English

Hybrid.cz

Friday, Jun 14

15

Vodíkové náklaďáky Hyundai už ve Švýcarsku najely 10 milionů kilometrů

www.hybrid.cz

Nákladní vozidla Hyundai XCIENT Fuel Cell poháněná palivovými články ve švýcarských vozových parcích překonala vzdálenost 10 milionů km.

12

ČEZ vyhodnotil nabídky na stavbu nového jaderného bloku

www.hybrid.cz

ČEZ předal Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) hodnoticí zprávu nabídek na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech. Zvolil "preferovaného" uchazeče.

10

Raben používá elektrický chladicí návěs

www.hybrid.cz

Logistická společnost Raben v posledních letech investuje do inovací, jedním z hlavních témat je přitom ekologičtější provoz flotily.

Thursday, Jun 13

19

Cebia nově umožňuje základní prověření aut zdarma na portálu Sauto

www.hybrid.cz

Díky společnosti Cebia si lze nyní na největším inzertním portálu Sauto ZDARMA zkontrolovat, zda auto nemá stočený tachometr a další důležité informace.

15

Elektrický náklaďák eActros 600 na cestě k nejsevernějším a nejjižnějším bodům Evropy

www.hybrid.cz

Dva prototypy eActros 600, blízké sériovému provedení, vyrazily z Frankfurtu nad Mohanem. Elektrické náklaďáky ujedou více než 13 000 km.

10

Precizní zemědělství používá již 30 % českých zemědělců z oblasti rostlinné výroby

www.hybrid.cz

Dle výzkumu 34 % respondentů plánuje v následujících 2-3 letech zavést nějakou technologii precizního zemědělství nebo zavést jiný, prozatím méně rozšířený, způsob hospodaření.

09

Čtvrtina českých řidičů přiznává, že při řízení kouká do mobilu

www.hybrid.cz

Čtvrtina českých řidičů přiznává, že při řízení čtou textové zprávy nebo sledují sociální sítě, nehodovost v důsledku nevěnování se řízení vloni vzrostla o 16 %.

Wednesday, Jun 12

19

Nové Volvo FH16: více výkonu – méně paliva

www.hybrid.cz

Nové Volvo FH16 je nejvýkonnějším nákladním vozidlem v Evropě, které je však zároveň velmi úsporné - a navíc může jezdit na 100% obnovitelná paliva.

13

Anytime carsharing nabízí hybridy, elektromobily i elektroskútry

www.hybrid.cz

Služba sdílení aut Anytime nabízí v rozšířeném vozovém parku kromě hybridů také elektromobily a elektrické koloběžky. Celkem má 600 aut.

11

Hyundai Inster: dostupný elektromobil se slušným dojezdem

www.hybrid.cz

Hyundai oznámil nový elektromobil Hyundai Inster, který má být uveden na trh v roce 2024. Půjde o relativně levné auto s dojezdem 355 km WLTP.

08

EPC: efektivní cesta k dosažení energetických úspor bez počátečních investic

www.hybrid.cz

Všeobecné povědomí o tom, co se skrývá pod zkratkou EPC (Energy Performance Contracting), do češtiny překládanou jako „projekt energetických úspor se zaručeným výsledkem“, je stále relativně nízké.

Tuesday, Jun 11

18

3DDen bude zplastového odpadu z oceánu vyrábět obklady a dekorace

www.hybrid.cz

Česká společnost 3DDen zaměřená na 3D tisk bude z oceánského plastového odpadu vyrábět užitné produkty. Začne s obklady a dekoracemi.

15

EFG zahájila výrobu biometanu v největší bioplynové stanici na Jižní Moravě

www.hybrid.cz

Investiční společnost EFG v červnu spustila výrobu biometanu v bioplynové stanici EFG Vyškov BPS. Zpracovává bioodpad na plyn, elektřinu a teplo.

11

Cardino, trh s ojetými elektromobily, získává velkou investici

www.hybrid.cz

Cardino, průkopník na trhu s ojetými elektromobily, oznámilo úspěšné kolo počátečního financování ve výši téměř 100 milionů korun, za kterým stojí německý fond Point Nine.

09

Nový Peugeot 3008: hybrid začíná na 749 000 Kč, elektromobil má dojezd až 680 km

www.hybrid.cz

Peugeot nahrazuje svůj bestseller zcela novým SUV typu fastback. Kromě různých variant elektropohonu využívá model 3008 také plug-in hybridní a mild-hybridní pohon.

Tepelné čerpadlo může během roku také ohřívat bazén

www.hybrid.cz

Kromě vytápění, ohřevu teplé vody a chlazení domu může tepelné čerpadlo také úsporně ohřívat vodu v bazénu. Ideální je v kombinaci s fotovoltaikou.

07

Fanoušci elektromobility se setkali u Oder na dalším ročníku eJantarové cesty

www.hybrid.cz

Řidiči několika desítek elektromobilů se setkali na dalším ročníku eJantarové cesty v Heiparku nedaleko Oder.

Monday, Jun 10

14

Delta Green spustili Protea, platformu pro řízení spotřeby a výroby elektřiny

www.hybrid.cz

Nechat svou domácnost vydělávat na elektřině i v době, kdy nejste doma. Tak by se dalo zjednodušeně popsat fungování nové platformy Proteus od Delta Green.

Z nové dálnice D4 je hotovo přes 85 %, blíží se do finále

www.hybrid.cz

O pokroku na stavbě dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti dopravní infrastruktury, se přijel přesvědčit premiér Petr Fiala.

13

BASF a NGK uvádějí na trh pokročilý typ sodíko-sirných baterií se sníženou degradací

www.hybrid.cz

Vylepšená technologie baterií NAS MODEL L24 umožňuje zákazníkům ušetřit přibližně 20 % investice do bateriového úložného systému NAS ve srovnání s předchozím typem baterie.

11

FlixBus poprvé propojí středoevropské metropole s Bělehradem

www.hybrid.cz

FlixBus zavádí premiérové spojení Prahy se Srbskem. Dalšími hlavními městy dostupnými za Srbska budou Vídeň a Budapešť. Z Brna dojedete až na Balkán.

09

Elli Charger 2: chytrá domácí nabíječka od Volkswagenu

www.hybrid.cz

Značka Elli koncernu Volkswagen představuje novou nástěnou domácí nabíječku Elli Charger 2. Je vybavena širokou škálou služeb a umí snížit náklady nabíjení.

Friday, Jun 7

14

Rivian představil výrobní facelift svých elektromobilů

www.hybrid.cz

Začínající americká automobilka Rivian ukázala novou generaci elektromobilů Rivian R1S a Rivian R1T. Změny jsou hlavně "pod kapotou".

13

Ojetiny ze Švédska: je výhodné koupit auto z populární severské destinace?

www.hybrid.cz

Carvago před rokem zveřejnilo analýzu, ze které vyplynulo, že některé modely aut jsou výrazně levnější ve Švédsku než v Česku. Jak je to dnes?

10

Největší česká baterie ČEZ ve Vítkovicích hlásí 100% spolehlivost

www.hybrid.cz

Systém o výkonu 10 MW, největší v ČR a patřící pod ČEZ, úspěšně ukončil zkušební provoz. Zařízení velké jako rodinný dům obsahuje asi 95 tun lithiových baterií.

Thursday, Jun 6

19

Ministerstvo práce a sociálních věcí nasadí umělou inteligenci

www.hybrid.cz

Občané mohou od 10. června komunikovat s Úřadem práce 24 hodin denně bez nutnosti fyzické návštěvy či čekání na spojení s operátorem.

15

Zelená pro agrovoltaiku: senátoři schválili revoluční novelu

www.hybrid.cz

Agrovoltaika, tedy souběh zemědělské a energetické produkce pomocí fotovoltaických panelů umístěných u plodin, čeká už jen na podpis prezidenta.

12

Elektromobil Volvo EX90 už se vyrábí

www.hybrid.cz

Závod Volvo poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně zahájil výrobu nového vlajkového modelu, plně elektrického SUV Volvo EX90.

Vodíková Toyota Lunar Cruiser se připojí k lunární misi NASA

www.hybrid.cz

Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc.

10

Poptávka po LPG vytápění výrazně roste

www.hybrid.cz

O plynové vytápění je stále velký zájem. Lidé přecházejí z tuhých paliv nejen na zemní plyn, ale též na kapalný propan (LPG).