English

Bydlení at i60.cz

Today News

10

Život je jako dobrý dort

www.i60.cz

Rodiče nám ho pomohou upéci a snaží se do něho dát všechno dobré a nejlepší, ale náplň si už musíme udělat sami. Někdy je těžké náplň vymyslet, aby ten náš dort byl opravdu jedinečný, a snažíme se, aby vyhrál svoji soutěž.

09

Bílá košile: Klasika pro různé příležitosti, každou postavu i každý věk

www.i60.cz

Často se s ní spojuje slovo basic. Tedy základ. Tak se v módní branži označují kusy oděvu, které by měly být v každém šatníku. Jenže některým ženám připadá taková bílá košile příliš nudná, obyčejná, a tak se jí vyhýbají.

08

Pojďte s Ungeltem na Vejšlap

www.i60.cz

Uměleckého šéfa pražského Divadla Ungelt Pavla Ondrucha jsme čtenářům představili jako dramaturga velmi úspěšné hry Housle. Dnes vás s ním seznámíme v roli režiséra. V jeho nastudování už nyní divadlo Ungelt uvádí světovou premiéru…

Monday, Jun 1

13

12

10

Na chatu s Přemyslem Bičovským

www.i60.cz

Fotbalový reprezentant a člen Klubu prvoligových kanonýrů Přemysl Bičovský bude dalším hodstem naší on-line besedy s názvem "Na chatu s...". Popovídat si můžete s Přemyslem Bičovským ve středu od 14.00 hodin.

Léto 2020: Užijte si relaxační pobyt na vlastní zahradě

www.i60.cz

Máte v plánu strávit letošní léto doma? Zařiďte si pohodlné posezení a vyšperkujte si svou oázu klidu pěknou zelení. S těmito tipy bude výběr venkovního nábytku hračka.

09

Nejstarší děti: Dagmar chodí za svou mámou Nelly každý den

www.i60.cz

Mám se moc dobře, říká Nelly Chromíková. Je jí jednadevadesát let, je nevidomá, přesto říká tuto pozoruhodnou větu. Jenže jí na ní nic pozoruhodného nepřipadá. Nelly má totiž rodinu, která se o ni pěkně stará. Chodí za ní dcera, syn,…

07

Slavíme Světový den mléka. Ale potřebujeme mléko i v dospělosti?

www.i60.cz

Každý asi ví, že by se mléko a mléčné výrobky měly dávat především dětem a dospívajícím, protože právě v tomto období rostou kosti. Malá spotřeba vede k velkým problémům v dospělosti.

Sunday, May 31

11

Motoristické vteřiny – jedeme k našim sousedům

www.i60.cz

Takže se nám otevírají hranice. My se těšíme po tom dlouhém nuceném zimním a jarním pobytu doma na nějaký ten výlet, na cestu, na změnu.

10

Nepečený jahodový dort. Zvládne jej i méně zručná cukrářka

www.i60.cz

Začíná doba jahod a tedy i receptů z tohoto voňavého ovoce. Pokud se blíží nějaká vaše rodinná oslava, zkuste hostům přichystat chutný dort z čerstvých jahod. Jak na to?

09

08

Vladimír (83) přepsal byt a chatu na syna. Ten se zadlužil, obě nemovitosti pak exekutor prodal v dražbě

www.i60.cz

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Exekuce, ztráta bytu i chaty. A to jenom proto, že synovi nevyšlo podnikání a zadlužil se. Kvůli exekuci na synův majetek přišel pan Vladimír s chotí o střechu nad hlavou.

07

Saturday, May 30

14

12

59 a více. Aneb senior jako sprosté slovo

www.i60.cz

V rádiu hráli písničku s krásným textem "Ještě jsem nebyl in a už jsem retro" a já jsem vyplňovala na počítači jakýsi výzkum. Členkou portálu s výzkumy jsem už řadu let, za nepatrnou odměnu vyplňuji dotazníky typu: jakou banku preferuji,…

10

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

www.i60.cz

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

09

Pozdrav z výšky

www.i60.cz

Když si to tak vezmu, není výška jako výška. Vysoko je pro mou maličkost horní polička kuchyňské skříňky. To si musím přistavit stoličku, nastane-li potřeba do ní něco vložit nebo vyndat.

Friday, May 29

12

Staletími prověřené bylinky

www.i60.cz

Chřipka, kašel, horečka, nespavost nebo žaludeční problémy nejsou spojené pouze s dnešní moderní dobou. Znali je už lidé v dávné historii. Běžné nemoci, které znepříjemňují den, provázejí člověka zkrátka od nepaměti.

11

Sociální bydlení konečně na dobré cestě

www.i60.cz

Přes pochmurné vyhlídky našeho stavebnictví proběhlo novoroční setkání Svazu developerů v hotelu Hofmeister v radostném duchu. Byl k tomu ostatně dobrý důvod.

09

08

Jiří Pospíšil: Muzeum Kampa bojuje o přežití. Věříme, že si k nám najdou cestu čeští milovníci umění

www.i60.cz

Muzeum Kampa je v kritické situaci. Více než dva měsíce bylo zavřené a nyní mu chybí zahraniční návštěvníci. "Ti čeští začali chodit, ale jsou to spíše jednotky lidí. Naše existence je přitom závislá z příjmů ze vstupného," říká Jiří…

Thursday, May 28

14

12

11

Nejstarší děti: Když jí bylo padesát, odjela do Itálie dělat pečovatelku. Teď se paní Věra (68) stará o svou maminku

www.i60.cz

Někdy je to náročné. To je nejvýstižnější věta, kterou Věra Sehnalová (68) shrnuje vše, co se týká péče o staré a nemocné lidi. Ví, o čem mluví, sedmnáct let pracovala jako soukromá pečovatelka v Itálii.

10

09

Milan Hein: Diváci a herci zachránili své divadlo

www.i60.cz

Divadlo UNGELT přišlo za zrušená představení o tři miliony korun. Pokud bychom začali hrát za současných podmínek na domácí scéně pro 29 lidí, finanční ztráta by se ještě prohlubovala.

08

Tip na dovolenou: Podblanicko

www.i60.cz

Mým tipem na výlet nebo dovolenou v Čechách je Podblanicko, kam jezdím již desítky let. Vyrůstala zde moje babička, moji rodiče kraj milovali a i já zde mám oblíbená místa.