English

ChannelWorld

Today News

17

IDC: Euforie se nekoná, trh chytrých telefonů v EMEA v roce 2020 oslabil o 4,2 %

channelworld.cz

Vloni se v regionu EMEA prodalo 345,2 milionu chytrých telefonů, pokles v Evropě činil 4,9 %. Analytici nicméně očekávají, že by prodeje v Evropě měly letos mírně růst.

Okta kupuje platformu pro správu identit Auth0, dá za ni 6,5 miliardy dolarů

channelworld.cz

Začleněním konkureční společnosti Auth0 získá Okra přístup k funkcím na správu identit zaměřeným na vývojáře, ty by měla začlenit do své vlastní platformy na správu identit.

16

DPD vloni zvýšilo tržby o 42 % na 11 miliard eur, netají se ambiciózními cíli

channelworld.cz

Do roku 2025 chce přepravce své tržby ještě zdvojnásobit, zaměří se i na koncept X2C, v nemž se chce stát nejinovativnějším hráčem. Zároveň plánuje upevňovat svou pozici i na mimoevropských trzích.

AOC představuje novou řadu monitorů V4 pro domácí uživatele

channelworld.cz

Čtveřice nových monitorů nabízí ploché IPS panel s širokými pozorovacími úhly, široké možnosti připojení či ze tří stran bezrámový design.

Wednesday, Mar 3

20

Nové procesory Intel Rocket Lake by měly být dostupné na konci března

channelworld.cz

Německý prodejce – embargům navzdory – minulý týden uvedl do prodeje nejnovější čipy Intel Rocket Lake-S 11. generace. Po zásahu Intelu výrobce upřesnil, že se procesory na pulty dostanou 30. 3. 2021.

19

Cisco Webex zavádí strojové simultánní tlumočení během videokonferencí

channelworld.cz

Funkce simultánního tlumočení, zajišťovaná strojovým učením, bude do Webexu přidaná v květnu. Zatím nabízí tlumočení z angličtiny do více než stovky jazyků, v budoucnu by mělo být k dispozici obousměrné tlumočení do a z 70 jazyků.

18

Accenture: Kyberzločincům se vyplácí útoky na jedince, rostou i počty útoků na organizace

channelworld.cz

Podle odborníků z Accenture v posledním měsíci nebývale roste počet útoků na české firmy, úspěšné jsou útoky přes zaměstnance.

13

IDC: Trh PC v EMEA v prvním čtvrtletí 2021 zaznamená historický růst, i díky lockdownům

channelworld.cz

Přestože prodeje PC v první polovině letošního roku budou podle analytiků lámat rekordy, do roku 2025 by měl trh PC v regionu EMEA oslabovat v průměru o 2,2 % ročně. Klesat bude zájem hlavně o tradiční notebooky a desktopy.

12

HyperX uvádí herní headset Cloud Stinger Core Wireless pro PlayStation

channelworld.cz

Nový bezdrátový headset v bílém provedení je kompatibilní s počítači i PS4 a PS5. Baterie podle výrobce vydrží až 17 hodin provozu.

10

Cisco po dramatických námluvách úspěšně dokončilo akvizici společnosti Acacia

channelworld.cz

Výrobce za 4,5 miliardy dolarů získá přístup k portfoliu řešení pro přenos dat na velké vzdálenosti společnosti Acacia. Obě firmy se přitom ještě v lednu soudily.

Tuesday, Mar 2

19

Palo Alto vylepšuje partnerský program, do popředí se dostávají specializace

channelworld.cz

Program si klade za cíl pomáhat partnerům rozlišovat služby, budovat nové odborné znalosti v oblasti zabezpečení a zvyšovat ziskové podniky.

16

Naďa Vyhlídalová, Tech Data: Spouštíme unikátní model prodeje cloudových řešení

channelworld.cz

Microsoft, Tech Data a Navertica vytvořily obchodní model, jenž umožní partnerům prodávat cloudové řešení Dynamics 365 Business Central bez jakýchkoliv certifikací. S Naďou Vyhlídalovou, která celou iniciativu zastřešuje, jsme probrali,…

14

Check Point: Rok 2020 vedle koronavirové přinesl i pandemii kybernetickou

channelworld.cz

Hackeři zneužívají pandemii covidu-19 k útokům na organizace všech velikostí, mimo jiné i nemocnice. Například v listopadu a prosinci 2020 došlo celosvětově k nárůstu kybernetických útoků na zdravotnická zařízení o 45 %.

13

D-Link představuje spravovatelné gigabitové switche řady DGS-2000

channelworld.cz

Gigabitové řízené přepínače řady DGS-2000 podle výrobce poskytují pokročilé bezpečnostní funkce a flexibilní možnosti nasazení a správy sítě v podnikovém i veřejném sektoru.

12

ATC Zprávy Live i tento týden

channelworld.cz

K úterý již tradičně patří ATC Zprávy a ani tento týden o ně a nové informace nepřijdete! Již 2. 3. 2021 se můžete těšit na společnosti HPE, Honeywell, Genesis a D-Link.

Monday, Mar 1

17

IDC: Globální trh tiskových zařízení se na konci roku zvedl, vyrostl o 5,6 %

channelworld.cz

Počty prodaných jednotek sice ve čtvrtém kvartálu rostly, hodnota ovšem podobným tempem klesala. Lídr trhu HP svým výkonem překonal všechny konkurenty.

16

Avaya na konci roku zvýšila tržby o 4 %, daří se řešení OneCloud

channelworld.cz

Tržby společnosti v prvním čtvrtletí fiskálního roku 2021 činily 743 milionů dolarů, roční obrat z pravidelných výnosů OneCloud dosáhl výše 262 milionů dolarů, což představuje postupný nárůst o 38 %.

15

T-Mobile v pandemickém roce 2020 zvýšil tržby o mírných 1,6 %

channelworld.cz

Služby operátora na konci loňského roku využivalo téměř 6,2 milionu zákazníků. Zájem o internetové připojení od T-Mobilu vzrostl o 15 %, celkové tržby se vyšplhaly na zhruba 28,3 miliardy korun.

14

Accenture a VMware zakládají obchodní skupinu, chtějí urychlit cloudovou transformaci

channelworld.cz

Investice společností Accenture a VMware do nové obchodní skupiny si klade za cíl urychlit zavádění cloudu ve velkém rozsahu a tvorbu moderních aplikací.

13

Home office priority pro MSP: ochrana koncových zařízení, záplatování a ochrana e-mailů

channelworld.cz

63 % organizací vloni zaznamenalo v souvislosti s home office nárůst kybernetických útoků

Lenovo představuje notebooky ThinkPad X13 a X13 Yoga pro lepší mobilitu

channelworld.cz

Nové notebooky ThinkPad s procesory Intel Core vPro 11. generace a nejnovější generaci mobilních procesorů AMD Ryzen 5000 Series nabízí vylepšenou konektivitu i technologie pro spolupráci a komunikaci.

Friday, Feb 26

18

Seznamte se s trojicí zbrusu nových monitorů z dílny Philips

channelworld.cz

Společnost MMD uvádí na trh tři nové modely monitorů cílících na specifické potřeby dnešních uživatelů. Philips 288E2UAE přinese pokročilý výkon a funkce komerčních zařízení do domácností, Philips 243B1JH je ideálním modelem pro dokování…

14

eD system vyhlášen slovenským distributorem roku značky Canon

channelworld.cz

Vedle ceny pro distributora s největším obratem v rámci SR eD system pomyslně převzal i uznání pro nejlepšího distributora v oblasti periferií za rok 2020 pro Českou a Slovenskou republiku.

WESTech je distribútorom portfólia spoločnosti Dell Technologies na Slovensku

channelworld.cz

Spoločnosť WESTech je teraz oprávnená distribuovať kompletné portfólio spoločnosti Dell Technologies (Dell clients, server, networking, Dell EMC storage).

Clico slaví 30 let na trhu

channelworld.cz

Distributor s přidanou hodnotou, jenž působí ve většině zemí střední a východní Evropy, byl založený v roce 1991. Vedle distribuce se také věnuje pořádání odborných vzdělávacích kurzů v rámci svých školicích středisek.

13

GFI Software: Devět z deseti běžných uživatelů nedokáže rozpoznat phishingový e-mail

channelworld.cz

Nové spamové a phishingové techniky podle GFI ohrožují zejména SMB společnosti. Pro mnoho malých a středních firem je však vícevrstvá ochrana elektronické pošty cenově nedostupná.

Nejnovější grafiky GeForce RTX 3060 v PC X-Diablo

channelworld.cz

Nové kusy počítačů X-Diablo, jež jsou dostupné jen v omezeném množství, obsahují grafiku NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB, zvukovou kartu 7.1 Realtek ALC S1200A či síťovou kartu 2,5GB.

Axis uvádí síťový videointerkom Axis I8016-LVE pro doplnění videodohledu

channelworld.cz

Zařízení slouží k obousměrné komunikaci i identifikaci návštěvníků a nabízí rozlišení obrazu 5MP či úhel záběru 140°. Hodí se tak například u vchodů nebo bezobslužných bran.

Thursday, Feb 25

20

IDC: Rozmach umělé inteligence, globální trh do roku 2024 poroste o 17,5 % ročně

channelworld.cz

Trh AI by měl i díky pandemické poptávce do roku 2024 překonal hranici 500 miliard dolarů. Největší, ale zároveň nejpomaleji rostoucí kategorií je AI software, naopak AI hardware v roce 2020 tvořil jen 5 % tržeb.

13

LG zpřístupní chytrou televizní platformu webOS partnerským značkám

channelworld.cz

LG nabídne ostatním výrobcům televizorů svoji platformu spolu s integrovanými obsahovými službami. Chce tak nastartovat nový trend i posílit význam své značky.