English

Entertainment at kudyznudy.cz

Friday, Aug 19

16

Příběh Mattioliho herbáře

www.kudyznudy.cz

Výstava v Ostravském muzeu zahrnuje staré tisky celoživotního díla z pera Pietra Andrey Mattioliho vydávaného za jeho života od poloviny 16. století až do současnosti, samozřejmě včetně unikátního českého herbáře z Prahy z roku 1562.

Thursday, Aug 18

00

Letní koncert – Klarinetový soubor Prachatice

www.kudyznudy.cz

Tradiční hudební setkávání s Klarinetovým souborem Prachatice. Koncert plný skladeb různých stylů a žánrů se koná v Kostele sv. Anny na Libínském Sedle u Prachatic. 28.8. 2022 od 17 hod.

23

Mami, tati, dějou se věci

www.kudyznudy.cz

Zveme vás na třetí ročník festivalu, který nabídne divadelní představení, čtení poutavých příběhů, tvořivé dílny pro nejmenší i malý bazar. Přijďte si užít letní den, hrát si, vyrábět nebo si vyměnit školní potřeby a hračky.

22

Sen safari

www.kudyznudy.cz

Filmový dokument o životě a díle Ing. Josefa Vágnera, zakladatele a legendárního ředitele ZOO Safari ve Dvoře Králové nad Labem.

20

Tarzan závod – závody pro děti, při kterých se tají dech

www.kudyznudy.cz

Běhání po lese, překonání příkopu s bahnem, případné hledání bot, ručkování na kovové konstrukci, nošení pytlů s pískem, překonávání bariéry, hod na Tarzana míčkem nebo šplhání po síti.

17

Pomník kapely Visací zámek na Strahově

www.kudyznudy.cz

V Praze na Strahově byl postaven vůbec první punkový pomník hlavního města. Byl odhalen v červnu 2022 příležitosti 40. let působení skupiny Visací zámek. Podle autora pomníku, sochaře Davida Černého, má připomínat kiosek, kterému se říkalo…

16

Hudební festival A Day of Sound

www.kudyznudy.cz

Den v GASK s experimentální hudbou a songwritery. V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 10. září uskuteční čtvrtý ročník festivalu A Day of Sound, který přivádí do galerie nezávislou a experimentální hudbu v režii hudebního…

13

Festival TrutnOFF BrnoON právě začíná

www.kudyznudy.cz

Festival TrutnOFF BrnoON Open Air, přestěhovaný před třemi lety z podkrkonošského Trutnova do lesoparku bývalé vojenské střelnice u Sluneční řeky v Brně, se odehraje již tento týden ve svém tradičním termínu 18. až 21. srpna.

09

50 tipů, kam jít letos na vinobraní a na dobrý burčák

www.kudyznudy.cz

Myslíte, že za dobrým vínem musíte až do Francie? Zkuste nejprve zůstat doma. V Česku najdete zástupce lahodného moku za něž by se zahraniční konkurence rozhodně nestyděla. Pěstování a zpracování hroznů rozvíjeli na jižní Moravě již staří…

Wednesday, Aug 17

13

Jak jsem vyhrál válku – divadlo pod širým nebem

www.kudyznudy.cz

Divadlení představení v podání Divadla Antonína Dvořáka se uskuteční v malebném prostředí Skanzenu Vysoký Chlumec. V hlavní roli Aleš Háma.

11

Folková Ohře – 19. ročník festivalu

www.kudyznudy.cz

Folková Ohře je festival v Karlovarském kraji, v současné době probíhající každý předposlední víkend v srpnu, ve městě Sokolov . První ročník se odehrál jako jednodenní festival na Horním hradě v roce 2003.

07

Letní Festival na ulici opět oživí Plzeň

www.kudyznudy.cz

Od pátku 19. do soboty 27. srpna 2022 opět zaplní centrum Plzně multižánrový Festival na ulici. Na pěti hudebních scénách se vystřídá přes 100 kapel, doprovodný program je zaměřen především na rodiny s dětmi. Pro návštěvníky bude opět…

05

20. Výročí Charitního sdružení Děčín

www.kudyznudy.cz

Akce je primárně určena pro rodiny s dětmi. Můžete se těšit na různá hudební tělesa, divadelní spolky a doprovodný program ve formě sportovních aktivit.

Tuesday, Aug 16

14

Talk Show v Žatci

www.kudyznudy.cz

Žatecké divadlo hostí další umělce: moderátor Petr Jančařík, fotografka a spisovatelka Sára Saudková, herec Krampol Jiří a fotograf celebrit Miloš Schmiedberger.

10

Krajiny Oskara Teimera

www.kudyznudy.cz

Městské muzeum Hořice připravilo na podzimní měsíce vzpomínkovou výstavu k nedožitým devadesátinám malíře a grafika, krajináře Oskara Teimera.

Křížovková cesta Stanislava Kahudy

www.kudyznudy.cz

Najděte všech 20 Standovo kreslených vtipů v okolí kamenného jeviště v obci Hrádek nedaleko Trhových Svinů a vyluštěte tajenku. V 18:00 pak na návsi zahraje pár milých písní uskupení Škytavka.

09

Vizovice o víkendu ovládne Trnkobraní

www.kudyznudy.cz

Tradiční letní švestkový festival Vizovické Trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna 2022 v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako…

07

Viniční podvečery – Od Sinatry k Muzikálu

www.kudyznudy.cz

Na programu zazní skladby z nejznámnějších – Sinatrův New York, nebo písně z Drákuly, Bídníků, Johanky z Arku.

06

Koncert Lenky Nové ve vile Stiassni

www.kudyznudy.cz

Místa, která provázely silné lidské příběhy, stejně jako je tomu v písních Lenky Nové. A na co se mohou diváci těšit?

04

Viniční podvečery – Písně Antonína Dvořáka s harfou

www.kudyznudy.cz

Dvořákovy Milostné písně a Dvojzpěvy, ale i autorské básně Zbyňky Šolcové z alba "Díky...", či Smetanova Vltava. Účinkuje Karolína Cingrošová a Zbyňka Šolcová.

Viniční podvečery – Koza na útesu a Dopisy z Asie

www.kudyznudy.cz

Koza na útesu se pokouší hrát klezmer, tradiční židovské písničky, a to v lehce modernější formě- tu v rytmu punkovém, tu do ska.

Viniční podvečery – Nejznámější české operní arie

www.kudyznudy.cz

Průlet českým operním světem – Rusalka, Jakobín, Prodaná nevěsta, Libuše, a další... Nejkrásnější árie a dueta v podání Elišky Gattringerové, Radka Martince a u klavíru Ahmadem Hedarem. A že není s operou legrace? Jste si jistí?

Viniční podvečery – Queen trio a Mexabo

www.kudyznudy.cz

Live Magic Trio je akustický revival britské hudební legendy Queen. Hraje známé, ale i méně známé písně ze širokého repertoáru této kapely v odlehčeném akustickém provedení.

Viniční podvečery – Chuť Francie

www.kudyznudy.cz

Francouzský chanson za doprovodu klavíru, a nemůže chybět ani akordeon tolik známý z Pařížských ulic.

Monday, Aug 15

19

Vikollejen & Martin Brunner Quartet

www.kudyznudy.cz

Prazšká progresivní scéna zažije večírek! Vikollejen a Martin Brunner band zahrají dvojkoncert v Jazz Docku.

18

Gerald Clark

www.kudyznudy.cz

Uznávaný zpěvák, kytarista a skladatel z Jihoafrické republiky Gerald James Clark (JAR) nahrál pět úspěšných alb, na nichž spolupracuje s předními jihoafrickými hudebníky.

14

Vzpomínka na Karla Gotta – Vltavotýnské kulturní léto na slámě

www.kudyznudy.cz

Amfiteátr ze slámy na poli u Netěchovic se v loňském roce setkal s nebývalým pozitivním ohlasem, a proto jsme se rozhodli pro podobný počin i letos, tentokrát v rozšířené podobě!

13

Festival minipivovarů – Vltavotýnské kulturní léto 2022

www.kudyznudy.cz

Ani letos vás v rámci Vltavotýnského kulturního léta neochudíme o Festival minipivovarů.

Užijte si Týden kultury na Valašsku: zve na divadlo pod šapitó, grilování i hudební program

www.kudyznudy.cz

Ve Velkých Karlovicích se koná od 18. do 24. 8. 2022 již šestý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během několika posledních srpnových dnů nabídne návštěvníkům devět představení v originálním prostředí cirkusového…

12

Divadlo – Jak ženy z Vracova pomohly ukončit husitské války

www.kudyznudy.cz

Kočovná divadelní společnost zve na představení pod širým nebem "Jak ženy z Vracova pomohly ukončit husitské války" ve čtvrtek 18.8.2022 v 19.00 hodin v Březíčku Vracov.