English

hospitalin.cz

Monday, May 17

14

Pardubický kraj, Pavel Šotola: Snažíme se dotacemi pro sociální služby vyplnit bílá místa v jejich potřebách

www.hospitalin.cz

Některé dotační tituly v oblasti sociálních služeb jsou k dispozici několik let, ale další postupně vznikají po konzultaci kraje s poskytovateli.

Nemocnice Královéhradeckého kraje obnovují běžný provoz, přibývá plánovaných operací i ambulantních výkonů

www.hospitalin.cz

Počet pacientů s onemocněním Covid-19 v krajských nemocnicích nadále klesá a pohybuje se v jednotkách hospitalizovaných lidí. Tento příznivý trend nemocnicím umožňuje návrat k běžnému režimu a poskytování plnohodnotné péče.

PRAHA: Odběrové místo na Mariánském náměstí navyšuje kapacitu prováděných PCR testů na dvojnásobek

www.hospitalin.cz

Praha reaguje na enormní zájem o neinvazivní a cenově dostupné PCR testy úpravou provozu odběrového místa na Mariánském náměstí.

Saturday, May 15

21

FNUSA Brno: Srdeční selhání v době pandemie: Nepodceňujte příznaky!

www.hospitalin.cz

Tento týden probíhala v České republice osvětová akce Dny srdečního selhání. Cílem bylo připomenout závažnost této problematiky. Srdeční selhání postihuje na celém světě více než 60 milionů lidí a jeho výskyt stále narůstá.

Jihočeský kraj: Za sobotu 81 nových případů, počet aktuálně pozitivních poklesl na 2 653

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 15. 5. – Dnes bylo, stejně jako včera, v kraji potvrzeno 81 nových případů SARS-CoV-2, což je o 27 méně než v sobotu před týdnem. Počet vyléčených stoupl o 322 na 93 128, hlášeno bylo 1 úmrtí, počet zemřelých s COVID-19 je…

19

Ústecký kraj: Tým kardiologické kliniky z Krajské zdravotní pomohl pacientovi unikátním zákrokem

www.hospitalin.cz

Unikátní zákrok na katetrizačním sále mají za sebou tým Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a.s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o.z., a…

Pardubický kraj: Na očkování v České Třebové dorazil Zbigniew Czendlik

www.hospitalin.cz

Do areálu VOŠ a SŠ technické v České Třebové dorazil v pátek dopoledne na první očkovací dávku také známý římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, který Českou Třebovou zvolil vzhledem k blízkosti svého domovského Lanškrouna.

Pardubcký kraj: Návštěvy náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaely Matouškové ve Svitavské nemocnici.

www.hospitalin.cz

Náměstkyně pro zdravotnictví Michaela Matoušková se seznámila s plánovanými rozsáhlými investičními akcemi ve Svitavské nemocnici a s průběhem očkování v očkovacím centru sídlícím ve Fabrice.

08

Jihočeský kraj: Za pátek 81 nových případů, o 102 méně než před týdnem

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 14. 5. – Dnes bylo v kraji potvrzeno 81 případů SARS-CoV-2, to je o 102 případů méně než v pátek před týdnem. Počet vyléčených stoupl o 28 na 92 806.

Friday, May 14

16

Slovensko, Andorra a Francie budou nově v červené kategorii zemí podle míry rizika nákazy. Do oranžové kategorie se přesune San Marino, zelený bude Island

www.hospitalin.cz

Na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo Ministerstvo zdravotnictví seznam zemí podle míry rizika nákazy.

13

Ústecký kraj: Krajská zdravotní vyplatila zaměstnancům odměny za boj s onemocněním COVID-19

www.hospitalin.cz

Společnost Krajská zdravotní, a.s. (KZ), největší poskytovatel lůžkové péče v ČR a provozovatel šesti nemocnic v Ústeckém kraji, vyplatila zaměstnancům v souvislosti s COVID-19 na mimořádných odměnách už 327 milionů korun.

10

Praha buduje síť menších center pro lidi bez přístřeší

www.hospitalin.cz

Místo několika velkokapacitních zařízení se zázemím pro osoby bez domova pracuje hlavní město na vzniku sítě menších center rovnoměrně rozložených po metropoli.

Jihočeský kraj: Přibylo 105 případů COVID-19. Ve školách bylo provedeno 199 149 antigenních testů a potvrzeno bylo 45 pozitivních žáků a kantorů

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 13. 5. – Hygienici dnes v kraji zaznamenali 105 případů SARS-CoV-2, to je o šedesát méně než ve čtvrtek před týdnem. Počet vyléčených stoupl o 23 na 92 778. Dnes opět nebylo hlášeno žádné úmrtí, počet zemřelých s COVID-19…

Thursday, May 13

12

Praha: Očkování pro cizince? Informace v pěti jazycích na webu

www.hospitalin.cz

Praha jde příkladem v očkování, zaměřuje se ve větší míře i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí nově v pěti jazycích. Pomoc pro statisíce cizinců tak chrání i domácí obyvatele.

Wednesday, May 12

20

Jihočeský kraj: Přibylo 149 případů COVID-19, o 85 méně než ve středu před týdnem, počet aktuálně pozitivních klesl na 2 763 osob

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 12. 5. – Hygienici dnes v kraji zaznamenali 149 případů SARS-CoV-2. Počet vyléčených stoupl o 227 na 92 755. Dnes nebylo nahlášeno žádné úmrtí, kumulativní počet zemřelých s COVID-19 je v Jihočeském kraji 1 754.

17

Být sestrou: publikace je poklonou zdravotníkům

www.hospitalin.cz

Patřil jim rok loňský a jsou hlavními hrdiny i toho letošního. Starají se o pacienty v ambulancích, v ochranných oblecích pracují u lůžka, přivádějí na svět nové životy, očkují, dodávají energii.

14

Nemocnice Jihlava: Lékárna v nemocnici se otevřela po opravách veřejnosti

www.hospitalin.cz

Po více než měsíci oprav se otevřela lékárna v jihlavské nemocnici. Prostory jsou větší, přibyl počet obslužných míst a prostor dostal celkově nový moderní kabát.

13

FNUSA Brno: Šly bychom do toho znovu, shodují se sestry

www.hospitalin.cz

Povolání zdravotní sestry se dostalo v uplynulém roce do hledáčku veřejnosti víc než kdy dřív. Před zdravotníky se v důsledku pandemie onemocnění COVID-19 objevily nové výzvy a řada z nich si sáhla na dno svých fyzických i psychických sil.

FN Ostrava : Vrchní sestra Kardiovaskulárního oddělení získala prestižní Cenu Anežky České

www.hospitalin.cz

Prestižní profesní ocenění za celoživotní zásluhy a rozvoj ošetřovatelství letos získala Mgr. Ludmila Klemsová, Ph.D., vrchní sestra Kardiovaskulárního oddělení Interní a kardiologické kliniky FN Ostrava.

12

Hejtman Martin Kuba: Milí Jihočeši, tak tady zase pravidelný přehled, jak očkujeme v tomto týdnu!

www.hospitalin.cz

Máme k dispozici vakcíny od Pfizer 25 740 dávek a Modernu v počtu 4 000 dávek. Vakcíny Astra Zeneca tento týden do kraje vůbec nepřijdou. Proto jsme se rozhodli dát veškerou očkovací látku Modernu ordinacím praktických lékařů.

11

Moravskoslezský kraj: OČKOVÁNÍ U PRAKTIKTICKÝCH LÉKAŘŮ SE ZRYCHLÍ, KRAJ JIM POŠLE TISÍCE VAKCÍN MODERNY

www.hospitalin.cz

Pacienti, kteří čekají na očkování u svého praktického lékaře, se brzy své vakcíny dočkají. Kromě vakcín AstraZeneca a Janssen budou mít praktici k dispozici i Modernu.

Tuesday, May 11

16

Mgr. Šárka Šatrová: Trauma z Covidu na zdravotníky dolehne s odstupem

www.hospitalin.cz

Když psychoterapeutka Šárka Šatrová začala před rokem spolupracovat s jičínskou nemocnicí, netušila, že nejvíce budou její služby žádat sami zdravotníci. Zatímco se v novinách psalo o bojovnících v první linii, sestry i lékaři na…

11

FN Hradec Králové uspěla s projektem na další rozvoj dobrovolnické činnosti

www.hospitalin.cz

Fakultní nemocnice Hradec Králové uspěla s žádostí o dotaci v rámci projektu Efektivizace systému nemocniční péče v České republice prostřednictvím dobrovolnické činnosti. Cílem podpory je další rozvoj dobrovolnictví v nemocnicích.

Monday, May 10

10

Jihočeský kraj: V neděli 16 nových případů COVID-19

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 8. 5. – Hygienici za část soboty a v neděli zaznamenali 16 nových případů SARS-CoV-2, o 45 méně než v neděli před týdnem. Počet vyléčených osob a verifikovaných případů úmrtí se v neděli neměnil. Kumulativní počet…

Uherskohradišťská nemocnice rozšířila služby ambulance ORL o výdej a seřizování sluchadel

www.hospitalin.cz

Pacienti s vadami sluchu tak mohou přímo v UHN využít komplexní služby od stanovení závažnosti jejich nedoslýchavosti, výběru sluchadla s erudovaným specialistou až po dlouhodobou rehabilitační péči s pravidelným seřizováním sluchadel…

Saturday, May 8

21

Jihočeský kraj: Přibylo 108 nových případů COVID-19, o osmdesát méně než v sobotu před týdnem

www.hospitalin.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE 8. 5. – Hygienici včera a dnes zaznamenali 108 nových případů SARS-CoV-2, to je o 80 méně než minulou sobotu.

Friday, May 7

12

Fakultní nemocnice Hradec Králové: Postupné obnovování běžného provozu

www.hospitalin.cz

Fakultní nemocnice Hradec Králové díky výraznému poklesu počtu pacientů s COVID-19 postupně obnovuje běžný provoz.

Nemocnice České Budějovice: Neurochirurgické oddělení čelí nárůstu počtu pacientů

www.hospitalin.cz

Neurochirurgické oddělení nemocnice České Budějovice, a.s. provede ročně přibližně 2 000 operací pro více než 60 druhů onemocnění.

Thursday, May 6

20

Úsměv mámy – kampaň #skutecnematerstvi

www.hospitalin.cz

Konečně se vám podařilo otěhotnět, narodilo se vám miminko a … vy se prostě necítíte na obláčku a báječně? Máte pochybnosti, bojíte se, jste unavené a nebo je to ještě horší? Proto je tady Úsměv mámy!

19

PRAHA: Metropolitní očkovací centrum zvýší kapacitu na 1 600 naočkovaných lidí denně. Od června pak až na 2 000

www.hospitalin.cz

Metropolitní očkovací centrum na Vyšehradě čeká v rámci května zvýšení kapacity až na 1 600 lidí, kterým by měla být podána denně vakcína proti nemoci covid-19. Hlavní město tímto krokem reaguje na plánované navýšení dávek od společnosti…