English

borovan.cz

Today News

09

Google zcenzuroval YouTube kanál režiséra Chauna

www.borovan.cz

Společnost Google smazala YouTube kanál GoschaTV1 režiséra, scenáristu a duchovního hledače Igora Chauna.

Thursday, Apr 22

19

Vlivný miliardář vstupuje do špičkového eventového byznysu

www.borovan.cz

Výrazný miliardář s řadou zájmů, včetně politiky, rozšiřuje svoje podnikání v českém showbyznysu. Stává se většinovým vlastníkem ojedinělého podnikání s tradicí, náležící do první ligy českých eventů. Ve hře je nová podoba akce.

18

11

10

Studio Department kreativního ředitele TV Prima utržilo přes 50 milionů

www.borovan.cz

Audiovizuálním studio/kreativní agentura Department, které majoritně ovládá kreativní ředitel TV Prima Michal Pacina (foto), v loňském, covidovém roce udržela většinu tržeb a plusové hospodaření

Wednesday, Apr 21

19

Dentsu spouští produkční platformu Content Symphony ve střední a východní Evropě

www.borovan.cz

Marketingová a mediální skupina Dentsu Czech Republic spustila pod svou kreativní značkou Isobar regionální produkční platformu Content Symphony CEE (Česko, Slovensko, Maďarsko).

18

Internetový buldozer Seznam.cz loni narostl o stovky milionů

www.borovan.cz

Auditovaná čísla firmy ještě nejsou na stole, Borovan.cz však již má po ruce hrubá čísla ekonomického výkonu Seznam.cz v roce 2020. Dle očekávání, vedle dobře nastartovaných produktů jako Zboží.cz nebo News Feed homepage se dalším motorem…

16

13

Softwarová firma Avast bude zkoumat rovněž pohlaví nových uchazečů o práci

www.borovan.cz

Dvě nová partnerství Avastu - jedno přínosné a druhé s velkým otazníkem. Přínosem bude bezpochyby partnerství s americkou společností Recorded Future.

09

Kriminální série Specialisté přinesla Nově rekordní čísla

www.borovan.cz

Seriál Specialisté (foto) generuje televizi Nova čím dál zajímavější čísla sledovanosti. Epizoda z pondělí 19. dubna s názvem Nezvěstná dosáhla podle zástupců stanice rekordu.

Tuesday, Apr 20

19

Skupina Miton investuje do knižního byznysu

www.borovan.cz

Ziskový knižní podnik, který se může pochlubit zajímavými růstovými čísly, přilákal peníze investiční skupiny Miton (foto všech partnerů). Ta nyní získává minoritní podíl. Dá se očekávat jeho další navýšení v následujících letech.

12

V nové StarDance budou tančit Babčáková, Trávníček nebo Godla

www.borovan.cz

Česká televize zahájila přípravné práce pro další, 11. roční taneční show StarDance. V desítce osobností, jejichž taneční kreace mají lákat diváky k obrazovkám, budou mít převahu známí herci.

10

09

Jakub Machala dotočil česko-slovenskou komedii Láska hory přenáší

www.borovan.cz

Nezvyklá producentská sestava společně s režisérem Jakubem Machalou dotočila česko-slovenskou romantickou komedii Láska hory přenáší (foto).

Monday, Apr 19

18

Tvrdá hra o více než miliardu korun z kapsy PPF pokračuje v dalším kole

www.borovan.cz

Případ, který může v konečném důsledku pořádně provětrat peněženku investiční skupiny PPF, kterou donedávna ovládal tragicky zesnulý miliardář Petr Kellner. Dnes proběhlo další stání soudu, ve kterém se reálně hraje o více než miliardu…

09

Chystaná změna zákona o regulaci reklamy uvolní ruce televizím a vydavatelům

www.borovan.cz

Novela zákona o regulaci reklamy 40/1995, která vstoupí v účinnost od 26. května, významně uvolní ruce provozovatelům televizního, rádiového vysílání, obcím, majitelů venkovních reklamních ploch nebo vydavatelům periodického tisku.

Sunday, Apr 18

Lucie Bílá navýšila podíl v černém divadle Ta Fantastika

www.borovan.cz

Zpěvačka Lucie Bílá (foto; vlastním jménem Hana Zaňáková) navýšila podíl v pražském divadle Ta Fantastika (provozní firma Fantazma) a stala se majoritní majitelkou.

Saturday, Apr 17

10

Friday, Apr 16

16

Tým Bartošky a Havrlanta dokončuje novou byznysovou a vlastnickou strukturu karlovarského festivalu

www.borovan.cz

Nedávno ohlášený vstup investiční skupiny Rockaway Capital (většinový majitel Jakub Havrlant, na fotce vpravo) do Karlovarského filmového festivalu má za následek vytvoření nové byznysové konstrukce kolem jednoho z nejvýznamnějších eventů…

09

Režisérka Solčanská má za sebou třetinu natáčení nové pohádky Zakletá jeskyně

www.borovan.cz

Režisérka Mariana Csengel Solčanská (Únos, Sviňa, Láska na vlásku) roztočila novou pohádku Zakletá jeskyně (foto). Natáčení filmu je naplánované na 32 dní v průběhu různých ročních období.

Thursday, Apr 15

18

Česká televize koupila práva na další evropské fotbalové turnaje

www.borovan.cz

Česká televize (na fotce výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský) získala práva na Evropskou ligu UEFA i na nově ustavenou Evropskou konferenční ligu UEFA, a to až do roku 2024.

15

Těžkotonážní přestup na reklamním trhu: z velkého vydavatelství do čela silné mediální agentury

www.borovan.cz

Jeden z TOP personálních přestupů českého reklamního trhu v letošním roce. Podle exkluzivních informací Borovan.cz z velkého mediálního domu odchází zkušený profesionál a výrazný manažer, pohybující řadu let se na trhu s digitální reklamou…

13

Vydavatel EuroZpráv.cz žaluje spolek Nelež, který web označil za dezinformační

www.borovan.cz

Kontroverzní iniciativa Nelež, která se snaží vybrané servery odstřihnout od reklamních příjmů označováním za tzv. dezinformační, poprvé narazila.

09

Wednesday, Apr 14

18

Na účtech skupiny PPF před několika dny přistála hezká dividenda 1,4 miliardy

www.borovan.cz

Investiční skupina PPF, kterou donedávna ovládal tragicky zesnulý miliardář Petr Kellner, pokračuje v solidním inkasu miliardových dividend z jednoho (převážně) českého byznysu. Celková suma, takto vyplacená za posledních šest let (včetně…

15

Pražští BudgetBakers získali investici přes 150 milionů

www.borovan.cz

Pražský fintechový start-up BudgetBakers, který vyvíjí aplikace pro správu osobních financí Wallet a manažerskou aplikaci Board, získal investici ve výši téměř 160 milionů korun (6,25 milionu eur).

14

Za skupinu PPF zesnulého miliardáře Kellnera bude mluvit Rousek

www.borovan.cz

Novým mluvčím skupiny PPF se stal Leoš Rousek (foto). Kromě komunikace s médii bude mít na starost rozvoj investorské a byznysové komunikace skupiny.

09

Kolečářová novou ředitelkou digitálních investic v Dentsu

www.borovan.cz

Komunikační obr Dentsu Czech Republic vytvořil novou pozici digital investment director. Na počátku dubna na ní povýšila Barbora Kolečářová (foto).

Tuesday, Apr 13

18

Ředitel Didier Stoessel zavelel k výrazné transformaci TV Nova

www.borovan.cz

Největší komerční televizi TV Nova čeká nejvýraznější změna (pokud pomineme nedávný vstup nového majitele) za posledních několik let. Vedle prodeje TV reklamy se druhou silnou příjmovou "nohou" stanice má stát prodej digitálního obsahu,…