English

channelworld.cz

Thursday, Dec 12

21

AWS rozšiřuje partnerské programy a zavádí nové kompetence

channelworld.cz

Pro účast v programu musí partneři splňovat přísná kritéria, odměnou jim za to bude přístup k široké škále podpůrných zdrojů. Nové kompetence se zaměřují na retail a reakce na krizové situace.

20

Anect: Vzdělávání v počítačové bezpečnosti bude nadále klíčové pro ochranu před útoky

channelworld.cz

Společnosti by si měly dávat pozor na zabezpečení hybridního cloudu a mobilních zařízení. V účinnějším boji proti kyberútokům by jim měla pomoci umělá inteligence a multifaktorová autentizace.

16

IDC: Celosvětový trh podnikových WLAN produktů mírně klesl, ale není konec světa

channelworld.cz

Trh na sklonku tohoto roku i v průběhu následujícího povzbudí poptávka po zařízeních podporujících nový standard Wi-Fi 6. Z evropského regionálního souboje vyšel lépe náš region CEE, kde tržby klesly o 1,7 % oproti 4,5% poklesu v západní…

14

Evropský akt o kybernetické bezpečnosti přináší EU certifikace bezpečnostních řešení

channelworld.cz

Přijetím aktu o kybernetické bezpečnosti v dubnu 2019 učinila Evropa další krok ke společnému zabezpečení a zavedení jeho jednotného rámce. Byly posíleny pravomoci Evropské agentury pro bezpečnost sítí a informací (ENISA), oznámeny…

Veeam představuje rozšířený partnerský program akreditovaných služeb

channelworld.cz

Výrobce uvádí, že s pomocí služeb programu Veeam Accredited Service Partner (VASP) mohou jeho členové odlišit své nabídky, získat vyšší hodnotu realizace a podpořit zákazníka na cestě k úspěchu.

13

Bose vrací na trh přenosný reproduktor SoundLink Mini II ve speciální edici

channelworld.cz

Limitovaná série SoundLink Mini II Special Edition nabídne nové odstíny černé a stříbrné barvy, nabíjecí konektor USB-C a o 20 % silnější baterii.

Wednesday, Dec 11

14

Shoptet: České e-shopy zažily špičku vánoční nákupní horečky, přišla už 10. 12.

channelworld.cz

Několikanásobně vyšší prodeje budou internetové obchody evidovat až do poloviny příštího týdne, oproti loňskému předvánočnímu období stoupnou podle odhadů Shoptetu až o pětinu.

13

Acronis kupuje 5nine, její řešení začlení do Acronis Cyber Platform

channelworld.cz

5nine se po dokončení transakce stane dceřinou společností Acronisu. Její cloudová řešení budou přístupná rovněž prostřednictvím portálu Acronis Cyber Cloud Solutions.

12

Ján Bálint je novým obchodním zástupcem Zyxelu pro Slovensko

channelworld.cz

Bálik se věnuje rozvoji a budování obchodních vztahů se slovenskými prodejci. Podobnou pozici zastával již dříve ve společnosti Alternetivo, odkud do Zyxelu přišel.

AOC představuje ultra široké zakřivené herní monitory CU34G2

channelworld.cz

Nové přírůstky do série G2 lákají na rozlišení UWQHD, obnovovací frekvenci až 144 Hz, široký poměr stran 21:9 a zakřivení 1500R pro ještě výraznější vtažení do hry.

11

John Shier, Sophos: Za kybernetickou bezpečnost zodpovídáme všichni

channelworld.cz

S bezpečnostním expertem Johnem Shierem ze společnosti Sophos jsme hovořili o trendech na poli bezpečnostních hrozeb, o přínosech a zodpovědnostech partnerské sítě nebo o tom, proč řádná osvěta funguje jako očkování.

Tuesday, Dec 10

16

Eset: Pozor na podezřelé přílohy v e-mailu, mohou obsahovat malware

channelworld.cz

Experti varují před soubory RAR a falešnými fakturami v e-mailech od podezřelých odesílatelů. Často je využívají útočníci k šíření trojských koní, které kradou hesla.

14

Gartner: Personalizace u marketérů netáhne, nahradí ji nové typy služeb

channelworld.cz

Marketéři se z obav o spravování citlivých dat zákazníků uchýlí k jiným metodám, jako jsou třeba řešení pracující s detekcí a rozpoznáváním emocí. Pomalu se začnou odvracet i od spolupráce s influencery.

08

EY: Češi jsou opatrní při zveřejňování osobních údajů na internetu

channelworld.cz

Průzkum odhalil, že většina respondentů má obavy zveřejňovat osobní a finanční údaje i na důvěryhodných webech. Mezi další zjištění patří i to, že generace Z upřednostňuje mobilní připojení před fixním internetem.

Gartner: Prodej podnikových dronů v příštím roce vyroste o 50 %

channelworld.cz

V letošním roce by se podle Gartneru mělo prodat 351 tisíc podnikových dronů, v roce 2023 to bude už milion a čtvrt. Využití najdou v monitorování staveb i vyšetřování pojistných událostí, hlavní vlna využití v retailu teprve přijde.

07

SanDisk uvádí flash disk iXpand Flash Drive Go pro rozšíření kapacity iPhonů

channelworld.cz

Nový flash disk s konektory USB 3.0 a Lightning usnadňuje přenos dat mezi mobilními zařízeními iPhone a iPad a počítačem a zároveň rozšiřuje jejich ukládací kapacitu.

Monday, Dec 9

15

Shoptet: Češi na e-shopech utratí za vánoční dárky přes 12 miliard korun

channelworld.cz

Celková suma, kterou by Češi měli na e-shopech v letošním ruce utratit, nejspíš přesáhne 161 miliard korun. Více nakupují ženy, po elektronice ale častěji sahají muži.

14

Nokia a VMware prohlubují spolupráci, chtějí usnadnit provoz multicloudových prostředí

channelworld.cz

Spolupráce se týká zdokonaleného testování a interoperability virtuálních síťových funkcí a aplikací Nokie na platformě VMware Telco Cloud. Obě firmy budou investovat i do výstavby pokročilé certifikační laboratoře.

IDC: Globální trh serverů opět skončil v červených číslech, oslabil o 6,7 %

channelworld.cz

Pokles způsobil zejména rekordní třetí kvartál 2018. Dvouciferně klesala poptávka po modelech střední třídy i high-endových systémech, z výrobců potěšitelně roste jen Inspur.

09

Kaspersky: Hackeři si v příštím roce posvítí na investiční aplikace

channelworld.cz

Hackeři budou podle odborníků Kasperského v roce 2020 také vytvářet nový bankovní malware na základě uniklých zdrojových kódů. Korporátní bezpečnostní týmy by si pak měly dát pozor na to, kdo má přístup do firemní sítě.

Friday, Dec 6

15

Konec roku přináší to nejlepší!

channelworld.cz

Dvoupásmový mesh extender dosahuje kombinované rychlosti až 6 Gb/s, přičemž pokrytí signálem Wi-Fi zajišťuje čtveřice interních antén. Zařízení disponuje i technologií Smart roaming pro automatický výběr nejoptimálnější sítě.

13

Nebojte se jarňáků na horách!

channelworld.cz

Dotykový ovládácí displej Logitech Tap je součástí řešení Logitech Room a nabízí snadné připojení k videohovoru a k platformám Microsoft Teams a Zoom Rooms.

Intel navazuje partnerství s Mediatekem, chce 5G v noteboocích

channelworld.cz

Intel bude v rámci partnerství dodávat specifikaci řešení, o vývoj a výrobu samotného 5G modemu se postará Mediatek. První takové modemy by mohly být představeny na začátku roku 2021.

Alza se pouští do dropshipmentu, chce doručovat objednávky ze skladů dodavatelů

channelworld.cz

E-shop takto zatím spolupracuje s desítkami partnerů, nyní hledá další strategické partnery. V této souvislosti spustil na webu kontaktní formulář, kam mohou zájemci o spolupráci zasílat své nabídky.

12

IDC: Trh virtuální a rozšířené reality v příštím roce vyroste o bezmála 80 %

channelworld.cz

Zatímco letos by měl globální trh VR a AR dosáhnout hodnoty 10,5 miliardy dolarů, v roce 2020 už by to mělo být 18,8 miliardy. Do technologií ve velkém investuje průmysl, výdaje na AR do roku 2023 překonají investice do VR.

SanDisk uvádí odolný externí SSD disk Extreme PRO Portable

channelworld.cz

Nový externí SSD disk s IP55 a rychlostí čtení až 1 050 Mb/s je ukrytý v odolném pouzdru, které pomáhá chránit digitální obsah všude na cestách.

11

Lenovo nabízí cashback na bundly svých serverů a systému Windows Server 2019

channelworld.cz

Partneři, kteří do konce roku 2019 prodají server Lenovo ThinkSystem Tower ST50, ST250 nebo ST550 společně s operačním systémem Windows Server 2019 Essentials nebo Standard, se mohou těšit na cashback 45, resp. 53 eur za každý balíček.

Thursday, Dec 5

17

Veeam Certified Engineer - Advanced (VMCE-A): Design & Optimization V1

channelworld.cz

Summit Koncepce BIM ukázal připravenost státní správy i stavebníků na digitalizaci stavebnictví v České republice. Zástupci státní a veřejné správy během akce zároveň deklarovali připravenost urychlit práce na vytvoření Digitálního…

IDC: Spuštění 5G v Číně vrátí globální trh chytrých telefonů k růstu

channelworld.cz

Celosvětový trh chytrých telefonů by i díky nástupu zařízení s podporou 5G měl v roce 2020 posílit o 1,5 % na 1,4 miliardy kusů. Největším odbytištěm mobilů s 5G bude Čína, nezaostanou ani další důležité trhy.

16

Dell Technologies představuje autonomní infrastrukturu Dell EMC PowerOne

channelworld.cz

Řešení PowerOne je navrženo pro poskytování služeb, zabezpečení a odolnosti, vyžadovaných kriticky důležitými aplikacemi, stejně jako vznikajícími aplikacemi z oblasti umělé inteligence a strojového učení.