English

mesec.cz

Today News

01

Revoluce v zákoníku práce: Rychlejší výpovědi, ochrana rodičů a legální práce dětí o prázdninách

www.mesec.cz

Zaměstnavatelé se budou moct zbavit potížistů už za měsíc, rodiče vracející se z rodičovské dovolené budou mít nárok na stejnou židli a pracovat už budou moct i 14leté děti. Co všechno chystá novela zákoníku práce?

Kdo hradí opravy v nájemním bytě? Co hradí pronajímatel a co nájemce?

www.mesec.cz

Bydlíte v nájemním bytě a řešíte potřebu jeho rekonstrukce z důvodu poškození nebo dlouhodobého opotřebení? Jaké opravy je povinen hradit pronajímatel a jaké nájemce? A kdy je požadavek participace na hrazení nákladů ze strany…

Tuesday, Apr 16

12

Air Bank změní úročení spořicích účtů. Zhodnotí i vyšší částky, přibude ale podmínka

www.mesec.cz

Air Bank od 3. května změní způsob úročení korunového spořicího účtu. V současnosti banka úročí bonusovou sazbou vklady do 500 tis. Kč. Podmínkou je, abyste zaplatili v předchozím měsíci pětkrát kartou (u obchodníka nebo na internetu).

01

Bezpečně využít umělou inteligenci pro firemní účely znamená nepustit ji na internet

www.mesec.cz

Jak umělá inteligence pomáhá v komunikaci se zákazníky? Jak složité je službu implementovat a jak s její pomocí zefektivnit komunikaci, abyste byli spokojenější vy i klienti?

Má pronajímatel povinnost vyúčtovat služby spojené užíváním bytu, když je hradíte paušálem?

www.mesec.cz

Kdy vlastně lze sjednat paušální platbu služeb poskytovaných v bytě

Monday, Apr 15

12

CYRRUS získal další licenci od ČNB, může spravovat fondy kvalifikovaných investorů

www.mesec.cz

Skupina CYRRUS získala licenci od České národní banky (ČNB), která ji opravňuje založit novou dceřinou firmu, CYRRUS investiční společnost. Je to už čtvrtý subjekt schválený ČNB.

Air Bank rozšiřuje výhody a slevy pro zákazníky O2

www.mesec.cz

Od roku 2023 mají zákazníci Air Bank, kteří zároveň využívají služeb telefonního operátora O2, měsíční bonus ve výši 300 Kč. Od 15. dubna 2024 banka ve spolupráci s O2 tento bonus rozšiřuje o další výhody, které slučuje do bonusového…

Slavia pojišťovna míří do Holandska. Bude tam pojišťovat auta

www.mesec.cz

Slavia pojišťovna se chystá expandovat do Holandska s pojištěním aut. Povinné ručení i havarijní pojištění tam bude mít na starosti společnost HERA Life, která se doposud zabývala pouze životním pojištěním. Aby mohla prodávat autopojištění…

01

Chcete něco říct své bance? Umělá inteligence vás nespustí z očí

www.mesec.cz

Jak mohou zaměstnanci bank či pojišťoven díky AI efektivněji vyhledávat informace v interních datech a proč umí nové AI řešení zvýšit relevanci výsledků o desítky procent? Je možné takovou aplikaci použít i jako chat, nebo dokonce k…

Friday, Apr 12

00

ČSOB dá bonus 1000 Kč za platbu SIPO z účtu. Za nový účet pak 1500 Kč

www.mesec.cz

Noví i stávající klienti ČSOB mohou získat cashback max. 1500 Kč. Stačí splnit několik jednoduchých podmínek. Není to ale akce pro všechny klienty banky.

15

Raiffeisenbank zavede dynamické QR kódy. Mají ověřit, že za monitorem skutečně sedíte vy

www.mesec.cz

Raiffeisenbak od soboty 20. dubna 2024 změní způsob přihlašování do internetového bankovnictví (IB). Zatím co nyní přihlášení do IB potvrzujete v mobilní aplikaci Raiffeisen bankovnictví nebo RB klíč (umí to obě), nově budete muset…

01

Nová sociální superdávka v otázkách a odpovědích

www.mesec.cz

Nová sociální dávka má lépe mířit na domácnosti, které pomoc opravdu potřebují. Za finanční podporu stát chce ale vidět snahu pracovat.

Thursday, Apr 11

14

Na Aukru se začne dražit ukrajinská vlajka s podpisem Zelenského

www.mesec.cz

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 v 19 hodin se internetovém aukčním portálu Aukro spustí osm charitativních dražeb, které mají za úkol podpořit ukrajinské bojovníky. Aukce potrvá až do neděle 21. dubna.

12

Inzertní portál Bezrealitky boduje zájemce o pronájem nemovitosti. Ti prověření získají přednost

www.mesec.cz

Portál Bezrealitky.cz, který se specializuje na inzerci pronájmu i prodeje nemovitostí, přichází s inovací své dosavadní služby, kdy pronajímatelům nabízel prověření zájemců o bydlení. Nyní tuto službu vylepšuje: doložení bezdlužnosti se…

01

Přes datovou schránku účet v bance nezrušíte. Z oslovených bank to udělá jen hrstka

www.mesec.cz

Je datová schránka spolehlivým identifikátorem odesílatele? Pro stát ano, pro soukromou firmu být nemusí, zvláště když jde o peníze.

Jak žádat o pomoc úřad práce, když vám zaměstnavatel v insolvenci neplatí?

www.mesec.cz

Kdo ze zaměstnanců má nárok na finanční pomoc? Jak o ni žádat úřad práce a kde ověřit, zda se pomoc při insolvenci týká i vás?

Wednesday, Apr 10

16

Bitcoinová burza Coinmate spouští platby přes Lightning Network. Poplatky dotuje ze svého

www.mesec.cz

Česká kryptoburza Coinmate spouští platby přes Lightning Network. Jde o druhou vrstvu nad blockchainem, která slouží k posílání menších bitcoinových částek. Platby v této vrstvě probíhají hned a mají jen zanedbatelné poplatky. Nejde ale o…

14

Zen.com spustil dobíjení elektronické peněženky přes PayPal

www.mesec.cz

Polsko-litevská finančně-technologická platební instituce ZEN.COM nově od dubna 2024 umožňuje dobíjení elektronické peněženky přes PayPal účet. Limit dobíjení není nastaven, poplatek je však 1,50 % z dobíjené částky.

13

Většina věřitelů Sberbank se nepřihlásila o své peníze. Nepatříte mezi ně i vy?

www.mesec.cz

Lhůtu pro výplatu věřitelů padlé Sberbank CZ soud prodloužil o 30 dní. Pořádala o to insolvenční správkyně Jiřina Lužová. K dnešnímu dni si totiž svou výplatu vyzvedla asi jen pětina věřitelů, a to primárně z řad právnických osob, měst a…

Komerční banka snižuje sazby u hypoték

www.mesec.cz

Komerční banka snižuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Od 11. dubna klesnou z 5,49 % p. a. na 5,09 % p. a. u fixací na dva a tři roky u Hypotéky na udržitelné bydlení pro financování energeticky úsporných nemovitostí. Přesněji jde o…

09

Halving 2024: O co jde a co od něj mají čekat ti, kteří vlastní bitcoiny?

www.mesec.cz

V dubnu nastane pro bitcoin poměrně významný milník. Dojde k tzv. halvingu. V dnešním podcastu vysvětlujeme, co to je, co to není a co v souvislosti s ním očekávat.

01

Může pronajímatel odpojit neplatícímu nájemci dodávku služeb? A může to udělat SVJ vlastníkovi bytu?

www.mesec.cz

Můžete nájemci uzavřít např. kohoutky s pitnou vodou, teplou vodou či teplem? A jaké možnosti má společenství vlastníků jednotek vůči samotným vlastníkům?

Tuesday, Apr 9

16

Balík v dubnu pošlete za 30 Kč. Česká pošta má akci pro nové i stávající zákazníky

www.mesec.cz

Během celého měsíce dubna 2024 má Česká pošta akci na posílání balíků. Jednotná cena je 30 Kč za balík zaslaný na adresu. Stačí splnit jednoduché podmínky:

Zrušte zákon o omezení prodejní doby, je zbytečný, žádají podnikatelé vládu

www.mesec.cz

Vláda bude tento týden projednávat návrh poslanců Jana Bureše a Pavla Staňka (oba za ODS) na zrušení zákona o omezení prodejní doby. Návrh podporují velké podnikatelské organizace, jako je Hospodářská komora, Asociace nákupních center a…

15

UniCredit Bank umožňuje přihlášení přes bankovní identitu k soukromým společnostem

www.mesec.cz

Klienti UniCredit Bank získali od 9. dubna 2024 možnost přihlásit se pomocí bankovní identity do portálů soukromých společností. Banka tak rozšířila dosavadní možnost přihlašování, které však fungovalo pouze do portálů státní či veřejné…

Máte doma zlaté zuby po předcích? Poradíme vám, jak je zpeněžit

www.mesec.cz

Leží vám doma v šuplíku zlaté zuby po předcích a nevíte, co s nimi? Právě teď je vhodná doba, kdy by mohly posloužit nebožtíkovým potomkům, tedy vám.

01

Máte doma zlaté zuby? Poradíme vám, jak je zpeněžit

www.mesec.cz

Leží vám doma v šuplíku zlaté zuby po předcích a nevíte co s nimi? Právě teď je vhodná doba, kdy by mohly posloužit nebožtíkovým potomkům, tedy vám.

Téměř 200 tisíc korun můžete mít od Úřadu práce při insolvenci zaměstnavatele. Drtivá většina ale na maximum nedosáhne

www.mesec.cz

Úřad práce bude moci nově vyplatit zaměstnanci místo insolventního zaměstnavatele až 195 036 Kč. Co dalšího se vedle valorizace pomoci za poslední rok změnilo? Jaká jsou pravidla pro výplatu peněžité pomoci zaměstnancům od Úřadu práce?

CryptoByte 2024: nejen fanoušci kryptoměn míří do Liberce

www.mesec.cz

Měšec.cz vás zve na CryptoByte. Technická univerzita v Liberci se 4. května 2024 stane dějištěm třetího ročníku této konference, která si rychle získala popularitu mezi kryptonadšenci i odborníky.

Monday, Apr 8

13

Spoření v dubnu. Kam bezpečně s penězi? Podrobný přehled nabídek

www.mesec.cz

Úrokové sazby nad 5 % p.a. začínají být vzácností. U dlouhodobých vkladů mizí, u krátkodobých je ještě najdete. Úrokové sazby spořicích účtů také klesají, ale stále se dají najít slušné nabídky.