English

ChannelWorld

Friday, Nov 15

16

Gartner: Generace Z se v pracovním prostředí chová jinak než mileniálové

channelworld.cz

Zaměstnanci generace Z jsou podle Gartneru podobnější generaci X než mileniálům. Jsou ochotní tvrdě pracovat a budovat kariéru v rámci jedné společnosti, ale neradi sdílí prostor s ostatními.

TP-Link uvádí na trh 24portový switch T2600G-28TS-DC z rodiny JetStream

channelworld.cz

Nový přepínač nabízí gigabitová ethernetová připojení na všech portech, funkci L2+ pro efektivnější využití síťových zdrojů či celou řadu funkcí pro ISP.

Dell Technologies představuje strategii odpovědnosti do roku 2030, chce měnit svět

channelworld.cz

Nový plán se soustředí na synergii technologií, dat a lidského ducha. Dell chce například v rámci svého provozu a spolupráce s dodavatelským řetězcem snížit do roku 2030 emise skleníkových plnů o 60 %.

15

Microsoft oznamuje personální změny ve vedení v České republice a na Slovensku

channelworld.cz

Šarády v českém a slovenském Microsoftu. Novou ředitelkou pro sektor veřejné správy je Lenka Axlerová, Klára Žižková přebírá vedení HR, na pozici ředitele pro technické standardy nastoupil Dalibor Kačmář a Ladislav Možný je obchodním a…

Thursday, Nov 14

13

Tech Data opravdu mění majitele, Apollo Global Management za ni dá 5,4 miliardy dolarů

channelworld.cz

Apollo získá Tech Datu za zhruba 5,4 miliardy dolarů. Distributor si zachová generálního ředitele i floridské sídlo, její kmenové akcie již však nebudou veřejně obchodovatelné.

12

Slovenská ABC Data změnila svůj název na ALSO Slovakia

channelworld.cz

Změna názvu je prvním vnějším projevem integračního procesu po letním převzetí polské distribuční skupiny švýcarským holdingem ALSO. Přejmenování české pobočky by mělo následovat v dohledné době.

11

Obrazem: Podzimní workshopy eD systemu přivítaly dvě stě resellerů a devět značek

channelworld.cz

Říjnová etapa workshopů eD systemu postupně zavítala do Ostravy, Pardubic, Starého Města u Uherského Hradiště a Prahy. Setkání vedle prezentací zástupců značek nabídla i mobilní kasino či off-roadové jízdy plné adrenalinu.

Acronis: Stále více českých organizací se setkává s ransomwarem

channelworld.cz

Ransomware je hlavní příčinou ztráty firemních dat pro 29 % respondentů z řad účastníků konferencí Acronis Roadshow. Nejčastější příčinou je selhání hardwaru následované lidskou chybou.

10

Xiaomi uvádí Redmi Note 8T vybavený čtveřicí zadních fotoaparátů

channelworld.cz

Nový chytrý telefon střední třídy disponuje LCD displejem o úhlopříčce 6,3 palce a rozlišení Full HD+, zadním fotoaparátem se čtyřmi snímači či ifraportem a 3,5 mm jackem. Nechybí ani podpora rychlého nabíjení.

Wednesday, Nov 13

15

Lenovo představuje partnerský program Elevate pro segment datacenter a serverů

channelworld.cz

Doplňující partnerský program se systémem zpětných rabatů cílí na nové partnery z řad malých firem, kteří chtějí zahájit spolupráci s Lenovem v rámci prodeje severů, úložišť a dalších řešení pro datová centra.

14

Algotech: České firmy si od cloudu slibují hlavně ochranu dat

channelworld.cz

Zálohování dat, možnost škálovat zdroje, větší mobilita či automatický update používaného softwaru. I díky tomu podle Algotechu používá cloudová řešení už třetina firem v České republice.

PayPal: Téměř čtvrtina malých a středních podniků v ČR prodává on-line

channelworld.cz

Celkem 24 % českých malých a středních podniků prodává své výrobky a služby online, což je více než průměr všech 28 členských států EU (17 %). Výrazným celosvětovým trendem je nakupování přes sociální sítě.

13

Trend Micro uzavírá strategické partnerství s firmou Snyk, zabezpečí vývoj aplikací

channelworld.cz

Prvním výstupem partnerství bude integrovaná ochrana s opravami zranitelností v open source určená pro vývojáře používající principy DevOps. Společnosti plánují navázat dlouhodobou spolupráci.

11

Oki uvádí pětibarevnou tiskárnu Pro9541WT pro digitální tisk i na tvrdé povrchy

channelworld.cz

Nová tiskárna podporující formát SRA3+ umožňuje malonákladový tisk od jednoho kusu a je tak vhodná pro komerční a reklamní tisk. Lze potiskovat širokou škálu povrchů od keramiky přes dřevo až po nejrůznější textilie.

Tuesday, Nov 12

17

Ondrej Jaroš a Roman Koch jsou novými directory v KPMG

channelworld.cz

Jaroš vede oddělení Management Consulting, kde zodpovídá za dodávky digitálních a IT řešení. Koch se postavil do čela KPMG Lighthouse – kompetenčního centra pokročilé analytiky a inteligentní automatizace.

16

Arrow spouští novou verzi cloudové platformy ArrowSphere

channelworld.cz

Mezi novinky patří například katalog dodavatelů, vyhledávací lišta na bázi umělé inteligence či inteligentní katalogové filtrování.

15

Jak vybírat škálovatelný Application Delivery Controller (ADC) pro různá prostředí

channelworld.cz

V dnešní době velkého množství připojených zařízení a dynamických obchodních modelů, je nezbytné mít elastický systém pro dodávání aplikací (Application Delivery), který dokáže snadno zvýšit nebo snížit kapacitu podle potřeb. A to buď on…

13

IDC: Západoevropský trh tiskových zařízení nenaplnil očekávání, poklesl o 4,9 %

channelworld.cz

Prodej tiskáren a multifunkcí v západní Evropě nadále klesá. Dobrý kvartál má za sebou Francie, naopak Spojené království pokračuje v dvouciferných propadech. Pozitivní zprávou je mírný růst poptávky po barevných multifunkcích formátu A4.

Cisco: Tři čtvrtiny firem chtějí do dvou let výrazně modernizovat své sítě

channelworld.cz

Podle Pavla Křižanovského z české pobočky Ciska se budoucnost sítí v následujících pěti letech bude točit kolem umělé inteligence, internetu věcí a inovací v bezdrátových technologiích.

12

Mall Pay slaví rok na trhu, zaznamenal 500% nárůst počtu transakcí

channelworld.cz

Po roce fungování se Mall Pay dostal k 70 tisícům zákazníků, zhruba pětina z nich službu využívá pravidelně. Průměrná hodnota transakce je aktuálně 1 200 Kč.

Monday, Nov 11

18

IDC: Globální trh chytrých telefonů vzrostl o 0,8 % díky úspěchu Huawei v Číně

channelworld.cz

K celkovému mírnému růstu přispěla čínská slevová akce ke dni nezadaných. Huawei ve třetím čtvrtletí posílilo o 28,2 %, lídr trhu Samsung o 8,3 %. Oslabení ostatních výrobců o 14,7 % svědčí o pokračující konsolidaci trhu.

16

Shopsys: E-shopové agentury v ČR a SR plánují investovat do vlastních platforem

channelworld.cz

Čtyři pětiny českých a slovenských e-shopových agentur operují s vlastními platformami, často však zastaralými, do kterých v následujících pěti letech plánují investovat v součtu téměř dvě miliardy korun. To se může promítnout do cen…

Eset je zakládajícím členem aliance pro ochranu obchodu Google Play

channelworld.cz

Eset se bude podílet na vyhledávání potenciálního malwaru v obchodu Google Play. Zároveň bude součástí ověřovacího procesu, který aplikace analyzuje ještě před zveřejněním v Google Play.

11

Energie ČS: 16 % Čechů chce investovat do chytré domácnosti

channelworld.cz

Celkem 4 % Čechů již vlastní zařízení pro chytrou domácnost, dalších 16 % o něm uvažuje. Průzkum také ukázal, že spotřebu energií v domácnosti více kontrolují ženy a senioři.

Friday, Nov 8

16

NetApp a Alef Group nastínili trendy a realitu dnešní umělé inteligence

channelworld.cz

Společný kulatý stůl se točil kolem umělé inteligence a jejího rozvoje v České republice, došlo i na zhodnocení fungování zastoupení NetAppu v ČR.

13

Cisco čerpá ze zpětné vazby partnerů, chce se více zaměřit na jejich ziskovost

channelworld.cz

Společnost již v posledních 12 měsících zredukovala počet platforem a nástrojů pro partnery. Zároveň se plánuje více zaměřit na boj proti partnerům z šedé zóny a překazit jim prodej padělaných produktů pod cenou.

Gartner: Evropské podniky jsou při náhlém obratu na trhu zranitelné

channelworld.cz

Z průzkumu vyplynulo, že 30 % organizací v případě obratu omezuje IT rozpočty a 32 % snižuje financování nových obchodních iniciativ. Organizace by se proto měly naučit flexibilně reagovat na změny prostředí, ve kterém působí.

12

Obrazem: Digitalizace je otázkou dneška, zaznělo na Dell Technologies Forum 2019

channelworld.cz

Letošní fórum se neslo v duchu digitální transformace a jejích dopadů na průmysl i společnost. Dell Technologies mimoto představil novinky v oblasti pracovních či herních PC a podnikové infrastruktury.

Thursday, Nov 7

20

Mailkit: Čechům chodí častěji reklamní e-maily než ty pracovní či soukromé

channelworld.cz

Téměř devět z deseti Čechů odebírá newslettery, nejčastěji kvůli slevovým nabídkám či zájmu o značku. Pětina dotazovaných uvedla, že reklamních e-mailů za týden obdrží více než 51.

19

Xerox chce koupit HP

channelworld.cz

Obě společnosti se potýkají s útlumem v oblasti tiskových zařízení, spojením by mohly zefektivnit svůj byznys a snížit náklady. HP již potvrdilo, že od Xeroxu dostalo nabídku.