English

hybrid.cz

Friday, Mar 31

15

Elektrobusy v Ostravě dostanou nové nabíječky

www.hybrid.cz

Ostrava má čtyři dobíjecí body, každý o jmenovitém výkonu 300 kW, 28 mobilních dobíjecích stanic a vysoko napěťovou infrastrukturu od společnosti Siemens.

LPG na vzestupu: roste význam propanových zásobníků pro vytápění

www.hybrid.cz

Průzkumy ukazují, že LPG v tlakových láhvích alespoň čas od času využívá 58 % populace. Okrajové je využití zásobníku pro vytápění domácností.

12

Vodík: perspektivní zdroj energie pro ČR, říká ministr

www.hybrid.cz

Priority a novinky ve výzkumu a vývoji vodíkových technologií v Evropě a ve světě, vodík jako alternativní energie ve veřejné dopravě.

Thursday, Mar 30

14

První svezení: elektromobil Audi Q8 e-tron

www.hybrid.cz

Dnes jsme měli možnost se svézt novinkou na českém trhu, luxusním elektromobilem, konkrétně vozem s označením Audi Q8 Advanced 55 e-tron quattro.

13

Elektromobil Hyundai Ioniq 5 N si prošel ledovým peklem

www.hybrid.cz

Hyundai testuje elektromobil Hyundai Ioniq 5 N s pohonem všech kol v extrémních podmínkách arktické zimy ve švédském Arjeplogu.

11

Český logistický start-up Bevy.city expanduje do zahraničí, začne u sousedů

www.hybrid.cz

Po více než roce úspěšného fungování v Praze vstupuje logistický start-up Bevy.city na zahraniční trh. V dubnu začne vozit zásilky pro zákazníky v Mnichově.

FlixBus otvírá spojení do Řecka, od nás je to ale s háčkem

www.hybrid.cz

FlixBus, rychle rostoucí společnost v oblasti technologie a mobility, pokračuje ve své expanzi a oznamuje první spojení do Řecka.

Wednesday, Mar 29

17

To jsme nečekali! Elektromobil Škoda Enyaq iV jako obytný vůz s mobilní kanceláří

www.hybrid.cz

Devátý studentský vůz Škoda bude elektrizující jako nikdy předtím a zároveň v sobě ponese objevitelského ducha. Stavět bude na elektromobilu Škoda Enyaq iV.

13

Kia EV9: sedmimístný mamut se 100kWh baterií

www.hybrid.cz

Kia odhalila kompletní podobu exteriéru a interiéru svého nejnovějšího a největšího elektromobilu, vlajkové lodi Kia EV9.

11

Na český trh přicházejí nové solární panely, fungují dobře i když je zataženo

www.hybrid.cz

Skupina SolidSun nabízí jako první v České republice solární panely s technologií HJT. Dosahují panely vyššího výkonu, i když je zataženo.

Kladno přikoupí elektrobusy, inspirují se i další města

www.hybrid.cz

Elektrobusy se stále častěji prosazují v městské hromadné dopravě. Poslední důkazy dává středočeské Kladno a hanácký Přerov.

Tuesday, Mar 28

20

Česko šetří díky projektům energetických úspor

www.hybrid.cz

Celkem 32 energeticky úsporných projektů řešených metodou EPC, které nyní provozuje společnost ENESA z ČEZ ESCO ušetřilo loni za elektřinu, plyn, teplo a vodu 227 milionů korun v cenách referenčních let projektů.

17

Tepelné čerpadlo: loni byl v Česku pokořen další rekord

www.hybrid.cz

Uplynulý rok se nesl ve znamení boomu poptávek po obnovitelných zdrojích tepla, který vyvolala energetická krize a zvýšený zájem o udržitelnou výstavbu, podpořený státními dotacemi.

12

Farmáři v Herálci budou vyrábět zemní plyn

www.hybrid.cz

Farma Herálec u Humpolce už roky dbá na hospodaření šetrné ke krajině, na zdraví půdního mikrobiomu a obsah uhlíku v půdě.

10

Češi zachránili sběrem světelných zdrojů jednu vodní nádrž Lipno

www.hybrid.cz

Sběrem a recyklací světelných zdrojů Češi chrání životní prostředí. Jejich množství sebrané v loňském roce odpovídá zhruba 20 kilogramům rtuti.

Nový Renault Espace: hybrid s dojezdem 1100 km

www.hybrid.cz

V roce 1983 představila společnost Renault vůz Renault Espace. Jednalo se o průkopnické, často napodobované auto, které si během pěti generací získal status ikony.

Monday, Mar 27

19

Drahota snížila zájem o ojetiny, roste počet starších aut z dovozu

www.hybrid.cz

Inflace a všeobecné zdražování ovlivnily zájem o ojetá vozidla. Prodeje se meziročně propadly o 10 procent a dovoz ojetin ze zahraničí byl loni nejnižší od roku 2014.

17

Jak Česko ovlivní energetickou budoucnost Evropy?

www.hybrid.cz

V Bruselu se schyluje ke klíčovému jednání o energetické budoucnosti Evropy. Takzvaný trialog o nové podobě směrnice o obnovitelných zdrojích se chystá už 29. března.

14

Malý elektromobil Dacia Spring: takový úspěch byste určitě netipovali!

www.hybrid.cz

S více než 108 000 objednávkami od svého uvedení na trh před dvěma lety je Dacia Spring úspěšným malým elektromobilem.

11

Bitva o německý trh má překvapivého vítěze

www.hybrid.cz

Elektromobil Tesla Model Y byl v únoru 2023 nejprodávanějším elektromobilem na německém trhu. A druhým nejprodávanějším autem vůbec, po modelu Volkswagen Golf.

10

Půjčování aut může slušně vydělávat i běžným lidem

www.hybrid.cz

Jaký typ aut si chtějí lidé půjčovat? Největší je zájem o „kombíky“ a hatchbacky, na HoppyGo ale táhnou také speciály jako Audi R8, Cadillac nebo Porsche Taycan

Friday, Mar 24

12

Malé vodní elektrárny – cesta k čisté a levné elektřině

www.hybrid.cz

Globální instalovaný výkon malých vodních elektráren vzrostl v letech 2013 – 2022 o 11 %, jejich celosvětový potenciál ale zůstává podle …

Thursday, Mar 23

19

Celosvětové emise v energetice stouply na nový rekord

www.hybrid.cz

Obnovitelnými zdroji energie se podle analýzy Mezinárodní energetické agentury loni podařilo zamezit produkci až 550 milionů tun celosvětových emisí CO2.

13

V Číně už se vyrábí nová generace baterií pro dojezd 1000 km

www.hybrid.cz

Baterie Qilin čínské společnosti CATL je podle TIME jedním z nejlepších vynálezů roku 2022. Už se vyrábí a brzy se představí v elektromobilu Zeekr 009.

08

BMW už vyrábí novou generaci elektromobilů – zatím jen virtuálně

www.hybrid.cz

Software NVIDIA Omniverse umožňuje virtuální výrobu v továrně BMW v Debrecínu více než dva roky před zahájením skutečné sériové produkce.

Wednesday, Mar 22

19

Máte meteorologickou stanici Netatmo? Jste součástí největší sítě na světě

www.hybrid.cz

Připojte se u příležitosti Světového meteorologického dne 23. března k největší komunitě meteostanic na světě. Síť Netatmo pokrývá více než 170 zemí.

14

Český start-up Filuta AI vyvíjí novou generaci kompozitní umělé inteligence, získal tučnou investici

www.hybrid.cz

Pouhých pět měsíců od svého založení začíná český startup Filuta AI nabízet unikátní řešení pro inteligentní automatizaci, pro kterou vyvíjí technologii na principu tzv. composite AI.

09

Biometan by mohl do pár let zaměstnat až půl milionu Evropanů

www.hybrid.cz

Bioplyn hraje klíčovou roli v rozvoji segmentu šetrného k životnímu prostředí a v energetickém mixu představuje nejlevnější alternativu zemního plynu z Ruska.

Tuesday, Mar 21

19

LEGO oslavuje další ikonu: tuhle chcete doma i vy

www.hybrid.cz

Nová stavebnice LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90 oslavuje 75 let značky Land Rover. Kompletní sada má 2 336 dílů.

14

Ford oživuje ikonické značky jako elektromobily, první je Explorer

www.hybrid.cz

Ford elektrifikuje legendární značku a představuje nový, plně elektrický Explorer, navržený a vyrobený v Evropě. Další budou následovat.