English

jihlava.cz

Tuesday, Apr 16

11

Jarní sbírka potravin byla v Jihlavě úspěšná

www.jihlava.cz

Během jarní sbírky potravin se podařilo v Jihlavě vybrat 1 632 kg potřebných věcí. Pracovníci charity je rozdělí mezi své klienty a lidi v hmotné nouzi.

10

Územní studie tentokrát hledí do budoucnosti Henčova a Kosova

www.jihlava.cz

V nedávné době byly dokončeny dvě územní studie, které stanovují rozsah a způsob zástavby na plochách, které jsou v územním plánu k tomuto účelu určeny. Zpracovatelem obou územních studií byl Milan Grygar z třebíčského ateliéru Disprojekt.

Monday, Apr 15

16

V Jihlavě se poprvé uskuteční festival kreativních nadšenců Maker Faire

www.jihlava.cz

Světová přehlídka kreativity Maker Faire zavítá poprvé do Jihlavy. Jednodenní akce se uskuteční 20. dubna v prostorách areálu Modeta u Zoologické zahrady Jihlava. Festival propojuje nadšence, kutily, vynálezce a inovátory a zároveň slibuje…

15

Heulosem opět proběhnou světlušky

www.jihlava.cz

Noční běh pro Světlušku se v Jihlavě uskuteční ve čtvrtek 16. května. Veškerý výtěžek ze startovného půjde projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým.

Strážníci předali hledaného muže policii

www.jihlava.cz

Čtyřiatřicetiletý muž se vyhýbal nástupu do vězení. V Jihlavě ho dopadli městští policisté.

14

K zápisům do prvních tříd přišlo 601 budoucích školáků

www.jihlava.cz

Klesnul počet odkladů do prvních tříd. Zatímco při letošních zápisech jich ředitelé v jihlavských základních školách udělili 123, loni to bylo 162.

Friday, Apr 12

13

Pokračuje blokové čištění. Podívejte se, kdy se bude uklízet u vás

www.jihlava.cz

Úklid Jihlavy po zimě potrvá až do konce května. Díky podrobné interaktivní mapě zjistíte, kde pracovníci a brigádníci Služeb města Jihlavy aktuálně uklízí.

Thursday, Apr 11

16

Novinky v dopravě a parkování v Jihlavě

www.jihlava.cz

Parkování zdarma, rozšíření lokalit s parkovacími zónami, výhody pro zdravotně postižené nebo jednosměrně zprůjezdněné Masarykovo náměstí - to jsou hlavní jarní dopravní novinky v Jihlavě.

14

Pod jerlíny budou nové lavičky

www.jihlava.cz

Na Masarykově náměstí začali pracovní Služeb města Jihlavy s přípravou pro osazení pěti nových kruhových laviček. Umístěny budou pod jerlíny v takzvaném pokojíčku.

13

Výstava včelařů: Královna i ochutnávka skořicového medu

www.jihlava.cz

Včelařský spolek v Jihlavě slaví 100 let od svého vzniku. Na radnici proto uspořádal výstavu, kterou navštívily mimo jiné i desítky dětí z mateřských škol.

10

Zápisy do prvních tříd začínají v Jihlavě už zítra

www.jihlava.cz

Zápis dětí do 1. tříd a přípravných tříd základních škol zřizovaných statutárním městem Jihlava se uskuteční 12. a 13. dubna.

Wednesday, Apr 10

14

Dubnový tanec v divadle DIOD

www.jihlava.cz

Tanečně-divadelní událost Vyjdu z lesa, vyjmu páteř ze svého hřbetu a budu ji mít místo meče je výsledkem spolupráce českých a běloruských tvůrců. Vznikla na základě dramatického textu běloruské dramatičky no name67. Inscenace se opírá o…

11

Anna z Jihlavy oslavila sto let!

www.jihlava.cz

Narozeninové oslavy v Alzeimer Home Jihlava se zúčastnily její děti, vnoučata i pravnoučata. Anna původně pochází z Poštorné, do Jihlavy se přestěhovala po válce s manželem.

FOTO: Město ocenilo pedagogické i nepedagogické pracovníky

www.jihlava.cz

Den učitelů, který připadá na 28. března, je v Jihlavě každoročně příležitostí k ocenění práce pedagogů i nepedagogů ze školských i neškolských zařízení. Nejinak tomu bylo i během letošního března, kdy město ocenilo čtyři desítky…

Nová výstava připomene tvorbu Gustava Kruma

www.jihlava.cz

Tvorba akademického malíře Gustava Kruma bude od dubna do září k vidění v Domě Gustava Mahlera. Výstava se koná u příležitosti 100. výročí narození malíře a čestného občana města Jihlavy.

Tuesday, Apr 9

14

První seč by měla proběhnout na konci dubna

www.jihlava.cz

Jihlava má na dva roky dopředu smluvené dodavatele na sekání trávy na všechny veřejné plochy. První seč se dle množství srážek uskuteční buď na konci dubna.

10

Festival Expediční kamera míří do Jihlavy

www.jihlava.cz

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera se uskuteční ve středu 10. dubna v Kině Dukla. Jde o největší cestovatelskou a outdoorovou akci v Česku.

09

Na jihlavské radnici vlaje romská vlajka

www.jihlava.cz

V rámci Mezinárodního dne Romů je na jihlavské radnici od pondělí vyvěšena romská vlajka.

Monday, Apr 8

14

Den Země: Přivezte nám kola, pomohou v Gambii

www.jihlava.cz

Jihlava se i letos připojí k oslavám Dne Země. Na Masarykově náměstí se akce s bohatým doprovodným programem uskuteční v pátek 19. dubna. Součástí bude i sbírka Kola pro Afriku.

Friday, Apr 5

17

VIDEO, FOTO: Cena primátora Jihlavy pro Zdeňka Überhubera

www.jihlava.cz

Sportovcem Jihlavska za rok 2023 se stal atlet Eduard Kubelík, trenérem roku Eva Suchá a nejlepším sportovním kolektivem Vysočina Gladiators. Cenu primátora za celoživotní přínos pro sport obdržel Zd.Überhuber. Přinášíme fotogalerii ze…

Thursday, Apr 4

21

SDH Jihlava slaví 100 let!

www.jihlava.cz

Tento víkend se uskuteční narozeninová oslava ke sto letům. Ty slaví SDH Jihlava, tedy první jihlavský hasičský sbor, který dnes kromě profesionálních hasičů doplňují také dobrovolníci z Bedřichova. Členové jubileum oslaví setkáním s…

14

V Jihlavě uctili památku Evžena Plocka

www.jihlava.cz

Čtyřicetiletý Evžen Plocek se upálil před 55 lety na protest proti okupaci Československa a normalizaci. Jeho památku dnes na Masarykově náměstí uctili zástupci města.

Město zorganizovalo setkání s uprchlíky, týkalo se pomoci při hledání práce

www.jihlava.cz

Setkání s uprchlíky z Ukrajiny zorganizovalo v Kině Dukla statutární město Jihlava ve spolupráci s Úřadem práce ČR a Centrem na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina.

12

Jihlava spolupracuje se zdravotně postiženými

www.jihlava.cz

Jihlava bude v letošním roce hostit již 21. ročník slavnostního udílení cen MOSTY. Ceny uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Předávání cen město…

Wednesday, Apr 3

13

Nádraží v centru Jihlavy se promění v moderní terminál

www.jihlava.cz

Správa železnic dnes vypsala tendr na komplexní rekonstrukci městského nádraží v Jihlavě. Ve spolupráci s tamní radnicí zde vznikne centrální dopravní terminál. V rámci stavby se zcela změní konfigurace kolejiště, vybuduje se nový podchod…

Tuesday, Apr 2

14

Horácké divadlo zahájilo prodej předplatného na další sezónu

www.jihlava.cz

Diváci se mohou v 85. sezóně těšit mimo jiné na premiéru hry Dukla. Ledově mrazivá dokukomedie se zaměří na první desetiletí po vzniku klubu. Horácké divadlo ji představí 19. října 2024.

11

Dětské zastupitelstvo seznámí zastupitele města se svými návrhy

www.jihlava.cz

V minulém týdnu se konalo již druhé setkání dětských zastupitelů. Dvacet žákyň a žáků z deseti jihlavských základních škol si stanovilo tři vize a řadu konkrétních návrhů řešení, která představí zastupitelům města na jejich dubnovém…

Prodej, pronájem nebytových prostor a pozemků

www.jihlava.cz

Jihlava opět zveřejnila záměry k prodeji a pronájmu svých nebytových prostor. Splňte si svůj sen a otevřete si kamenný obchůdek v centru rozvojově aktivního města!

Thursday, Mar 28

Strážníci o víkendu předali policii dvě hledané mladé ženy

www.jihlava.cz

V průběhu uplynulého víkendu odhalili strážníci Městské policie Jihlava hned dvě hledané osoby. V obou případech se jednalo o ženy, po marné lustraci se nezletilá dala na útěk.

FOTO: Sociální pracovnice získala prestižní ocenění od ministerstva

www.jihlava.cz

Sociální pracovnice Alena Egersdorfová z Magistrátu města Jihlavy nedávno obdržela prestižní ocenění Gracias od Ministerstva práce a sociálních věcí. Jedním z důležitých prvků oceněné práce je inovativní postup, který pracovnice uplatňuje…