English

i60.cz

Today News

14

11

MPSV vyhlašuje 10. ročník Ceny Rady vlády pro seniory a stárnutí populace

www.i60.cz

Rada vlády pro seniory a stárnutí populace připravuje každoroční ocenění osobností a organizací, které pomáhají budovat ČR jako společnost přátelskou pro každý věk. Nominace do jubilejního 10. ročníku soutěže jsou již spuštěny.

10

08

Vždy je co slavit

www.i60.cz

Ano, důvod k oslavě čehokoliv se vždycky najde. Nejčastější bývají narozeniny a svátky. Většinou to jsou členové našich rodin, dále rodiče partnerů našich dospělých dětí a v neposlední řadě naši přátelé.

07

Křečové žíly mohou potrápit při letním cestování, věnujte svým nohám péči včas

www.i60.cz

Chronické žilní onemocnění zná z vlastní zkušenosti až 60 % Čechů nad 40 let. Přesto se jedná o problém, který obzvláště v zimě mnoho lidí přehlíží a neřeší, protože cítí zmírnění příznaků.

Tuesday, Jun 18

13

Jak si vybrat správný bazén na zahradu: Rady a tipy pro seniory

www.i60.cz

S přibývajícím věkem je důležité najít způsoby, jak udržet tělo i mysl v dobré kondici. Relaxace a fyzická aktivita hrají klíčovou roli v celkovém zdraví a pohodě seniorů. Jedním z nejlepších způsobů, jak skloubit oba tyto prvky, je…

Můj seniorský den: užívám si hlavně ranní rituál u novin a voňavé kávy

www.i60.cz

Pootevřu jedno oko a mrknu na budík – čtvrt na osm. Ne, ještě nevstanu, protože určitě ještě nemám ve schránce předplacené noviny. Jenže díky inkontinenci to válení v posteli prodlužovat nemůžu a na poslední chvíli, už v křeči, pádím na…

09

Za tuhého socialismu jsme to měli mnohem jednodušší! Krásná doba to byla!

www.i60.cz

Já nechápu, proč lidi odsuzují tu nádhernou dobu mého dětství a mládí, ten skvělý a jistoty zaručující socialismus pod vedením rodné matky strany.

08

07

Nenaletím! Sledujte projekt portálu i60, jehož cílem je včas odhalit podvodné praktiky kybernetických šmejdů

www.i60.cz

Setkal se s tím už skoro každý. Na první pohled důvěryhodná zpráva týkající se doplatku za balíček, anebo e-mail s neodolatelnou nabídkou zhodnocení investice.

Monday, Jun 17

14

13

Koupelna pro seniory: Bezpečnost a komfort především!

www.i60.cz

V tomto článku se zaměříme na to, jak zařídit koupelnu pro seniory tak, aby byla bezpečná a pohodlná. Starší lidé mají specifické potřeby a omezení, které je třeba zohlednit při plánování a vybavování koupelny. S užitečnými radami nám…

10

Proč senioři jezdí do lázní aneb podruhé v Karlových Varech

www.i60.cz

V úvodních dekádách svého života jsem lázně vnímala jako něco, co se mě osobně až tak netýká. Lázně jsou jen pro staré a nemocné, myslela jsem si. A nevylepšila to ani jednodenní návštěva Lázní Bohdaneč s rodiči. Ty byly k mému tehdejšímu…

09

Pouť za svobodou a bohatstvím

www.i60.cz

Podél břehu potoka jde dvojice. On štíhlý, vysoký, mládenec s kudrnatými černými vlasy a pod nosem tenký černý knírek. Jmenuje se Materiál. Ona na první pohled půvabná, křehká blonďatá dívčina, její štíhlá postava je oděna do lehkých…

07

Teplé letní dny se blíží. I ve vedru může být dáma elegantní, bez ohledu na věk

www.i60.cz

Na krátké sukně a nějaké velké odhalování to už není. Tak jak přežít horké léto, když se žena dostane do věku, kdy by šortky, tílka a mini měly zůstat jen ve vzpomínkách? Možností je mnoho, chce to jen umět kombinovat.

Sunday, Jun 16

11

10

Mobilní demence

www.i60.cz

Stojím na zastávce tramvaje u Anděla směr Řepy. Obtěžkaná dvěma taškami netrpělivě vyhlížím tramvaj. Přijela, ale končila na Kotlářce a to se mi nehodí. Vystupují z ní lidé.

08

Nostalgická

www.i60.cz

07

FEJETON: Jak porazit Bábu Dietu

www.i60.cz

„Prej jsem vypasenej jako jateční vepř. Vypadám prej jako bojler a když jdu, třese se mi pupek. To mi dneska řekla Bláža, když jsem požádal, jestli by mi dozadu na kaťata nevšila klínek.“ Eda je evidentně otrávenej a k mariáši usedá bez…

Saturday, Jun 15

10

Ona nebo ona? Prostě nový svět

www.i60.cz

Sleduji to s němým úžasem, který občas přechází v pobavení a občas ve znechucení. Naposledy to bylo, když nejmenovaná firma odstranila z dámských vložek logo ženy. Protože vložky nepoužívají jen ženy. Fakt?

08

Čtvrtina řidičů přiznává, že při řízení čtou esemesky nebo sledují sociální sítě

www.i60.cz

Nevěnování se řízení je v Česku nejčastější příčinou nehod zaviněných řidičem motorového vozidla. Od ledna 2024 lze za držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení udělit ve správním řízení sankci až 10 000 Kč a 4 body.

Český porcelán tří století, část I.

www.i60.cz

Zvu vás do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze na krásnou výstavu porcelánu. Přibližuje tři století historie českého a československého porcelánu z hlediska jeho výtvarného vývoje.

Friday, Jun 14

Brněnské Vodojemy na Žlutém kopci

www.i60.cz

Hledáte tajemná místa nebo tip na výlet s trochu odrostlejšími vnoučaty? Přesně to splňují mysteriózní podzemní katedrály - Vodojemy na Žlutém kopci v Brně. Pro nás je to zážitek jako z jiného světa, pro mladší ročníky jako scéna z…

07

Zpráva o stavu důchodového systému potvrzuje nutnost důchodové reformy

www.i60.cz

Na konci roku 2023 bylo podle dat České správy sociálního zabezpečení v důchodu celkem 2 371 241 osob. Za třicet let bude v Česku žít 3,3 milionu starobních důchodců, tedy o milion víc než nyní.

Thursday, Jun 13

16

Můj seniorský den: do smrti dobrý

www.i60.cz

Jsou dny pěkné, méně vydařené i dny zvané blbec. S přibývajícím věkem jsem si blbé dny zakázal. V pětasedmdesáti je člověk rád, že ráno opravdu nastane a že ten den může, byť třeba s bolestí v kyčli, vůbec prožít.

14

09

Nechci sedět doma v bačkorách

www.i60.cz

Dokud se budu hýbat a dokud budu dýchat, půjdu ven. Mezi lidi. Někteří jste prevíti, ale přesto vás mám rád. Jako ten svět strakatý.

07

Kde se filmovalo? Zapomeňte na tu otázku a užijte si Skopelos jinak

www.i60.cz

Na řeckém ostrově Skopelos se před lety natáčel muzikál Mamma Mia! Poté úpěl pod náporem turistů, kteří nutně potřebovali mít fotografii z pláže, na kterou šlápla noha Meryl Streepové, Pierce Brosnana a dalších hvězd.

Wednesday, Jun 12

10