English

Jihomoravský kraj - Regiony at prvnizpravy.cz

Monday, Oct 19

12

Provizorní nemocnice? Brno je připravené, potřeba zatím není

Jarní plán vybudovat na výstavišti záložní nemocnici se stal opět předmětem diskuzí. Po jednání s krajským koordinátorem intenzivní a neintenzivní péče se město zatím rozhodlo vyčkat.

Sunday, Oct 18

Znojmo zažilo jednu z nejsilnějších turistických sezón

Znojmo zažilo jednu z nejsilnějších turistických sezón, a to i v nelehkých časech, kdy Corona nebyla a není jen mexické pivo.

Saturday, Oct 17

Rozvážkové služby mohou v Brně omezeně do více míst v centru

V běžném režimu mohou rozvážkové služby pouze do podoblastí Jezuitská, Měnínská a Bašty. Vzhledem k aktuální situaci si mohou zažádat o povolení ještě do podoblastí Zelný trh a Rašínova.

Friday, Oct 16

Další díl Dějin Brna líčí kvas moderního města v 19. století

Archiv města Brna pokračuje ve vydávání nově zpracovaných sedmidílných Dějiny Brna. V říjnu přibyl ke čtyřem již vydaným svazkům pátý – z chronologického hlediska se jedná o čtvrtý díl Dějin.

Thursday, Oct 15

13

Péče ve školách pro děti zaměstnanců kritické infrastruktury

Město Ostrava nabízí od středy 14. října péči o děti zaměstnanců z první linie boje s koronavirovou pandemií ve vybraných základních školách.

12

Zájemci o startovací byty mají na přihlášení poslední týden

Posledních sedm dní na odevzdání žádosti mají v Brně zájemci o startovací bydlení. Vybírat můžou z padesátky volných bytů.

Wednesday, Oct 14

Znojmo: Hlavní tah na Vídeň se v příštích dnech dočká opravy

Do opravy výpadovky na Vídeň, konkrétně silnice na Dukelských bojovníků, se pustí Ředitelství silnic a dálnic, jakožto správce komunikací ve vlastnictví státu, už tento týden.

Tuesday, Oct 13

Krajští radní schválili nákup Rapid testů pro sociální služby

Záměr pořídit 3 000 kusů Rapid testů na zjištění přítomnosti onemocnění COVID-19 pro sociální služby na území Jihomoravského kraje schválila krajská rada.

Monday, Oct 12

Znojmo s covidem a novým životem ve městě

V návaznosti na rozhodnutí vlády o zavedení preventivních opatření a omezení v souvislosti s bojem proti koronaviru město informuje o tom, jak se tato nařízení dotknou provozu úřadu a příspěvkových organizací. Většina změn platí pro období…

Sunday, Oct 11

Brněnský magistrát od 12. října 2020 upravuje úřední hodiny

Úředními dny, s níže uvedenými výjimkami, budou pondělí a středa od 8 do 13 hodin. Pokud jsou klienti objednáni elektronicky, budou jejich záležitosti řešeny v termínech, na které byli objednáni.

Saturday, Oct 10

Brněnský Ústřední hřbitov zpříjemní zázemí pro návštěvníky

Na brněnském Ústředním hřbitově dokončili stavbaři opravy veřejných toalet a přístupů do obřadní síně při ulici Vídeňská. Správa hřbitovů města Brna tímto krokem pokračuje v investicích, které mají za cíl zvýšení komfortu pro návštěvníky.

Friday, Oct 9

Znojmo: V Louckém klášteře montují další nová okna

Do konce listopadu bude mít Loucký klášter dalších 38 nových oken. Už od jarních měsíců se pracuje na jejich výměně na východní fasádě barokního konventu.

Thursday, Oct 8

V Nemocnici Milosrdných bratří vzniklo odběrové místo na Covid

Nemocnice Milosrdných bratří v Brně začne jako první městské zařízení s odběry vzorků pro testování na přítomnost koronaviru. Město tak reaguje na aktuální epidemickou situaci v Česku.

Wednesday, Oct 7

Brněnská nemocnice sahá do rezerv, lůžka pro covid pacienty má plná

Největší nárůst byl na Klinice infekčních chorob FN Brno a LF MU během uplynulého víkendu, do péče bylo přijato 26 pacientů. K 6.10. je na této klinice hospitalizováno 67 pozitivních pacientů.

Tuesday, Oct 6

Památkáři versus vedení Brna-střed. Ve hře je rozvoj centra

Dvě plošné ochranné zóny v Brně – pás kolem historického centra a část Králova Pole. Právě tato lokalita je předmětem diskuzí mezi památkáři a vedení města.

Monday, Oct 5

Dvouletá Beátka se potýká s velmi vzácnou metabolickou poruchou

Dlouholetí partneři Zuzana a Ondřej z Brna vychovávají čtyřletého Huga a dvouletou Beátku. Společně strávený čas je nyní pro čtyřčlennou rodinu vzácností. Důvodem je vážné onemocnění malé Beátky.

Sunday, Oct 4

Rozšíří se rezidentní parkování. Řidiči zaparkují na novém P+R

Ve třech nových oblastech bude od pondělí přes noc regulováno parkování. Ve dne za něj řidiči platit nemusí. Vozidlo můžou odstavit i na nově zprovozněném P+R parkovišti v Brně-Líšni.

Saturday, Oct 3

Semafory v Brně: Na čtyřech křižovatkách se vymění za modernější

Provazníkova v křížení s Merhautovou a s Jugoslávskou, křižovatka Úzké a Uhelné v centru a Táborské a Gajdošovy v Židenicích. V těchto čtyřech lokalitách dojde k výměně semaforů za modernější.

Friday, Oct 2

18

Hejtman Šimek: Přijďte k volbám!!

A čtyři roky jsou za námi. Chtěl bych vám poděkovat za Vaši důvěru, kterou jste mi před čtyřmi lety projevili ve volbách, říká Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje .

12

Ženou Jihomoravského kraje se stala Alice Tobiášová

Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Jihomoravský kraj stala Alice Tobiášová, která se věnuje charitě intenzivně již od roku 2013.

Thursday, Oct 1

Kraj rozšíří svůj varovný informační systém o nové mobilní sirény

Celkem 23 mobilních sirén a 13 elektrocentrál potřebných v době povodní rozšíří možnosti krizového řízení v Jihomoravském kraji.

Wednesday, Sep 30

Brno: Blíží se pravidelné mytí tunelů. Přes noc budou zavřené

Pravidelná údržba brněnských tunelů si vyžádá jejich noční uzavření. Na první se řidiči musejí připravit už začátkem října. Objízdnou trasu jim vždy ukáže dopravní značení.

Tuesday, Sep 29

V Brně může vzniknout centrum paliativní péče nejen pro dospělé

Odborná péče v posledních týdnech a dnech života, psychologická pomoc nejbližším i odlehčovací služba pro pečující osoby.

Monday, Sep 28

Brno: Na hlavním nádraží fungují nové tabule s odjezdy MHD

Na dopravním uzlu na Hlavním nádraží v Brně přibylo šest nových zobrazovacích tabulí s odjezdy. Jedná se o projekt participativního rozpočtu Dáme na vás „Tabule s odjezdy v podchodu Hlavasu“.

Sunday, Sep 27

Brno: Průjezd křižovatkou u Kamenolomu se zlepší příští rok

K částečnému zlepšení průjezdnosti křižovatky u Kamenolomu, tedy u nákupního centra UNI HOBBY v Bystrci, by mělo dojít už v příštím roce.

Saturday, Sep 26

O zpustlé hroby se postarají dobrovolníci. Přidáte se?

O hroby na Ústředním hřbitově, u nichž skončila nájemní smlouva a roky pustnou, se postarají dobrovolníci. Spolek Paměť národa Jihomoravský kraj právě pořádá jejich nábor.

Friday, Sep 25

17

Domácnosti ušetří za energie, ČEZ od října zlevňuje elektřinu i plyn

ČEZ jako první energetika v Česku po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.

12

Plicní lékaři v Jihomoravském kraji otevírají své ambulance

Lidé z Jihomoravského kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Snaží se najít vzácné onemocnění, které devastuje plíce a bez léčby do pěti let zabíjí.

Thursday, Sep 24

Kraj přispěje penězi na provoz mobilního Covidbusu

Darem ve výši až 596 tisíc korun Jihomoravský kraj přispěje Fakultní nemocnici Brno. Částkou ve výši 4 000 korun denně tak bude nejdéle do 30. dubna 2021 podporovat provoz tamního odběrového covidového busu.

Wednesday, Sep 23

Úpravy Mendlova náměstí nezablokují komplexní proměnu lokality

Připravované stavební úpravy na Mendlově náměstí míří do další fáze. Na základě studie, kterou vypracovala Kancelář architekta města Brna, vybrali radní společnosti, jež připraví projektovou dokumentaci a potřebné průzkumy.