Co udělat s vodou z vařených brambor? Většina lidí nad touto otázkou vůbec nepřemýšlí, povětšinou končí ve výlevce dřezu, v lepším případě na kompostu. Co taky se špinavou vodou, řeknou si mnozí.
Hraboš, který svými nadzemními kopci hlíny připomíná chování krtka, dokáže na zahradě nadělat velké škody. Živí se výhonky, kořeny ale také kůrou mladých rostlin a keřů.
Vzhledem k tomu, že nás čekají čím dál tím víc parná léta, musíme přizpůsobit své postupy, abychom chránili své milované rostliny před spalujícími teplotami.
Kdo by si nepřál mít krásně udržovanou zahradu s okrasnými rostlinami nebo užitkovými plodinami, které přinášejí radost. Lze toho docílit většinou jen poctivou pravidelnou prací na zahradě.
Skvrny od potu mohou být frustrujícím a trapným problémem, zejména během horkých letních měsíců. Ať už je to na vaší oblíbené košili, nebo jemné halence, tyto nažloutlé nebo nahnědlé skvrny mohou být docela tvrdohlavé.
Připálené zbytky v hrncích a pánvích mohou být odolné a obtížně odstranitelné, což často vyžaduje energické drhnutí a drsné chemikálie. Existují však preventivní opatření, kterými se můžete připáleným hrncům a pánvím vyhnout.
Brambory jsou všestrannou a oblíbenou ingrediencí v bezpočtu receptů. Dosažení dokonalé textury při vaření brambor však může být problém. Převaření může vést k vodovým a kašovitým bramborám.
Pokud jde o zahradničení, existuje mnoho způsobů, jak dodat rostlinám dodatečnou výživu, kterou potřebují pro zdravý růst. Jeden překvapivý a často přehlížený zdroj je přímo v kuchyni – vaječné skořápky.
Potřeboval jsem zlikvidovat vosí hnízdo, tak jsem oslovil hasiče. Celkem jasně a docela rázně mi bylo odpověděno, že s tímhle mi nepomohou. Musím oslovit firmy nebo jednotlivce, kteří se tímto oborem zabývají.
Čas dovolených se blíží raketovou rychlostí. Všichni musíme řešit, jak zabezpečit domácnosti, zvířata, pozemky a rostliny. Vzhledem k tomu, že se blíží i období sucha, kytky samy doma bez zalévání opravdu nevydrží.
Máte-li na zahradě dlažbu, pak se určitě potýkáte s tím, že se ve spárách objevuje občas mech nebo jimi prorůstá plevel. Na pohled to není nic pěkného a kazí to dojem.
Některý hmyz je v zahradě vítaný. Jedná se zejména o včely či čmeláky, kteří fungují jako opylovači. Nebo třeba slunéčka sedmitečná, která likvidují mšice. Když ale narazíme na hnízdo mravenců, většinou z něj radost nemáme.
Potřebujete nechat sousedům náhradní klíče, aby vám mohli zalít květiny v době, kdy jedete na dovolenou? Rozhodně klíče neukládejte pod rohožku. Tam se dávají od nepaměti a věřte, že nejde zrovna o bezpečnou metodu úschovy.
V České republice najdeme velké množství milovníků domácích mazlíčků. V domácnostech žijí psi, kočky, hlodavci, ptáci i akvarijní rybičky. Ne každé zvíře způsobuje v bytě pohromu.
Měl to být klidný vesnický život, ale teď litujeme, že jsme nezůstali ve městě. O vesnicích totiž koluje celá řada mýtů a my jsme na jeden z nich naletěli.
Dát zbytky jídla do mrazáku je celkem jednoduchá věc. Jenže při mrazení existuje pár důležitých zásad, abyste i po rozmrazení našli přesně to, co jste zamrazili.
Není nad to si na zahrádce utrhnout vlastnoručně vypěstované jahody. Mají lahodnou chuť, určitě lepší než ty kupované. Ty jsou sice k dostání téměř celoročně, ale nedají se vůbec srovnat s domácími.
V domácnosti se ovocné mušky objeví jakoby z ničeho nic. Zbavit se jich je většinou problém. Jednu odstraníte a dalších deset jich přiletí. K jejich likvidaci nepotřebujete drahé chemické prostředky.
Tablety do myčky jsou poměrně drahá záležitost. Přitom se nejedná o nic tak převratného a jejich domácí variantu zvládnete snadno vytvořit z ingrediencí v kuchyni.
Vždycky když jsem přijel domů, zapojil jsem elektromobil do zásuvky. Byla to úplně obyčejná zásuvka, kde nabíjení trvalo extrémně pomalu. Ale na těch pár desítek kilometrů do práce mi to stačilo.
Krásná kytice řezaných květin dokáže potěšit za jakékoli situace. Bohužel její krátká životnost už tak potěšující nebývá. Naštěstí existují jednoduché triky, díky nimž si budete moci řezané květiny užít o trochu déle.
Prázdné obaly od vajíček nejčastěji skončí v koši. Bohužel to je velká chyba a nevyužití jejich potenciálu. Papírová krabice může velmi rychle získat druhou šanci díky několika skrytým funkcím, o kterých jste dosud určitě nevěděli.
Túje jsou okrasné stromy, které se často nacházejí v našich zahradách. Bohužel žloutnutí a schnutí tújí je častým problémem. Pokud se s tímto problémem setkáte, nemusíte hned zoufat, protože stále můžete tyto okrasné stromy zachránit.