English

rymarov.cz

Friday, Mar 5

15

Thursday, Mar 4

13

Soutěž pro Březen – měsíc čtenářů: Literatura na ulici

www.rymarov.cz

Během pandemie se kulturní život Česka zčásti přesunul do on-line prostoru navštěvovaného ze soukromí našich domovů. Výhodou literatury je, že je pro pohodlí domova uzpůsobená, číst si knížky doma jsme byli zvyklí i před pandemií. Během…

Wednesday, Mar 3

12

Omezení autobusových a vlakových spojů

www.rymarov.cz

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících dochází k omezení rozsahu autobusové a vlakové dopravy v našem kraji - provoz příměstských autobusových…

Monday, Mar 1

15

Krizové opatření vlády – školy

www.rymarov.cz

Vláda České republiky přijala krizové opatření, kterým upravila provoz škol a školských zařízení s účinností od 1. března 2021 do 21. března 2021 včetně.

14

Krizové opatření vlády – volný pohyb osob - aktualizováno

www.rymarov.cz

Vláda České republiky omezila s účinností od pondělí 1. března 2021 do 21. března 2021 včetně omezila volný pohyb osob na území České republiky.

13

Plánovaná odstávka elektřiny ve čtvrtek 11. března 2021

www.rymarov.cz

Upozorňujeme občany, že ve čtvrtek 11. března v době od 08:00 do 14:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie.

12

Krizové opatření vlády – maloobchod a služby - aktualizováno

www.rymarov.cz

Vláda České republiky přijala krizové opatření, kterým upravila činnost maloobchodu a prodej a poskytování služeb s účinností od 1. března 2021 do 21. března 2021 včetně.

11

Nouzový stav prodloužen o dalších 30 dnů

www.rymarov.cz

Vláda České republiky svým usnesením z pátku 26. února prodloužila nouzový stav na území České republiky od soboty 27. února 2021 o 30 dnů, tj. do 28. března 2021.

Saturday, Feb 27

08

Mimořádné opatření - nošení respirátorů od pondělí 1.března

www.rymarov.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádným opatřením nařídilo s účinností od pondělí 1. března 2021 nošení respirátorů nebo obdobných prostředků ochrany dýchacích cest.

Friday, Feb 26

14

Očkování proti koronaviru můžete nově podstoupit i v Rýmařově

www.rymarov.cz

Po očkovacím místě v Bruntále zřídila Nemocnice AGEL Podhorská, a.s. pro očkování proti covid-19 pracoviště nově také v rýmařovské nemocnici.

10

Wednesday, Feb 24

Změny autobusových jízdních řádů od 7. března 2021

www.rymarov.cz

Krajský úřad Moravskoslezského kraje informoval, že s ohledem na uzavřenou smlouvu o poskytování veřejných služeb v přepravě cestujících veřejnou linkovou osobní dopravou k zajištění dopravní obslužnosti našeho regionu dojde od 7. března…

Tuesday, Feb 23

12

Nouzový stav trvá jen do pátku 26. února

www.rymarov.cz

Poslanecká sněmovna zrušila nouzový stav k datu účinnosti zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů, nejpozději však k 27. únoru 2021.

11

10

V Janovicích probíhá měření kvality ovzduší

www.rymarov.cz

Od ledna 2021 provádí Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě imisní monitoring ovzduší. Měření už v minulosti ve městě probíhalo, měřicí stanice byla umístěna v centru města (u budovy kina). Tentokrát byla měřicí stanice umístěna u budovy…

08

Mimořádné opatření - nošení respirátorů a obdobných prostředků

www.rymarov.cz

Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádným opatřením nařídilo s účinností od čtvrtka 25. února 2021 nošení respirátorů nebo obdobných prostředků ochrany dýchacích cest.

Friday, Feb 19

11

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

www.rymarov.cz

Už od roku 1869 probíhá na našem území každých deset let sčítání lidu. Letošní sčítání lidu, domů a bytů bude začínat o půlnoci z 26. na 27. března 2021.

10

08

Elektronická dálniční známka pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

www.rymarov.cz

V letošním roce skončila platnost papírových dálničních známek, namísto nich se vydávají elektronické dálniční známky. I nadále platí, že držitelé průkazů ZTP a ZTP/P jsou osvobozeni od povinnosti mít při jízdě po dálnici dálniční známku.

Thursday, Feb 18

10

Rýmařovská knihovna půjčuje knihy na objednávku

www.rymarov.cz

Podle nejnovějšího krizového opatření vlády je v knihovnách povoleno půjčování předem objednaných výpůjček, které se mohou vydávat prostřednictvím výdejního okénka nebo bezkontaktně.

09

Programy podpory tělovýchovy a sportu v Rýmařově na rok 2021

www.rymarov.cz

Zastupitelstvo v září 2020 vyhlásilo Programy podpory tělovýchovy a sportu v Rýmařově, z nichž mohly organizace, zapsané spolky a další žadatelé žádat o dotace na své aktivity, případně navrhovat ocenění úspěšných reprezentantů města.

Programy podpory zájmových aktivit v Rýmařově na rok 2021

www.rymarov.cz

Zastupitelstvo v září 2020 vyhlásilo Programy podpory zájmových aktivit v Rýmařově, z nichž mohly organizace, zapsané spolky a další žadatelé žádat o dotace na své aktivity, případně navrhovat ocenění úspěšných reprezentantů města.

Wednesday, Feb 17

10

Rýmařovská pobočka pošty bude v sobotu uzavřena

www.rymarov.cz

Česká pošta, s. p. oznamuje, že v sobotu 20. února 2021 bude pobočka v Rýmařově z personálních důvodů uzavřena. Poštovní služby poskytne pobočka v Bruntále, M. Tyrše 4.

Tuesday, Feb 16

14

Dotace na obnovu kulturních památek prostřednictvím ORP

www.rymarov.cz

Také v roce 2021 bude probíhat program Podpora obnovy kulturních památek obcí s rozšířenou působností pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.

Monday, Feb 15

13

Město již nebude rozesílat složenky na poplatky

www.rymarov.cz

Městský úřad pravidelně na začátku roku rozesílal poštovní poukázky k úhradě poplatků za odpady, poplatků ze psů a nájemného z pozemků města. Příprava, tisk a distribuce složenek stály město Rýmařov nezanedbatelné finanční prostředky, ale…

12

Mimořádné opatření – nošení roušek

www.rymarov.cz

Až do odvolání stále platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR o povinnosti nosit ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

10

Krizové opatření vlády od 15. února - volný pohyb osob

www.rymarov.cz

Vláda s účinností od pondělí 15. února 2021 až do neděle 28. února 2021 omezila volný pohyb osob na území celé České republiky.

Krizové opatření vlády od 15. února - školy

www.rymarov.cz

Vláda České republiky vydala krizové opatření, kterým omezila provoz škol a školských zařízení s účinností od pondělí 15. února 2021 do neděle 28. února 2021 včetně.

09

Krizové opatření vlády od 15. února - maloobchod a služby

www.rymarov.cz

Vláda České republiky v souvislosti s prodloužením nouzového stavu vydala krizové opatření, kterým omezila maloobchodní prodej a poskytování služeb v provozovnách od pondělí 15. února 2021 až do neděle 28. února 2021 včetně.