English

i60.cz

Today News

09

Květa Fialová: Miláčku, nalej šampaňské, připijeme na život

www.i60.cz

Člověk žije, žije a najednou je z toho taková hovadina, až oči přecházejí. Tento Gogolův citát měla ráda a často ho používala. Byla vtipná, moudrá, ale ne každý jejímu stylu humoru rozuměl.

08

Čičmunda

www.i60.cz

„To je ten dům!” Jerry zaparkoval svůj žlutý Mercedes se svým firemním logem Bernezie's Glass před popisným číslem 12677 na Stuyvesant Avenue, vypnul rádio a otevřel notebook.

07

Můj podzim života: Jsem tady a žiju

www.i60.cz

Podzim bývá hezký. Sklízíme výsledky své celoživotní cesty, vidíme, jak se mění svět kolem nás, vzpomínáme na svůj životní příběh, ve kterém se toho tolik odehrálo. Vzpomínáme na dětství, na mládí, dospělost, na naši práci, na dobu, kdy…

Tuesday, Nov 28

14

Půjčka od lichváře – proč se jí vyhýbat?

www.i60.cz

Během finanční tísně se někteří lidé uchylují k půjčkám. Nicméně žádost o půjčku u banky může být zamítnuta z různých důvodů. Na scénu tedy přicházejí nebankovní instituce, případně rovnou lichva. Jaká rizika hrozí?

Objevujte svět! Jaké aplikace a webové stránky vám v tom pomohou?

www.i60.cz

Cestování je jedním z nejskvělejších způsobům, jak trávit svůj volný čas. I do něj pronikají moderní technologie. Díky nim můžete cestovat jednodušeji nebo si z cest přivézt ty nejskvělejší zážitky. S čím vším vám mobilní aplikace a…

10

Zimu není třeba trávit v černé, můžeme si ji udělat hezky barevnou

www.i60.cz

Barvy si zpravidla spojujeme s jarem a létem, ale je to škoda. Světle modrý kabát nebo červená bunda dokážou ponuré zimní dny pořádně prozářit a rozveselit.

08

07

Tatínek, můj vzor

www.i60.cz

Mým celoživotním vzorem byl můj tatínek. Tím, jak prožil svůj nedlouhý život, jaké vyznával hodnoty, jakou měl přirozenou autoritu, a to, jak si přes všechna životní úskalí dokázal zachovat víru v dobro.

Monday, Nov 27

12

Moje cesta za třebechovickým betlémem

www.i60.cz

Když se řekne Třebechovice pod Orebem, okamžitě se mi vybaví slovní spojení „třebechovický betlém“. Do Třebechovic je to z Hradce Králové co by kamenem dohodil, toto město leží asi 15 kilometrů na východ od Hradce Králové.

11

Ungelt zdražovat nebude ani po zvýšení DPH na vstupenky či růstu cen energií

www.i60.cz

Divadlo Ungelt je malé soukromé divadlo, které nepobírá žádné dotace od státu, na svůj provoz si musí vydělat. Jak divadlo zvládlo omezení provozu v období covidu a zvýšení cen energií? A co všechno chystá pro své diváky?

09

Dvě tchyně – vztah, který bývá ďábelský a ničí život v rodinách

www.i60.cz

Jde o vztah, o kterém se nemluví. Dvě ženy, které se seznámily díky tomu, že se vzaly jejich děti. Často jde o naprosté odlišné osobnosti, které by si za jiných okolností neměly co říct. A teď jsou součástí jedné rodiny.

07

Zima z jedné i druhé kapsy

www.i60.cz

Kdepak, nechystám se psát ani jednu povídku, jen jsem si dovolila použít analogii ke známým knížkám Karla Čapka. Povídkový duch mě bohužel svou přízní neobdařil.

Sunday, Nov 26

12

10

Náš aktivní podzim života

www.i60.cz

Podzim je krásné roční období. Příroda se zbarvuje, sluníčko ještě hřeje a láká na výlety. Proč by podzim života neměl být příjemný i u lidí? Pokud slouží zdraví, užívejme si ho plnými doušky! Je to doba, kdy máme čas na své záliby,…

08

07

FEJETON: Bohulibé prdušství

www.i60.cz

Jsou slova, jež v běžné komunikaci používáme buď úplně nesprávně nebo jen v částečně správném či neúplném významu. Příkladem je třeba zkratka „prduch“, kterou veřejnost mechanicky označuje uživatele starobního důchodu, který si na chléb…

Saturday, Nov 25

23

Naše první porevoluční cesta do Vídně

www.i60.cz

Když se v roce 1989 po sametové revoluci otevřely hranice, vedla naše první zahraniční cesta do Vídně. Byla polovina prosince a už ani nevím, kdo vypravil tento zájezdový autobus. Vyjížděli jsme v noci ve tři hodiny, protože jsme se chtěli…

09

Petr Brandl - Příběh bohéma

www.i60.cz

Výstava Petra Brandla (1668 Praha – 1735 Kutná Hora), který patří mezi nejvýznamnější malíře vrcholného baroka v Čechách, byla zahájena 20. října 2023 v pražské Valdštejnské jízdárně. Její instalace je opravdu výjimečná.

07

Bitva tří císařů ve Slavkově: historie ožije o víkendu 2. prosince

www.i60.cz

Bitva Tří císařů opět ožívá. O víkendu 1. a 2. prosince se Slavkov u Brna opět vrátí do atmosféry roku 1805, kdy se Slavkov stal centrem jedné z nejzásadnějšího střetu evropských dějin.

Friday, Nov 24

12

Blanka (59): Manžel zemřel necelý rok poté, co se odstěhoval k milence

www.i60.cz

Byl to pro mě šok, když mi manžel oznámil, že se stěhuje k jiné ženě. Ve dvaašedesáti si našel milenku. Jak jsem se později dozvěděla, byla o šestnáct let mladší a sbalila ho v sauně tenisového klubu.

09

Kdy je čas vyměnit váš plynový kotel? 5 varovných signálů

www.i60.cz

Popularita plynových kotlů pro domácnosti narostla s jejich zvyšující se dostupností v 90. letech minulého století. Další boom pak přišel s kotlíkovými dotacemi a rostoucí cenou pevných paliv, ale i stárnutím původních plynových kotlů,…

08

07

Mezinárodní organizace pro uprchlíky jako největší dopravní společnost na světě

www.i60.cz

Seriál Osudy Čechů ve světě líčí příběhy exulantů po komunistickém převratu v únoru 1948, které osud zavál do různých koutů planety. Kdo je tam ale dopravil a co cesta obnášela?

Thursday, Nov 23

15

14

Počet pacientů s rakovinou prostaty roste. Zachytit nádory včas chce nový program prevence

www.i60.cz

Každý rok u nás karcinom prostaty postihne okolo 8 000 mužů, což je téměř třikrát více než před 20 lety. Přibližně 1 400 mužů ročně tomuto onemocnění podlehne. Je zřejmé, že pravidelný screening je klíčem k úspěšné prevenci.

08

Já jsem tak šikovná! Sebechvála je důležitá, i když pro okolí otravná

www.i60.cz

Jsem dobrá. Dokázal jsem v životě velké věci. Vypadám dobře. Práce mi dnes šla skvěle od ruky. Vyslovit takové věty je považováno za sebechválu a jak říkávaly maminky – sebechvála smrdí. Současná společnost prosazuje opačný trend – chválit…