English

bydlenisnu.cz

Today News

12

Zatuchlé oblečení není příjemné nikomu. Navraťte svému šatníku svěží vůni

bydlenisnu.cz

Přítomnost plísní a vlhkosti v bytě či domě je velkým problémem mnoha domácností. Zbavit se jich není vůbec jednoduché a zápach z nich je velmi nepříjemný. Osvěžovače vzduchu obvykle nefungují a ve skříni s oblečením se může nacházet mnoho…

11

Oblíbený novoroční ohňostroj je pro mazlíčky peklo. Postarejte se, aby netrpěli

bydlenisnu.cz

Vítání nového roku se pojí s bujarými oslavami, ohňostroji a petardami. Bohužel pro naše domácí mazlíčky toto období není zrovna nejpříjemnější. Jak zajistit, aby pro ně Silvestr nebyl tak stresující? V první řadě se svému mazlíčkovi…

Recept na ekologické a šetrné praní tkví ve třech ingrediencích. Tento prací prášek si zamilujete

bydlenisnu.cz

Kupovaný prací prášek vám sice poslouží, ale zároveň si přinášíte do domova nebezpečné chemikálie, které nejsou dobré pro přírodu ani pro vás. Proto je mnohem lepší, když si ho sami vyrobíte v pohodlí svého domova.

10

Nepříjemný zápach z lednice má snadné řešení: obyčejné prostředky ho vyženou a lednici osvěží

bydlenisnu.cz

Zápach linoucí se z lednice je velmi nepříjemný. Nemusí automaticky znamenat, že máte v lednici uložené zkažené jídlo. Specifická aromata se totiž mohou v lednici smísit a vytvořit nelibou vůni, která nás obklopí při každém otevření dvířek.

Monday, Oct 18

12

Zářivě bílé ubrusy a záclony dodají každé domácnosti to pravé kouzlo. Inspirujte se bělicími triky

bydlenisnu.cz

Sváteční ubrusy jsou používány jen párkrát do roka a zbytek času tráví složené ve skříní, kde šednou a žloutnou.

11

Tento domácí osvěžovač zatočí se zápachem z bot i oblečení. Trapným situacím bude konec

bydlenisnu.cz

Trápí vás nepříjemný zápach z bot, šatníku nebo kabelky? Domácí osvěžovač snadno vyřeší všechny problémy s nepříjemným pachem. Nemusíte přitom utrácet spoustu peněz za chemické osvěžovače, které nejsou dobré pro vaše zdraví.

10

Dokonale čistá trouba i bez agresivní chemie: stačí sáhnout do spíže pro ty nejlepší prostředky

bydlenisnu.cz

Po každém použití by se měla trouba i mikrovlnná trouba vyčistit, aby byla připravená na příště.

Sunday, Oct 17

12

Nenáviděné mytí oken nemusí být fuška. S našimi triky se budou okenice jenom blýskat

bydlenisnu.cz

Nedá se nic dělat, okna čas od času umýt potřebují. Po jaře se na nich nachází obrovské nánosy pylu, po zimě jsou zase zacákaná deštěm a jinými nečistotami.

11

Špinavý koberec není nutné hodiny drhnout. Existuje efektivnější způsob, jak ho vyčistit

bydlenisnu.cz

Rozlili jste na koberec nápoj, který na něm vytvořil nepěknou skvrnu? Nebo vás jen trápí zašlá a špinavá místa?

Kukuřičný škrob leží zbytečně schovaný ve spíži. Spektrum jeho využití je opravdu bohaté

bydlenisnu.cz

Kukuřičný škrob je zapomenutou ingrediencí, kterou si mnozí z nás koupili kvůli jednomu receptu a pak ji uložili zpátky do spíže.

10

Plíseň je nepřítel zdí i našeho zdraví. S trochou trpělivosti po ní nezůstane ani památky

bydlenisnu.cz

Stěny vašeho domova mohou být pokryty vrstvou, která připomíná černobílý mech nebo pavučiny. Plíseň je velkým problémem v mnoha domovech, zejména v místnostech s velkou vlhkostí.

Dát tyhle rostliny na přímé slunce je nejhorší volba. Naopak stín a tma jsou pro ně balzámem. V nejhorších místech v domě se jim skvěle daří

bydlenisnu.cz

Nemáte v bytě dostatek světla? Ani tak se nemusíte vzdávat krásných rostlin a pokojových květin. Některým z nich totiž svědčí víc stín a polostín. Které to jsou? Například sleziník hnízdovitý.

Saturday, Oct 16

12

Váleček na oblečení využijí nejen majitelé domácích mazlíčků. V mžiku zachrání nejednu situaci

bydlenisnu.cz

Váleček na oblečení lze využít i jinak než jen na oděvy plné chlupů domácího mazlíčka. Takový šikovný pomocník se hodí i v jiných situacích, především v těch nouzových. Zjistěte, jak neobvykle, ale přitom prakticky lze váleček využít.

11

Vyžeňte z bot i svého domova nepříjemný zápach. Spolehnout se můžete na oblíbené přírodní prostředky

bydlenisnu.cz

Po celém dni jsou naše boty velmi špinavé, zaprášené a zpocené. Kvůli tomu budou nepříjemně vonět. Zápachu se ovšem můžete velmi snadno přes noc zbavit a dezinfikovat je.

Lepidlo, lak či kosmetika vytváří odolné skvrny, s naším postupem ale zmizí beze stopy

bydlenisnu.cz

Zbytky lepidla, rudá rtěnka, různé nápoje nebo jiné nečistoty nás dokážou pěkně potrápit. Zejména, když se objeví na našich oblíbených šatech. Jejich odstranění je trochu náročnější, není to ale nemožné.

10

Chytré hospodyňky mají vždy po ruce balíček kyseliny citronové. Dobře totiž ví, co všechno dokáže

bydlenisnu.cz

Většina lidí má doma zásoby kyseliny citronové a jistě ji pravidelně používá během údržby své domácnosti. Popularitu si získala především díky tomu, že dokáže úžasně vyčistit vodní kámen.

Přesazování je u rostlin nezbytné. S těmito chybami ale vše živé skončí v popelnici. Přitom stačí tak málo a i začátečník se vyhne problémům

bydlenisnu.cz

K přesazení rostliny byste měli přikročit zpravidla každé 2–3 roky. Je dobré přesadit i nově zakoupené rostliny, obzvlášť pokud si všimnete, že substrát je velmi propustný.

Friday, Oct 15

12

Několik málo triků rozzáří celou kuchyň čistotou. Tady bude radost vařit

bydlenisnu.cz

Čištění kuchyně je velice náročnou činností, protože ač v ní připravujeme jídlo, každodenní používání způsobuje velké množství nečistot. Tuky, mastnota a odolná barviva z potravin (jako je například červená řepa) se mohou podepsat na…

11

Hliníková fólie nechybí v žádné kuchyni, tyto způsoby využití ale zná málokdo

bydlenisnu.cz

Hliníkové fólie se nachází prakticky v každé domácnosti. Používáme je sice především k balení a skladování potravin, ale uplatnění najdou i v mnoha dalších oblastech. Výhodou je, že je alobal levný, a přitom nabízí nespočet využití.

Vlhkost v koupelně nevede pouze k nenáviděné plísni. Může zavinit i životu nebezpečné reakce

bydlenisnu.cz

Koupelna je poměrně složité prostředí, protože je náchylné ke vzniku plísní. Vlhkost v koupelně je přirozené věc, které se nikdy úplně nezbavíme, můžeme ji ale minimalizovat a zabránit, aby docházelo ke vzniku plísní a hazardu s naším…

10

Starý chléb do koše nepatří. Snadno z něho vykouzlíte malou svačinku či výbornou večeři

bydlenisnu.cz

Každému z nás se někdy stane, že nestihneme spotřebovat chléb. Po několika dnech získá konzistenci, kdy už nám nechutná ani s oblíbeným máslem a šunkou. V takovém případě ho většinou vyhodíme. Nemusí tomu ale tak být vždycky.

Dala rostliny do prázdných květináčů a nevěřila, že se jim bude dařit. Po čase přišlo překvapení. Rostly i bez substrátu

bydlenisnu.cz

Pokud jste alergičtí na houby a plísně, pak je pro vás nejspíš i pěstování květin obtížné.

Thursday, Oct 14

12

Pouze dokonale čistá pračka vypere oblečení dobře. Nejúčinnější prostředek najdeme v každé kuchyni

bydlenisnu.cz

O pračku, stejně jako o ostatní každodenní spotřebiče, je zapotřebí se řádně starat. Důvod je naprosto jednoduchý. Při správné a pravidelné péči získáte spotřebič, který bude správně fungovat, a prodloužíte jeho životnost.

11

Postarejte se o zářivě čistou koupelnu bez námahy. Několik triků usnadní úklid na maximum

bydlenisnu.cz

Pokud se o koupelnu staráte alespoň jednou týdně, rozhodně bude snazší zbavit se vodního kamene, usazenin a dalších skvrn, které jsou častým problémem. Nejlépe uděláte, když na úklid použijete domácí prostředky a metody, které opravdu…

Oblíbené těstoviny se připravují na tisíc způsobů. Skutečně dobře uvařit je umí však málokdo

bydlenisnu.cz

Těstoviny patří mezi nejoblíbenější potraviny vůbec. Dají se totiž připravit na spoustu způsobů a navíc jsou jednoduché a rychlé na přípravu. Když nevíte, co uvařit, sáhnete po těstovinách a několika dalších surovinách, které najdete v…

10

Obyčejná kosmetika se rázem promění v účinný čisticí prostředek. Stačí vědět, jak ji použít

bydlenisnu.cz

Netradiční použití obyčejných produktů je skvělé pro všechny hospodyně, které nechtějí mít doma obrovské množství drahých a hlavně chemických produktů.

Wednesday, Oct 13

12

Káva probudí k životu také rostliny a její další vlastnosti využijete v celém domově

bydlenisnu.cz

Káva je v dnešní moderní době jedním z nejoblíbenějších nápojů, který se pije na opravdu rozmanité způsoby, ať už jako teplý, či ledový nápoj. Dokonce dnes existují i kávové speciality jako mražený kávový krém a jiné.

11

Citron nechybí v žádné kuchyni. Jeho další využití už však zná málokdo

bydlenisnu.cz

Již dlouhý čas je známo, že citron má dokonalé účinky na lidské zdraví, ale i pokožku – hydratuje ji a dodává jí pružnost. Věděli jste, že citron lze využít i jinak? Například jako čistič?

Dosáhněte dokonale čisté a lesklé podlahy díky speciálnímu prostředku, který nekoupíte v žádném obchodě

bydlenisnu.cz

Mnoho lidí se neustále mylně domnívá, že uklízet je nutné pouze pomocí speciálních prostředků, a tak větší úklidy plánují dopředu, provádí inventuru čisticích prostředků a sepisují seznam, jaké všechny přípravky je potřeba nakoupit.