English

bydlenisnu.cz

Today News

14

Svěží domácnost zajistí čistota, správná vlhkost vzduchu a příjemná vůně

bydlenisnu.cz

Kvalita vzduchu v interiéru může mít významný vliv na naše zdraví a pohodu. Špatný vzduch v interiéru může vést k dýchacím potížím, alergiím a dalším zdravotním problémům.

Friday, Mar 31

18

Domácí prostředky si poradí se všemi nečistotami a skvrnami

bydlenisnu.cz

Mít čistý a voňavý domov je snem mnoha lidí. Nicméně drahé přípravky plné chemikálií nejsou vždy nutné, protože i jednoduché věci, které má každý doma, mohou pomoci odstranit špínu a skvrny.

16

3 metody, které odstraní samolepky ze skla rychle a bez poškození

bydlenisnu.cz

Odstraňování samolepek ze skleněných povrchů může být nepříjemné, zejména pokud zanechávají odolné zbytky lepidla. Všichni jsme se s tím určitě už setkali u skleněného nádobí, oken nebo zrcadel.

Hnojivo připravené z cibule, kopřivy a popelu posílí rajčata na zahradě

bydlenisnu.cz

Pěstování zeleniny je dnes zcela běžné. Máme jistotu, že není plná chemikálií a jiných toxických látek. Ovšem každý není tak úspěšný, jak by chtěl. Pravidelné hnojení je klíčovým prvkem k úspěchu.

10

Nalakování ochrání dřevo venku i v interiéru. Základem je vybrat správný typ

bydlenisnu.cz

Dřevo je jedním z nejpopulárnějších a nejodolnějších stavebních materiálů. Aby se však zajistilo, že je chráněné a odolné vůči poškození, mělo by být ošetřeno pomocí vhodného laku.

Thursday, Mar 30

15

Brambory vyčistí skvrny a vrátí lesk příborům. Využití najdou i v kosmetice

bydlenisnu.cz

Brambory jsou všestrannou surovinou, kterou lze použít mnoha způsoby, abychom jídlu dodali chuť a tvar. Existuje však několik dalších způsobů, jak brambory v domácnosti využít, které vás možná dosud nenapadly. Pojďme si ukázat ty…

13

Domácí prostředky vyčistí koupelnu dokonale a zbaví ji zápachu

bydlenisnu.cz

Tato místnost je jedním z nejdůležitějších prostorů našeho domova. Z tohoto důvodu bychom jí měli věnovat péči, kterou si zaslouží.

11

Zálivka obohacená o citronovou šťávu orchideji prospěje. Bude silnější a bohatě pokvete

bydlenisnu.cz

Orchideje nestačí jen pořídit a postavit na parapet. Tyto květiny jsou dost náročné a vybíravé. Mnohdy se stává, že po prvním odkvětu už dlouho nevidíme žádné nové pupeny. Je to obvykle kvůli nedostatečné péči.

10

Nejvyšší čas zasadit řeřichu a oves. Na Velikonoce se krásně zazelenají

bydlenisnu.cz

Oves spolu s řeřichou zdobí mnoho velikonočních stolů. Chcete-li si však tuto velikonoční výzdobu plně vychutnat, musíte ji zasít ve správný čas. Jak dlouho bude oves klíčit a růst?

Wednesday, Mar 29

11

Ochránit pozemek před divokými prasaty pomůže bytelný plot, čistota a účinné odpuzovače

bydlenisnu.cz

Divoká prasata v některých oblastech představují významný problém. Mohou totiž způsobit rozsáhlé škody na plodinách a také být nebezpečná pro lidi a domácí zvířata.

Tiny house může splnit sen o vlastním bydlení každému

bydlenisnu.cz

Tento velký převrat v oblasti bydlení k nám přišel z Ameriky. Lidé tam po takovém řešení sahali v dobách častých přírodních katastrof a v období hospodářské krize.

10

Myčka nádobí bude roky sloužit jako nová díky několika pravidlům

bydlenisnu.cz

Klíčem k dlouhodobému provozu myčky je přiměřená péče. Elektrické zařízení vyžaduje speciální údržbu pro bezproblémový provoz.

Tuesday, Mar 28

16

Ocet nahradí speciální čisticí prostředky. Poradí si s pachy, vodním kamenem i plísní

bydlenisnu.cz

Určitě jste se dostali do situace, kdy jste začali doma uklízet, ale svůj oblíbený čisticí prostředek jste již spotřebovali a zapomněli jste koupit nový. Pak si pokládá člověk otázku: A co teď?

15

Nepříjemné pachy v lednici zmizí díky správnému skladování i lapačům pachů

bydlenisnu.cz

Už vás nebaví otevírat ledničku, jen aby vás do nosu udeřily nepříjemné pachy? Mohou dokonce naznačovat, že máte problémy s uskladněním potravin, což vede k plýtvání, nebo přinejhorším i k onemocnění.

Správně zvolené světlo v interiéru podpoří přirozený rytmus lidského organismu

bydlenisnu.cz

Lidský organismus dlouhá léta fungoval na základě světla ze slunce. Přes den byl aktivní a v noci, kdy bylo světlo maximálně z ohně, byl lidský organismus v útlumu. Odpočíval a nabíral sílu na další den.

12

S chlupy domácích mazlíčků si poradí vysavač, pračka i gumová rukavice

bydlenisnu.cz

Kočky jsou úžasnými domácími mazlíčky a společnicemi, které chovatelé milují. Co si ale budeme namlouvat, problémem je jejich línání. Chlupy se objevují po celé domácnosti, na oblečení, na textiliích nebo na čalounění.

Monday, Mar 27

17

Eukalyptus ve sprše napomůže relaxaci a pomůže bojovat s rýmou

bydlenisnu.cz

Eukalyptus známe pro jeho léčivé vlastnosti, jako prostředek při aromaterapii nebo jeho větvičky poslední roky vidíme zapletené ve svatebních kyticích. Překvapením ale může být, že si ho lidé také věší do sprchového koutu.

16

Prášek do myčky ze čtyř surovin je hotový rychle a ušetří peníze

bydlenisnu.cz

Pravděpodobně máte doma myčku a musíte pořád dokola nakupovat drahé čisticí tablety. My se vám dnes pokusíme ušetřit pár korun receptem pro výrobu domácího prášku k mytí nádobí.

15

Alternativy chleba obohatí jídelníček o nové chutě a zdravé prvky

bydlenisnu.cz

Hledání náhražek chleba ve stravě není vždy diktováno zdravotními problémy nebo dietou.

13

Přestaňte topit právě teď. Jak na to, aby rostliny netrpěly

bydlenisnu.cz

S klesajícími venkovními teplotami začíná v domácnostech topná sezóna a radiátory sálají naplno. Zatímco obyvatelé domácností se z tepla radují, o dost menší nadšení projevují hrnkové rostliny, které ve vysušeném a teplém ovzduší neskonale…

10

Žloutnutí listů orchidejí může znamenat nedostatek vody i nevhodnou teplotu

bydlenisnu.cz

Tato rostlina je velice oblíbená pro svůj exotický vzhled. Má krásné květy, které potěší každé oko. Rostlina má také stejně krásné listy, které jsou však obvykle zastíněny krásou květů.

Sunday, Mar 26

20

Ucpaný odtok vyřeší domácí recepty z octa, soli, jedlé sody nebo citronu

bydlenisnu.cz

Nejčastější problém v domácnosti? Rozhodně ucpaný odtok ve dřezu nebo koupelnovém umyvadle. Pomalu odtékající špinavá voda je předzvěstí špatné zprávy a nutnosti rychle zjednat nápravu, než se odtok ucpe zcela.

Za chřadnutím tújí stojí často zahradní škůdci. Nejhoršími z nich jsou hraboši

bydlenisnu.cz

Túje je jednou z nejpopulárnějších zahradních rostlin, které stále více zdobí naše zahrady. Jejich nepochybnou výhodou je, že rostou poměrně rychle a ve společnosti jiných stromů v krátké době dokážou vytvořit krásný živý plot.

18

Staré poklady z garáže najdou ještě nejedno praktické využití

bydlenisnu.cz

Garáž. Co si budeme namlouvat, nefunguje pouze pro zaparkování auta nebo pro uskladnění kol, často tento prostor lidé využívají jako odkladiště různých věcí z domácnosti.

17

Několik kroků udrží pavouky daleko od každého domova

bydlenisnu.cz

Členovce se čtyřmi páry nohou mnoho lidí bytostně nesnáší, výjimkou dokonce není ani fobie nebo panický strach z pavouků. Jsou však také chovatelé, kteří mají tyto tvory za domácí mazlíčky.

Saturday, Mar 25

16

Potíže s otáčením bubnu v pračce mohou souviset s přeplněním nebo technickou závadou

bydlenisnu.cz

Pračka je samozřejmou součástí každé domácnosti. Dnešní ženy si již nedokážou představit život bez tohoto spotřebiče.

Při home office je důležité nastavit pravidla a jasné hranice mezi prací a osobním životem

bydlenisnu.cz

Za poslední dva roky se stala práce z domova standardem u téměř většiny zaměstnavatelů. Prvotní představa vypadá jako naprostý ráj, ale opak může být pravdou. Pracovat v domácím prostředí není tak jednoduché.

11

V myčce nádobí lze snadno umýt běžné věci do domácnosti

bydlenisnu.cz

Život bez myčky? To si v dnešní době dokáže jen málokdo představit. Šetří čas a myje nádobí za celou rodinu, navíc je oproti ručnímu způsobu mnohem ekologičtější.

10

Mastné skvrny na podlaze vyčistí bramborová mouka a prostředek na nádobí

bydlenisnu.cz

Kuchyně je skutečným královstvím tuku. Objeví se na varné desce, v troubě, na pracovní desce, a dokonce, často neúmyslně, i na podlaze. Vzniká skutečný problém. Odstranění olejových skvrn není nejjednodušší. Jak umýt tuk z podlahy?

Friday, Mar 24

16

Mouchy a komáry odradí od okna nebo terasy rostliny, jejichž vůni nesnesou

bydlenisnu.cz

S prvními jarními dny a teplotami nad 15 stupňů Celsia se začnou objevovat kvetoucí rostliny, ale také úhlavní nepřátelé. Mouchám a komárům začíná sezóna, proto je vhodné ochránit domov a terasu před jejich útoky.