English

bydlenisnu.cz

Thursday, Jun 17

12

Nedovolte, aby se z vašeho balkonu stal holubník. Vyžeňte nevítané opeřence jednou provždy

bydlenisnu.cz

Ačkoliv se holubi obvykle bojí přímého kontaktu s člověkem, rádi se zabydlí v jeho prostorech. Nejlákavější jsou pro holuby málo používané balkony, jejichž prostor znečišťují svými výkaly.

11

Nejčastější příčina požárů v domácnostech je známa, přesto jí lidé nedbají

bydlenisnu.cz

Za požár v domácnosti si z naprosté většiny mohou sami její obyvatelé. Mezi nejčastější příčiny požáru patří vadná elektroinstalace, nesprávná topná zařízení nebo nevypojení přístroje z elektrické sítě.

Realitním makléřům se prodlužuje čas na složení zkoušek. Ministryně Dostálová řekla důvody

bydlenisnu.cz

Kdo měl někdy tu čest s realitními makléři, dává za pravdu v tom, že vybrat toho pravého může být skutečně oříšek.

Použití bramborové mouky je osvědčené mnoha generacemi, a to nejen v kuchyni

bydlenisnu.cz

Bramborová mouka, často zaměňována s bramborovým škrobem, najde své místo v každé kuchyni. Hodí se k přípravě knedlíků, domácích dezertů a sušenek. Kromě toho dokonale zahustí polévky a omáčky.

10

Tropické noci nepřejí klidnému spánku, pár triků ale vytvoří v ložnici příjemnější klima

bydlenisnu.cz

Čeká nás příchod letních měsíců. Tato skutečnost je spojena s tím, že nás čekají také tropická vedra, nejen přes den, ale také v noci. A ta nejsou synonymem pro příjemný spánek.

Wednesday, Jun 16

12

Řasy milují vlhko a rády se zabydlí na fasádě či terase. Zbavte se jich natrvalo

bydlenisnu.cz

Nevzhledné a obtěžující řasy se tvoří na mnoha površích a dokážou zcela znetvořit vnější stěnu domovní fasády. Řasy se často objevují na vlhkých místech s nedostatkem slunečního světla.

11

Hygienicky čistá ložnice je zárukou zdravého spánku. Nezapomínejte na základní kroky

bydlenisnu.cz

V ložnici trávíme skutečně velké množství času, takže je důležité správně pečovat o hygienu i příznivé podmínky právě v této místnosti. Naprostým základem je častá výměna ložního prádla.

Indukce stále stoupá v oblíbenosti, kromě snadného vaření se i lehce udržuje

bydlenisnu.cz

Indukční varná deska se těší velké oblibě a není to žádné překvapení, protože je to ekonomické a bezpečné řešení, které se hodí do většiny kuchyní.

10

Brambory dokážou stále něčím překvapit. Toto neobvyklé použití zná málokdo

bydlenisnu.cz

Česká kuchyně se bez brambor rozhodně neobejde. Brambory jsou základní surovinou, kterou konzumujeme prakticky každý týden. Alespoň většina z nás. Tato plodina má ovšem mnoho účinků.

Tuesday, Jun 15

12

Připálený hrnec nevyhazujte. Se spáleninou si snadno poradí osvědčení domácí pomocníci

bydlenisnu.cz

Stačí chvilka nepozornosti, a neštěstí je na světě. Připálené jídlo je na vyhození a hrnec s přiškvařeným jídlem je spíše k pláči. Hrnec nebo pánev naštěstí nemusíte hned odepsat a vyhodit do kontejneru.

11

Grilovací sezóna je tady! Nejvyšší čas nachystat gril a zbavit ho všech nečistot

bydlenisnu.cz

Vzhledem k tomu, že se léto rychle blíží, je čas připravit se na grilovací sezónu. A tím úplně prvním krokem by mělo být vyčistit gril od všech zbytků z kuchařských dobrodružství minulého léta.

Mouchy jsou nejen otravné, přenáší vážné choroby. Ochraňte před nimi celou domácnost

bydlenisnu.cz

S přicházejícími jarními měsíci naši domácnost začínají okupovat všudypřítomné a dotěrné mouchy. Tento hmyz je nejen otravný, mouchy také patří k velmi častým přenašečům bakterií, virů a s nimi spojených nemocí.

10

Přesadit pichlavé kaktusy bývá někdy oříšek, s pár triky se to ale podaří

bydlenisnu.cz

Přesadit kaktusy patří k náročnějším pěstitelským úkolům. Opatrnost je namístě – nejen že byste se mohli ošklivě popíchat o trny, i pro rostlinu jsou její špičaté části důležité.

Monday, Jun 14

12

Nachystejte domov na extrémní teploty a nevpusťte dovnitř nesnesitelné horko

bydlenisnu.cz

Blíží se léto a společně s ním i vysoké teploty v bytech a domácnostech. Zejména v místnostech orientovaných na jih dosahují teploty často až ke 30 °C.

11

4 kroky k útulnému balkonu. Stačí pár věcí a malý koutek oázy klidu je hotový

bydlenisnu.cz

Vytvořte si krásný a útulný balkon, kde budete rádi trávit volné chvíle při hezkém počasí. Stačí několik kousků vybavení a jednoduše si vytvoříte vlastní příjemný koutek.

Na čisté koupelně bychom nechali ruce. Odolné usazeniny lze přitom vyčistit jednoduše

bydlenisnu.cz

Koupelna patří mezi místa, která jsou nejvíce znečištěna. Vlhké klima podporuje růst bakterií, choroboplodných zárodků a také plísní. Je to pravděpodobně jeden z důvodů, proč se úklid v koupelně podobá práci, která není nikdy vidět.

10

Mycí prostředek na nádobí dokáže mnohem víc než se postarat o čistou kuchyni

bydlenisnu.cz

Mycí prostředek je jedním z nejstarších a nejoblíbenějších produktů na mytí nádobí. Jak už jeho název napovídá, je určen k mytí nádobí, ale ukázalo se, že je ideální i na jiné věci.

Sunday, Jun 13

12

Výběr dekorací je radost, ale všeho s mírou. Zútulněte si domov jednoduše a levně

bydlenisnu.cz

Výzdoba a dekorace bytu patří k příjemným aktivitám, kterými velmi často zakončíte dlouhodobé rekonstrukce. Ceny dekorací jsou často přestřelené a vy utratíte více než za nábytek.

11

Zbavte se konečně zápachu v lednici jednou provždy. Stačí k tomu pár kroků

bydlenisnu.cz

Jednou za čas se zkrátka stane, že lednička poněkud zapáchá. Nejčastěji za to mohou zbytky zkaženého nebo špatně uskladněného jídla. V takovém případě jednejte rychle.

Nehody doma se stávají naší nepozorností, mnohým lze přitom snadno předejít

bydlenisnu.cz

Někteří z nás to jistě zažili, jiní to znají alespoň z vyprávění známých. K většině nehodám dochází právě v situacích, kdy je celý dům prázdný.

10

Stop večeření na gauči! Chytře uspořádaná jídelna se vejde i do malého bytu

bydlenisnu.cz

Romantické nebo rodinné večeře by nebyly to pravé bez jídelny. Stejně je tomu i v případě setkání s přáteli. Jídelna je místo, které spojuje rodinu a přátele nad tím, co máme všichni rádi – jídlem.

Saturday, Jun 12

12

Domov se často stává útočištěm všemožného hmyzu. Vyzrajte na něj přírodní cestou

bydlenisnu.cz

Hmyz patří mezi nevítané návštěvníky v domácnosti. Jde o různé mravence, moly, drobné broučky, stínky, rybenky a další. Pro jejich odstranění a odpuzení mnohdy volíme příliš drastickou a především zdraví nebezpečnou chemii.

11

Ucpaný dřez je pohroma, lze mu ale snadno předejít pravidelným čištěním

bydlenisnu.cz

Ucpaný dřez představuje noční můru pro mnohé hospodyňky. Kompletně ucpané potrubí zapáchá a špatně odtéká a v takovém případě potřebujete odbornou pomoc instalatéra. Dřez ale zachráníte prevencí a pravidelným čištěním. Poradíme vám jak na…

Dřevěné podlahy se těší oblibě, vyžadují ale správnou údržbu a opatrnost

bydlenisnu.cz

Dřevěné podlahy jsou elegantní, pevné, hřejivé a vydrží po mnoho dlouhých let ve stejném stavu. Musíte o ně ovšem správně pečovat, stejně jako o každý jiný nábytek nebo spotřebič, který máte doma.

10

Špinavé spáry v koupelně nebo kuchyni bijí do očí, vyčistěte je konečně efektivně

bydlenisnu.cz

Zašlé spáry mezi dlaždicemi v koupelně nebo v kuchyni dokážou pěkně potrápit. Jdou špatně vyčistit, za chvíli zšednou, a to zkazí všechno naše úsilí.

Friday, Jun 11

12

Pozvěte šváby na pivo nebo kávu. Jistě neodmítnou a dají pokoj

bydlenisnu.cz

Švábi patří k velmi častým a nepříjemným domácím škůdcům. Dříve se věřilo, že švábi napadají pouze rodinné domy.

11

Obarvené oblečení v pračce nemusíte vyhodit. Domácími prostředky ho zachráníte

bydlenisnu.cz

Jistě to znáte. Omylem dáte do bílého prádla červenou ponožku, a najednou máte vše růžové. Některé oblečení snadno pouští barvu a bohužel nám tak během praní ničí jiné kousky, které máme velmi rádi.

Doplňte vápník přírodním koncentrátem, snadno si ho vyrobíte a potěšíte své kosti

bydlenisnu.cz

Mnoho lidí je v dnešní době alergických na mléčné výrobky nebo se rozhodli pro veganskou stravu. Nedostatek vápníku je proto dnes velkým problémem. Jak lze zásoby znovu doplnit?

10

Orchideje ozdobí snad každý domov, chloubou se stanou i netradiční druhy

bydlenisnu.cz

Orchideje jsou květiny, které se hodí téměř do každého interiéru a jejichž netradiční vzhled si zamilovali lidé po celém světě. Dychtivě se kupují jako dárek, protože dodávají eleganci a oživují každou místnost.

Thursday, Jun 10

12

Ventilační mřížka si občas zaslouží pozornost. Nános prachu je třeba pravidelně čistit

bydlenisnu.cz

Ventilační mřížka je velmi důležitou součástí každého domova. Je velmi malá, proto se na ni často zapomíná, ale rozhodně je velmi důležitá.