English

Zdraví at i60.cz

Sunday, May 19

12

11

Filmaře do bytu – hůl do ruky

www.i60.cz

„Neboj, budeme tady jen jeden, maximálně dva dny, ani to nepoznáš,“ ubezpečovala mě moje kamarádka Pavlína.

08

07

FEJETON: Sympózium baronů Prášilů

www.i60.cz

Tak jsme se zase po čase pohádali. Štěkali jsme na sebe jako čoklové, mávali rukama, hulákali, až nás dokonce číšník pan Vincenc přišel upozornit, že jsme sice ctění štamgasti, nicméně bychom měli respektovat, že přece jen tu nejsme sami.…

Saturday, May 18

15

13

Odborníci radí: Je možné se otestovat, zda mám v těle dostatek vitamínů?

www.i60.cz

Ani na jaře neubývá virová nálož, které jsme vystaveni mnohdy na každém kroku. Navíc se po zimě cítíme unaveni a připadá nám, že naše imunita nemá dost sil bojovat.

11

Život je pes

www.i60.cz

10

Fotografie vypráví: Silla del diablo, památka, kterou ochraňuji jako oko v hlavě

www.i60.cz

Znáte ten pocit, kdy máte velkou chuť vypnout, oprostit se od každodenních starostí a pohladit se po duši? Já v takovouto chvíli pootočím hlavu od počítače doprava a tam mě jedna malá fotka, už dost omšelá, zavede do doby dávné a neobvyklé…

Tip na neděli: Poslední jízda salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d'Este a prohlídka zámku Konopiště

www.i60.cz

V neděli 19. května 2024 se uskuteční poslední jízda salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d'Este ze sbírky Národního technického muzea.

09

Friday, May 17

12

Screeningové programy zachycují ročně tisíce případů nádorových onemocnění

www.i60.cz

V květnu se každoročně koná sbírka v rámci Českého dne proti rakovině, tentokrát s důrazem na prevenci rakoviny prsu a význam screeningových programů. Zvýšení povědomí o nutnosti prevence onkologických onemocnění je klíčové vzhledem k…

09

Zámek Stekník

www.i60.cz

Naše třída U3V si vyjela na výlet a jako cíl své cesty si vybrala návštěvu zámku Stekník ve stejnojmenné obci.

08

Tesco

www.i60.cz

07

Voraři plavili ze Šumavy dřevo na krovy mnoha historických domů v Praze až pět dní, velel jim vrátný

www.i60.cz

Čtyři generace jejích předků plavily dříví po Vltavě. Anita Crkalová, rozená Husová, zpracovává historii nejen svého rodu, ale i dalších vorařů v Čechách. Díky jejímu mravenčímu úsilí se dnes můžeme seznámit s dávno zapomenutým řemeslem.

Thursday, May 16

15

11

Konec výmluv, nordic walking zvládne opravdu každý, i vy. Jak na to?

www.i60.cz

Sport, který zvládne každý, nehledě na věk či hmotnost. To je nordic walking. Ve srovnání s klasickou chůzí umožňuje přibližně o 20 % vyšší energetický výdej a zapojení až 90 % svalů celého těla.

10

Zrzavého pastel Jaro bude po téměř 100 letech od svého vzniku poprvé vystaven

www.i60.cz

Jedno z nejpůvabnějších děl malíře Jana Zrzavého – pastel nazvaný Jaro – nabídne 6. června od 16 hodin zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek. Dosud neznámé, nikdy nevystavované dílo, znázorňuje něžného mladíka sedícího v tajuplné krajině s…

08

07

Jak si užít podzim života

www.i60.cz

Rady, doporučení, sdělení, pokyny, poučení – na různá témata se toho na internetu hemží až až, do sytosti, nadbytečně, mnoho. Jak uvařit houskové knedlíky, jak vyčistit pračku, kdy přesadit fíkus, kudy nejkratší cestou do Timbuktu, jak si…

06

Dušnost, sípání, suchý kašel. Jak mít astma pod kontrolou?

www.i60.cz

V Česku trpí astmatem přibližně 500 tisíc lidí, dalších více než čtvrt milionu o svém onemocnění neví. Neléčené astma přitom může výrazně snížit kvalitu života, vést k hospitalizaci a v nejhorším případě skončit i fatálně.

Wednesday, May 15

13

Marta (61 let): Kvůli touze najít muže jsem málem přišla o bydlení

www.i60.cz

Nejdůležitější je mít vyřešené bydlení. A pokud jde o samostatnou ženu středního a vyššího věku, platí to dvojnásob. To je zásada, které se teď držím. Všem kamarádkám říkám, aby se hlavně kvůli mužského nikdy nezbavovaly svého bytu.

11

Zápisník starého muže: Za železnou oponou

www.i60.cz

Listuji katalogem s nabídkou rekreací na rok 2024, prohlížím barevné obrázky, poznávám známé destinace. V hlavě se vynořují vzpomínky, jak tomu bylo kdysi dávno.

10

09

Hokejová

www.i60.cz

Když je teď u nás to mistrovství světa v ledním hokeji, dovolila jsem si vrátit se o šedesát let nazpátek, a dát publkovat svou "báseň", kterou jsem napsala ve svých šestnácti letech. Je určena hlavně pro paměstníky a pro pobavení.

08

Křehké dámy o berlích

www.i60.cz

Mé tělo se pomalu řítilo vstříc podlaze. Ale ovládat rychlost v tu chvíli bylo pouze mým zbožným přáním. Ve skutečnosti jsem uklouzla po vlhké dlažbě a jela jsem k zemi jako namydlený blesk. V mé malé dušičce i v těle se jako by život…

Tuesday, May 14

12

Dostupnost paliativní péče v regionech má zajistit nový projekt

www.i60.cz

Ministerstvo zdravotnictví spolu s Českou společností paliativní medicíny spouští Projekt Standardizace paliativní péče v ČR, který reaguje na narůstající demografické stárnutí obyvatel.

09

Můj seniorský den: Po vlastech českých

www.i60.cz

Přestože jsem v důchodu, stále ještě pracuji jako průvodkyně. Mé pracovní dny jsou nabité. Právě jsem skončila náročnou tour po Čechách a Moravě, která trvala 8 dní.