English

Techbox.sk

Today News

08

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v apríli 2023

www.techbox.sk

Tento mesiac nás čaká krimi, rodinný žáner aj triler. Tak ako každý mesiac, aj v apríli 2023 sme pre vás pripravili náš výber top 6 seriálov.

07

Motoristický svet zažil šok. Slovensko má vlastnú automobilku!

www.techbox.sk

Keď sme s nadšením písali o miliardovej investícii Prosche, ktoré bude na Považí vyrábať batérie do elektromobilov, vôbec sme netušili, že na konci mesiaca v predstihu a ako jediní prinesieme absolútnu bombu.

Friday, Mar 31

18

4 dôvody, prečo poviete na Peugeot 408 rozhodne ÁNO

www.techbox.sk

Každý sa snaží o výnimočnosť, ale čím sa dnes odlíšiť? Špeciálne v segmente automobilov je to stále náročnejšie.

15

Ako získať od Telekomu prístup k obrovskému množstvu TV programov?

www.techbox.sk

Telekom začiatkom marca rozšíril mobilnú televíziu Magio GO Benefit. Doplnková služba bude dostupná aj pre nižšie paušály (od Základ 12 po Ideál 24). Služba umožňuje sledovať pomocou mobilnej aplikácie (Android a iOS) vybrané programy a…

14

Mobilná sieť na Mesiaci? Nokia plánuje spustiť lunárne 4G už tento rok

www.techbox.sk

Bez spojenia niet velenia, hovorí sa v armáde. Ľudia sa na Mesiac vrátia, ak všetko dobre pôjde, až o dva roky, ale komunikačná a navigačná infraštruktúra sa chystá už v predstihu.

13

Lamborghini Revuelto je prvý plug-in hybrid značky, nahradí Aventador

www.techbox.sk

Čistému spaľováku s dravým názvom i dizajnom je koniec. Superšportový model Lamborghini Aventador, ktorý dostal meno po španielskom býkovi, nahradí plug-in hybridný model Revuelto, ktorý možno preložiť ako „neposlušný“, no názvom odkazovať…

11

Najväčšia IT firma na východe otvorila novú nabíjaciu stanicu aj pre verejnosť

www.techbox.sk

Najväčšia IT spoločnosť na východnom Slovensku ide odteraz zelenšou cestou. Firemné autá vymenila za elektromobily a nainštalovala nabíjacie stanice, ktoré budú slúžiť aj širokej verejnosti.

10

Anker má ideálnu prenosnú chladničku na toto leto, vydrží celý víkend

www.techbox.sk

Tašky s termálnou izoláciou naplnené ľadom sme pri cestách na výlety a dovolenky vymenili za aktívne chladničky napájané najmä zo zásuvky v aute. Teraz je čas posunúť sa opäť o krok vpred, o čo sa postará spoločnosť Anker známa najmä…

08

Budú takto v budúcnosti bývať naše deti? Slovenská Ecocapsule púta pozornosť

www.techbox.sk

O Slovenskej spoločnosti Ecocapsule sme už viackrát písali. Vyvinula a vyrába unikátny miniatúrny domček, ktorý je v podstate energeticky úplne sebestačný. Na dĺžku meria 467 cm, šírku má 220 cm a výšku 250 cm.

07

Slovenský startup prináša revolučnú digitálnu knižnicu. Tisícky titulov online

www.techbox.sk

Slovenský startup Ineduco prichádza na trh s revolučnou digitálnou knižnicou. Tá by mala pomôcť vysokoškolákom, aby nenakupovali drahé učebnice, ktoré využijú len v jeden semester. Databáza obsahuje viac ako 50 000 publikácií.

Thursday, Mar 30

16

Veľká novinka pre občanov EÚ, Facebooku budeme môcť zakázať zbierať o nás dáta

www.techbox.sk

Spoločnosť Meta podľa informácií denníka The Wall Street Journal už čoskoro používateľom sociálnych sietí Facebook a Instagram vystúpiť z podrobného zberu dát, na základe ktorých im servíruje na mieru šité reklamy.

14

IKEA predstavila solárne lampy SAMMANLÄNKAD s unikátnym dizajnom

www.techbox.sk

Cieľom organizácie Little Sun je rozšírenie solárnej energie čo najväčiemu počtu ľudí v komunitách bez bežného prístupu k elektrine, predovšetkým v subsaharskej Afrike. Najnovšie sa však táto organizácia podpísala aj pod tvorbu novej…

13

Slovensko opäť zmapuje Google. Budeme mať aktuálne Street View

www.techbox.sk

Určite aj vy poznáte a využívate obľúbenú službu Google Street View. Google pravidelne aktualizuje panoramatické snímky pre svoju službu na Mapách Google. Nezabudol ani na nás, vozidlá Google Street View sa vydajú do mnohých miest na…

11

Xiaomi 13 Pro – vyplatila sa spolupráca s Leicou?

www.techbox.sk

Spoločnosť Xiaomi tento rok už nič nenecháva na náhodu a predstavila dvojicu vlajkových lodí s označeniami Xiaomi 13 a 13 Pro. Nám sa do redakcie na test dostal vybavenejší súrodenec, ktorý má lákať hlavne svojimi fotoaparátmi v spolupráci…

10

Vlajková Lenovo Yoga Pro 9i príde v dvoch veľkostiach Mini-LED displejov

www.techbox.sk

Lenovo predstavilo nové notebooky série Yoga. Sú určené širokému okruhu používateľov, na svoje si prídu najmä tvorcovia a konzumenti obsahu, ktorí očakávajú od takéhoto typu zariadenia nielen adekvátny výkon, ale i prémiový dizajn.

08

Čína vybuduje vlastný „Starlink“. S výstavbou konštelácie začne už tento rok

www.techbox.sk

Satelitná sieť SpaceX, hoci je stále vo výstavbe, už funguje v komerčnej prevádzke, ktorú zabezpečuje viac ako 3 500 satelitov Starlink na nízkych obežných dráhach. Megakonštelácia má byť dokončená v roku 2027, kedy má zahŕňať až 12 000…

07

Apple rozdáva pôžičky až do 1 000 dolárov! Privítajte službu Apple Pay Later

www.techbox.sk

Spoločnosť Apple rozdáva pôžičky a dáva do prevádzky svoju novú službu Apple Pay Later. Síce zatiaľ len v obmedzenom množstve v USA, ale postupom času sa rozšíri aj na ďalšie trhy, možno vrátane Slovenska.

Wednesday, Mar 29

18

Lenovo Tab P11 Pro Gen 2 zatopí konkurencii. Prémiový dizajn s OLED displejom

www.techbox.sk

Spoločnosť Lenovo, hoci je známa hlavne svojimi notebookmi, má tiež pestré portfólio tabletov v rôznych cenových kategóriách. Lenovo Tab P11 Pro Gen 2 ale patrí medzi elitu, čo dokazuje svojimi špičkovými parametrami.

16

Štatistický úrad sa spája s Heurekou. Spoločne budú monitorovať úroveň inflácie

www.techbox.sk

Najznámejší cenový porovnávač Heureka bude spolupracovať so Štatistickým úradom Slovenskej republiky. Cieľom tohto spojenectva je zisťovanie spotrebiteľských cien tovarov pri meraní inflácie na Slovensku.

15

Koncept Peugeot Inception získal uznávaného partnera

www.techbox.sk

Peugeot začiatkom roka predstavil nový koncept Inception, ktorý ukazuje pohľad do blízkej budúcnosti po roku 2025. Koncept bude slúžiť ako liaheň nápadov, reálne modely si od neho preberú zaujímavé a funkčné nápady.

13

Svetlo proti infarktu: Neinvazívna liečba môže zabrániť mnohým úmrtiam

www.techbox.sk

Svetelná terapia už ukázala zaujímavé výsledky vo viacerých oblastiach, vrátane medicíny. Je prínosom pri rýchlejšom hojení rán, pomáha likvidovať nádory (teraz nehovoríme o ionizujúcom žiarení v rádioterapii) alebo bojuje proti odolným…

12

Prečo sa v slovenských schránkach objavili občianske preukazy? Otázky a odpovede

www.techbox.sk

V posledných dňoch ostalo prekvapených nemálo Slovákov. Na ich adresu totiž Ministerstvo vnútra poslalo nové občianske preukazy. Sú určené pre deti mladšie ako 15 rokov, ale i občanom starším ako 65 rokov.

11

Miloš Nagy – Blackout nám kvôli elektromobilom určite nehrozí! | TECHTALKS

www.techbox.sk

Ako sme na tom na Slovensku? Sme vôbec pripravení na masívnu vlnu elektromobility? Nehrozí nám blackout? Čo robiť, ak si kúpite elektromobil?

10

Porsche zainvestuje na Slovensku viac ako miliardu eur, chystá výrobu batérií

www.techbox.sk

Po rozšírení bratislavského závodu automobilky Volkswagen a vstupe automobilky Volvo na východ, získava Slovensko podľa informácií Denníka N už tretiu miliardovú investíciu v poradí. Nemecké Porsche bude na našom území vyrábať aj batériové…

08

HP predstavilo trojicu herných notebookov. Maximálny výkon s RTX 4080

www.techbox.sk

Spoločnosť HP už dlhodobo siaha aj do herného segmentu. Aktuálne predstavila novú trojicu herných notebookov, ktoré majú grafické karty NVIDIA GeForce RTX 4070 a 4080. Ide o nadupané stroje, na ktorých spustíte hry na najvyšších detailoch.

07

Správa od Sociálnej poisťovne vám môže ušetriť poriadne peniaze

www.techbox.sk

Život nie je len prechádzka ružovým sadom. Niekedy stačí trochu nepozornosti a problém je na svete. Ak sa vám podarilo v posledných rokoch nepodialo uhradiť všetky nedoplatky voči Sociálnej poisťovni, teraz máte šancu sa zbaviť platenia…

Tuesday, Mar 28

19

Prečo nejazdiť na zimných pneumatikách v lete?

www.techbox.sk

Rozdelenie pneumatík na letné a zimné má svoje podstatné odôvodnenie.

14

Ruskí hekeri znefunkčnili viaceré štátne weby. Ide o odplatu za poslané stíhačky

www.techbox.sk

Len pred pár dňami poslalo Slovensko prvú várku svojich uzemnených stíhačiek MIG-29 na Ukrajinu a dnes tu máme ruskí hekerský útok ako odplatu proti tomuto konaniu SR. Odstavených je niekoľko štátnych webov.

Volkswagen má nový biznis plán, investuje do bane na vzácne kovy

www.techbox.sk

Volkswagen, rovnako ako Tesla, investuje svoje prostriedky do baní, ktoré ťažia vzácne kovy potrebné pre výrobu batériových článkov. Takýmto spôsobom plánuje uspokojiť polovicu vlastného dopytu pri predaji iným automobilkám ako je Ford.

13

Apple vydal novú špecializovanú hudobnú aplikáciu, dostupná je aj na Slovensku

www.techbox.sk

Apple spôsobil svojho času revolúciu predajom digitálnej hudby. Vo všeobecnosti je spoločnosť prvou voľbou značky pre ľudí, ktorý majú radi umenie. Dnes môžeme oznámiť dobrú správu, milovníci vážnej hudby dostávajú od Apple vlastnú…