čistou pleť. Kosmetičky v salonech z nich nebudou skákat radostí

Kurkuma je nejen zdravé koření, které se skvěle hodí v kuchyni. Je to také spolehlivá složka používaná v kosmetice, skutečný hit, jenž zbavuje pleť skvrn, čistí její povrch a posiluje ji.

Monday, Nov 21

20

Likvidace přebytečných tuků díky cvikům, ke kterým je potřeba pouze podlaha. Žádné pocení v posilovně není nutné

Tyto účinné cviky na podlaze vám pomohou zbavit veškerého přebytečného tuku, který vás trápí. Nyní můžete zhubnout aniž byste opustili svůj dům.

17

Nikdy nekončící boj se zarostlými chloupky má řešení. Obyčejné ingredience s nimi zatočí

Zarostlé chloupky mnohdy mohou být nepříjemný problém. Naštěstí však existují přirozené způsoby, které vám pomohou snadno ulevit od bolesti.

První projevy nebezpečně nízké hladiny hořčíku v těle. Přehlížet je není vůbec dobrý nápad

Hořčík je potřebný k regulaci více než 300 různých reakcí v těle, včetně stavby kostí a nervové regulace. Průzkumy ale bohužel ukázaly, že mnoho lidí má vážný nedostatek tohoto minerálu.

16

Obličejová maska za pár kaček odstraní viditelné póry na obličeji. Krásná pleť i bez drahých procedur

Jestliže vás trápí viditelné a rozšířené póry na tváři, nemusíte kupovat drahé kosmetické přípravy nebo se vydat na kliniku dermatologie. Stačí otevřít šuplík v kuchyni.

Sunday, Nov 20

20

Usnout je možné i během 60 sekund. Metoda 4-7-8 je revolucí v usínání

Nespavost je celosvětově nejčastější poruchou spánku a postihuje miliony lidí všech věkových kategorií. Může být způsobena mnoha faktory.

16

Důvody k podezření, že vás trápí žaludeční vředy. Ztratíte požitek z jídla

Žaludeční vředy mají specifické příznaky, které vás v případě ignorování mohou zavést přímo do nemocnice. Poslouchejte signály svého těla.

14

Bolestivý ischias je minulostí. Stačí pravidelně cvičit 6 jednoduchých cviků a je vymalováno

Většina lidí si protahování těla spojuje s něčím velmi nepříjemným. Právě tento typ cvičení však může zmírnit mnoho zánětů a zdravotně pomoci.

Saturday, Nov 19

20

Zbavit se ztuhlosti kolen a bolesti zad je možné pouhým stisknutím 2 akupresurních bodů na nohou

Ztuhlost kolen a bolest zad patří mezi časté problémy, se kterými se potýká drtivá většina lidí. Pokud trápí i vás, vyzkoušejte tuto domácí léčbu.

Pití kávy nalačno: Oblíbený návyk, který ale zároveň likviduje zdraví

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje po celém světě. Její konzumace na lačný žaludek však s sebou přináší mnoho nepříjemných dopadů na vaše zdraví.

Friday, Nov 18

17

Cviky vhodné zejména pro ženy starší čtyřiceti let. Udržet se v kondici je snazší, než se na první pohled zdá

Toto je 5 cviků, které byste měla začít pravidelně provádět každý týden, pokud patříte ke generaci žen nad 40 let, abyste zůstala déle mladší, pružnější a zdravější.

Staří Egypťané ji nazývali rostlinou nesmrtelnosti. Aloe vera je doslova zlatým pokladem, který likviduje zdravotní neduhy

Aloe vera je rostlinou dobře známou pro své blahodárné účinky, jež se využívají v kosmetických i potravinářských produktech.