Co ještě není, a co už je schopno života? A jak by mohl vypadat život ve vesmíru? Biochemička a astrobioložka Klára Hlouchová zkoumá otázky původu a evoluce proteinů. A otázky života, vesmíru a tak vůbec. „Operujeme někde mezi živým a…
Čeká nás svět, ve kterém bude možné za okamžik vyprodukovat tisíce falešných vědeckých článků. Část z nich určitě vyjde. Koneckonců už teď k tomu kdekomu stačí několik stovek dolarů. Co to udělá se společností? A jak budeme posuzovat, co…
Google pořádá pro své zákazníky a vývojáře mnoho rozmanitých akcí, ale každoroční konference nazvaná jednoduše I/O je mezi nimi nejdůležitější. Ta letošní byla věnována téměř výhradně umělé inteligenci. Firma, která vyrostla a zbohatla na…
Astrofyzik Norbert Werner a teoretický fyzik Samuel Kováčik si povídají o vesmíru – původně v podcastu, teď i na stránkách knihy. Někdy jen ve dvou, někdy s hostem. Postupně se od úchvatné profese astronauta dostávají k rozebírání blízkého…
Ještě před deseti lety to vypadalo, že se zanedlouho dočkáme masa, při jehož výrobě nezemřelo jediné zvíře. Dnes toto biotechnologické odvětví táhne dolů slabý zájem investorů. Proces výroby „kultivovaného masa“ je mnohem složitější, než…
Výzkum účinků psilocybinu – látky z hub, nejčastěji z lysohlávek – zažívá ve vědeckém světě v posledních letech velký boom. Albert Garcia-Romeu působí v jednom z týmů, které v oboru udávají tempo. „Do pěti let budeme mít lék z psilocybinu…