English

mesto-bohumin.cz

Friday, Mar 31

08

Závan první republiky je zpět, Pětka po zimě otevírá muzeum

www.mesto-bohumin.cz

Pětka otevírá. Muzeum v pěchotním srubu MO-S5 Na Trati u Starého Bohumína v sobotu 1. dubna uvítá první návštěvníky, začíná nová sezóna. Prvorepublikový bunkr bude mít otevřeno každý víkend a o státních svátcích až do 1. října.

Thursday, Mar 30

Všechno nebo nic. Házenkářky Bohumína čeká bitva o první ligu!

www.mesto-bohumin.cz

Vítězství by znamenalo obrovský úspěch a návrat do první ligy, ztráta bodů ale může přinést hořkost a zmařenou celosezónní snahu. Házenkářky 1. SC Bohumín 98 se usilovně připravují na klíčový souboj roku s Žeravicemi, který odehrají ve…

Wednesday, Mar 29

12

Ředitel gymnázia Miroslav Bialoń mezi nej pedagogy regionu

www.mesto-bohumin.cz

Miroslav Bialoń, ředitel Gymnázia Františka Živného v Bohumíně, je mezi nej pedagogy regionu. Za výjimečné aktivity v oblasti vzdělávání a pozitivní přístup k žákům a jejich výuce hejtmanství ocenilo 20 pedagogů z Moravskoslezského kraje.

10

Na zdolání osmi pater stačilo šestnáctiletému Filipovi necelých 41 vteřin

www.mesto-bohumin.cz

Osm pater, 187 schodů, 40 metrů vysoká bývalá vodárenská věž. Bospor a Školní sportovní klub při Gymnáziu Františka Živného uspořádali další ročník nevšedního Běhu do schodů Penzionu ve věži. Zapojilo se 76 účastníků.

08

E-info domkařům připomene termín vývozu popelnice na plast a papír

www.mesto-bohumin.cz

S E-infem nezapomenete. Elektronická služba města Bohumín pomůže domkařům s hlídáním termínů vývozu popelnic na plast a papír. V předstihu jim na e-mail pošle upozornění, aby připravili k vývozu nádoby s vytříděným odpadem.

Tuesday, Mar 28

Na lidovou notu, proběhlo městské kolo celostátní pěvecké soutěže

www.mesto-bohumin.cz

Městské kolo postupové soutěže v dětském zpěvu lidových písní „Zpěváček 2023“ se letos v Bohumíně těšilo rekordní účasti. Před porotu nastoupilo 55 školáků z Bohumína a okolí. Nejlepší budou reprezentovat město v regionálním kole.

Monday, Mar 27

Alma mater vzala posluchače na cestu kolem světa se slavnými dobrodruhy

www.mesto-bohumin.cz

Na vodě, ve vzduchu, na souši. Obepluli, obletěli a objeli svět. Prožili dobrodružství, která proslavila Česko. Mořeplavec Richard Konkolski, pilot Roman Kramařík a motorkář Pavel Suchý se setkali na jednom místě, v Bohumíně.

Sunday, Mar 26

Prodeje dálničních známek rostou a v systému se chystají další novinky

www.mesto-bohumin.cz

Elektronické dálniční známky se prodávají více než před rokem. Od počátku prosince 2022 do konce února 2023, tedy v období tradiční prodejní špičky, si jich lidé koupili celkem 2,22 milionu, oproti loňským 2,16 milionu e-známek.

Saturday, Mar 25

Dětské koutky budou zkraje jara opět ve výborné kondici, probíhají opravy i úklid

www.mesto-bohumin.cz

Zkraje jara jsou dětské herní koutky připravené. Radniční odbor školství spolu se zahradníky jeden po druhém na sklonku zimy vygruntovali, teď ještě opravují a vyměňují poškozené prvky.

Friday, Mar 24

Jarní domácí premiéra je pro fotbalový Bospor výzvou

www.mesto-bohumin.cz

Bospor čeká poslední březnovou neděli od 15 hodin velká jarní domácí premiéra. Duel s nováčkem, který je ale zároveň sousedem ve vyrovnané tabulce divize F, bude výzvou. Unie Hlubina má totiž nejpevnější obranu ze všech soupeřů v soutěži.

Thursday, Mar 23

Pečovatelky jsou v terénu denně, nyní s novými hybridními vozy

www.mesto-bohumin.cz

Jednička a Dvojka. Pečovatelky z pečovatelské služby bohumínského městského centra sociálních služeb vyrážejí za klienty v nových vozech, tzv. hybridech. Centrum omladilo vozový park s pomocí evropské dotace.

Wednesday, Mar 22

V sobotu první jarní výkop, fotbalový Slovan Záblatí jde do akce

www.mesto-bohumin.cz

Zimní fotbalový spánek je definitivně u konce, jde se na věc. Po začátku moravskoslezské ligy, divizí a krajského přeboru se startu jarní části dočkají i další nižší fotbalové soutěže a do akce jdou i hráči Slovanu Záblatí.

Junioři Viktorky zahájili sezonu dvěma bronzovými a jednou stříbrnou medailí

www.mesto-bohumin.cz

Mistrovství severní Moravy juniorů v klasickém RAW silovém trojboji vyneslo závodníkům oddílu silového trojboje TJ Viktorie Bohumín tři bronzové a jednu stříbrnou medaili.

Tuesday, Mar 21

Na velikonočním jarmarku ve Skřečoni se bude podávat oblíbený žurek

www.mesto-bohumin.cz

Za jarní a velikonoční inspirací do Skřečoně. V tamním domě místní skupiny PZKO v ulici 1. máje (kousek od základní školy) proběhne další ročník tradičního velikonočního jarmarku. Nabídne mimo jiné typické dobroty polské kuchyně.

Monday, Mar 20

Benešovka jede ve finanční gramotnosti první ligu, bude na konferenci ČNB

www.mesto-bohumin.cz

Bohumínská „Benešovka“ se zapojí do akce Global Money Week. Celosvětový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti cílí na děti a mládež, školáky čekají interaktivní počiny i besedy.

Sunday, Mar 19

Technotrasa zabodovala v prestižní celorepublikové soutěži

www.mesto-bohumin.cz

Technotrasa je v rámci republiky nejlepším počinem v kategorii Turistický produkt. Rozhodli o tom odborníci v rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2022/2023. Součástí technotrasy je stavebně unikátní prvorepublikový bunkr MO-S5 Na…

Saturday, Mar 18

Evidenční kontrola na rok, ztráta techničáku nově za pět set

www.mesto-bohumin.cz

Státní registr vozidel hlásí změny. Plánujete prodej či koupi vozu? Chystáte převod auta? Ztratili jste technický průkaz? Pak jsou následují řádky bohumínského odboru dopravy určeny právě vám …

Friday, Mar 17

Vydejte se do nejvyššího patra Penzionu ve věži, 187 schodů v poklusu

www.mesto-bohumin.cz

Zdolejte 187 schodů 40 metrů vysoké bývalé vodárenské věže. Postavte se na start šestnáctého Běhu do schodů Penzionu ve věži v Bohumíně, v úterý 28. března od 10 do 15:30 hodin.

Thursday, Mar 16

16

Od začátku roku v regionu téměř čtyřicet popálených lidí, včetně dětí

www.mesto-bohumin.cz

V Moravskoslezském kraji zasahovaly týmy záchranné služby od začátku roku 2023 již u téměř čtyř desítek popálených pacientů. Ve více než třetině případů se přitom jednalo o děti, šlo o dvanáct dětí ve věku do tří let a několik dalších…

08

Záhady na dosah ruky s Arnoštem Vašíčkem v Bohumíně

www.mesto-bohumin.cz

Záhady na dosah ruky. Besedu s nejznámějším českým záhadologem Arnoštem Vašíčkem uvádí kulturní Salon Maryška v centru Bohumína ve čtvrtek 23. března od 17 hodin.

Wednesday, Mar 15

Podvodníci cílí na internet, také Bohumíňáci už jim skočili na špek

www.mesto-bohumin.cz

Podvodů na internetu přibývá, oběťmi jsou také lidé z Bohumína a Karvinska. Pachatelé k okrádání svých obětí používají sofistikovanější scénáře v online prostředí.

Tuesday, Mar 14

Čas přiznání k dani z příjmů, podatelna finančáku v Bohumíně posílí provoz

www.mesto-bohumin.cz

Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj od pondělí 27. března do pondělí 3. dubna na všech svých pracovištích rozšiřuje úřední hodiny podatelen, a to ve všech pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin. Toto rozšíření se týká i podatelny v…

Monday, Mar 13

Potěší nejen sběratele, Bohumín vydal novou velikonoční pohlednici

www.mesto-bohumin.cz

Centrální náměstí v Novém Bohumíně a náměstí ve Starém Bohumíně. Dvě dobře známá místa jsou ústředními motivy nové velikonoční pohlednice Bohumína. Město ji vydalo v nákladu 300 kusů a do prodeje jde právě dnes (pondělí 13. března).

Sunday, Mar 12

09

Šofér skončil s osobákem v příkopu, havaroval v serpentinách

www.mesto-bohumin.cz

Nezvládl řízení a s autem skončil v příkopu. K další dopravní nehodě v serpentinách mezi Záblatím a Skřečoní došlo v sobotu 11. března před půl sedmou ráno. Řidiče (45) museli ošetřit v nemocnici.

08

Zimák o jarních prázdninách posiluje bruslení veřejnosti

www.mesto-bohumin.cz

Využijte jarní prázdniny a projeďte se na bruslích. Zimák v Bohumíně přidal hned několik termínů bruslení veřejnosti. Sezóna v hale skončí v neděli 26. března.

Saturday, Mar 11

Soutěž o plavenky do aquacentra a taky o půlroční fotokurz zdarma

www.mesto-bohumin.cz

Je ve výborné kondici. Bohumínská knihovna K3 letos slaví kulaté výročí a má co nabídnout každé věkové generaci. Knihovnický díl Kdo ví, odpoví a s ním soutěž například o půlroční fotokurz zdarma.

Friday, Mar 10

11

Aquacentrum o jarních prázdninách naděluje dárek školákům

www.mesto-bohumin.cz

Bohumínské aquacentrum Bospor naděluje dárek školákům. K zakoupené první hodině přidá jednu hodinu v bazénu zdarma. Akce platí od pondělí 13. do pátku 17. března, je určena rodinám s dětmi a dětem ve věku do 15 let. Bonus se vztahuje pouze…

08

Zachovalé torzo stoličky, další mamutí stopa v městském muzeu

www.mesto-bohumin.cz

Cesta do pravěku je v expozici městského muzea ve Starém Bohumíně zase o něco zajímavější. Tamní sbírku obohatila část dalšího mamutího zubu, který našel Josef Skokan ze Záblatí a muzeu ho věnoval.

Thursday, Mar 9

Svou cestou aneb svět zdolali na lodi, na motorce i letadlem

Nevšední setkání. Besedu s Čechy, kteří obepluli, obletěli a objeli svět, uvádí v Bohumíně místní spolek Alma Mater. Jeho hosty budou Richard Konkolski, Roman Kramařík a Pavel Suchý.

Wednesday, Mar 8

09

Léto s táborníky, Fontána hledá brigádníky pro prázdninové turnusy

Hledá se zdravotník, hlavní i pomocný kuchař, noční hlídač. Pomůžete Fontáně s letními tábory pro děti? Bohumínský dům dětí doplňuje tým brigádníků pro turnusy v termínech 1. - 8. 7., 10. - 21. 7., 23. - 30. 7., 2. -13. 8. a 16. - 23. 8.