English

Nebezpečné výrobky - Elektrická zařízení - světla at dtest.cz

Today News

09

dětská sportovní souprava

www.dtest.cz

V kapuci a v oblasti pasu jsou stahovací šňůrky s volnými konci se stahováky. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění nebo uškrcení.

dámské kožené kalhoty

www.dtest.cz

Kůže výrobku obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 13,5 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

sada nalepovacích nehtů

www.dtest.cz

Podle seznamu složek obsahuje lepidlo dibutylftalát (DBP), jehož používání v kosmetických přípravcích je zakázáno. Tento ftalát může poškodit zdraví, protože může způsobit poškození reprodukčního systému nebo nenarozené dítě.

nalepovací nehty "Fashion Nails"

www.dtest.cz

Podle seznamu složek obsahuje lepidlo dibutylftalát (DBP), jehož používání v kosmetických přípravcích je zakázáno. Tento ftalát může poškodit zdraví, protože může způsobit poškození reprodukčního systému nebo nenarozené dítě.

Monday, Jun 29

13

chlapecké plavky

www.dtest.cz

Kraťasy mají dlouhé stahovací šňůrky s volnými konci k uvázání v pase. Ty během různých činností dítěte mohou někde uvíznout a může dojít ke zranění.

Sunday, May 31

12

brýle DAY 17

www.dtest.cz

Z nožiček k brýlí se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřená hodnota do: 1,5 µg/cm2/týden). Nikl je silný senzibilizátor a může vyvolat alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které přicházejí do přímého a dlouhodobého styku s…

černé kožené rukavice velikosti XL

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 8,5 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergickou reakci nebo způsobit rakovinu.

brýle "Thea"

www.dtest.cz

Z obrouček, nožiček a můstku brýlí se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřená hodnota do: 28,4 µg/cm2/týden). Nikl je silný senzibilizátor a může vyvolat alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které přicházejí do přímého a…

brýle "Cinderella"

www.dtest.cz

Z obrouček a nožiček brýlí se uvolňuje nadměrné množství niklu (naměřená hodnota do: 13,5 µg/cm2/týden). Nikl je silný senzibilizátor a může vyvolat alergické reakce, pokud je přítomen ve výrobcích, které přicházejí do přímého a…

peněženka "Silver Coin"

www.dtest.cz

Výrobek obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 10,1 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý a může vyvolat alergickou reakci nebo způsobit rakovinu.

Sunday, May 3

15

dětské bačkory

www.dtest.cz

Plastové oči se mohou snadno oddělit a vytvořit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se.

Sunday, Apr 26

01

dětská mikina / souprava

www.dtest.cz

Výrobek má v oblasti krku stahovací šňůrky s volnými konci. Šňůrky by během různých činností dítěte mohly někde uvíznout a mohlo by dojít k uškrcení.

chlapecké plavky SEA BOY KIDS

www.dtest.cz

Výrobek má v oblasti pasu příliš dlouhé stahovací šňůrky. Šňůrky by během různých činností dítěte mohly někde uvíznout a mohlo by dojít ke zranění.

Sunday, Apr 19

16

kožený náramek

www.dtest.cz

Kůže výrobku obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 6,8 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

kožená bunda "HAZEL"

www.dtest.cz

Kůže výrobku obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 11,3 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

Monday, Apr 13

14

dívčí šaty

www.dtest.cz

Šaty mají dlouhé funkční šňůrky k uvázání v pase na zádech Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

Monday, Apr 6

10

dámské boty

www.dtest.cz

Kůže bot obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 14,8 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

09

dívčí tričko a šaty

www.dtest.cz

Tričko má dlouhé stahovací šňůrky k uvázání vpředu v pase. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

dívčí šaty

www.dtest.cz

Šaty mají dlouhé funkční šňůrky s volnými konci k uvázání v pase na zádech. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

dívčí mikina

www.dtest.cz

Mikina má dlouhé stahovací šňůrky končící smyčkou vzadu v pase. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

dětská mikina "Nex 56 by Bato"

www.dtest.cz

Výrobek má šňůrky s volnými konci v oblasti krku. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit uškrcení.

chlapecké kraťasy

www.dtest.cz

Kraťasy mají dlouhé stahovací šňůrky s volnými konci k uvázání vpředu v pase. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

Sunday, Mar 29

12

hnědé dámské boty "Wide Fit Extra Comfort" ("Nude Colour")

www.dtest.cz

Kůže výrobku obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 13,6 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

dívčí šaty

www.dtest.cz

Šaty mají dlouhé funkční šňůrky k uvázání za zády v oblasti pasu. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

dívčí vesta

www.dtest.cz

Výrobek má v oblasti krku dlouhé funkční šňůrky zakončené bambulemi. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit uškrcení.

dívčí bunda

www.dtest.cz

Bunda má dlouhé stahovací šňůrky s volnými konci k uvázání vpředu v pase. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

dětské plavky

www.dtest.cz

Plavky mají funkční šňůrky k uvázání za zády. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit zranění.

Sunday, Mar 22

11

dámské boty "OIS Ballerina Jonkoping"

www.dtest.cz

Kožená stélka boty obsahuje nadměrné množství šestimocného chromu (naměřená hodnota 16 mg/kg). Šestimocný chrom je dráždivý, může vyvolat alergickou reakci a způsobit rakovinu.

pantofle ve tvaru ryby

www.dtest.cz

Materiál výrobku obsahuje nadměrné množství olova, dibutylftalátu (DBP) a bis(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) (naměřené hodnoty: 0,14 %, 16,2 % a 1,8 % hmotnostních). Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, hromadí se v těle a může ovlivnit…

Monday, Mar 16

16

mikina s kapucí MAJICA

www.dtest.cz

Ozdobné elastické šňůrky s volnými konci v kapuci jsou příliš dlouhé. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit uškrcení.